Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Stynka » 8 maja 2020, o 22:16

Kontrole z czasem mogą być co raz rzadziej - co pół roku, co rok.
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 8 maja 2020, o 22:52

U mnie to dopiero początek niestety .😫
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 1 sie 2020, o 09:48

Cześć Kobietki

Jestem tydzień po tomografie ,a wizytę mam dopiero wyznaczoną na 13.08 . Czy może się orientujecie jak to wyglada w przypadku gdyby wyszły złe wyniki ? (odpukać)Czy dzwonią wcześniej do pacjenta ,żeby go o tym poinformować i wyznaczyć szybszy termin w poradni onkologicznej ,czy jednak się czeka i dopiero tam lekarz się zapoznaje z badaniem ??.
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Danka » 1 sie 2020, o 09:56

Kasiu ja miałam TK jamy brzusznej i miednicy małej. Też wizytę miałam 4 tygodnie po badaniu. Wyniku sama nie mogłam odebrać bo idzie prosto do onkologa. Ale mi powiedzieli że jak do tygodnia nie zadzwonią to znaczy że jest dobrze. Nie wiem czy u Ciebie jest tak samo. Ja z malopolski jestem, w mieście wojewódzkim się leczę. Trzymaj się kochana na pewno będzie dobrze. :ymhug:
Danka
 
Posty: 656
Dołączył(a): 9 lip 2019, o 07:17
Lokalizacja: Małpolska
Wiek: 48
Data operacji: 11 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Macica przydatki węzły chłonne
Wynik HP: Nie do końca ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Kasia1 » 1 sie 2020, o 10:55

Ja lubelskie ,ale mam cicha nadzieje,ze będzie wszystko dobrze w końcu 3 miesiące temu miałam robiony rezonans i było Ok ,ale zawsze strach jest z tylu głowy . Zreszta tak powinno być ,ze pacjent nie powinien tak długo czekać w końcu tu chodzi o jego życie .. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Rak gruczołowy szyjki macicy FIGO Ib1- Kasia1

Postprzez Anita71 » 1 sie 2020, o 16:48

Cześć Kasiu! :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Zdrowie

Postprzez Kasia1 » 11 lut 2021, o 22:43

Cześć Dziewczyny
Jestem już półtora roku po operacji i miesiąc z okładem po leczeniu radioterapią. Niestety moja psychika jest jeszcze w gorszym stanie -tak mi się wydaje przynajmniej . Już miesiąc przed wizytami u lekarzy odczuwam strach,niepokój i chowam się w sobie z głupimi myślami . Po za tym od niedawna zauważyłam ,ze mi puchnie pod koniec dnia raz więcej, raz mniej wzgórek łonowy z prawej strony. A wcześniej tego nie odczuwałam.Czy Wy także macie podobne problemy ,a jak tak tobą chęcią wysłucham jak sobie z tymi problemami radzicie ,bo ja chyba coraz gorzej niestety .. 😱. Pozdrawiam Kasia
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Zdrowie

Postprzez Stynka » 11 lut 2021, o 23:44

Kasiu, też się przejmuję przed wizytami i kontrolnymi badaniami. Tak to już jest... Z psychiką różnie bywa zwłaszcza, że jeszcze kowid, pogoda i polityka nam dowala. Co do puchnięcia to myślę, że powinnaś skontaktować się z lekarzem. A może spróbuj przemywać naparem z rumianku, nagietka?
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Zdrowie

Postprzez Kasia1 » 12 lut 2021, o 09:50

Cześć
Tak spytam na onkologii . Chociaż zagadnęłam ginekologa to stwierdził,ze tak może być po usunięciu węzłów chłonnych i tyle . Ja wiem,że to może najmniejszy problem w tej całej chorobie ,ale jak by można było coś z nim zrobić to było by świetnie 🤗. A na onkologii to przyjmuje u nas strasza już pani doktor i co ją spytam to ona nie wie także tam to czuje się jak któraś tam w kolejce i aby szybciej ... Nic pomęczę jeszcze tego mojego ginekologa przy następnej wizycie .
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Zdrowie

Postprzez Anita71 » 12 lut 2021, o 12:36

Kasia! Nie możesz na swoich wizytach czuć się jak kolejny przypadek. Miałaś schorzenie onkologiczne i musisz czuc się i być zaopiekowana. Może ten wzgórek to pierdoła nie wiem, ale lekarz ma obowiązek Ciebie wysłuchać, zbadać i zlecić jeśli są potrzebne badania, a jeśli nie to wytłumaczyć tak żeby to Ciebie przekonało, że wszystko jest ok. Jeżeli nie czujesz tego komfortu i Ci to przeszkadza i nie masz zaufania to trzeba chyba zmienić poradnię albo chociaż lekarza. :kolobok_yes3:
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Zdrowie

Postprzez Kasia1 » 12 lut 2021, o 12:48

Z chęcią bym zmieniła ,ale problem jest taki ,ze to jedyna poradnia onkologiczna w (......) i jest tutaj jedna pani doktor,która się zajmuje przypadkami ginekologicznymi. Także nie ma wyboru. Kiedyś zapytałam co może być przyczyną,ze często odczuwam takie ciepło w nodze to ona ,ze nie wie. Jestem trochę obeznana w lekach ,więc zaczęłam stosować Diosminę i przeszło ,czyli było to związane z krążeniem w tej nodze pewnie zaburzenie po radioterapii. Wiadomo,ze muszę chodzić do tej poradni onkologicznej ,bo dostaje badania z nfz i gdyby coś ... , a i tak prywatnie jeszcze uczęszczam do ginekologa i on mi powiedział ze to pewnie wynik leczenia .. Tak mysle ,ze powinnam się udać do fizjoterapeuty z tym tematem i tak chyba zrobię . Dzięki za wspieranie mnie na duchu 😘
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Zdrowie

Postprzez hugnonot » 12 lut 2021, o 23:40

Kasia1 napisał(a):Z chęcią bym zmieniła ,ale problem jest taki ,ze to jedyna poradnia onkologiczna w (......) i jest tutaj jedna pani doktor,która się zajmuje przypadkami ginekologicznymi. Także nie ma wyboru. Kiedyś zapytałam co może być przyczyną,ze często odczuwam takie ciepło w nodze to ona ,ze nie wie. Jestem trochę obeznana w lekach ,więc zaczęłam stosować Diosminę i przeszło ,czyli było to związane z krążeniem w tej nodze pewnie zaburzenie po radioterapii. Wiadomo,ze muszę chodzić do tej poradni onkologicznej ,bo dostaje badania z nfz i gdyby coś ... , a i tak prywatnie jeszcze uczęszczam do ginekologa i on mi powiedział ze to pewnie wynik leczenia .. Tak mysle ,ze powinnam się udać do fizjoterapeuty z tym tematem i tak chyba zrobię . Dzięki za wspieranie mnie na duchu 😘


Po usunięciu węzłów może się gromadzić limfa w tkankach jeśli usunięte z jednej strony to po tej stronie limfa się zbiera, zobacz czy masz opuchnięcie w pachwinie, jakieś mrowienie, lekkie drętwienie?
Może też być tak że jelito się rozłożyło z jednej strony. Zobacz czy gdy jesteś mało najedzona i po wypróżnieniu to się zmniejsza a po najedzeniu jakby powiększa.
Czy tak jest od początku? Może to też kwestia szycia, oni nie zszywają idealnie równo. Popatrz na poziome kreski na łonie, te naturalne, zwykle po cięciu pionowym nie pasują - nie patrzą na siebie.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Zdrowie

Postprzez Kasia1 » 13 lut 2021, o 08:32

Jesteś Kopalnią Wiedzy jak zwykle zresztą. 🤗Bardzo Ci dziękuje za porady . Mrowienia ,drętwienia nie mam. Pojawia się ta opuchlizna na wieczór np.wczoraj była mniejsza ,a z rana jest ładnie . Faktycznie jest trochę nierówno jak tak się przyjrzeć , a to bardziej widać u mnie ,bo chudzielec jestem.. Ale nie było tego po operacji i wydaje mi się ,ze w sumie niedawno się pojawiło chyba ,ze nie zwróciłam uwagi ..Myślisz ,ze fizjoterapia ,ćwiczenia coś by pomogły ?. Myślałam tez ,żeby chociaż trochę spłycić tą bliznę przez laser ,czy któraś z dziewczyn to robiła i jakie są efekty ?. Lekarz wydał pozwolenie ..
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Zdrowie

Postprzez hugnonot » 13 lut 2021, o 12:46

Kasia1 napisał(a):Jesteś Kopalnią Wiedzy jak zwykle zresztą. 🤗Bardzo Ci dziękuje za porady . Mrowienia ,drętwienia nie mam. Pojawia się ta opuchlizna na wieczór np.wczoraj była mniejsza ,a z rana jest ładnie . Faktycznie jest trochę nierówno jak tak się przyjrzeć , a to bardziej widać u mnie ,bo chudzielec jestem.. Ale nie było tego po operacji i wydaje mi się ,ze w sumie niedawno się pojawiło chyba ,ze nie zwróciłam uwagi ..Myślisz ,ze fizjoterapia ,ćwiczenia coś by pomogły ?. Myślałam tez ,żeby chociaż trochę spłycić tą bliznę przez laser ,czy któraś z dziewczyn to robiła i jakie są efekty ?. Lekarz wydał pozwolenie ..

Pomogłyby pewnie silniejsze mięśnie brzucha. Ruch powinien też pomóc na rozprowadzanie limfy.
Co do lasera nie wiem, nie miałam, jednym pomaga innym chyba nie. Wiem, że w przypadku bardzo brzydkich blizn jedyne wyjście to wycięcie starej blizny i ponowne zszycie ale nie ma gwarancji, że nowa nie będzie jeszcze bardziej paskudna. Teoretycznie blizna spłycieje i zblednie z czasem, tyle teoria. Można stosować plastry na blizny - niektórym się sprawdziły, mi nie pomogły.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Zdrowie

Postprzez Kasia1 » 13 lut 2021, o 14:00

Plastry stosowałam długi czas po operacji ale wiadomo , ze cudów nie ma. Spróbuje chyba z tym laserem jak ktoś się podejmie ,bo pewnie lekarze będą się bać jak im powiem jako to historia .,Tak przynajmniej mnie uprzedzał mój ginekolog . Zobaczymy . W każdym razie zmobilizowałaś mnie jeszcze bardziej do ćwiczeń brzucha i za to dziękuje 🤗🤗
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Zdrowie

Postprzez eli-50 » 13 lut 2021, o 22:36

Kasiu są ćwiczenia rehabilitacyjne tzw. mobilizacja blizny. Ponoć skuteczne do 5 lat po zabiegu.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Zdrowie

Postprzez Kasia1 » 14 lut 2021, o 10:45

Te ćwiczenia to sama mogę wykonywać ,czy z fizjoterapeutą ?
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Zdrowie

Postprzez eli-50 » 14 lut 2021, o 10:48

Z fizjoterapeutą na pewno, a czy sama to nie wiem.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Zdrowie

Postprzez Kasia1 » 14 lut 2021, o 13:18

Oki dziękuje za pomoc . Wszystkie Jesteście niezastąpione 🤗. Miłego dnia życzę i dużo słoneczka na codzień .
Kasia1
 
Posty: 106
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 22:15
Wiek: 43
Data operacji: 22 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: 1B1gruczolowy
Terapia hormonalna: Brak

Re: Zdrowie

Postprzez hugnonot » 14 lut 2021, o 15:39

Kasia1 napisał(a):Te ćwiczenia to sama mogę wykonywać ,czy z fizjoterapeutą ?

możesz sama wdrażać
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości