Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Zdrowie

Postprzez eli-50 » 16 lut 2021, o 23:41

Kasiu :-* %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 21 mar 2022, o 23:51

Witam Wszystkie Syrenki

Chciałam się przywitać , przypomnieć i po krótce opowiedzieć co u mnie słychać . Jestem 2 i pół roku po radykalnej operacji . Radioterapię skończyłam 24.12.2019. Na wizyty na onkologię chodzę tak około co 4-5 miesiące . Badania typu usg, cytologię robię 2 razy w roku ( tego juz pilnuję sama i chodzę też prywatnie do ginekologa) . Niestety zrażona w przeszłości tym co przeszłam ,czyli przed wykryciem choroby bywałam regularnie co 3 miesiące u swojego ginekologa , który pozwolił by mój rak się rozwinął i w związku z tym teraz mam dwóch lekarzy na onkologii i prywatnie . .Rezonans wychodzi na to ,ze mam raz na rok . Jak do tej pory jest dobrze i nie chcę narzekać ,bo wiem ,że moja historia mogła się skończyć inaczej .. Ostatnio robiłam sobie nawet kolonoskopię na ,którą namówił mnie mój gastrolog. Powodem tego badania są częste wzdęcie , gazy i tak raz na półtorej tygodnia krew w stolcu, na papierze . Okazuje się ,ze mam teleangiektazje , czyli w skrócie popękane naczynka w jelitach po tej radioterapii oraz tak skręcone w dalszej części jelito ze zwłóknieniami, że mój lekarz nie mógł się dalej przedostać .. ale najważniejsze, że nie ma patologicznych zmian . Gastrolog zaproponował mi zamykanie laserem tych naczynek ,czyli czeka mnie następna kolonoskopia . Czy któraś z Syrenek miała wykonywany podobny zabieg na jelitach po radioterapii? Jestem ciekawa czy ten zabieg poprawi funkcjonowanie mojego brzuszka :)) . Z badań wykonuje tez tak co pół roku usg piersi - jestem na plastrach HTZ i tak dla świętego spokoju .. Lekocyty w morfologii natomiast skaczą , ale niestety zazwyczaj są ciut poniżej normy .
Także mam co raz to różnego rodzaju wizyty u lekarzy i czasami się zastanawiam ,czy trochę nie przesadzam . Nie wiem jak Wy,ale ja nie potrafię zapomnieć , wyłączyć się na dłuższy czas od myślenia o jednym ,czyli tym najgorszym co może mnie jeszcze spotkać i o tym co mnie spotkało itd .. Pozdrawiam Was Wszystkie 😍
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez eli-50 » 22 mar 2022, o 11:30

Kasiu :ymhug: %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 22 mar 2022, o 12:56

Kasiu fajnie że piszesz co u Ciebie. Wiesz trudno zapomnieć o tym, co Cię spotkało, jak rozumiem źle prowadzone leczenie przed operacją potem trudna do zaakceptowania diagnoza i operacja, cykliczne badania też ciągle przypominają o tym co przeszłaś. Ale badać się musisz, pilnować też, jesteś zapewne pod właściwą opieką. Pozdrawiam i dbaj dalej o siebie :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Gonia » 22 mar 2022, o 19:07

Cześć Kasiu, fajnie, że się odezwałaś. Dzięki takim postom uczymy się i pocieszamy nawzajem na własnych przykładach. Czytałam, że pękające naczynka krwionośne w jelitach i pęcherzu moczowym to dosyć częste powikłanie po radioterapii. Niestety nie znam osobiście nikogo, kto miał zamykanie naczyń krwionośnych laserem. Natomiast w internecie jest sporo opisów potwierdzających skuteczność tego zabiegu. Bardzo dobrze, że dbasz o siebie. Zdrowie jest najważniejsze. Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 23 mar 2022, o 08:31

Dziękuje za wysłuchanie , bo czasami człowiek potrzebuje się tak wygadać ,wylać to co w nim siedzi na zewnątrz , a nie chcę tego robić zbyt często najbliższym ,bo to dla nich trudny temat . Niestety oprócz mojej choroby mam tatę,który 4 lata temu miał operacje z powodu raka prostaty i na tym się wtedy skończyło . Ale niestety od już dłuższego czasu rośnie mu PSA badania rezonansem ,PET już miał z 5 razy i dalej lekarze nie wiedzą skąd te PSA . Teraz jego prowadzący doktor zdecydował się podać mu radioterapię całej loży na wszelki …
I jeszcze teraz doszła moja 23 letnia córka ,bo okazało się ze ma guza na tarczycy i dzisiaj ma mieć biopsje . Wiem ,ze często te guzy są nie groźne ,ale z USG niestety widać ,ze jest centralnie unaczyniony i to jest podejrzane .. Także trochę się zwaliło .. Proszę trzymajcie kciuki za moja Anie .
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 23 mar 2022, o 11:23

Kasiu trzymajcie się Dziewczynki!
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez eli-50 » 23 mar 2022, o 12:32

Kasiu takie nasze życie, że ciągle się coś na nas zwala.
Ze względu na guzy moją macicę i tarczycę udało się wyciąć w odpowiednim czasie. Moja Mama nie miała tyle szczęścia. Na jakiekolwiek leczenie było już niestety za późno.
Kasiu jesteś dość krótko po poważnej operacji. To zrozumiałe, że trudno o tym wszystkim nie myśleć. Ale trzeba się cieszyć tym, że można było zadziałać w celu zwalczenia choroby.
Co do biopsji guzów tarczycy...wielokrotne biopsje nie wykazywały u mnie nic złego. Ale usg z czasem pokazały rozrost guzów i jednak trzeba było usunąć tarczycę. Decydujące w moim przypadku były systematyczne badania usg.
Pozdrawiam Was %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Gonia » 23 mar 2022, o 20:39

Mam córkę Anię, która w listopadzie kończy 24 lata. Wyobrażam sobie co przeżywasz... I Twój tata i córcia są pod kontrolą lekarzy i trzeba wierzyć, że wszystko dobrze się skończy %%- %%- %%-
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Stynka » 23 mar 2022, o 21:45

Powodzenia %%- %%- %%-
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 23 mar 2022, o 23:24

Dziękuje Wam za słowa pocieszenia i wierzę mocno,ze wszystko się ułoży łącznie z tym co się dzieje na świecie. Dobrze,że już wiosna w końcu jest początkiem czegoś nowego,lepszego i niesie tak bardzo potrzebną Wszystkim nadzieję. 🌼😘
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 23 kwi 2022, o 08:54

Cześć Dziewczynki
Jestem po pierwszym zabiegu na jelitach ,czyli koagulacji argonem . Mówię pierwszym bo przed samym zabiegiem mój kochany doktorek naświetlił mi,ze powtarza się takie zabiegi 2-4 razy .. u mnie jeszcze ten drugi raz będzie ,ale odczekam chwilkę . 2 razy kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym w ciągu 2 miesięcy to trochę dużo 🙈 Minęło półtora tygodnia czuje się dobrze ,ale krwawienie dalej się odbywa przy wypróżnieniu .Lekarz mówił ,ze na początku jeszcze może być i ciekawa jestem jak dalej to będzie wyglądało . Generalnie to chciałam zapytać Was ,bo dużo jest kobiet ,które przeszły radioterapię jak się czują po latach ,czy mają widoczne skutki uboczne i jak z nimi walczą .? Czy po 2-3 i więcej latach dalej stosują specjalna dietę itp? Ja oprócz tych krwawień mam częste wzdęcia a bardziej gazy co mi trochę przeszkadza w funkcjonowaniu .
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 24 kwi 2022, o 14:00

Kasiu jest poprawa?
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 24 kwi 2022, o 20:34

Hej
Chodzi Ci o to ,czy jest poprawa po tym zabiegu ? . Przed miałam coraz częstsze krwawienia podczas wypróżniania .. Teraz tez są ,ale jak by mniej widać na papierze . Po za tym lekarz mówił ,ze przez pewien czas będą no i trzeba jeszcze to uwzględnić ,ze to nie koniec tej zabawy ,bo czeka mnie przynajmniej jeszcze jeden zabieg … Także w sumie to nie odpowiem Tobie,ani sobie na to pytanie może trzeba jeszcze poczekać .. Ale mam nadzieje na poprawę 🤗W sumie to najważniejsza dla mnie była informacja,że tam nie ma nic „obcego”
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 28 kwi 2022, o 17:04

Kasiu w wynikach czysto to teraz trochę cierpliwości i miejmy nadzieję że będzie dobrze! :kolobok_give_heart:
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości