Adenocarcinoma endometrioides G1- Ana

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Adenocarcinoma endometrioides G1- Ana

Postprzez eli-50 » 12 mar 2020, o 15:30

Ana gratulacje :)
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Adenocarcinoma endometrioides G1- Ana

Postprzez Anita71 » 12 mar 2020, o 19:33

@};- @};- @};- super wiadomości :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Adenocarcinoma endometrioides G1- Ana

Postprzez Ana » 5 sie 2020, o 09:37

Witam kochane syrenki po długiej nieobecności :kolobok_yes: Wnuk pochłaniał cały mój czas i ta pandemia,ogólnie taki jakiś dziwny czas.
Jeżeli chodzi o mnie jestem na rencie,dostałam oczywiście zaocznie bez komisji do czerwca przyszłego roku :kolobok_yes3:
13 lipca byłam na kontroli u ginekologa w klinice ,gdzie byłam operowana.Zbadal mnie jedynie ,dał skierowanie na USG ,którego nie wykonał i USG jamy brzusznej i markery.Zapisalam się na 8 marca,jakieś żarty a na następną wizytę zapisana jestem na 16 listopada,ale po co skoro żadnych wyników nie będę miała.
Nie wiem teraz do kogo mam pójść ,żadnego TK czy MR nie dał skierowania.W październiku minie rok od operacji,powiedzcie jakie badania powinny być wykonane w tym czasie :kolobok_wacko2: Pozdrawiam wszystkie syrenki wakacyjnie :kolobok_thank_you2:
Ana
 
Posty: 261
Dołączył(a): 30 sie 2019, o 06:57
Wiek: 56
Data operacji: 22 października 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Adenocarcinoma endometrioides G1
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i węzłami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Adenocarcinoma endometrioides G1- Ana

Postprzez hugnonot » 5 sie 2020, o 11:28

Ana napisał(a):Witam kochane syrenki po długiej nieobecności :kolobok_yes: Wnuk pochłaniał cały mój czas i ta pandemia,ogólnie taki jakiś dziwny czas.
Jeżeli chodzi o mnie jestem na rencie,dostałam oczywiście zaocznie bez komisji do czerwca przyszłego roku :kolobok_yes3:
13 lipca byłam na kontroli u ginekologa w klinice ,gdzie byłam operowana.Zbadal mnie jedynie ,dał skierowanie na USG ,którego nie wykonał i USG jamy brzusznej i markery.Zapisalam się na 8 marca,jakieś żarty a na następną wizytę zapisana jestem na 16 listopada,ale po co skoro żadnych wyników nie będę miała.
Nie wiem teraz do kogo mam pójść ,żadnego TK czy MR nie dał skierowania.W październiku minie rok od operacji,powiedzcie jakie badania powinny być wykonane w tym czasie :kolobok_wacko2: Pozdrawiam wszystkie syrenki wakacyjnie :kolobok_thank_you2:

doradzałabym USG jedno i drugie zrobić na własną rękę czyli odpłatnie, czekanie do marca jest bez sensu, tzn. ten termin sobie zachowaj ale na następne USG
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Adenocarcinoma endometrioides G1- Ana

Postprzez Ana » 5 sie 2020, o 14:43

Tak właśnie sobie myślę,że prywatnie trzeba zrobić ,markery tylko u nich,to tego samego dnia co wizyta :kolobok_yes:
Ana
 
Posty: 261
Dołączył(a): 30 sie 2019, o 06:57
Wiek: 56
Data operacji: 22 października 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Adenocarcinoma endometrioides G1
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i węzłami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Adenocarcinoma endometrioides G1- Ana

Postprzez hugnonot » 5 sie 2020, o 15:57

Ana napisał(a):Tak właśnie sobie myślę,że prywatnie trzeba zrobić ,markery tylko u nich,to tego samego dnia co wizyta :kolobok_yes:

markery robią wybrane laboratoria np. Diagnostyka, ALAb, Synevo, wynik markerów Ca-125, He-4 zazwyczaj jest najszybciej po 3-4 dniach więc jeśli tego samego masz wizytę to nie zdążysz odebrać wyników
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Adenocarcinoma endometrioides G1- Ana

Postprzez Danka » 6 sie 2020, o 07:17

Super Ana że udało Ci się z tą rentą. Mnie nie chcieli orzekać zaocznie. Powiedzieli że się nie da. Dziwne to bo u Ciebie jednak się dało. Ale to już trudno, narazie pracuje a co dalej zobaczymy.
Co do badań to tak to właśnie wygląda. Ja najpierw ustalam termin badań dopiero później onkologa.
Po operacji i brachach miałam robione USG jamy brzusznej, później TK też jamy brzusznej. A teraz mam skierowanie na RM jamy brzusznej. Termin badania pażdziernik A onkolog styczeń. Dziwne to wszystko. Mam skierowanie na markery jakieś 2 nie pamiętam jakie. Odwiedzam ginekologa i tak prawdę mówiąc on mi najwięcej powie i do niego mam największe zaufanie. Jadę do niego teraz 28 sierpnia. Na ostatniej wizycie onko nie było mojej pani onkolog, nikt mnie o tym nie poinformował, a ta co była w zastępstwie to nie bardzo zasługuje na miano lekarza. Byle odwalić robotę. Wyglądało to tak jakby chciała pozbyć się pacjenta. Dała skierowanie na dalsze badania i prawie powiedziała spadaj babo.
Trzymaj się kochana. Dobre wieści przynosisz a teraz bardzo nam tego potrzeba.
Danka
 
Posty: 656
Dołączył(a): 9 lip 2019, o 07:17
Lokalizacja: Małpolska
Wiek: 48
Data operacji: 11 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór
Zakres operacji: Macica przydatki węzły chłonne
Wynik HP: Nie do końca ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Adenocarcinoma endometrioides G1- Ana

Postprzez Ana » 6 sie 2020, o 08:48

Dzięki kochane dziewczynki za wszelkie rady.
Czyli markery zrobię sobie w klinice,pojadę sobie po prostu tydzień przed wizytą,a najpierw zaliczę ginekologa prywatnie ,to USG zrobi,bo to standard przecież,a USG jamy brzusznej też prywatnie i wtedy będzie komplet na llistopad :kolobok_yes:
Tak Danusiu udało mi się z tą renta,jeżeli można być z tego zadowolonym :kolobok_wacko2:
Pierwsza komisja przyznała do stycznia,potem regionalny orzecznik odwołał się,bo coś mu się nie podobało,a druga komisja przyznała do czerwca :kolobok_yahoo: Także trudno to wszystko zrozumieć,w każdym razie wszystko odbyło się zaocznie,więc ogólnie zero nerwów :kolobok_yes3:
Pozdrawiam serdecznie z moim Leosiem ,dziś kończy 5 miesięcy :kolobok_heart:
Ana
 
Posty: 261
Dołączył(a): 30 sie 2019, o 06:57
Wiek: 56
Data operacji: 22 października 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Adenocarcinoma endometrioides G1
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami i węzłami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Adenocarcinoma endometrioides G1- Ana

Postprzez Anita71 » 6 sie 2020, o 20:53

Hej Ana :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Adenocarcinoma endometrioides G1- Ana

Postprzez olikkk » 6 sie 2020, o 20:56

Ana buziaki dla Leosia i dla Ciebie z życzeniami zdrówka :-* :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Poprzednia strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości