Zatoka Douglasa z płynem

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Zatoka Douglasa z płynem

Postprzez kasia7915c » 11 sie 2023, o 10:27

ASAJ75 napisał(a):Kasiu, a węzły miałaś usuwane?

Tak, biodrowo - zasłonowe po obu stronach.
kasia7915c
 
Posty: 279
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 23:28
Wiek: 43
Data operacji: 9 grudnia 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Złe wyniki cytologi.
Zakres operacji: Całkowite, radykalne usnięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima- Meigsa. Znieczulenie ogólne.
Wynik HP: Gruczolakorak endometrioidalny szyjki macicy Ib1G1
Terapia hormonalna: Niewskazana.

Re: Zatoka Douglasa z płynem

Postprzez KaSta » 12 sie 2023, o 07:24

Asaj 🍀 Powodzenia.
Już niedługo badanie, a wierzę, że i wizytę uda się przyspieszyć (wyprosić, wystękać, wypanikować). :ymhug:
Avatar użytkownika
KaSta
 
Posty: 810
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 17:16
Lokalizacja: na zachód od Warszawy
Wiek: 50
Data operacji: 19 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy g2/g3 (częściowo surowiczy)
Zakres operacji: Wycięta macica z przydatkami, węzły chłonne, wycięcie sieci
Wynik HP: Rak trzonu macicy g2/g3 (endometrialny - to lepiej, niż surowiczy- tak powiedział gin-onko)
Terapia hormonalna: Nie

Re: Zatoka Douglasa z płynem

Postprzez ASAJ75 » 12 sie 2023, o 14:32

kasia7915c napisał(a):
ASAJ75 napisał(a):Kasiu, a węzły miałaś usuwane?

Tak, biodrowo - zasłonowe po obu stronach.



To stąd u nas te płyny- układ chłonny troszkę szwankuje a i macicy brak, więc zatoka też inaczej wygląda i zbiera płyny- tej myśli się trzymam. Po tomografii, mam nadzieję, to się potwierdzi…
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Zatoka Douglasa z płynem

Postprzez ASAJ75 » 12 sie 2023, o 14:34

KaSta napisał(a):Asaj 🍀 Powodzenia.
Już niedługo badanie, a wierzę, że i wizytę uda się przyspieszyć (wyprosić, wystękać, wypanikować). :ymhug:


Wierzę że „stękanie, proszenie, błaganie” daje efekty. Poproś lekarza prowadzącego, żeby Cię poparł. Czasem taki jego/jej telefon otwiera wszystkie terminarze😀
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Zatoka Douglasa z płynem

Postprzez Marzena17 » 12 sie 2023, o 18:21

Kasia :ymhug: %%- %%- %%-
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Zatoka Douglasa z płynem

Postprzez ASAJ75 » 14 sie 2023, o 13:06

kasia7915c napisał(a):Asaj u mnie od 3 lat w badaniach TK wychodzi niewielka ilość płynu - nie ma napisane jaka ilość. Mój onko nie panikował wiec i ja też się starałam być dzielna. W tamtym tygodniu byłam na corocznym przeglądzie zderzaków (piersi) u gina w rejonie, zrobił mi przy okazji usg "podwozia" i wyszło, że jest płyn w zatoce. Lekarz wysłał mnie na RM j.brzusznej i miednicy. Stwierdził, że usg w moim/ naszym wypadku jest mało miarodajne, a płynu teoretycznie być nie powinno. Oczywiście podobnie jak Ty jestem spietrana na maksa :-ss bo napisał "szukanie meta". Teoretycznie nic nie powinno wyjść bo przecież miałam TK w maju ale... no właśnie to ale. Termin wstępnie mam ma koniec września ale znajoma znajomej staje na rzęsach, żeby było wcześniej i żebym nie zaszła na zawał w oczekiwaniu na badanie x_x
Do 17 już nie daleko wiec zrób na spokojnie badanie i jak już będzie wynik postaraj się o przyśpieszenie wizyty i udaj się do swojego lekarza z wynikiem TK które zrobisz oraz z RM kręgosłupa.
Pozdrawiam :ymhug:


Kasia, mój lekarz dziś odpisał, był na urlopie. Napisał „ Po tak rozległej operacji 20 mm płynu w zatoce douglasa to nic niezwykłego. Proszę spać spokojnie”. Więc kochana, po naszych operacjach, usunięciu przydatków i WĘZŁÓW płyn tam się po prostu zbiera. Lekarze, którzy nas NiE operowali, widzący takie przypadki nieczęsto, po prostu są niezorientowani i się niepotrzebnie denerwujemy. Ale… badać trzeba- wiadomo. Uff, lżej mi…
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Zatoka Douglasa z płynem

Postprzez kasia7915c » 14 sie 2023, o 17:49

ASAJ75 napisał(a):
kasia7915c napisał(a):Asaj u mnie od 3 lat w badaniach TK wychodzi niewielka ilość płynu - nie ma napisane jaka ilość. Mój onko nie panikował wiec i ja też się starałam być dzielna. W tamtym tygodniu byłam na corocznym przeglądzie zderzaków (piersi) u gina w rejonie, zrobił mi przy okazji usg "podwozia" i wyszło, że jest płyn w zatoce. Lekarz wysłał mnie na RM j.brzusznej i miednicy. Stwierdził, że usg w moim/ naszym wypadku jest mało miarodajne, a płynu teoretycznie być nie powinno. Oczywiście podobnie jak Ty jestem spietrana na maksa :-ss bo napisał "szukanie meta". Teoretycznie nic nie powinno wyjść bo przecież miałam TK w maju ale... no właśnie to ale. Termin wstępnie mam ma koniec września ale znajoma znajomej staje na rzęsach, żeby było wcześniej i żebym nie zaszła na zawał w oczekiwaniu na badanie x_x
Do 17 już nie daleko wiec zrób na spokojnie badanie i jak już będzie wynik postaraj się o przyśpieszenie wizyty i udaj się do swojego lekarza z wynikiem TK które zrobisz oraz z RM kręgosłupa.
Pozdrawiam :ymhug:


Kasia, mój lekarz dziś odpisał, był na urlopie. Napisał „ Po tak rozległej operacji 20 mm płynu w zatoce douglasa to nic niezwykłego. Proszę spać spokojnie”. Więc kochana, po naszych operacjach, usunięciu przydatków i WĘZŁÓW płyn tam się po prostu zbiera. Lekarze, którzy nas NiE operowali, widzący takie przypadki nieczęsto, po prostu są niezorientowani i się niepotrzebnie denerwujemy. Ale… badać trzeba- wiadomo. Uff, lżej mi…

Ufff...Ufff... I dlatego mój onko bez paniki podchodził do TK i płynu tam opisanego ;)
No wiec teraz trochę mniej spięta czekam na MRI. Odstawiłam nawet Glucophage bo przed badaniem musi być przynajmniej 24h przerwy. Juz jeden termin mi śmignął. Znajoma znajomej zadzwoniła, że zwolnił sie termin, a ja wieczorem wzięłam leki i dupka blada :-s
kasia7915c
 
Posty: 279
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 23:28
Wiek: 43
Data operacji: 9 grudnia 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Złe wyniki cytologi.
Zakres operacji: Całkowite, radykalne usnięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima- Meigsa. Znieczulenie ogólne.
Wynik HP: Gruczolakorak endometrioidalny szyjki macicy Ib1G1
Terapia hormonalna: Niewskazana.

Re: Zatoka Douglasa z płynem

Postprzez Marzena17 » 14 sie 2023, o 18:29

Asaj tak myślałam :x
Kasiu będzie dobrze :x
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Zatoka Douglasa z płynem

Postprzez Anita71 » 15 sie 2023, o 10:25

:x
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości