Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 9 sty 2020, o 14:32

Cześć
Najpierw się przedstawię . Mam na imię Kasia i mam 44 lata . W sierpniu 2019 przeszłam operacje radykalną usunięcia szyjki macicy ,gdyż wykryto raka gruczołowego wg Figo 1b1 bez przerzutów ,ale w wyniku Ht rak wykazywał cechy angioinwazji. Miałam tez w październiku wykonane badanie PET CT ,które wyszło bardzo dobrze.Poddano mnie leczeniu uzupełniającemu czyli 25 lamp zewn.i 2 wewn.brachyterapie ,które skończyłam 24.12.2019(taki prezent pod choinkę ) :) Obecnie czuje się dobrze i do końca stycznia siedzę na zwolnieniu . Od lutego wracam do pracy,bo moja głowa jest pełna od czarnych myśli . Strasznie się boję dalszego życia ,ewentualnych nawrotów ,przerzutów itp . Cały czas prawie o tym myśle i zdecydowałam się na wizytę u psychologa może on mi pomoże .. Jak Wy sobie kobiety radzicie i jaki macie sposób na dalsze życie ,bo lękam się ,żebym nie zwariowała ,a przy tym nie zniszczyła moich bliskich moim zachowaniem .???
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kalliope » 9 sty 2020, o 15:46

Hej Kasiu, witam Cię bardzo serdecznie! :ymhug: Cieszę się, że tu jesteś i rozmawiasz z nami. Ja też miałam gruczołowego szyjki macicy I B1, jednakże bez cech angioinwazji. I szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co to oznacza (możesz coś o tym więcej napisać? co lekarze mówią?). Jestem już 1,5 roku po operacjii jak na razie mam się ok. Żadnej wznowy. Też na początku miałam czarne myśli, ale z czasem one mijają. Sporo się napłakałam, ale to chyba naturalne w takiej sytuacji. Idź, pogadaj z psychologiem, rób wszystko, by czuć się lepiej. Jeśli mogę jakoś pomóc, pisz tu czy na priv. Ściskam!!!
Avatar użytkownika
Kalliope
 
Posty: 207
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 12:58
Wiek: 38
Data operacji: 30 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak gruczołowy endometroidny szyjki macicy Ib1 G1
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima-Meigsa, obustronna limphadenectomia, węzły do 1 cm
Wynik HP: nie zaskoczył :)
Terapia hormonalna: Gynodian depot

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez hugnonot » 9 sty 2020, o 15:57

Angioinwazja oznacza, że rak zaczął naciekać/ rozprzestrzeniać się poprzez naczynia krwionośne.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Danka » 9 sty 2020, o 17:56

Witaj Kasiu.
Chyba każda z nas onkologicznych Syrenek czuła ten strach i zadawała sobie pytanie "dlaczego ja".Mnie bardzo dużo dało właśnie to forum czytanie histori innych dziewczyn. Chyba to właśnie nauczyło mnie patrzeć na pewne rzeczy zupełnie inaczej. Przewartościowałam swoje życie, podzieliłam na rzeczy ważne i nie ważne. Złe myśli do tej pory przychodzą ale nie pozwalam im długo gościć w mojej głowie. Staram się cieszyć z wszystkiego co daje mi każdy dzień. Oczywiście jest strach przed każdą kolejną kontrolą ale on chyba już mi zostanie. Jak nie możesz sobie poradzić spróbuj pomocy specjalisty. Mam nadzieję że Ci pomoże.
Danka
 
Posty: 656
Dołączył(a): 9 lip 2019, o 07:17
Lokalizacja: Małpolska
Wiek: 48
Data operacji: 11 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Macica przydatki węzły chłonne
Wynik HP: Nie do końca ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez hugnonot » 9 sty 2020, o 17:56

Danka napisał(a):Witaj Kasiu.
Chyba każda z nas onkologicznych Syrenek czuła ten strach i zadawała sobie pytanie "dlaczego ja".Mnie bardzo dużo dało właśnie to forum czytanie histori innych dziewczyn. Chyba to właśnie nauczyło mnie patrzeć na pewne rzeczy zupełnie inaczej. Przewartościowałam swoje życie, podzieliłam na rzeczy ważne i nie ważne. Złe myśli do tej pory przychodzą ale nie pozwalam im długo gościć w mojej głowie. Staram się cieszyć z wszystkiego co daje mi każdy dzień. Oczywiście jest strach przed każdą kolejną kontrolą ale on chyba już mi zostanie. Jak nie możesz sobie poradzić spróbuj pomocy specjalisty. Mam nadzieję że Ci pomoże.

Święte słowa :kolobok_heart:
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Stynka » 9 sty 2020, o 18:48

Wotaj Kasiu❤Dobrze, że do nas napisalas😃Ja raczej nie płakałam. Kilka razy uronilam parę łez. Ze strony bliskich mialam dużo wsparcia i motywacji. Bardzo dużo dalo mi Syrenkowo❤🌹🍀.
Korzystanie z porad psychologa czy poddanie sie psychoterapii wg mnie jest ok zwlaszcza przy uporczywie-uporczywych czarnych myślach😉.
Co do powrotu do pracy to powiem "mam swoje lata i wiem co robię"😎 Na razie "nie robię", choć ciągnęło mnie jak diabli👺😈
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez monte » 9 sty 2020, o 19:23

Witaj 🙂
Ja przedinwazyjny ale też każda kontrol to stresss.
Tymbardziej że przed radykalna operacja miałam dwa zabiegi kto te miały załatwić sprawę...
Sama czasem myślę o psychologu...
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Ana » 9 sty 2020, o 20:28

Witaj Kasiu.ja też jestem od niedawna syrenka :kolobok_yes: Przeszłam operacje w październiku,teraz mam brachyterapie.Czarne myśli też mnie nie opuszczały i często goszczą w mojej głowie.Ale z drugiej strony staram się nie zamartwiać czymś, na co nie mam wpływu .
Ty też zrobiłaś wszystko co mogłaś,a teraz pozwól sobie żyć najlepiej jak potrafisz :kolobok_yes3: Jeżeli jest Ci potrzebna pomoc specjalisty, to skorzystaj z niej czemu nie
Ana
 
Posty: 261
Dołączył(a): 30 sie 2019, o 06:57
Wiek: 56
Data operacji: 22 października 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Adenocarcinoma endometrioides G1
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i węzłami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez ewikaz » 9 sty 2020, o 20:41

Witam Cię Kasiu :) Ja jestem tygodniową Syrenką i też się zastanawiam nad pomocą psychologa. Oczekuję na wynik i to co się dzieje w mojej głowie jest straszne! Myślę, że skorzystam na pewno w najbliższym czasie.
ewikaz
 
Posty: 234
Dołączył(a): 14 gru 2019, o 22:27
Wiek: 45
Data operacji: 2 stycznia 2020
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Śródnabłonkowa neoplazja dużego stopnia EIN III - dysplazja dużego stopnia
Zakres operacji: I operacja przezpochwowa - Usunięcie macicy wraz szyjką.
II operacja - laparoskopowe usunięcie jajników, jajowodów i węzłów chłonnych
Wynik HP: Pierwsza operacja - Adenocarcinoma endometriale G-1 Figo 1a
Druga operacja: Czysto!!! Bez przerzutów i nacieków!
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 9 sty 2020, o 20:47

Dziekuje Wam wszystkim za wsparcie i miłe przyjęcie 😘. Myślę,że jak wrócę do pracy (koleżanki już odliczają dni do mojego powrotu)to te głupie myśli zejdą na drugi plan ,bo moja praca wymaga poświęcenia i zaangażowania . W poniedziałek mam pierwsza wizytę u psychologa i zobaczymy ... Dziewczynki ,a Wy jaki typ „obcego”miałyście ?i mam tez pytania odnośnie skutków ubocznych po tych naświetlaniach . Teraz czuje się dobrze bo mam dietę non stop i zastanawiam się ile muszę ja jeszcze stosować tzn .nie jem ,ani nie pije świeżych owoców ,warzyw ,czy soków ,bez przypraw,bez pieczenia ,bez nabiału także trochę słabo na dłuższa metę tym bardziej ,ze po leczeniu mam mało leukocytów i te owoce by się teraz przydały .. Ciekawa jestem jak długo ta dietę stosowałyście i jak są już syrenki z dłuższym stażem to ,czy maja jakieś poważniejsze problemy ze zdrowiem ,czyli te późne odczyny popromienne ? .
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 9 sty 2020, o 21:01

Nie wiem dlaczego ,ale wcześniejszy post się nie zapisał i nie wysłał ?gdzies zaginął chyba .. Jedna z Was pytała o angioinwazje to jest naciskanie raka na naczynia krwionośne i u mnie wyszło to w wyniku hist.. Na szczęście rak dotyczył tylko szyjki nie było nic w węzłach chłonnych ,ani w innych narządach, czy miednicy .Mimo wszystko dołączono mi radioterapię i brachyterapie . 2 miesiące po operacji miałam zlecone tez badanie szczegółowe PET CT które tez nic nie wykazało i niech tak zostanie .. Ciekawa jestem ,czy dostanę HTZ przy najbliższej wizycie u ginekologa ? Onkolog mi pozwolił ,ale sama nie wiem co mam robić i trochę się boje ,żeby nie dopadło moich piersi teraz ..
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 9 sty 2020, o 21:01

Cześć Kasiu obyś miała wyrozumiałe w pracy koleżanki, żeby ta ich niecierpliwość w oczekiwaniu na Twój powrót nie zaowocowała zarzuceniem Ciebie stosem dokumentów i spraw ważnych ważniejszych i najważniejszych. Powrót jest bardzo stresujący i trudny.
A co do strachu, jest ciagle i zawsze, szczególnie przed wizytami w poradni ginekologiczno onkologicznej i przed i w trakcie badań. I gdy wydaje Ci się że już się z tym uporałaś to nagle myśli uciekają w bok do... strachu. U mnie stan przednowotworowy ale swoje po dupie dostałam a strach był i jest nadal.
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 9 sty 2020, o 21:08

Masz racje , ale powiem Ci , ze sama się trochę zarzucę pracą właśnie po to ,żeby wpaść w dawny rytm ... chociaż wiem ,ze dziewczynki będą dbać o mnie . Jestem ich kierowniczka od lat i zawsze byłyśmy bardzo blisko ,aż tak ze jedna z nich po mojej chorobie musiała pójść sama ze sobą do psychologa ,a ja jej jeszcze pomagałam . Także w mojej pracy dzieje się ...i tęsknimy wszystkie za dawnym życiem . A one wiedza,ze jest mi ciężko i cały czas mnie wspierają . Czuje większa przyjaźń i dobroć od nich niż od swoich starych,dobrych znajomych taka prawda . Oczywiście wiem,ze nie mogę tez przeginać ,ale generalnie czuje się na siłach na powrót tylko ta psychika nawala ...
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 9 sty 2020, o 21:43

No masz o tyle łatwiej że są inne relacje z racji stanowiska ale też dobrze że macie przyjazne do siebie podejście, to dużo ułatwia. @};-
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 9 sty 2020, o 22:00

Po za tym moje zwolnienie wygasa gdzieś w połowie lutego bo mija te 182 dni co można bez przerwy być na zwolnieniu a potem to chyba można się starać o jakiś zasiłek rehabilitacyjny w Zusie a to już chyba nie jest takie proste .. Oczywiście jakbym musiała to co innego , ale mam nadzieje ,ze dam radę w pracy 😀 A Ty na zwolnieniu i jak u Ciebie wyglądają te sprawy „syrenkowe „ ?
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez hugnonot » 9 sty 2020, o 22:01

czasem praca pomaga oderwać się myślami i nie rozgrzebywać ran...
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez monte » 9 sty 2020, o 22:06

Gorzej jak pracuje się z operatorem w jednej firmie i codziennie o nim słyszysz hihihi :kolobok_yahoo:
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Marzena17 » 9 sty 2020, o 22:13

Kasiu ja też się z Tobą witam i życzę dużo sił i nadziei, żeby te czarne myśli zamieniły się w jasne i żeby wszystko się pięknie u Ciebie ułożyło. A praca dobra jest na smutki :x :ymhug:
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez hugnonot » 9 sty 2020, o 23:44

monte napisał(a):Gorzej jak pracuje się z operatorem w jednej firmie i codziennie o nim słyszysz hihihi :kolobok_yahoo:

To masz bardzo dobre źródło wiedzy, albo i sama ją masz...
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 9 sty 2020, o 23:58

Właśnie w razie czego to masz kogo podpytać i możesz czuć się bezpieczniejsza ..
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Następna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości