Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez monte » 11 sty 2020, o 08:36

Ja nie miałam zasw o zakończeniu leczenia lekarka miała tylko w kartę...
Pytała w czy na pewno chce już wracać...
Skierowanie wydaje zakład pracy ale skąd zakład pracy wie że zamierasz wrócić do pracy???
Pisze z pozycji pracodawcy.Mamy 1410 osób jakbym miała dzwonić do każdego komu kończy się zwolnienie inpytac czy już wraca to bym oddzielny etat musiala mieć.Po prostu jak wiesz ze wracasz zgłoś się.Na pewno ma obowiązek wydać co skierowanie nzaplacic za badania
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez KaSta » 11 sty 2020, o 09:45

Kasiu, to ja jeszcze dorzucę coś z mojego doświadczenia. Ja byłam tylko na tym zwolnieniu, które wypisali jak wychodziłam że szpitala. 32 dni zwolnienia. Na wizycie z wynikiem HP jak gin onko (operator) pozwolił wrócić do pracy jeśli czuję się na siłach zadzwonilam do kadrowej (bardzo duży pracodawca publiczny), że nie przedłużam zwolnienia, przysłała mi mailem skierowanie do medycyny pracy i listą placówek, gdzie mogę się udac, żebym już się zapisywała do lekarza, a oryginał odebrałam kolejnego dnia. Poszłam też do POZ. Wypisala (na moją prośbę) zaświadczenie w ogólnym skrócie, że stan ok, choroby ustabilizowane. Medycyna pracy musi mieć zaświadczenie najlepiej od specjalisty prowadzącego, ale od POZ też uznaje. Mi w kadrach powiedzieli, że bez dopuszczenia nie mogę się stawić w pracy. U prywatnego pracodawcy często jest tak, że idziesz do dowolnej lub wyznaczonej medycyny pracy, bierzesz fakturę na swojego pracodawcę albo na przelew albo płacisz, a potem ci zwracają. Ale badania wstępne, okresowe pracownika to obowiązek pracodawcy.
W kwestii odszkodowania, ja mam ubezpieczenie grupowe u najpopularniejszego ubezpieczyciela, dostałam za 4 dni pobytu w szpitalu, za operację, za radioterapię, za ciężka chorobę. Wnioski składałam online i załączał skany. Zależy co obejmuje twoja polisa.
W kwestii naświetlań, ja nie stosowałam żadnej specjalnej diety, nie wyobrażam sobie jedzenia bez surowych owoców i warzyw.
W kwestii seksu, jest inaczej, ale ok. Wszystko siedzi w głowie. A jak sucho, to globulki
Serdeczności Kasiu @};-
Avatar użytkownika
KaSta
 
Posty: 810
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 17:16
Lokalizacja: na zachód od Warszawy
Wiek: 50
Data operacji: 19 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy g2/g3 (częściowo surowiczy)
Zakres operacji: Wycięta macica z przydatkami, węzły chłonne, wycięcie sieci
Wynik HP: Rak trzonu macicy g2/g3 (endometrialny - to lepiej, niż surowiczy- tak powiedział gin-onko)
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 11 sty 2020, o 11:25

Cześć KaSta
Dzięki ale kurczę naprawdę wszystko jadłaś podczas zewnętrznych naświetlań(miałam 25) i potem nawet owoce ???? Kurczę jak kiedyś zjadłam coś trochę bardziej popieprzonego to 2 godz zwijałam się z bólu .. Kazali mi mieć ta dietę ze 4 miesiące a potem stopniowo wprowadzać różne posiłki . A dawno skończyłaś leczenie ,bo ja te zewn.10.12. Czy bierzesz HTZ ? Idę 30.01 do ginekologa-onkologa i zobaczymy co powie chociaż trochę się lękam ze względu na piersi . Jedni lekarze mówią,ze można ,a drudzy ,ze nie zalecają .Te globulki to dlugi czas brałaś i,czy były takie na receptę ,czy może bez np Cicatridina ?
Przepraszam,ze tyle pytań 🤗ale trochę mnie podniosłas na duchu z tym jedzeniem i zaraz spróbuje zjeść pomidora bez skórki 🤪
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 11 sty 2020, o 14:50

Ja stosuję cicatridine globulki co drugi dzień bo jest droga, jest bez recepty. Gdyby byla tansza to stosowałabym ja codziennie, kosz to ponad 30 zł za 10 sztuk a jadę na niej kilka miesięcy. No i inne też musiałam aplikować a wszystko cholernie drogie. Mucovagin też może byc. Miałam zaświadczenie od gin-onko bo byłam akurat na wizycie i poprosiłam, ale gdybym nie miała to mogłam mieć tylko dokumenty dot leczenia i lekarz medycyny pracy sam decydowalby. No i uważam że zakład niezależnie od tego ile będziesz na zwolnieniu po 30 dniach powinien dać Tobie skierowanie do lekarza medycyny pracy. A Ty idziesz do niego po zakończeniu L4.
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 11 sty 2020, o 15:22

Powiedz mi jeszcze ,czy brachyterapie tez miałaś ?
I czy wizyty u ginekologa są bardzo teraz nieprzyjemne ,bo wole się nastawić w jakiś sposób .. Czyli rozumiem, ze normalnie wszystko jesz i pijesz i nie masz żadnych efektów ubocznych . Kurczę ja się naczytałam o tych niedroznosciach jelit,zrostach i bólu przy współżyciu ,ze jakiś trudno teraz pozytywnie myśleć .
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez KaSta » 11 sty 2020, o 15:44

Kasiu, naświetlania skończyłam dokładnie 24.05. Rzeczywiście, nie stosowałam specjalnej diety. Z jelitami po- nie miałam problemów. Gazowanych nie piję, wcześniej też nie piłam. W trakcie naświetlań technicy bardzo pilnowali, żeby precyzyjnie naświetlać. Jak jelita były zgazowanie to przerywali i odsylali, żeby popuszczać bąki ;) . Ale nie opróżniać pęcherza. A może z innego powodu masz kłopoty z jelitami? Moim zdaniem, stopniowo wprowadzaj nowe pokarmy, nie koniecznie cytrusy, ale te nasze zwyczajne owoce i warzywa, na początek bez cebuli czy czosnku.

W pochwie, po - jakiś drobny stan zapalny się zrobił i suchość, nie pamiętam jakie globulki. Jedno opakowanie, za jakiś czas kolejne na nawilżenie. Nie była to cicatridina. Pierwsze zbliżenie po, było bardzo ostrożnie a i tak trochę bolało, śmieliśmy się, że to z nieużywania ;). Potem już ok.
Po ostatniej wizycie, tak mnie wymacał przez powłoki brzuszne, że kilka dni bolało, a po pobieraniu cytologii troszkę plamiłam. Po zwykłych badaniach ok. Brachy nie miałam.

Htz nie mam. Onkologiczna jestem.

Powodzenia Droga %%-
Avatar użytkownika
KaSta
 
Posty: 810
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 17:16
Lokalizacja: na zachód od Warszawy
Wiek: 50
Data operacji: 19 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy g2/g3 (częściowo surowiczy)
Zakres operacji: Wycięta macica z przydatkami, węzły chłonne, wycięcie sieci
Wynik HP: Rak trzonu macicy g2/g3 (endometrialny - to lepiej, niż surowiczy- tak powiedział gin-onko)
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 11 sty 2020, o 16:12

Super dziękuje za wszystkie podpowiedzi .
Ciekawa jestem ,czy w jakimś ośrodku po brachyterapii zalecono stosowanie tzw.rozszerzaczy pochwy .? Czytałam ,ze stosuje się takie techniki żeby właśnie nie było zrostów i problemów kobiecych ... Jak któraś z Was miała takie wskazania po leczeniu to chętnie poczytam .😀
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Stynka » 11 sty 2020, o 17:04

U mnie nic nie mówiono o rozszerzaczu ;) Nie miałam specjalnych problemów z jelitami ani po brachy ani po radioterapii. Trochę bardziej dała mi popalić chemioterapia, ale i tak dzielnie ten czas zniosłam. Diety specjalnie nie przestrzegałam, problemem za to było u mnie picie 2-2,5 litra dziennie. Rzadko tyle wypijałam.
Nie zalecono mi żadnych globulek, a kiedy coś piekło szczypało brałam dodatkowy prysznic.
Stynka
 
Posty: 4337
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 11 sty 2020, o 17:07

ewikaz napisał(a):Witam Cię Kasiu :) Ja jestem tygodniową Syrenką i też się zastanawiam nad pomocą psychologa. Oczekuję na wynik i to co się dzieje w mojej głowie jest straszne! Myślę, że skorzystam na pewno w najbliższym czasie.


Trzymam za Ciebie kciuki ,bo jednak ten pierwszy szok jest chyba najgorszy i daj znać co u Ciebie wyszło w wynikach .. Mnie przełożyli ta wizytę u psychologa na następny poniedziałek a szkoda ,bo przydał by mi się teraz bardzo .. ale tez poinformuje o swoim samopoczuciu 👍🏽
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 11 sty 2020, o 17:11

Stynka napisał(a):U mnie nic nie mówiono o rozszerzaczu ;) Nie miałam specjalnych problemów z jelitami ani po brachy ani po radioterapii. Trochę bardziej dała mi popalić chemioterapia, ale i tak dzielnie ten czas zniosłam. Diety specjalnie nie przestrzegałam, problemem za to było u mnie picie 2-2,5 litra dziennie. Rzadko tyle wypijałam.
Nie zalecono mi żadnych globulek, a kiedy coś piekło szczypało brałam dodatkowy prysznic.


A jak znosisz badania i usg u ginekologa ? Da się jakoś przetrwać po tym leczeniu ?
Co do wody to ja z kolei piję i piłam litrami tylko tych soków mi brakuje .. Podpowiem ze bardzo ładnie da się wyprowadzić złą hemoglobinę po operacji pijąc nawet co drugi dzień sok z buraka . Ja go łączyłam z marchewka i jabłkiem .. Polecam
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Stynka » 11 sty 2020, o 17:42

Jakoś znoszę badania kontrolne... ;) Od czasu leczenie na onkologii doszło w pakiecie jeszcze badanie per rectum.
Z hemoglobiną nie miałam problemów, ani po operacji, ani po brachach....Za to przed przedostatnią chemią musiałam mieć transfuzję krwi, choć czułam się całkiem dobrze. Od tamtej pory...buraki, wątróbki, szpinaki, wołowinki itd. I nadal łykam żelazo i kwas foliowy.
Stynka
 
Posty: 4337
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 11 sty 2020, o 18:14

U mnie nie było wiadomo czy będę miała sama radioterapię czy jeszcze chemię. Wtedy kazali zrobić PET CT ,który wyszedł super i zadecydowali , ze dają radio i brachyterapie bez chemii. A Ty Stynko już chyba jesteś jakiś czas po terapii ? I jak teraz się czujesz lepiej ,wróciły siły ? Czy masz problem z nogą i opuchlizną ? . -
-Na wszelkie problemy z krążeniem polecam Cyclo3Fort tabl i Diosminex Max oba to leki a nie suplementy diety i przy dłuższym,regularnym stosowaniu faktycznie pomagają ..
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Stynka » 11 sty 2020, o 20:06

U mnie w PET CT "świeciły" dwa punkty. Nastąpiła zmiana planów :( Dołączyli chemię, a radioterapię odsunięto w czasie :( Pod koniec września miałam ostatnie lampy.
Ze stopą mam problem od "po operacji". To taka moja pięta achillesowa ;) Puchnie, boli, piecze...lekarz rodzinny i ortopeda na razie powstrzymują mnie od ingerencji w stopę ;)
Ogólnie czuję się dobrze, bo... nie mam innego wyjścia :) Opiekuję się niepełnosprawnymi rodzicami. Muszę mieć siłę! Z psychiką jest różnie, mam wahania, wątpliwości i chyba tak mi już zostanie ;)
Stynka
 
Posty: 4337
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 11 sty 2020, o 21:11

@};-
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 11 sty 2020, o 22:52

Jejku to faktycznie Ci ciężko ,a ja narzekam na swoj los .. Kurczę chciała bym Ci jakoś pomoc chyba tylko radą i dobrym słowem . Nie wiem,czy łykałas już jakieś leki na ta nogę ,ale te co poleciałam wcześniej są bardzo skuteczne tylko trzeba je łykać regularnie i codziennie przynajmniej przez 3 miesiące może chociaż trochę pomogą..
Mam nadzieje,ze się wszystko dobrze ułoży ,bo zasługujesz na lepsze „jutro” 😘
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 11 sty 2020, o 23:27

Nasza Stynka to bardzo dzielna Syrenka, mimo trudności potrafi mieć poczucie humoru i wspiera nas wszystkie @};- :-*
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Marzena17 » 11 sty 2020, o 23:33

Stynka to nasza bohaterka i bardzo, bardzo dzielna @};-
Marzena17
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 11 sty 2020, o 23:42

Stynka dziękuje ,ze mogłam Cię poznać chociaż tylko przez Syrenkowo,ale zawsze to coś. ..i życzę Ci wszystkiego co najlepsze 😘
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Stynka » 12 sty 2020, o 21:39

Kasia1 :ymhug:
Syrenki, dziękuję za laurki :ymblushing: :x
Stynka
 
Posty: 4337
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez MałaMi1980 » 16 sty 2020, o 18:26

Cześć Kasiu! Napisałam do Ciebie wiadomość priv, ale cały czas mam ją w folderze "do wysłania". Daj znać czy do Ciebie doszła. Pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
MałaMi1980
 
Posty: 203
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 11:24
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiek: 35
Data operacji: 26 września 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy I B1
Zakres operacji: Podłużne otwarcie powłok jamy brzusznej.Całkowite rozszerzone wycięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Lenzetto

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości