Rak trzonu macicy G2 - Maria53

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez maria53 » 26 lip 2013, o 16:45

Witaj Asiu dziekuje ze napisałas kazda pani jakos pociesza i dziekuje za to...ale wiesz jak to jest ...samo to słowo nowotwór to szok ...a co bedzie i jak to jak Bozia da to sie zobaczy pozdrawiam Cie serdecznie:)najbardziej sie martwie tym ze mam zylaki na nogach i troche ndwagi ..napewno to jest ogromna przeszkoda do operacji :(
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez maria53 » 26 lip 2013, o 16:47

dziekuje kochane syrenki ...ehheheeh juz nie bede pisac panie :) :-*
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez maria53 » 26 lip 2013, o 16:49

Tak jestem z okolic Lezajska.
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez cios » 26 lip 2013, o 18:37

Mario owszem nadwaga i żylaki to jest problem dla lekarza, ale nie jest tak, że sienie operuje. Przy mnie na zabieg pojechała pani dość otyła z żylakami. Nogi miała mocno obwiązane elastycznymi bandażami, sprawdzano jej częściej krzepliwość, pytano o bóle nóg częściej niż o brzuch. Wyszła uśmiechnięta zadowolona bez żadnych komplikacji. Myślę więc, że lekarz na pewno sobie poradzi :)
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez maria53 » 26 lip 2013, o 20:49

Tez tak bym chciałą .....kiedys sie jeszcze usmiechać .....bo jakoś tak lubiłam a teraz :( miego wieczorku Ci życze zdrówka.
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez asia » 26 lip 2013, o 22:59

Mario53,będziesz się jeszcze uśmiechała i to niedługo,bo w sierpniu.Ja mogę Ci tylko doradzić żebyś operowała się u sprawdzonego lekarza.To bardzo ważne.Jeżeli trzeba dojechać,to zrób to.Jeżeli trzeba zapłacić,to zapłać.Doradzam z własnego doświadczenia.Powodzenia,ściskam mocno i odezwij się,kiedy termin.Pomodlę się,bo jestem wierząca.
Maj 2013r przezpochwowe usunięcie macicy.Jestem z woj śląskiego.
asia
 
Posty: 51
Dołączył(a): 9 lip 2013, o 16:27
Wiek: 60
Data operacji: 0- 0-2013
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Obniżenie narządu rodnego.
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: dobry

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez maria53 » 27 lip 2013, o 09:48

Witaj Asiu ...Pani doktor to specjalista ginekolog onkolog jest ordynatorem byłam juz u niej na badaniu i rozmowie czekam na jedno badanie tomografie i wtedy pewnie mnie wezmie ale to potrwa około 2 tygodni bo jest kolejka mam bardzo daleko do szpitala ale tam sa wlasnie specjalisci w tych sprawach ...ale wszystko trzeba pokonac odległosc strach i pewnie cierpienie bo napewno bedzie bol ale widocznie taki kzyz mi dany i trzeba go przyjac ,,,Asiu dziekuje za modlitwe też wierzę mocno w Opiekę Boska ..pozdrawiam
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez olikkk » 28 lip 2013, o 22:34

Mario zanim oddalę się na dłużej z Forumkowa, chcę Ci życzyć, żeby operacja na którą czekasz przebiegła bez problemów, byś mogła szczęśliwie jak najszybciej wrócić do zdrowia, a mama znalazła dobrych i troskliwych opiekunów, podczas Twojego pobytu w szpitalu i w czasie Twojej rekonwalescencji :)
Obu Wam życzę zdrowia, wiary i nadziei, że wszystko będzie dobrze i będziecie się radośnie uśmiechać :) Myślą i modlitwą będę z Wami :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez maria53 » 29 lip 2013, o 07:47

DZiekuje bardzo ..wszystkiego dobrego Tobie również :)
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez vika45 » 29 lip 2013, o 10:05

Mario, ja tez mam dużżżżo za dużżżżo kilogramów, zylaki o wiele większe niz zyły w rękach, przebyta zakrzepica no i 15 pobytów na stole operacyjnym. Żyję i na szczęście jeszcze nie poznałam rakowskiego. Moja mama zaliczyła raka szyjki w wieku 74 lat, tez duża a jej nogi są fioletowe od żylaków.Trochę dłużej podziabiesz brzuszek zastrzykami przeciw zakrzepowymi i będzie dobrze.
Tu wiele przeszłyśmy ale trzeba się ciszyć każdym dniem po zabiegu i nie myśleć o chorobie. Tego skorupiaka można pokonać!
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7119
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez maria53 » 29 lip 2013, o 11:47

Witaj vika dziekuje za wiadomość ..jakie to szczescie ze nie masz tego skorupiaka ....zycie z nim krodkie i meczace ...ja robiłam badania byłam pewna ze wszysko ok ....a jednak Swiat sie zawalił.....mało osób z nim żyje ...trudno :(
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez fuksja60 » 2 sie 2013, o 12:11

Mario głowa do góry , odrzucaj od siebie czarne myśli :ymhug: :x :kolobok_heart: MA być DOBRZE i już :-*
@};-Fuksja
Avatar użytkownika
fuksja60
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 lip 2013, o 14:28
Wiek: 0
Data operacji: 25 lipca 2001
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: *
Zakres operacji:
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: OESCLIM 50

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez maria53 » 2 sie 2013, o 17:14

Kochane dziewczynki ....bardzo bardzo dziekuję za wsparcie ....zawsze to lżej na sercu że ktoś napisze coś miłego ...bo teraz ciezkie dni a co póżniej .../?jak się będzie goiło mam dużo sadła duży brzuszek jak sie nie zechce goić tego też sie boje bo sama operacja to pewnie na spaniu to sie nie czuje tylko pozniej......nigdy nie byłam w szpitalu żadnych operacji ,tyle co czyszczenie 3x ale to godzinka i do domciu a teraz hmmmmm strach się bac....pozdrawiam wszystkie serdecznie...
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez maria53 » 2 sie 2013, o 19:56

Witaj karmagulo :) wpadam wpadam i czekam na nowe wiadomośći narazie jestem w domku to wpadam tu z miła chęcią a jak wyjadę to dam znać kiedy mi potną sadełko i wywała tego drania oby nie zostawił swoich korżeni ehhhhh nie miałąm okazjii czytać na temat tej choroby z jakąś grubszą kobietką ....miłego wieczorku życzę :)
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez cios » 3 sie 2013, o 13:32

Mario bedzie dobrze, bo nie ma innej opcji. Dla pocieszenia powiem Ci, że panie z brzuszkiem sie operuje, panów z brzuszkiem też. To nie działa tak, że tylko zgrabne młode laski ida na salę i dochodzą do siebie w tempie błyskawicy. Każdy ma prawo chorować i choruje, gruby czy chudy a lekarze oczywiści woleliby osobę szczupłą ale daję Ci słowo, że niejeden raz zetknęli się z osobą w rozmiarze xl i na pewno dadza radę. Nie zamartwiaj sie tak bardza tą tuszą bo i tak już na to wpływu nie masz a jakas drakońska dieta przed operacją na pewno nie jest wskazana, bo może tylko osłabić orgaznizm. Trzymaj się dziewczyno, zaglądaj tu do nas i wiedz, że tu jest zawsze ktoś kto bez względu na Twoją tuszę przytuli pocieszy i doda odwagi
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez maria53 » 3 sie 2013, o 17:18

:ymhug: dziekuje cios ....nie zamierzam się odchudzać nie dam satysfakcji raczkowi ....mysle walczyć ile sie da ...przyjełam ten Krzyż ....chociaż ta wiadomość to dlamnie i moich najblizszych i znajomych to coś strasznego ale muszę jakoś to przeżyć....w poniedziałek jadę do rzeszowa do innej Pani doktor może mniejsza kolejka jak w BRZOZOWIE ...bo tu chyba nie ma na co czekać choroba napewno sie rozwija ,,pozdrawiam i wielkie dzięki za wiadomość :ymhug:
Załączniki
000j050_Hz3.jpg
(37.91 KiB) Pobrane 62 razy
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez cios » 3 sie 2013, o 17:24

Do kogo Mario w Rzeszowie się wybierasz. Możesz pisać na priv bo nie zawsze forum jest miejscem gdzie muszą padać nazwiska...
Piekny ten twój kwiatowy misiaczek
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez aneta » 3 sie 2013, o 20:03

Mario,
jeśli lekarz, który zdiagnozował Twoją chorobę widzi problem w Twojej tuszy, to go szybko zmnień. Nie można z takim rozpoznaniem czekać w nieskończoność. Jedź jutro do tej nowej gin i niech się Tobą zajmie. Najważniejszy jest teraz czas i szybkie działanie, a potem będzie już tylko lepiej. Mój ojciec 4 lata temu miał operację, wycieli mu jedno płuco z powodu raka płuc. Był bardzo obciążony, wylew, zawał, cukrzyca. Wiele przeciwwskazań, jednak lekarze dali radę. Dziś ma się całkiem nieźle. Masz jeszcze wiele lat życia, a takie doświadczenie otwiera człowiekowi oczy na nowo i sprawy, które były nam obojętne nagle stają się dla nas ważne. Dostaniesz od życia nową szansę, tylko musisz trochę pomóc losowi. Lekarze, służnba zdrowia to ciężki temat, trzeba walczyć na każdym kroku o swoje. Powodzenia jutro i trzymaj się!
aneta
 
Posty: 136
Dołączył(a): 29 cze 2013, o 18:03
Wiek: 38
Data operacji: 7 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nieprawidłowy wynik hist-pat z materiału pobranego z macicy i szyjki macicy, mięśniaki
Zakres operacji: macica z jajowodami
Wynik HP: atypowy przerost endometrium ASCUS
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez aneta » 3 sie 2013, o 20:04

Mario,
jeśli lekarz, który zdiagnozował Twoją chorobę widzi problem w Twojej tuszy, to go szybko zmnień. Nie można z takim rozpoznaniem czekać w nieskończoność. Jedź jutro do tej nowej gin i niech się Tobą zajmie. Najważniejszy jest teraz czas i szybkie działanie, a potem będzie już tylko lepiej. Mój ojciec 4 lata temu miał operację, wycieli mu jedno płuco z powodu raka płuc. Był bardzo obciążony, wylew, zawał, cukrzyca. Wiele przeciwwskazań, jednak lekarze dali radę. Dziś ma się całkiem nieźle. Masz jeszcze wiele lat życia, a takie doświadczenie otwiera człowiekowi oczy na nowo i sprawy, które były nam obojętne nagle stają się dla nas ważne. Dostaniesz od życia nową szansę, tylko musisz trochę pomóc losowi. Lekarze, służnba zdrowia to ciężki temat, trzeba walczyć na każdym kroku o swoje. Powodzenia jutro i trzymaj się!
aneta
 
Posty: 136
Dołączył(a): 29 cze 2013, o 18:03
Wiek: 38
Data operacji: 7 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: nieprawidłowy wynik hist-pat z materiału pobranego z macicy i szyjki macicy, mięśniaki
Zakres operacji: macica z jajowodami
Wynik HP: atypowy przerost endometrium ASCUS
Terapia hormonalna: nie stosuję

Re: Maria53 - rak trzonu macicy G2

Postprzez pannamewa » 5 sie 2013, o 11:23

Mario dasz radę!
Ja jestem już po operacji. Jest ciężko ale trzeba walczyć i wierzyć że będzie dobrze!
Ja byłam operowana w łodzi i nikt mi nie mówił ze nie zoperują mnie bo mam nadwagę! A wręcz przeciwnie, jak zgłosiłam się do łodzi na konsultacje to chcieli mnie przyjąć na oddział tego samego dnia!
Mnie też przeraziła diagnoza. Jak usłyszałam w Piotrkowie Rak trzonu macicy drugiego stopnia to mnie zamurowało! Nie wiedziałam co mam powiedzieć i jak powiedzieć mamie o chorobie, jak ja dam rade walczyć z rakiem!
Ale trzeba się wziąć w garść i walczyć jesteśmy młode i jeszcze całe życie przed nami!
Będzie dobrze, wszystko jest do przeżycia. Ja też się bałam operacji, znieczulenia i tego co będzie jak się wybudzę! Ale naprawdę niema się czego bać.
Trzymam kciuki za Ciebie!
W razie pytań albo jak będziesz chciała tak po prostu pogadać to pisz do mnie bez oporów!
Papatki! Lecę się pakować bo jutro mam wizytę u onkologa i wyznaczenie terminu na radioterapie!
pannamewa
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 20:19
Wiek: 32
Data operacji: 1 lipca 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Adenocarcinoma endometrioides G2
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi
Wynik HP: rak trzonu macicy G2
Terapia hormonalna: nie wskazana

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości