Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometrii

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Adenocarcinoma clarocellulare endometrii - rak trzonu ma

Postprzez hopeless » 23 cze 2015, o 17:02

Bardzo się cieszę, po cichu myślałam, że tak właśnie będzie :ymhug:
Sama już nie wiem, czy te wszystkie wynalazki typu rezonans i tk są dla nas dobre bo mamy wewnątrz dużo rzeczy nieszkodliwych a jak już nam znajdą i na papierze wydrukują to wtedy zaczyna się zamartwianie, sprawdzanie, korowody tu i tam. No nie jest tak?
Buziaczki, Marzenko! :x
Wasz Hopiś
hopeless
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 19:46
Wiek: 44
Data operacji: 10 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki i silne krwawienia
Zakres operacji: usunięty trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Adenocarcinoma clarocellulare endometrii - rak trzonu ma

Postprzez ismena » 23 cze 2015, o 20:26

Dokładnie tak jest, na siłę szukamy co tam może jeszcze nam być. Marzenko, wyobraźnia jest wspaniała sprawą ale czasami gra przeciwko nam, a to już nie jest dobrze. W każdym razie :-bd :-bd :-bd
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Adenocarcinoma clarocellulare endometrii - rak trzonu ma

Postprzez Fiollka » 24 cze 2015, o 11:50

Marzenko to super że jest wszystko w porządku :-* :ymhug: :ymhug: :ymhug: dużo zdrówka Ci życzę
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Adenocarcinoma clarocellulare endometrii - rak trzonu ma

Postprzez Anetta R. » 24 cze 2015, o 12:08

No i widzisz, Marzenko, wszystko OK, tak jak miało być :)
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Adenocarcinoma clarocellulare endometrii - rak trzonu ma

Postprzez Marzenka » 2 lip 2015, o 13:24

Elinko, już pisałam ,że jestem po 2 letniej terapii indywidualnej metodą psychodynamiczną.Wcześniej w obliczu wszelkich trudności,problemów udawałabym po prostu,że nie jest tak źle,okłamywałabym siebie i innych.W takich schematach ustawiłam się ,żeby przetrwać dzieciństwo,ale te same schematy w życiu dorosłym przyniosły mi tylko szkodę :( :( Nie wiem czy uwierzycie,ale...nie umiałam płakać,nawet w czasie terapii nigdy nie zalałam się szczerymi,niewymuszonymi łzami.Dopiero jakiś czas temu udało mi się odblokować i pewną miarę ulgi mi to przynosi,łatwiej wylać swoje emocje.Obecnie raz w miesiącu spotykam się z grupą ludzi,którzy są wsparciem dla mnie,a ja dla nich.Niesamowite jest spojrzenie obiektywne kogoś z boku na moje problemy czy sposoby radzenia sobie z nimi.Wiele ludzi nie potrafi się przed sobą otwierać,więc od razu szukają pomocy u psychiatry,a oni najczęściej przepisują leki;szkoda że większość lekarzy nie zachęca pacjentów do psychoterapii(chociaż znam młodych lekarzy,którzy polecają gdy można połączyć obie metody albo uczciwie pytają pacjentów czy najpierw byli u psychologa).Leki nie zmienią sposobu myślenia,który tak jak w moim przypadku utrudniał mi funkcjonowanie w społeczeństwie.Oczywiści,jeśli lekarz stwierdziłby u mnie takie zaburzenia osobowości,które koniecznie trzeba by wesprzeć farmakologicznie-zgodziłabym się.
Mam też wrażenie,że idealizowałam własne dziecko i teraz trudniej mi spojrzeć prawdzie w oczy.....
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Adenocarcinoma clarocellulare endometrii - rak trzonu ma

Postprzez Danuban » 8 lip 2015, o 09:22

Marzenko widziałam ,ze byłas wczoraj u onkolożki . Czy pytałas sie jej o te brachyterapie ?

Ja 14 lipca będę u ginekologa-onkologa od tego właśnie leczenia który ma rewelacyjne opinie zresztą poleciła mi Go dziewczyna w ( ..........)
( tzw beznadziejny przypadek którą prowadzi od 4 lat), a taka niesamowicie śliczna młoda kobieta ,że az serce boli :(
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Danuban
 
Posty: 103
Dołączył(a): 30 maja 2015, o 20:40
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 59
Data operacji: 22 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrroides G1
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi biodrowymi i zasłonowymi
Wynik HP: wszystko OK nic więcej nie potrzeba
Terapia hormonalna: nie biorę

Re: Adenocarcinoma clarocellulare endometrii - rak trzonu ma

Postprzez Marzenka » 8 lip 2015, o 09:45

Owszem ,ale spojrzała na mnie wielkimi oczami i stwierdziła ,że w moim przypadku absolutnie nie jest to konieczne,bo to był rak endometrium.Gdyby potwierdziła się diagnoza z histeroskopii (a tam z wyskrobin i polipa wynikało że to rak clarocellulare-jeden z najgorszych),to wtedy pewnie i chemia i radioterapia by była konieczna,ale w zbadanych usuniętych narządach okazało się ,że tego typa tam nie ma,na całe szczęście dla mnie.
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Adenocarcinoma clarocellulare endometrii - rak trzonu ma

Postprzez Anetta R. » 8 lip 2015, o 12:01

Marzenko, wydaje mi się, że to wszystko zależy od stopnia złośliwości raka. Mój mięsak macicy jest jednym z najrzadziej występujących, a jednocześnie jednym z najbardziej złośliwych i dających najczęstsze przerzuty odległe. Sklasyfikowano go jako pT3b i IIIB, a mimo to chemia i naświetlania nie były konieczne, bo poziom złośliwości tego wredniaka był niski. "Wystarczy lekka kuracja hormonalna" - to słowa szefowej kliniki, w której byłam operowana w ( ..........). Co do tego IIIB to też pewna nie jestem, bo z tego co czytałam w necie to powinno być IVA, bo miałam nacieki na sąsiednie narządy, ale sklasyfikowali go jako IIIB - może przez współistniejące z guzem wodonercze i ten niski poziom złośliwości właśnie.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez Marzenka » 2 mar 2020, o 21:40

Kochane syrenki ! Minął długi czas odkąd napisałam tu ostatni raz.Nie wiem od czego zacząć.....chyba od najważniejszego:ŻYJĘ,jestem zdrowa.Mam kontrolę w poradni onkologicznej już raz w roku.Odmówiłam wykonywania tomografii,w której kontrast źle wpływał mi na nerki.Odmówiłam w porozumieniu z mądrym radiologiem ,który wykonuje mi USG -dla świętego spokoju dwa razy w roku dokładnie bada:jamę brzuszną,piersi ,tarczycę (Hashimoto). Kontrola u ginekologa-dwa razy w roku.Przytyłam i mam to już gdzieś tam głęboko ;) Szczerze,to rzadko kiedy myślę ,że miałam złośliwe nowotwory.Libido słabiutkie ,ale jak już zaczynam w to grać,to jest fajnie :D
25 grudnia 2019 roku zostałam przeszczęśliwą babcią.Moja córka urodziła synka w domu ,z dwiema położnymi i z mężem.
Nie wiem ,co jeszcze chciałybyście wiedzieć,odwykłam od pisania tutaj , nieco dziko się czuję.

Olikkk BARDZO dziękuję ,że się odezwałaś :-*
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez Anita71 » 2 mar 2020, o 21:46

Marzenko nie znamy się ale kiedyś czytałam Twoje posty. Jesteś z mojego województwa i dlatego ja miałabym do Ciebie ogromną prośbę. Czy możesz na pocztę prywatna podać kontakt do tego radiologa o którym piszesz oraz namiary do ginekologa, który Ciebie prowadzi. Jest tu na forum mało Syrenek z naszych okolic i ciężko w związku z tym o wymianę kontaktów do lekarzy. Dziękuję życzę zdrowia, dobrego samopoczucia pozdrawiam @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez ewikaz » 2 mar 2020, o 21:58

Super Marzenko, że się odezwałaś :) To ja tak dopytywałam Oliczka o Ciebie bo masz identyczne rozpoznanie jak ja. Cieszę się, że u Ciebie wszystko OK. Będę się pocieszać, że u mnie będzie podobnie :) Życzę dużo zdrówka na dalsze, szczęśliwe lata z młodym pokoleniem :)
Napisałam Ci też wiadomość na priv :)
ewikaz
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 gru 2019, o 22:27
Wiek: 45
Data operacji: 2 stycznia 2020
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Śródnabłonkowa neoplazja dużego stopnia EIN III - dysplazja dużego stopnia
Zakres operacji: I operacja przezpochwowa - Usunięcie macicy wraz szyjką.
II operacja - laparoskopowe usunięcie jajników, jajowodów i węzłów chłonnych
Wynik HP: Pierwsza operacja - Adenocarcinoma endometriale G-1 Figo 1a
Druga operacja: Czysto!!! Bez przerzutów i nacieków!
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez Danka » 2 mar 2020, o 22:09

Marzenko bardzo bardzo dziękuję Ci za ten post ^:)^
Życzę dużo zdrowia :kolobok_heart:
Danka
 
Posty: 656
Dołączył(a): 9 lip 2019, o 07:17
Lokalizacja: Małpolska
Wiek: 48
Data operacji: 11 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Macica przydatki węzły chłonne
Wynik HP: Nie do końca ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez Marzenka » 2 mar 2020, o 22:18

Ewikaz,bardzo dobrze,że dbasz o swój spokój i poprosiłaś Olikkk :) Nie pisałam tu ,bo pewnego dnia nie poczułam już potrzeby ,by na forum zajrzeć-tak po prostu.Życie potoczyło się dalej,praca,rodzina.Niemniej przeszłam kilka emocjonalnych etapów od czasu operacji,sporo lęku.Tego nie przeskoczysz.Czytałam historie syrenek i zapewniały ,że będzie lepiej-miały rację :) Gdyby cos Ciebie nurtowało,pisz,bardzo chetnie służę pomocą :ymhug:
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez Marzena17 » 2 mar 2020, o 22:18

Marzenko dużo zdrówka i pociechy z wnuka. @};- :ymhug:
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez olikkk » 2 mar 2020, o 22:29

Marzenko dobrze, że znowu jesteś :-bd
Dziękuję ^:)^
Nie masz pojęcia ile to daje nadziei naszym Syrenkom :x
Życzę Ci dużo zdrówka :ympray: :kolobok_give_heart2: i mam nadzieję, że odnowisz nasze wspólne syrenkowe relacje ;)
Byłoby SUPER :kolobok_yahoo:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19208
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez eli-50 » 2 mar 2020, o 22:39

Marzenko dzięki za info @};- i gratulacje :ymdaydream: . Cieplutko pozdrawiam :ymhug:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez Anetta R. » 3 mar 2020, o 09:37

A wiesz, Marzenko, że niedawno myślałam o Tobie? Też rzadko zaglądam na forum. Myślę, że częściej bywamy tutaj, gdy coś jest nie tak i szukamy wtedy wsparcia, a gdy wszystko się układa jak trzeba, forum schodzi na dalszy plan. Życzę Ci wszystkiego dobrego i pociechy z wnuka, uściski :ymhug:
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez Anita71 » 3 mar 2020, o 17:26

Anetta a szkoda że nie wracacie bo przeszlyscie drogę, którą teraz pokonują nowe Syrenki. I im przydałoby się Wasze bardzo cenne doświadczenie i wskazówki @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez Anetta R. » 3 mar 2020, o 22:10

Anita71, nasze historie wciąż tu są, więc wystarczy się do nas odezwać, gdyby któraś z nowych Pań miała jakieś pytania. Jestem do dyspozycji :-)
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Rak trzonu macicy Adenocarcinoma clarocellulare endometr

Postprzez hugnonot » 3 mar 2020, o 22:17

Anetta R. napisał(a):Anita71, nasze historie wciąż tu są, więc wystarczy się do nas odezwać, gdyby któraś z nowych Pań miała jakieś pytania. Jestem do dyspozycji :-)

Anetto pozwól, że zapytam czy Ty nadal jesteś na terapii hormonalnej?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości