Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Co warto wiedzieć

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 15 cze 2016, o 08:54

Smoga na pewno jesteś już w Koszalinie więc trzymaj się :kolobok_air_kiss: :kolobok_heart:
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 21 cze 2016, o 20:53

Kochana Mario i wszystkie zyczliwe mi Syrenki , jestem w Koszalinie od prawie tygodnia a dopiero dzisiaj mialam pierwsze naswietlanie (organizacja w Affidei troche kuleje). Dzisiaj bylo ciezko: 50 minut bez ruchu z wypelnionym do granic wytrzymalosci pecherzem ! Podobno natepne seanse beda krotsze. Oby! Czy u was tez tak dlugo to trwalo??? Jesli chodzi o sam osrodek to jest ok: mlody i bardzo zyczliwy zespol. Zakwaterowanie tez nie najgorsze, chociaz jak dla osob chorych i w wiekszosci starszych, wspolne sanitariaty na dlugim korytarzu malo komfortowe (szczegolnie gdy ma sie problem z pecherzem jak ja ;) .
Mario, jak Twoja kontrola?
Serdecznosci i usciski ;)
A teraz wybaczcie brak polskich znakow, jeszcze nie opanowalam sztuki pisania na moim tablecie ;)
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez vika45 » 21 cze 2016, o 21:03

Pierwsze koty za płoty, teraz już wiesz co i jak.Tyle osób przetrwalo i Ty sobie poradzisz. Warunki jak w szpitalu-łazienki na korytarzu :( Ja bym miała problem napełnić pęcherz chyba, że robią to "sztucznie".
Będzie dobrze :x
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 21 cze 2016, o 21:38

Smoga u mnie naświetlania nie trwały tak długo jakieś 10-15 min nie wiem dlaczego u Ciebie to trwa tak długo ,a jaką radioterapię masz przepisaną radykalną czy paliatywną ?,co do mojej kontroli to jest ok, 10 października mam tomograf ,trzymaj się pozdrawiam Maria :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 22 cze 2016, o 09:13

Czesc Syrenki :D . Mario, nie wiem jaka mam radioterapie, ma to byc 28 tele i 2 brachy. Panie powiedzialy, ze dzisiaj bedzie juz krocej. Ano zobaczymy, ide na 16:30 :(
Ciesze sie ze u ciebie Mario wszystko ok i tak trzymac :ymhug:
Pozdrowionka dla wszystkich ;;)
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 22 cze 2016, o 11:40

Witaj Smoga jeżeli masz 28 naświetlań to spoko :p bałam się że napiszesz 3-7 ,więc na pewno masz radioterapię radykalną ,czyli taką że zakładają całkowite wyleczenie ,bo paliatywna to radioterapia która uśmierza ból i nic poza tym ,trzymaj się kochana buziaczki Maria :x :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 22 cze 2016, o 19:13

Witajcie :) Tak, to jednak radykalna. Dzisiaj rzeczywiscie bylo tylko 15 min. Podobno tutaj "na starcie" to zawsze dlugo trwa,bo lekarz sprawdza, zatwierdza itd. Mnie martwi, ze juz mam nudnosci, wprawdzie lekkie, ale boje sie ze sie nasila :(
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 22 cze 2016, o 22:26

Smoga w tym niestety Ci nie pomogę bo nie miałam nudności ,ale była tam dziewczyna która mówiła że na nudności co prawda po chemii pomagała jej cola
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 23 cze 2016, o 20:41

Dzieki Mario za porade. O coli tez mi siostra mowila, sprobuje. Tymczasem w nocy doszly torsje wiec poprosilam lekarza o konsultacje. Zdziwil sie ze tak szybko to u mnie wystapilo, zapisal lek przeciwwymiotny i kazal przyjsc jutro. Narazie zastosowalam sobie diete baaardzo lekka i jem male porcje lecz czesto. W dzien bylo ok, zobaczymy co bedzie w nocy :( .
Mario, powiedz mi jeszcze jak bylo u ciebie z myciem napromienianych miejsc,mylas normalnie ,czy omijalas? A jak z podmywaniem, bo mi dzisiaj techniczka powiedziala ze tylko woda i lepiej nie uzywac nawilzanych chusteczek.Nie wyobrazam sobie
Pozdrawiam serdecznie i sciskam mocno ;;)
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 23 cze 2016, o 22:59

Smoga ja jak zaczynałam pierwsze naświetlania ,niewiele wiedziałam, jak zaczęłam przysłuchiwać się dziewczynom które zemną czekały na swoją kolej byłam załamana ,bo jak im mówiłam że ja normalnie korzystam z prysznica nic nie zakrywam, chwytały się za głowę ,bo one zaklejały miejsca naświetlane ,jedne wcale się nie kąpały tylko obmywały się chusteczkami nawilżającymi ,myślałam Boże nie dam rady nie kąpać się przez tyle tygodni ,więc znowu o pomoc prosiłam syrenki które były już po naświetlaniach ,one normalnie tak jak ja korzystały z prysznica ,Smoga kąpałam się normalnie pod prysznicem jedynie co to nie myłam brzucha żadnym żelem ani mydłem ,pozostałe ciało myłam normalnie ,podmywałam się żelem do higieny intymnej ,było nieuniknione że woda ż mycia włosów leciała po brzuchu więc lekko przykładałam ręcznik do mokrego brzucha nie tarłam przykładałam ,brzuch po 15 naświetlaniu zaczęłam smarować maścią którą kupiłam w aptece ,brzuch miałam lekko czerwony ,nawet skóra mi nie schodziła ,co do Twoich objawów to bardzo szybko Cię wzięło ja nie miałam prawie żadnych ,jadłam wszystko ,miałam bardzo smak do jedzenia, że musiałam uważać na to co jem bo bałam się że do maski nie wejdę ,ale tak było u dużo dziewczyn które były zemną naświetlane ,śmiałyśmy się nawet że po nas nie widać choroby ,bo w czasie oczekiwań na naświetlanie dziewczyny zaczęły wyciągać swoje jedzenie, było trochę ubawu w tych ciężkich dla nas chwilach ,jedynie co mnie denerwowało to ,takie burczenie w brzuchu i tak mam niestety do dzisiaj , trzymaj się kochana będzie dobrze tak masz myśleć jak masz jeszcze jakieś pytania to chętnie pomogę pozdrawiam buziaczki Maria :x :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 25 cze 2016, o 11:08

Jeszcze raz dzieki serdeczne za obszerne informacje Mario :) Naprawde jestes mi bardzo pomocna. Jesli chodzi o burczenie w brzuchu, to ja to mam od dawna i mam nadzieje ze gorzej juz nie bedzie ;) Moje nudnosci jakby zelzaly (bez tabletek) torsji tez nie bylo, diete nadal trzymam, moze jakos to bedzie :)

Milego weekendu dla wszystkich Syrenek :ymhug:
PS. Jeszcze sie nie nauczylam pisac po ludzku na tym moim tablecie, jutro przyjedzie syn to moze mnie nauczy :D
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez olikkk » 23 lip 2016, o 22:41

Hej Smoga :x
Co u Ciebie ?
Czy już skończyłaś naświetlania ?
Mam taką nadzieją, bo minął miesiąc, ale jakoś się nie odzywasz :-(
Daj znać jak się czujesz i czy już jesteś w domu :-)
Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko i życzę dużo, dużo zdrówka :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 4 sie 2016, o 21:13

Kochane Syrenki,
bardzo Was przepraszam za tak długie milczenie, po prostu ok 3 tygodnia mojego pobytu w DS w Koszalinie, na skutek potężnej burzy, padło łącze internetowe i już do końca nie została awaria naprawiona. To była dodatkowa "atrakcja" moich koszalińskich "wczasów" :(
A wracając do moich spraw: zakończyłam teleterapię 29 lipca (przedłużono mi o 1 dzień, bo raz mnie nie naświetlono z powodu awarii aparatów) i jestem już w domu. :-* 12 sierpnia jadę na pierwszą brachyterapię, a po tygodniu na następną.
Teleterapię zniosłam w miarę dobrze, wprawdzie - jak pisałam - na początku wystąpiły nudności i torsje, ale później ustąpiły, a pojawiły się biegunki, ale też nie jakieś tragiczne, po prostu luźne (czasem bardziej, czasem mniej) stolce i wzdęcia oraz hemoroidy (chyba!) :( . I tak jest do dzisiaj. Nadal jestem na diecie ;)
Jeśli chodzi o "Affideę" (może komuś przydadzą się te informacje), to przy bliższym poznaniu wiele traci: firma prywatna ( i to międzynarodowa!), a funkcjonuje wcale nie lepiej niż nasza poczciwa publiczna służba zdrowia. Aparaty psuły się ustawicznie, w związku z tym wyznaczano nam takie dziwne godziny, jak np 23. Lekarza prowadzącego widziałam 2 razy: na początku i na końcu terapii, przy czym na końcu to było na moją prośbę: wyprosiłam skierowanie na morfologię. Ale na ocenę wyniku już się nie doczekałam, a poleciały mi w dół limfo i leukocyty oraz inne "cyty", nikt się tym jednak nie zainteresował, w wypisie też nie umieszczono, są tylko te z dnia przyjęcia. W necie poczytałam, że takie spadki są normalne po radioterapii, czy też tak miałyście?
Mario, co u Ciebie? Jak noga, nadal Ci dolega?
Ściskam was wszystkie serdecznie i życzę miłych wakacji :-*
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez Kriana » 5 sie 2016, o 08:20

zdrowka i powodzenia :)
Kriana
 
Posty: 144
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 09:30
Lokalizacja: Niemcy
Wiek: 45
Data operacji: 22 października 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: pap IV a-p,carcinoma in situ,
Zakres operacji: usuniecie macicy, szyjki macicznej i jajowodow
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 5 sie 2016, o 13:55

Smoga nareszcie po wszystkim ,u mnie w IO też maszyny się psuły tak jest chyba wszędzie ,tyle godzin pracują więc to normalne że się psuły ,ja też miałam kłopoty z wynikami krwi nie było kolorowo ,ale teraz wyniki krwi mam dobre ,pytasz co z moją nogą ? jest żle noga bardzo boli i puchnie ,lekarz podejrzewa przerzut do kości ale nie jest pewny więcej będę wiedziała za tydzień pozdrawiam Maria
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez Kriana » 5 sie 2016, o 14:35

maria napisał(a):(...)więcej będę wiedziała za tydzień


to teraz zaskoczylas mnie...

bedzie dobrze, to wiem na pewno Marys.. :x
Kriana
 
Posty: 144
Dołączył(a): 13 maja 2016, o 09:30
Lokalizacja: Niemcy
Wiek: 45
Data operacji: 22 października 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: pap IV a-p,carcinoma in situ,
Zakres operacji: usuniecie macicy, szyjki macicznej i jajowodow
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria53 » 5 sie 2016, o 17:01

Marysiuuuuuuu oby lekarz zle myslał ..oby nie była to prawda....musi byc dobrze ..pozdrawiam Cie i zycze dobrej diagnozy ale zcemu az tydzien ? czekac jesli cos mysli złego?? Marysiu pisz jak bedziesz cos wiedziec :ymhug: :ymhug:
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 5 sie 2016, o 19:31

Mario53 dlaczego aż tydzień ,bo z nogą chodziłam do lekarza pierwszego kontaktu przepisywała leki które nie pomagały,póżniej kazała zrobić wyniki krwi RTG stopy ,wyniki krwi wyszły dobrze tylko na RTG mówiła że na kości widzi jakąś narośl ,ale nie jest pewna nie chce mnie straszyć musi zdjęcie skonsultować z ortopedą ,kazała przyjść za tydzień ,wczoraj byłam u niej i powiedziała/ że ortopeda podejrzewa przerzut kazał zrobić jeszcze raz RTG i musi zdjęcie opisać radiolog dlatego to tak długo trwa ,a ja umieram ze strachu boję się Mario ,boję się najgorszego ,
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria53 » 5 sie 2016, o 19:41

Marysiu kochana az mnie głowa boli ....jestem z Toba .....to straszne co nas czeka ..Boze oby nie było to ...
maria53
 
Posty: 476
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 16:35
Wiek: 57
Data operacji: 27 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicyg2
Zakres operacji: usunieta macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biore .....nic nie bralam ..tylko operacja.

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez dminicka » 5 sie 2016, o 20:48

maria napisał(a):Mario53 dlaczego aż tydzień ,bo z nogą chodziłam do lekarza pierwszego kontaktu przepisywała leki które nie pomagały,póżniej kazała zrobić wyniki krwi RTG stopy ,wyniki krwi wyszły dobrze tylko na RTG mówiła że na kości widzi jakąś narośl ,ale nie jest pewna nie chce mnie straszyć musi zdjęcie skonsultować z ortopedą ,kazała przyjść za tydzień ,wczoraj byłam u niej i powiedziała/ że ortopeda podejrzewa przerzut kazał zrobić jeszcze raz RTG i musi zdjęcie opisać radiolog dlatego to tak długo trwa ,a ja umieram ze strachu boję się Mario ,boję się najgorszego ,

Mario, wyobrazam sobie jak mozesz sie czuc.. Pamietaj jednak , ze lekarze maja najmniej wrazliwosci, ze wszystkich grup zawodowych. Kiedy czytaja historie Twojej choroby, to bredza od razu o najgorszym. A powod bolu nogi moze byc bardzo "banalny". "Ortopeda podejrzewa'...hmmm...ortopeda nie powinien nic Ci sugerowac, tylko od razu skonsultowac sie z kims , kto postawi prawdziwa diagnoze.
Bedzie na pewno dobrze , wierze w to! :ymhug:
Avatar użytkownika
dminicka
 
Posty: 190
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 12:05
Wiek: 55
Data operacji: 28 września 2010
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięsniaki powodujące bol w tzw krzyzu.Miesiaczki obfite ,ale regularne.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy bez przydatkow.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Przed operacją Systen Segui, po operacji Systen 50, pozniej tabletki Estrofem- mite, teraz femoston mite

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Radioterapia, brachyterapia, chemioterapia



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość