Rak trzonu macicy - Darka

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Rak trzonu macicy - Darka

Postprzez darka » 23 mar 2015, o 21:09

Cześć dziewczyny, mam na imię Daria mam swoje lata, bo mam prawie 40stkę na karku, czekam właśnie na zabieg usunięcia macicy. Nie jestem osobą, która na medycynie dobrze się zna. Co prawda, mam odpowiednią wiedzę na temat zdrowego stylu życia, umiem nawet mniej więcej odczytać wyniki morflogii krwi, ale no nie jestem olbrzymim specem w innych kwestiach, więc jak bym coś źle powiedziała, to proszę was miejcie litość :P operacje mam za dwa dni, mam zabieg całkowitego usunięcia, a moja histerektomia jest radykalna "radykalną, z towarzyszącym usunięciem odpowiednich węzłów chłonnych i/lub mankietem pochwy." źródło: http://www.biomedical.pl/kobieta/histerektomia-usuniecie-macicy-6205.html ech i czekam na operację, zostały mi dwa dni. Przyczyna to rak trzonu macicy, który wdł. lekarza występuje najczęściej u kobiet po 40stce, ale powiedziałmi, żebym się nie martwiła, bo z jednej strony to bardzo źle, że coś takiego się stało ale z drugiej dobrze, że jeszcze w tak młodym wieku, więc powrót do zdrowia potrwa na pewno lepiej tak jak i moje samopucie będzie szybciej lepsze. Bardzo się cieszę, że znalazłam taki wątek. Jestem mamą 2 dziec, więc tutaj kolejny plus, że mam rodzinę i nie bd płakać, że już nie będę mogła mieć dzieci. Czego się najbarzdiej boję? A no tego bólu, trudności powrotu do życia intymnego, które w moim małżeństwie jest bardzo wazne, wszystko przez męża, bo on ma duży popęd seksualny, mimo tego, że ma już 43 lata a spora rzesza panów w tym wieku troszkę się normuje, on nie :) wiem też że głupie jest takie gadanie ale co... boję się też tego bólu, boje się powrotu do zdrowia że to bd długo trwac... kiedy u was był pierwszy stosunek? po tekstach czytałam, że czeka się ok. 30-45 dni, jak to wygląda w praktyce? boli potem? nie ma innych doznać? Jak ogólnie czułyście się dzień po operacji? Źle? Wiem że tu była spora część odpowiedzi już ale w sumie wolałam bym jeszcze raz takie rzeczy usłyszeć.. ech.
darka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 17:02
Wiek: 39
Data operacji: 3 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: torbiele i inne
Zakres operacji: pełna operacja
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie chce podawać

Re: Bardzo się boję operacji

Postprzez vika45 » 23 mar 2015, o 21:18

Witaj, dobrze trafiłaś :) Nie będzie źle, Ból do wytrzymania, życie seksualne wraca i czas jest indywidualną sprawą, Myślę, że jak mąż Cię zobaczy po to trochę mu przejdzie ochota.Jest tu sporo rakowych dziewczym a wcześnie odkryte nie jest straszne,Poczytaj nasze podpowiedzi-masz czas całą noc :)) :)) :))
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Bardzo się boję operacji

Postprzez Margo » 23 mar 2015, o 21:24

Witaj Darko :ymhug: :ymhug: :ymhug:
po pierwsze trzymam kciuki za operacje i za Twój powrót do zdrowia :ymhug: %%- %%- %%- %%- %%- %%-

pierwsze zbliżenie po to sprawa indywidualna, nie wiadomo jak się będziesz czuła po zabiegu. Ja dopiero po około 2 miesiącach ,ale dlatego ,ze miałam krwawienie długo po operacji.
Doznania dla mnie osobiście lepsze po, bo nie boli jak przy mięśniakach jakie miałam.

pozdrawiam :-* :-*
Avatar użytkownika
Margo
 
Posty: 870
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 20:19
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 49
Data operacji: 2 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: 1 operacja -mięśniaki macicy
2 operacja -rak jasnokomórkowy nerki NG2(CCRCCpT1a)
3 pooperacyjna plastyka powłok brzusznych
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy i jajowodu, pozostawione jajniki; wyłuskanie guza
Wynik HP: Carcinoma clarocellulare renis NG2(CCRCC pT1a)
Terapia hormonalna: Brak

Re: Bardzo się boję operacji

Postprzez darka » 23 mar 2015, o 22:00

No właśnie siedzę, siedzę i czytam... mąż się drze, że kolacja a ja drugą godzinę siedzę i wałkuję na forum :P no wiecie, on mówi, że go nic nie przestraszy ale pewnie macie racje, to by go na pewno przestraszyło heh.. no lekarz mi właśne mówił, że młoda jestem i wzceśnie wykryliśmy to nie będzie źle więc trzymam się tej myśli.
darka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 17:02
Wiek: 39
Data operacji: 3 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: torbiele i inne
Zakres operacji: pełna operacja
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie chce podawać

Re: Bardzo się boję operacji

Postprzez vika45 » 23 mar 2015, o 22:06

Ha,ha bohater! Poproś go aby w drugiej dobie poszedł pomóc Ci się wykąpać, bez skrupułów wietrz przy nim brzuszek....żartuję oczywiście.Nie ukrywaj przed nim co czujesz, jak się czujesz a najpierw wskazane mizianki nie zaszkodzą a zbliżają.Mój mawia:kobieta to nie tylko macica. Braku tej małej naszej części pan nie zauważa :)
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Bardzo się boję operacji

Postprzez darka » 23 mar 2015, o 22:27

No to bardzo ładnie mawia... a no niby coś tam z nim rozmawiałam, pytał się o to i o wo ale jeszcze nie czułam, że jestem w stanie z siebie to wyrzucić, pewnie się to stanie niebawem przed operacją kiedy moje emocje sięgną maksimum albo po operacji, gdy znów ochłonę i będzie mi lżej, ale on o tym wie i jest cierpliwy, na całe szczęście sobie faceta akurat fajnego znalazłam, 20 lat razem, 17 po ślubie :) biedny jest bo my jesteśmy we trzy a on jeden :( jak wyjdę ze szpitala po operacji to mam ponoć pyszną kolacje zagwarantowaną... ech teraz z jednej strony się pocieszam i mam grymasy uśmiechu ale z drugiej strony cały czas mam taki wewnętrzny niepokój :(
darka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 17:02
Wiek: 39
Data operacji: 3 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: torbiele i inne
Zakres operacji: pełna operacja
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie chce podawać

Re: Bardzo się boję operacji

Postprzez Lena » 23 mar 2015, o 23:34

Cześć Darka :ymhug: :ymhug:

Ha ha trzeba poprawić Twoją datę operacji na 2015r Buziaki %%- %%- %%- %%- %%-
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Bardzo się boję operacji

Postprzez olikkk » 23 mar 2015, o 23:45

Hej Darusiu :x witaj wśrod Syrenek :ymhug: i oczekujacych jeszcze na to miano ;)
Mowisz, ze się boisz, ale jak Cię czytam, to odnoszę wrazenie, że jesteś bardzo dzielna :D
Tak, uwierz mi, wiem co mówię, bo sporo już tu poznałam bojących się o wiele bardziej ;)
Dasz radę, młoda jesteś , choc na siłe chyba chcesz się postarzeć, bo w profilu dolozylas sobie całe 9 lat ;))
Przed operacja pewnie wiele się nie naczytasz, ale po będziesz miała na to sporo czasu, więc dowiesz się na czas wszystkiego, co Cię interesuje ;)
Tymczasem życzę Ci spokoju w serduszku, nadziei, że będzie dobrze i wiary, że dasz radę pokonać wszystko co przed Tobą, bo tak było z każdą z nas :D
Przytulam :ymhug: cmokam :kolobok_air_kiss: i trzymam kciuki :-bd i tradycyjnie jak to u nas jeszcze zapewniam wsparcie :ympray: u Szefa z Góry O:-)
Dobrej i spokojnej nocki Ci życzę :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Bardzo się boję operacji

Postprzez hopeless » 24 mar 2015, o 00:21

Oliczku, a Darka ma swój pokoik? Pozdrawiam Was obie serdecznie!
Wasz Hopiś
hopeless
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 19:46
Wiek: 44
Data operacji: 10 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki i silne krwawienia
Zakres operacji: usunięty trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Bardzo się boję operacji

Postprzez olikkk » 24 mar 2015, o 00:23

No niestety nie ma, ale zaraz się tym zajmiemy ;)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak trzonu macicy - Darka

Postprzez maria53 » 24 mar 2015, o 09:53

Witaj Daruś ja tez miałąm taką operaje no ja starsza jestem i duza gruba babka ale wszystko sie wygoiło nic mnie nie bolało nawt czopkow przeciw bólowych nie brałąm ...a co do spania z mezem to Ci nic nie doradze u nas próba była po 6 mc i to nic ciekawego ja nie przepadam za sexem chyba zbyt nerwowo przechodziłam ta giagnoze i nie wyobrazałam sobie stosunku mając raka ..a do tego po wyjsciu ze szpitala zmarłą mi moja kochana mamusi załamka całkowita ...pozdrawiam Cie serdecznie i wytrzymasz wszystko jak to początek ..ja narazie nie miałąm zadnego leczenia tylko wizyty u onkologa co 3 mc... :ymhug:
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Rak trzonu macicy - Darka

Postprzez zyta » 24 mar 2015, o 10:20

:kolobok_heart:
Witaj na forum.

Trzymam za Ciebie kciuki.

Teraz jest czas abyś skupiła się na sobie.

Zyta
z serdecznymi pozdrowieniami zyta
zyta
 
Posty: 183
Dołączył(a): 3 gru 2014, o 17:51
Wiek: 34
Data operacji: 1 listopada 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Torbiel przy jajowodzie (7cm), mięśniaki na macicy, liczne zmiany na szyjce macicy. Cyt. III
Zakres operacji: Usunięcie zrostów. Całkowite usuniecie macicy, obustronnie usunięcie jajowodów,usunięcie torbieli,
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: - brak

Re: Rak trzonu macicy - Darka

Postprzez Monika » 24 mar 2015, o 10:27

Daruś, trzymam kciuki za Ciebie. Wszystko będzie dobrze. Masz kochającego męża, po wszystkim możesz liczyć na jego wsparcie,
a to jest bardzo ważna sprawa. Powodzenia i czekamy na wieści, jak tylko znajdziesz siłę. :)
Avatar użytkownika
Monika
 
Posty: 236
Dołączył(a): 15 sty 2015, o 21:26
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiek: 38
Data operacji: 14 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Obfite, bolesne miesiączki
Zakres operacji: Usunięcie mięśniaka drogą laparotomii.
Wynik HP: Mięśniak gładkokomórkowy, bogatokomórkowy
Terapia hormonalna: Nie ma potrzeby

Re: Rak trzonu macicy - Darka

Postprzez Lena » 24 mar 2015, o 13:38

Daruś :ympray: :ympray: :ympray: %%- %%- %%-
Lenka
Lena
 
Posty: 2468
Dołączył(a): 9 lut 2014, o 18:59
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 0
Data operacji: 16 sierpnia 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, obfite krwawienia
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i szyjką
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Climara 50

Re: Rak trzonu macicy - Darka

Postprzez Fiollka » 24 mar 2015, o 14:03

Witam Cię Dario :) ja jestem dwa miesiące po takiej operacji (rak trzonu macicy) na obecną chwilę jest już w miarę dobrze,choć mam problemy z pęcherzem od operacji się to ciągnie ale to kwestia indywidualna i każdy organizm inaczej przechodzi..będzie dobrze nie martw się na zapas..Wczoraj byłam u onkologa odczytać badania na chwilę obecną wszystko ok za 3 miesiące następna wizyta...Tu są wspaniałe dziewczyny pomagają i wspierają dużo można się dowiedzieć...to jest Skarbnica Wiedzy :) u mnie ten pierwszy raz po operacji był prawie po dwóch miesiącach :) więcej strachu niż przyjemności ;) ale myślę że z czasem będzie lepiej...nie tracę wiary ;) Pozdrawiam Was Kochane dziewczyny :-* :-* :-*
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak trzonu macicy - Darka

Postprzez Fiollka » 24 mar 2015, o 14:07

Dario dawaj znać o sobie będziemy tu czekać na Ciebie...trzymam kciuki będzie dobrze %%- %%- %%-
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak trzonu macicy - Darka

Postprzez olikkk » 24 mar 2015, o 14:40

Darko troszkę się pogubiłam, bo piszesz, że operacja za dwa dni, a w profilu 3 kwiecień 2015r. :-s
Myślę, że to pomyłka i że jednak operacja w tych dniach, a jeśli to prawda, co pokazuje komputer, to dziś masz urodziny :D
Z tej okazji najserdeczniejsze życzenia Ci przesyłam i życzę dużo zdrówka, bo ono w tej chwili jest dla Ciebie najważnieszje :x
Niech się wszystko dobrze poukłada , a Ty ciesz się długim i szczęsliwym życiem 100 lat i dłużej :ymhug:

Obrazek
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak trzonu macicy - Darka

Postprzez eli-50 » 24 mar 2015, o 19:37

Witam Cię Darko serdecznie :ymhug: i życzę pomyślnego uporania się z problemem zdrowotnym oraz szybkiego powrotu do zdrowia %%- %%- %%- :-* @};-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rak trzonu macicy - Darka

Postprzez Diara » 24 mar 2015, o 22:33

Witaj Darko w naszym gronie, mocno trzymam kciuki za powodzenie operacji, dobre wyniki po :ymhug: i nie martw się na zapas co będzie później, będzie dobrze ...
No i wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, tradycyjnie dużo zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń :ymhug: %%- @};-
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Rak trzonu macicy - Darka

Postprzez darka » 25 mar 2015, o 08:37

A dziękuje bardzo za życzenia :* Z tego powodu nie było mnie wczoraj. Byłam też u lekarza, piękny prezent, prawda? Niestety musiał przełożyć operację :-\ Jak to? sama się zastanawiam, powód: bardzo pilny wyjazd na operację do szpitala położonego nieopodal... teraz bd mieć operację 2 kwietnia :| dodatkowy stres. Sama nie wiem co o tym myśleć... ech.
darka
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 17:02
Wiek: 39
Data operacji: 3 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: torbiele i inne
Zakres operacji: pełna operacja
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: nie chce podawać

Następna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości