Ból pleców, neuropatia

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Ból pleców, neuropatia

Postprzez ASAJ75 » 6 kwi 2023, o 22:36

Dziewczyny!
Czy po naszych operacjach, chemioterapiach, radioterapiach zostały Wam „pamiątki” w postaci bólu pleców? Bolą mnie trochę jak rwa kulszowa, promieniuje ciut w pośladki, ale ból przechodzi do góry, w szczególności jak postoję( teraz nad garami przed świętami). Ale też po długim chodzeniu. Czasem także zakłuje znienacka. Rwa dokuczała mi przed chorobą wielokrotnie, ale teraz trzyma od grudnia- miałam wtedy PET i było czysto. Ale same rozumiecie, wchodzi czasem do głowy że to może jakieś przerzuty się tworzą. A może to nerwy porażone po chemii i naświetlaniach dają znać? Uwypukliło się to co już mi i tak czasem dokuczało. Choć myślę sobie, że ewentualne przerzuty dawałyby objawy tak szybko? Przy czystym PET? Biorę teraz od 4 dni Olfen i Sirdalud( rozluźnia mięśnie, padam po tym jak klops, nie wolno jeździć autem), ale pomaga raczej słabo. Macie słowa otuchy? Albo sprawdzone leki? No i dłonie mnie świerzbią jeszcze czasami…
Stynka mi chyba pisała, że plecy Ją nadal pobolewają, ale może i Wy macie jakieś doświadczenia?
Kontrolę ( pierwszą)mam lada chwila, 14.04…
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Ból pleców, neuropatia

Postprzez Gonia » 6 kwi 2023, o 22:53

A kręgosłup masz w porządku? Żadnych dyskopatii, zwyrodnień? Jeżeli PET był ok cztery miesiące temu, to raczej małe prawdopodobne, żeby to było coś brzydkiego.
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Ból pleców, neuropatia

Postprzez ASAJ75 » 6 kwi 2023, o 23:09

Wcale nie w porządku. Zwyrodnienia w lędźwiowym, w szyjnym zmiany po dachowaniu samochodu, w piersiowym też coś krzywo … Ale nigdy nie bolały wszystkie naraz…
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Ból pleców, neuropatia

Postprzez Gonia » 6 kwi 2023, o 23:21

Na pewno nastąpiła kumulacja wszystkiego. Naświetlania, chemia, zmęczenie pracą, zwyrodnienia, nerwy. Lekarz rozwieje wszystkie Twoje obawy. Ja też pamiętam, że Stynkę bolały plecy. Mnie (jak byłam zdrowa) też bolały, szczególnie pod koniec dnia, po pracy w kuchni.
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Ból pleców, neuropatia

Postprzez Anita71 » 8 kwi 2023, o 22:37

Miewam nieraz takie charakterystyczbe dość bóle pleców nie są często ale są dokuczliwe i przed operacją ich nie miałam.
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości