Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Fiollka » 16 cze 2015, o 15:36

Anetko dziękuję :ymhug: tak jak piszesz to cewnik i dolegliwości też ją nie omijają nietrzymanie moczu i ciagła potrzeba korzystnia z wc ,pieczenie i tak jest każdego dnia...oprócz tego ją czyści pod koniec czerwca ma wizytę u swojej onkolog i decyzja co dalej...Wiem wiem że muszę się wybrać i sprawdzić dlaczego jest ten odczyn zapalny węzła ale obiecuję sobie ze w sierpniu jak wrócę z wakacji :) Ty kochana też bardzo dużo przeszłaś czytałam Twoje wszystkie posty...Anetko dużo zdrówka Ci życzę :-* :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Anetta R. » 17 cze 2015, o 09:27

Fiollko, dziękuję. Te rurki naprawdę mogą "umilić" życie. Z jednej strony pomagają, a z drugiej - jest z nimi, jak jest, ale bez nich byłoby jeszcze gorzej. W lipcu lub sierpniu moją będą próbowali usuwać, czyli wyjmą, zobaczą, jak nerka pracuje, jeśli będzie OK, to nowej nie założą, ale mimo dolegliwości, jakie rurka powoduje wolałabym ją jeszcze ponosić, bo czuję się z nią bezpieczniej.

Dużo zdrowia dla Ciebie i Twojej mamy. :ymhug:
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Fiollka » 10 lip 2015, o 10:18

Dzisiaj miałam na onkologi konsultację genetyczną... w testach DNA zmian nie wykryto nosicielem nie jestem.ale wiadomo co 6 mieięcy trzeba robić badania..Moja mama leży w szpitalu problemy z nerką po założeniu tego cewnika tak jej cudownie założyli....bóle niesamowite gorączka 39,5 dzisiaj jest już lepiej.Kochane syrenki pozdrawiam Was gorąco dużo zdrówka dla każdej z osobna.W niedzielę wylatuję na 14 dni do Hiszpanii odpocząć,zresetować ,naładować akumulatory trzymajcie się cieplutko :-* :-* :-*
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Anetta R. » 10 lip 2015, o 14:24

Muszę i ja upomnieć się w ( ..........) o mój wynik testów genetycznych, bo już ponad rok minął, a wieści żadnych.

Wypocznij dobrze w Hiszpanii - trochę Ci jej zazdroszczę, bo u mnie od wczoraj pogoda listopadowa.
Avatar użytkownika
Anetta R.
 
Posty: 626
Dołączył(a): 13 mar 2014, o 21:11
Lokalizacja: Koszalin, Zachodniopomorskie
Wiek: 44
Data operacji: 17 lutego 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięsak trzonu macicy
Zakres operacji: Histerektomia (usunięcie macicy z przydatkami), niska resekcja przednia odbytnicy z guzem i fragmentem pęcherza moczowego, nefrektomia lewostronna (usunięcie nerki z moczowodem).
Wynik HP: HP OK. Adenosarcoma uteri (low grade, pt3b, FIGO IIIB), czyli gruczolakomięsak trzonu macicy zbudowany ze składnika mięsaka podścieliskowego o niskim stopniu złośliwości, z komórek o małej atypii i sporadycznej aktywności mitotycznej oraz łagodnego składnika nabłonkowego z rozproszonych cewek gruczołowych. Ogniska mięsaka w tkankach ściany miednicy po stronie lewej - niski stopień złośliwości, mała atypia, sporadyczna aktywność mitotyczna, czyli czekamy na rozwój akcji, a raczej jego brak. PET 2015 i 2018 - brak zmian nowotworowych.
Terapia hormonalna: Decapeptyl Depot 3,75 mg (dawka jednorazowa), Orgametril - 1 tabletka rano, 1 wieczorem.

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez olikkk » 13 lip 2015, o 22:33

Fiolko jak weselicho ?
Mam nadzieję, że bawiliście się dobrze :x
Zdaje się, że jesteś od wczoraj na urlopie, wiec życzę Ci udanego wypoczynku i pamiętam co mi obiecalaś po powrcie z wakacji ;)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Fiollka » 28 lip 2015, o 08:27

Witaj Kochana :-* ściskam mocno Was wszystkie Syreni :ymhug: Wesele udane było super pomimo moich obaw ze strony ex.W niedzielę wróciłam z upalnej Palma de Mallorca zadowolona naładowana pozytywnie .Tak jak obiecałam 30 lipca mam wizyte u otolaryngologa wczoraj byłam na kontrolnej wizycie po 6 miesiącach od operacji u ginekolog-onkolog po zbadaniu okazało się że zrobił się polip na szczycie pochwy trochę mnie to zmartwiło choć pani doktor powiedziałam żebym się nie martwiła że to nic groznego ale jakoś mi to siedzi w głowie...Może ktoś mi coś podpowie w tym temacie???? Zostawiam fotkę bo widoki ,morze coś pięknego.Pozdrawiam wszystkie Nasze wspaniałe dziewczyny :-* :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Załączniki
20150723_120726.jpg
20150717_122657 (1).jpg
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Marzenka » 28 lip 2015, o 13:38

Witaj kochana ! Piękne widoki miałaś,na pewno wypoczęłaś :)
Mi też temat polipów siedzi w głowie.Stwierdzono u mnie wczoraj ziarninę,ale czytałam ,że polipy dość często lubią się zagnieżdżać w kikucie pochwy.Lekarze po jakimś czasie zalecają usunięcie i wysyłają do badania hp.Doktorzy wciąż mi powtarzają,że nie wolno lekceważyć w moim przypadku badania ginekologicznego.Na razie chodzę do gin.co miesiąc ze względu na zwolnienie lek.ale i przy okazji ziarninę wykryto.Pewnie później będę co kwartał się badać.Nie ma się co wkręcać negatywnie Fiolko,ale fakt jest taki,że my to już zupełnie lęku się nie pozbędziemy,możemy się nauczyć z nim żyć ,żeby nas nie paraliżował :D
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez olikkk » 28 lip 2015, o 17:32

No no no, widoki super :ymsmug:
Cieszę się, ze weselicho i wakacje były udane :-)
Teraz jeszcze troszkę popracujesz z doktorkiem nad prawdopodobną ziarniną i wszystko będzie ok :-bd
Bardzo Ci tego życzę i serdecznie pozdrawiam :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Lu-krecja » 29 lip 2015, o 21:34

Witaj Fiollko i wszystkie przemiłe Syrenki. Poczytuję Was już od jakiegoś czasu ale nie miałam odwagi pisać chociaz czasami miałam wielka ochotę. No i dzisiaj postanowiłam wziąć byka za rogi, ponieważ dwa m-ce temu byłam dokladnie w takiej sytuacji jak Ty. Po 6 latach od operacji podczas rutynowej wizyty ( po 5 latach raz w roku) pani doktor wykryła polipa w szczycie pochwy. Zrobiła mi cytologię, która okazała sie niedobra (przez te wszystkie lata miałam zawsze ok) i skierowanie na usuniecie polipa. Podczas zabiegu w znieczuleniu ogólnym lekarz usunął polipa a wynik badania histopatologicznego okazał się dobry, wykryto jedynie przewlekły stan zapalny :-o Z tej sytuacji morał taki, że wizyty kontrolne powinny być nie raz w roku a przynajmniej 2x
Tak więc Fiollko nie martw się tym polipem, bo to rzeczywiście nic takiego, chociaz jak powiedziała Marzenka my sie lęku nie pozbędziemy,zwłaszcza w czasie wizyt kontrolnych (ja tak mam - na co dzień nie pamiętam o tym, jestem przeciez zdrowa :)
Pozdrawiam serdecznie.
Lu-krecja
 
Posty: 43
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 16:11
Wiek: 0
Data operacji: 23 czerwca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: krwawienia kilka lat po menopauzie
Zakres operacji: całkowite usunięcie narządu rodnego,wyrostka, węzłów biodrowych i sieci większej
Wynik HP: rak trzonu macicy G1, dojrzały rak endometrialny na jajniku
Terapia hormonalna: nie

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Fiollka » 30 lip 2015, o 10:29

Lu-krecjo witam Cię w naszym gronie :-* :ymhug: i dziękuję że mnie uspokoiłaś choć wiadomo ciągle jest ten lęk w głowie co będzie dalej...Polip a ziarnina to chyba nie to samo??? chyba że się mylę.Marzenko jakie masz objawy tej ziarniny?co lekarz powiedział...masz jakieś leczenie? Lu-krecjo ja jestem 6 miesięcy po operacji i przez te 6 miesięcy badana byłam co miesiąc i teraz po ostatniej wizycie wykryto polipa :(Orliczku Tobie też dziękuję że zaglądnęłaś do mnie i mnie uspokoiłaś :-* Pozdrawiam was wszystkie Kochane dziewczyny :-* :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Lu-krecja » 30 lip 2015, o 11:15

Witaj Fiollko. ja nie miałam żadnych objawów, zadnej wydzieliny, bólu, dlatego informacja o polipie była ogromnym zaskoczeniem. Podczas zabiegu usuwania polipa lekarz cos mówi o ziarninie więc byc może ona jest przyczyna jego powstania. Marzenka może ma jakąś wiedze na ten temat :). Pozdrawiam.
Lu-krecja
 
Posty: 43
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 16:11
Wiek: 0
Data operacji: 23 czerwca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: krwawienia kilka lat po menopauzie
Zakres operacji: całkowite usunięcie narządu rodnego,wyrostka, węzłów biodrowych i sieci większej
Wynik HP: rak trzonu macicy G1, dojrzały rak endometrialny na jajniku
Terapia hormonalna: nie

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Marzenka » 30 lip 2015, o 11:30

Ziarnina może powstać w procesie gojenia tkanek,takie dzikie mięsko,jak określiła pani ginekolog.Może się wchłonąć ,ale często nie i wtedy lekarz usuwa.Różnymi sposobami np. jakąś pętlą elektryczną w znieczuleniu miejscowym ,w gabinecie zabiegowym.Tyle mi wiadomo.Mnie zaniepokoiło jednorazowe pojawienie się najpierw żółtej, a potem zaróżowionej wydzieliny z pochwy i ginekolog zajrzała-no i stwierdziła obecność ziarniny.Skierowała mnie na konsultację do szpitala ,w którym byłam operowana,żeby jej koledzy obejrzeli,bo jak powiedziała,w moim przypadku trzeba dmuchać na zimne.Tam potwierdzono ziarninę,ale jest mała-trzeba brać globulki Cicatridine,nie współżyć i za miesiąc chcą ją znów obejrzeć.
I tak się zaczęłam zastanawiać ,że może zbyt szybko odstawiłam te globulki.Przecież one świetnie wspomagają proces gojenia.Może gdybym dłużej je stosowała,goiłoby się dobrze....
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Lu-krecja » 30 lip 2015, o 20:29

Witam Cię Marzenko. TAk sobie pomyślałam po przeczytaniu Twojego postu, czy na pewno mam wszystko wygojone w pochwie - chodzi o te ziarnine o której mówił lekarz i czy ona została usunieta wraz z polipem, czy tez polip był tą ziarniną :-?? . Po zabiegu moja doktor onkolog przypisała mi gynalgin 10 tabl. i do kontroli za pół roku, wówczas zrobi mi cytologię. Czy to nie za długo?
Lu-krecja
 
Posty: 43
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 16:11
Wiek: 0
Data operacji: 23 czerwca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: krwawienia kilka lat po menopauzie
Zakres operacji: całkowite usunięcie narządu rodnego,wyrostka, węzłów biodrowych i sieci większej
Wynik HP: rak trzonu macicy G1, dojrzały rak endometrialny na jajniku
Terapia hormonalna: nie

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez olikkk » 4 sie 2015, o 13:10

I ja Cię witam Lukrecjo :ymhug:
Troszkę mnie zaniepokoiłaś, bo czasem nam się wydaje, ze po operacji radyklanej nie ma potrzeby odwiedzać ginekologa :-s
Co prawda ja chodzę, ale ostatnio miałam dużą przerwę , bo nie ciagnie mnie tam x_x
Na szczęście wszystko było w porządku, ale jak pokazuje Twoje doswiadczenie, nadal regularnie należy odwiedzać ginekologa L-)
Dzięki, że podzieliłaś się z nami swoimi doswiadczeniami :kolobok_give_rose:
Będziemy wdzięczne za kolejne :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Lu-krecja » 4 sie 2015, o 17:34

Witaj Olikk. Podziwiam Cię za wszystko co robisz na tym forum dla nas kobiet w "potrzebie" :) Jestes cudowną osoba i żałuję, że nie mam obok siebie takiej przyjaciółki. A tak nawiasem mówiąc pamiętam Cię z forum na kafeterii (to był czas, kiedy własnie dowiedziałam się o swojej chorobie i szukałam informacji w necie) i juz wówczas wydawałaś mi się bardzo zrównoważona i życzliwa w przeciwieństwie do niektórych pań z tamtego forum. Dlatego też odnalazłam Was i poczytywałam sobie ale dopiero teraz zdecydowałam sie bardziej "zaangażować" :) . Przez te wszystkie lata losy Syrenek stały mi się bardzo bliskie i bardzo im wszystkim kibicuje w zmaganiach przed i pooperacyjnych.
Pozdrawiam serdecznie.
Lu-krecja
 
Posty: 43
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 16:11
Wiek: 0
Data operacji: 23 czerwca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: krwawienia kilka lat po menopauzie
Zakres operacji: całkowite usunięcie narządu rodnego,wyrostka, węzłów biodrowych i sieci większej
Wynik HP: rak trzonu macicy G1, dojrzały rak endometrialny na jajniku
Terapia hormonalna: nie

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez olikkk » 4 sie 2015, o 23:50

Dzięki Lukrecjo :kolobok_give_rose:
Postawiłyśmy wspólnie z innymi Syrenkami na życzliwość i jak widać to się sprawdziło ;)
Jeśli ktoś sledzi nasze losy przez 5 lat, to rownież o tym swiadczy i przyznam, że to bardzo miłe :x
Cieszę się, że postanowiłaś wreszcie się ujawnić :-)
Mam nadzieję, że będzie Ci z nami dobrze :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Fiollka » 2 paź 2015, o 11:20

Witajcie Kochane Syrenki :-* jest mi bardzo smutno w poniedziałek zmarła moja mama i nie radzę sobie z tym ciągle płaczę choć wiem że to mi nie pomoże.Bardzo mi jej brakuje :( Walczyła 1 rok i 4 miesiące :ympray: Pozdrawiam Was wszystkie gorąco
Avatar użytkownika
Fiollka
 
Posty: 121
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 09:14
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 46
Data operacji: 20 stycznia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G2
Zakres operacji: Znieczulenie ogólne.Całkowite usunięcie macicy z przydatkami obustronnie.Usunięcie węzłów chłonnych okolicy naczyń biodrowych str.prawa i lewa
Wynik HP: Rak endometrium nienaciekający G1 z różnicowaniem płaskonabłonkowym pT1aNx.C54.1
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez ismena » 2 paź 2015, o 12:46

Fiolko kochana tak bardzo mi przykro, bardzo Ci współczuję. Płacz, płacz jest czas smutku i czas radości, teraz jest czas smutku :( żałobę musisz przejść sama, mimo że nie jesteś sama. Niestety taka jest kolej rzeczy :(
Zaglądaj tu jak najczęściej, wspieramy się nie tylko w sprawach zdrowotnych - przytulam Cię mocno, bardzo mocno. Jedyne co mogę zrobić to pomodlę się w intencji Twojej Mamy :ympray: :ympray: :ympray:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Marzenka » 2 paź 2015, o 12:51

Fiolko kochana,bardzo mi przykro :( :( Będę się modliła o siły dla Ciebie chociaż wiem , że każda strata wiąże się z przejściem pewnych etapów żałoby,a potem będzie łatwiej :ymhug:

http://pomocpostracie.com.pl/etapy-zaloby
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Rak trzonu macicy G2 - Fiollka

Postprzez Lu-krecja » 2 paź 2015, o 13:18

Fiolko bardzo, bardzo Ci współczuję i wiem co czujesz, ponieważ kilka lat temu odeszła moja Mama ( również walczyła ze wznową raka). Próbowałam sobie tłumaczyć, że juz nie cierpi, że tak jest lepiej dla niej, ale to nie działało. Jednak wierz mi,że z czasem ból po stracie minie i pozostaną wspomnienia. Pozdrawiam Cię serdecznie i przytulam. Trzymaj się. :ymhug:
Lu-krecja
 
Posty: 43
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 16:11
Wiek: 0
Data operacji: 23 czerwca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: krwawienia kilka lat po menopauzie
Zakres operacji: całkowite usunięcie narządu rodnego,wyrostka, węzłów biodrowych i sieci większej
Wynik HP: rak trzonu macicy G1, dojrzały rak endometrialny na jajniku
Terapia hormonalna: nie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości