Gonia - rak trzonu macicy G3

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez eli-50 » 31 mar 2023, o 16:16

Goniu kochana , ale to chyba nie do końca potwierdzone. Dopiero lekarz na wizycie kontrolnej stwierdzi jaka jest sytuacja i co dalej robić. Trzymaj się mocno :ympray: %%- :kolobok_heart:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez olikkk » 31 mar 2023, o 16:21

Goniu czy tylko na podstawie RTG można już stwierdzić przerzuty ? Chyba trzeba to potwierdzić bardziej szczegółowymi badaniami :-?
Stynka powinna wiedzieć więcej na ten temat, to może coś wyjaśni ?
W każdym razie ja trzymam kciuki, żeby ta wiadomość się nie potwierdziła :ympray: :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez ASAJ75 » 31 mar 2023, o 18:51

Goniu, ale RTG pokazało konkretnie że przerzuty? Czy że jakieś guzki po prostu? Tak od razu to stwierdzono? Przecież dobrze się czujesz, nie masz żadnych objawów ze strony ukł.oddechowego? Wierzę, że po świętach okaże się że coś, ale nie rak. Trzymam za Ciebie mocno kciuki!
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez Stynka » 31 mar 2023, o 19:52

Goniu :ymhug: Pewnie żadna pociecha ale... też miałam :( Stwierdzone na podstawie wywiadu (w stronę kowidu - nie miałam) i TK. O leczeniu - radioterapii klatki piersiowej zadecydowało "konsylium" na onkologii. Nie konsultowałam się z innymi specjalistami (np. na pulmunologii czy chirurgii klatki piersiowej) i ... po prostu zaufałam. W kwietniu mam kontrolne TK i ... jeszcze się nie trzęsę za strachu, choć mam wiele obaw i "straszków" ;) :( ;)
Ps. Czy mówiłaś o kowidzie ojca? Może taka jest przyczyna?
Stynka
 
Posty: 4347
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez Gonia » 31 mar 2023, o 22:11

Mam obustronne owalne cienie wielkości do 54mm po str. prawej i do 38mm po stronie lewej. Lekarz radiolog stwierdził, że sugerują meta. Poprzednio RTG miałam robione w czerwcu i nic nie było. Duże te zmiany. Koło 18 "rzutem na taśmę" weszłam do POZ do lekarza internisty. Wypisał mi kartę DILO do poradni chirurgii klatki piersiowej. Okazało się, że moja poprzednia karta jest już zamknięta. W poniedziałek idę się rejestrować a 11.04 do gina onko pójdę swoją drogą. Ogólnie czuję się dobrze, mam lekkie duszności, trochę pokasłuję ale apetyt mi dopisuje, nie chudnę. Kondycyjnie też dobrze, wchodzę na 4 piętro właściwie bez zadyszki. O cowidzie taty nie mówiłam, zapomniałam. Staram się trzymać w ryzach. Popołudnie spędziłam z córką. Poszłyśmy do kawiarni na lody, a potem do galerii handlowej połazić po sklepach. Teraz czekam na męża, który za chwilę przyjdzie z drugiej zmiany. Dziewczyny wasze słowa otuchy są dla mnie bardzo cenne. Dziękuję.
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez olikkk » 31 mar 2023, o 22:40

Goniu przytulam Cię bardzo mocno :ymhug:
Bądź dobrej myśli :kolobok_give_heart: :kolobok_air_kiss:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez hugnonot » 31 mar 2023, o 23:04

Gonia napisał(a):Mam obustronne owalne cienie wielkości do 54mm po str. prawej i do 38mm po stronie lewej. Lekarz radiolog stwierdził, że sugerują meta. Poprzednio RTG miałam robione w czerwcu i nic nie było. Duże te zmiany. Koło 18 "rzutem na taśmę" weszłam do POZ do lekarza internisty. Wypisał mi kartę DILO do poradni chirurgii klatki piersiowej. Okazało się, że moja poprzednia karta jest już zamknięta. W poniedziałek idę się rejestrować a 11.04 do gina onko pójdę swoją drogą. Ogólnie czuję się dobrze, mam lekkie duszności, trochę pokasłuję ale apetyt mi dopisuje, nie chudnę. Kondycyjnie też dobrze, wchodzę na 4 piętro właściwie bez zadyszki. O cowidzie taty nie mówiłam, zapomniałam. Staram się trzymać w ryzach. Popołudnie spędziłam z córką. Poszłyśmy do kawiarni na lody, a potem do galerii handlowej połazić po sklepach. Teraz czekam na męża, który za chwilę przyjdzie z drugiej zmiany. Dziewczyny wasze słowa otuchy są dla mnie bardzo cenne. Dziękuję.


czy zauważyłaś gwałtowne chudnięcie? albo stany podgorączkowe i wstręt do jedzenia? Jeśli nie to może te cienie coś zupełnie innego oznaczają? są owalne a nie okrągłe, mogła być zwłóknienia po przebytym Covidzie. Zmiany obustronne, obwodowe i w dolnej części są takie pozapalne poCovidowe. Pomyśl czy nie miałaś infekcji w czasie od poprzedniego RTG.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez Gonia » 31 mar 2023, o 23:22

hugnonot Dziękuję, że się odezwałaś. Ważę się systematycznie - waga od 1,5 roku stoi w miejscu, nie narzekam na brak apetytu, nie mierzę sobie temperatury, bo czuję się ogólnie dobrze. Nie przypominam sobie niestety żadnej upierdliwej infekcji. Coś tam było chyba po drodze ale bez poważniejszych dolegliwości.
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez eli-50 » 1 kwi 2023, o 09:26

Też czytałam, że zmiany takie mogą mieć bardzo różne podłoże. Myśl pozytywnie Goniu %%- :kolobok_heart:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez ASAJ75 » 1 kwi 2023, o 09:34

Tknęło mnie i przypomniało mi się- też miałam symetryczne zmiany w płucach, które wyszły w PET- bez objawów ze strony ukł. Oddechowego. I to zdiagnozowano jako sarkoidozę. Po przeleczeniu onkologicznym całkowicie zniknęły i lekarze mówią że to był zespół okołosarkoidalny- nie do rozróżnienia od właściwej sarkoidozy. Autoimmunologiczna reakcja organizmu na,w moim przypadku, rozwijającego się raka. Bądź dobrej myśli- na moje oko za szybko na przerzuty od Twojego leczenia. Idź do pulmonologa koniecznie.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez hugnonot » 1 kwi 2023, o 15:36

Gonia napisał(a):hugnonot Dziękuję, że się odezwałaś. Ważę się systematycznie - waga od 1,5 roku stoi w miejscu, nie narzekam na brak apetytu, nie mierzę sobie temperatury, bo czuję się ogólnie dobrze. Nie przypominam sobie niestety żadnej upierdliwej infekcji. Coś tam było chyba po drodze ale bez poważniejszych dolegliwości.

To bądź dobrej myśli, moim zdaniem to raczej jakiś stan pozapalny.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez Marzena17 » 1 kwi 2023, o 16:56

Goniu :x :ymhug:
Marzena17
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez Anita71 » 2 kwi 2023, o 17:54

Przykre wiadomości Goniu. Ale nawet gdyby były to przerzuty to i Stynka i KaSta dają radę i lekarze, medycyna mają na to sposoby żeby leczyć. Trzeba być dobrej myśli, bardzo ciepło Ciebie pozdrawiam :x
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez Gonia » 3 kwi 2023, o 14:25

Dziękuję Dziewczyny, jesteście kochane :kolobok_heart: :kolobok_heart: :kolobok_heart:
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez Gonia » 3 kwi 2023, o 19:03

Syrenki doradźcie co mam robić? Zakładając, najgorsze czyli, że mój stan jest poważny... :) Odpaliłam płytkę z moim zdjęciem. Zmian jest kilka, na prawym i lewym płucu. Największa ma ponad 5cm. Iść na wizytę do Poradni Chirurgii Klatki Piersiowej 12.04 (pierwszy wolny termin) do lekarza z przypadku czy 5 dni później 17.04. do szefa oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów, który ma bardzo dobre opinie? I tak jestem zarejestrowana do niego prywatnie ale dopiero na 24.04 B-) Mam totalny galimatias w głowie :kolobok_wacko2:
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez ASAJ75 » 3 kwi 2023, o 20:11

Ja bym poszła do szefa, 5 dni Ci różnicy nie zrobi, a On jest decydent i pewnie od razu zarządzi co i jak…
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez Stynka » 3 kwi 2023, o 20:22

Goniu :ymhug:
Trudno radzić... Moje guzki były mniejsze, ale też w obu płucach... Miałam nagraną płytkę i dostęp do wyników online (po zalogowaniu się)... "Rozpatrywałam" wizytę u pulmunologa prywatnie, "po znajomości" u ordynatora pulmunologii, szukania znajomości na oddziale chirurgii klatki piersiowej...Nie zrobiłam nic... jak już pisałam przyjęłam to, co onkolodzy-radiolodzy proponują (naświetlania). Często przyjmuję postawę "co ma być to będzie", a to nie zawsze jest dobre :ymblushing:
Na Twoim miejscu nigdy nie będę, ale...swoje zdanie przedstawię... ;) bo o to prosiłaś... ;) poszłabym na pierwszy możliwy termin do "pierwszego lepszego (z terminu!) lekarza", a potem prywatnie do szefa.
Pozdrawiam serdecznie i spokoju życzę %%-
Stynka
 
Posty: 4347
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez Sóweczka75 » 3 kwi 2023, o 20:35

Goniu, przykro mi że badania wyszły takie a nie inne. :( Dopiero co razem się leczyłyśmy, a tu takie coś... :kolobok_shok: Mam nadzieję, że to jednak nie jest meta. Moja ciocia miała sarkoidozę (pełno powiększonych węzłów w śródpiersiu pierwotnie wskazujących na rozsiew raka) i tak jak ASAJ pisze różne objawy tego mogą być. Covid też robi "brzydkie rzeczy" w płucach. Infekcji możesz nie pamiętać, bo wiele z nich przechodzimy prawie bezobjawowo. Bardzo dużo zdrówka Ci życzę i mocno zaciskam kciuki żeby to nie było "to".
PS. Tak czy inaczej ja bym radziła iść do Szefa... @};- ;)
Avatar użytkownika
Sóweczka75
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 lis 2021, o 14:33
Wiek: 46
Data operacji: 6 września 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Miesiączki krwotoczne Mięsak podścieliska endometrium.
Zakres operacji: I OPERACJA - trzon macicy z jajowodami
II OPERACJA - szyjka, jajniki i węzły chłonne
Wynik HP: endometial stromal sarcoma
(ESS low grade with high grade transformation G3)
Terapia hormonalna: nie wiem

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez KaSta » 3 kwi 2023, o 22:04

Goniu, na pewno iść (nie zostawiać sprawy).
Na wizytę wziąć całą historię (HP, wypisy ze wszystkich terapii). Muszą zobaczyć czym działali na dziada.
Rozumiem, że masz skierowanie? U mnie do chirurgów skierowanie było potrzebne.
Pewnie do szefa bym poszła.
Powodzenia 🍀. Nie zamartwiaj się na zapas. :ymhug:
Avatar użytkownika
KaSta
 
Posty: 810
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 17:16
Lokalizacja: na zachód od Warszawy
Wiek: 50
Data operacji: 19 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy g2/g3 (częściowo surowiczy)
Zakres operacji: Wycięta macica z przydatkami, węzły chłonne, wycięcie sieci
Wynik HP: Rak trzonu macicy g2/g3 (endometrialny - to lepiej, niż surowiczy- tak powiedział gin-onko)
Terapia hormonalna: Nie

Re: Gonia - rak trzonu macicy G3

Postprzez eli-50 » 4 kwi 2023, o 09:54

Goniu kochana gdyby była duża różnica w czasie między wizytami to poszłabym na pierwszy możliwy termin. Natomiast, gdy chodzi o parę dni to udałabym się od razu do tego dobrego, poleconego lekarza czyli szefa.
Powodzenia %%- :ympray: :kolobok_heart:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości