Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Kalliope » 2 maja 2020, o 11:27

Eli :ymhug: :x
Avatar użytkownika
Kalliope
 
Posty: 207
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 12:58
Wiek: 38
Data operacji: 30 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak gruczołowy endometroidny szyjki macicy Ib1 G1
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima-Meigsa, obustronna limphadenectomia, węzły do 1 cm
Wynik HP: nie zaskoczył :)
Terapia hormonalna: Gynodian depot

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Anita71 » 2 maja 2020, o 12:54

:) @};-
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Kalliope » 21 kwi 2021, o 22:49

Kochane Syrenki, chciałam tylko napisać, że żyję i wszystko u mnie w porządku. Wpadam do Was często i podczytuję posty wieczorami, ale jakoś mi już sił nie starcza na pisanie. Ostatnią wizytę u onkologa miałam w grudniu. Żadnych podejrzanych zmian nie stwierdzono, jestem zdrowa. Trochę się tylko niepokoję, że mi żadnych dodatkowych badań nie zlecają... Zawsze tylko rzut oka i ewentualnie USG. Nie wiem, czy to dobrze czy źle.
Mam tylko jakieś okropne problemy z żołądkiem. Kiedyś mogłam jeść wszystko, teraz właściwie musze uważać na każdą najmniejszą rzecz, którą wkładam do ust, bo inaczej czuję się jakbym kamienie miała w żołądku. Tłuste i przetworzone produkty absolutnie odpadają, nie trawię ich w ogóle. Plusem jest to, że dzięki temu trzymam wagę :D Może jakaś alergia pokarmowa mi sie przyplątała? :-?
Biorę nadal regularnie hormony, choć chyba troszkę balansuję na krawędzi: mam jakieś guzki w piersi, ale ponoć na razie niegroźne. Mam robić usg co 6 miesięcy. Z hormonów raczej na razie nie zrezygnuję, bo naprawdę ratują mi życie. Właściwie już zapomniałam, że miałam raka i operację. Żadnych uderzeń gorąca, przesypiam jak dzidzia wszystkie noce, jestem miła i usmiechnięta. W życiu zawodowym tez mi się wszystko zaczęło układać. Rzuciłam w pewnym momencie moją starą pracę (pokłóciłam się ostro z szefem, ach menopauza… :p ) i znalazłam dużo lepszą i pod względem finansowym, i pod względem komfortu psychicznego. Być może bez menopauzy nigdy bym tego nie zrobiła i tkwiłabym jeszcze dalej w tej beznadziejnej pracy. Dzieki więc o wielka Menopauzo!
Rany, niedługo trzy lata miną od mojej operacji, jak ten czas szybko leci. Jeszcze 2 lata do 5, by być pewną, że wyzdrowieje i rak nie wróci.
A tak w ogóle, dla wszystkich tych, które obawiają się, że po histerektomii się postarzeją i w ogóle będą brzydkie: niedawno dano mi 35 lat, a mam 41!!! B-) Nie jest więc źle.
Uściski! :ymhug:
Avatar użytkownika
Kalliope
 
Posty: 207
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 12:58
Wiek: 38
Data operacji: 30 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak gruczołowy endometroidny szyjki macicy Ib1 G1
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima-Meigsa, obustronna limphadenectomia, węzły do 1 cm
Wynik HP: nie zaskoczył :)
Terapia hormonalna: Gynodian depot

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez olikkk » 21 kwi 2021, o 23:13

Kalioppe witam :x przytulam :ymhug: i cieszę się, że masz się dobrze :-bd
Pogratulować kondycji, pracy, samopoczucia, optymizmu i prezencji :ymsmug:
Tak trzymać 👌 :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Stynka » 21 kwi 2021, o 23:14

Kalliope :ymhug:
Dziękuję, że piszesz @};- I dobrze, że jest dobrze :x %%- Dajesz nadzieję (na zmiany pracy też :-! ) %%-
Stynka
 
Posty: 4323
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez eli-50 » 21 kwi 2021, o 23:27

Ooo Kalliope super, że u Ciebie tak dobrze się wszystko układa :ymhug: . Świetne wieści i oby tak dalej kochana %%- . Ale z tymi hormonami to jednak uważaj , przemyśl , skonsultuj to ze względu na guzki piersi. Hormony raczej nie ratują życia tylko poprawiają jego komfort. Ale mogą też namieszać :-?
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Anita71 » 22 kwi 2021, o 16:02

Kalliope fajnie, że wpadłaś do nas. Myślałam już o Tobie co tam słychać. Widzę, że wszystko dobrze. Trzymaj się, co do pracy to czasami dobrze się odważyć na zmiany, a że jesteś zadowolona to super :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Kalliope » 22 kwi 2021, o 22:56

Olikk, Stynka, Eli, Anita – jak zwykle jesteście kochane, dzięki za odzew :x . Mój optymizm niestety bardzo chwiejny, wczoraj akurat miałam dobry dzień, ale tak poza tym, jak mi się kończy hormon we krwi, jest mi źle i chcę umierać. Dlatego Eli mówię o „ratowaniu życia”. Chyba wolę zaryzykować krótsze życie, ale radosne niż długie i smutne. Nie potrafie sobie poradzić sama z menopauzą. Nawet mając świadomość, że mój smutek wynika z braku hormonów. Ech… Podziwiam was szczerze, że sobie radzicie ^:)^ .
Avatar użytkownika
Kalliope
 
Posty: 207
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 12:58
Wiek: 38
Data operacji: 30 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak gruczołowy endometroidny szyjki macicy Ib1 G1
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima-Meigsa, obustronna limphadenectomia, węzły do 1 cm
Wynik HP: nie zaskoczył :)
Terapia hormonalna: Gynodian depot

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Anita71 » 23 kwi 2021, o 16:33

:ymhug: :-* a nie chcesz częściej wpadać do nas na pogaduchy?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez anulek » 24 kwi 2021, o 09:32

Kalliope przytulam serdecznie. Bardzo się cieszę z Twojego stanu zdrowia
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Sabinka M » 25 kwi 2021, o 19:14

Hej Kalipe, ja jestem tu nowa i tez mialam 1b1 rak szyjki mamciycy. Za pare dni minie jak jestem 2 miesiace po operacji ale Syrenki bardzo mi pomagaja, nie wiem co bym zrobila bez nich. Bardzo sie ciesze ze dobrze sie czujesz i jestes zdrowa :) ja ciezko przechodze ten okres ale wieze ze bedzie dobrze :) sciskam Cie mocno :)
przeczytalam co napisalas o starzeniu po Histerektomi i ci powiem ze chyba sama musze sobie pozadnie dac kopa w tylek hehe masz racje nie jedna 20 chciala by tak wygladac jak my babeczki po 40 i to po takich operacjach, wszystko siedzi w glowie tylko ta cholerna Menopauza ale ja mysle ze czeba brac duzo wiecej witamin jak bralysmy kiedys i piec wiecej wiecej wody, kazdy sposob jest dobry :)
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Kalliope » 9 cze 2021, o 00:03

Anitko, postaram się wpaść na pogaduchy!
Anulo, pozdro!
Sabinko! Witaj siostro! :) Nie martw się, będzie dobrze, jesli miałaś węzły czyste, wszystko powinno być ok. Mój onkolog generalnie uważa mnie za zdrową i co najwyżej obmyśla odpowiednio terapię hormonalną dla mnie. Ja też na początku byłam przerazona, a nawet wściekła na wszystko i wszystkich, ale z czasem człowiek się po prostu przyzwyczaja do nowej rzeczywistości i żyje dalej. Trzeba po prostu dac sobie trochę czasu. Odpuścić. Życie to nie tylko macica (choć jajniki by sie przydały... :) ). Ściskam mocno! :ymhug:
Avatar użytkownika
Kalliope
 
Posty: 207
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 12:58
Wiek: 38
Data operacji: 30 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak gruczołowy endometroidny szyjki macicy Ib1 G1
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima-Meigsa, obustronna limphadenectomia, węzły do 1 cm
Wynik HP: nie zaskoczył :)
Terapia hormonalna: Gynodian depot

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Anita71 » 9 cze 2021, o 16:36

Kalliope :ymhug: :-*
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez anulek » 10 cze 2021, o 09:32

💛💛💛
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Marzena17 » 10 cze 2021, o 18:10

Kalliope masz dobre podejście do życia.
Duzo zdrówka i jak najwięcej słonecznych dni. :x
Marzena17
 
Posty: 2597
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Sabinka M » 24 cze 2021, o 13:15

Kalliope napisał(a):Kochane Syrenki, chciałam tylko napisać, że żyję i wszystko u mnie w porządku. Wpadam do Was często i podczytuję posty wieczorami, ale jakoś mi już sił nie starcza na pisanie. Ostatnią wizytę u onkologa miałam w grudniu. Żadnych podejrzanych zmian nie stwierdzono, jestem zdrowa. Trochę się tylko niepokoję, że mi żadnych dodatkowych badań nie zlecają... Zawsze tylko rzut oka i ewentualnie USG. Nie wiem, czy to dobrze czy źle.
Mam tylko jakieś okropne problemy z żołądkiem. Kiedyś mogłam jeść wszystko, teraz właściwie musze uważać na każdą najmniejszą rzecz, którą wkładam do ust, bo inaczej czuję się jakbym kamienie miała w żołądku. Tłuste i przetworzone produkty absolutnie odpadają, nie trawię ich w ogóle. Plusem jest to, że dzięki temu trzymam wagę :D Może jakaś alergia pokarmowa mi sie przyplątała? :-?
Biorę nadal regularnie hormony, choć chyba troszkę balansuję na krawędzi: mam jakieś guzki w piersi, ale ponoć na razie niegroźne. Mam robić usg co 6 miesięcy. Z hormonów raczej na razie nie zrezygnuję, bo naprawdę ratują mi życie. Właściwie już zapomniałam, że miałam raka i operację. Żadnych uderzeń gorąca, przesypiam jak dzidzia wszystkie noce, jestem miła i usmiechnięta. W życiu zawodowym tez mi się wszystko zaczęło układać. Rzuciłam w pewnym momencie moją starą pracę (pokłóciłam się ostro z szefem, ach menopauza… :p ) i znalazłam dużo lepszą i pod względem finansowym, i pod względem komfortu psychicznego. Być może bez menopauzy nigdy bym tego nie zrobiła i tkwiłabym jeszcze dalej w tej beznadziejnej pracy. Dzieki więc o wielka Menopauzo!
Rany, niedługo trzy lata miną od mojej operacji, jak ten czas szybko leci. Jeszcze 2 lata do 5, by być pewną, że wyzdrowieje i rak nie wróci.
A tak w ogóle, dla wszystkich tych, które obawiają się, że po histerektomii się postarzeją i w ogóle będą brzydkie: niedawno dano mi 35 lat, a mam 41!!! B-) Nie jest więc źle.
Uściski! :ymhug:



Hej Kalipe u ciebie juz 3 lata to wspaniale, piszesz ze jeszcze 2 lata. Przedemna 5 lat i ci powiem ze walcze z calych sil, mamy dla kogo zyc, pewnie ze sa wzloty i upadki ale do poki walczymy bedzie dobrze. Zycze ci duzo zdrowka, bedzie dobrze buzaki jestes silna kobieta :-) a co do tej strosci hmm ok przytylam troszke to jedyny minus ale mezowi sie bardzo podobam wiec, bede sie starzec z wielka radoscia hehe
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Kalliope » 24 cze 2021, o 20:39

Hej Sabinka, pewnie, że jestesmy silne! B-) Też Ci życzę wszystkiego najepszego!!! Ja bez mojego Pana tez bym nie dała rady. Po operacji kupił mi tylko wagę, żebym sie pilnowała, ale już mu wybaczyłam :D
Avatar użytkownika
Kalliope
 
Posty: 207
Dołączył(a): 13 sie 2018, o 12:58
Wiek: 38
Data operacji: 30 lipca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak gruczołowy endometroidny szyjki macicy Ib1 G1
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami sposobem Wertheima-Meigsa, obustronna limphadenectomia, węzły do 1 cm
Wynik HP: nie zaskoczył :)
Terapia hormonalna: Gynodian depot

Re: Rak szyjki macicy FIGO Ib1- Kalliope

Postprzez Anita71 » 25 cze 2021, o 22:23

:ymhug: :)
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości