Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Co warto wiedzieć

Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 5 cze 2016, o 22:13

Witam, jestem tu nowa i potrzebuję waszej pomocy :) . Otóż jestem po histerektomii radykalnej z powodu raka trzonu macicy i mam się poddać wkrótce radioterapii w Ośrodku Radioterapii Affidea w Koszalinie. Mieszkam 170 km od Koszalina i nie znam miasta, poszukuję osób, który były leczone w tym ośrodku i mogłyby przekazać swoje opinie na jego temat oraz na temat zakwaterowania. Będę niezmiernie wdzięczna i z góry dziękuję
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 6 cze 2016, o 11:47

SMOGA witam Cię na naszym forum niestety ja nie umiem Ci pomóc ,brałam radioterapię i brachyterapię w Gliwicach ,ale na pewno odezwie się któraś z Syrenek która Ci pomoże ,jak będziesz miała jakieś pytania odnośnie radio czy bracho to chętnie pomogę ,pozdrawiam Maria :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez xxxgosienka43xxx » 6 cze 2016, o 17:09

Witam. Ośrodek w Koszalinie powstał ok. 6 lat temu. Warunki są bardzo dobre , małe , ładne sale chyba po 2 lub 3 osoby ) , wszystko nowe . Pacjenci mogą mieszkać zarówno w Ośrodku ( na dole budynku jest Poradnia , rejestracja , naświetlania , a na 1-szym piętrze oddział szpitalny ) jak i w specjalnie wynajmowanych kwaterach w Mielnie i chyba w samym Koszalinie też mają coś wynajęte ( ale nie jestem pewna, raczej czytałam o tym w prasie). Ci co są przyjęci w oddział szpitalny to widzę ,że chodzą w stroju takim luźniejszym, dresowym, raczej na dzień to nie w piżamach czy koszulach, Pracownia sama ustala godziny naświetlań i jak jest czas to przychodzi pielęgniarka i sprowadza pacjenta na dół, a jak już wie gdzie i jak to po wezwaniu sam schodzi. A ci co mieszkają w Mielnie to tam chyba mają pokoje po 3 osoby w jednym pokoju , i ich przywozi wszystkich razem wynajęty przez Affideę Bus. Jak już wszyscy są po naświetlaniach to Bus ich odwozi z powrotem do Mielna. A poza tym mają czas wolny, mogą sobie spacerować nad morzem i robić co tam uważają, Bo ci co są w oddziale to tak bardziej jak w Szpitalu, do miasta to nie mogą wychodzić . Z tego co tam przyuważyłam, to ,że chce czy potrzebuje się miejsce do noclegu, to już wcześnie się zgłasza, nie wiem czy też masz to już uzgodnione,. A poza tym pracownicy bardzo mili ,życzliwi i pomocni. Pozdrawiam.
Obrazek 49 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Avatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
 
Posty: 424
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 15:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiek: 53
Data operacji: 8 marca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez olikkk » 6 cze 2016, o 17:18

Smoga witam Cię bardzo serdecznie :ymhug:
Jak widzę pomocna dłoń już się znalazła ;)
Jak to u Syrenek :-bd
Mocno Cię przytulam :ymhug: i życzę, aby dalsze leczenie przebiegło sprawnie i bez problemów i żebyś mogła szybciutko wrócić do zdrówka :x
Pozdrowiam Cię bardzo serdecznie :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 7 cze 2016, o 21:47

Kochane Syrenki, serdecznie dziękuję za odzew, powitanie i ciepłe myśli ;) .

Gosienko, dziękuję za cenne informacje, rozumiem, że nie byłaś tam na radioterapii, tylko w innym charakterze? Mam nadzieję, że to dobrzy fachowcy i że będę w dobrych rękach :) . Zakwaterowanie już mam zapewnione w Domu Studenta na ul Leśnej (znasz może ?) zostałam o tym poinformowana na konsylium w szpitalu w Szczecinie, gdzie byłam operowana. Kierowca ma po mnie przyjechać 15-go czerwca, co też uważam za duży plus organizacyjny ze strony Affidei.

Mario, owszem miałabym do ciebie kilka pytań na temat radioterapii.
1. Przede wszystkim jestem pełna obaw, bo naczytałam się w necie różnych opinii. Zdaję sobie sprawę, że napromienianie ma skutki uboczne, jakie Ty miałaś?
2. Jak długo trwała Twoja radioterapia i brachyterapia, tzn ile tygodni?
3.Byłaś na miejscu, czy dojeżdżałaś?
4. Jaki obszar (obszary) u Ciebie naświetlano i jak to wpłynęło na okoliczne narządy?
5. Jeśli były dolegliwości, to czy minęły? Czy bardzo utrudniały codzienne funkcjonowanie?
6. Czy sądzisz, że będę w stanie jeździć na weekendy do domu (syn chce po mnie przyjeżdżać samochodem)? to 2,5 godz jazdy !
7. I jeszcze pytanie bardziej praktyczne: jaką odzież zabrać ? Czytałam gdzieś, że luźną, to spodnie raczej nie?
8. Co oprócz odzieży (oczywiście, nie licząc środków higieny) ?
A na jakim etapie leczenia jesteś obecnie? Czy wszystko jest OK? Szczerze mam nadzieję, że tak :) i ściskam serdecznie.
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez xxxgosienka43xxx » 8 cze 2016, o 07:46

Witam. Faktycznie , nie korzystałam z usług Affidei , ale znam z obserwacji. Mój tata był naświetlany ale nie mieszkał tam, tylko przyjeżdżał, no a potem jeszcze 5 lat na wizyty kontrolne chodziliśmy tak ze 2 razy w roku . Dom Studenta na Leśnej to dosłownie w linii prostej 3-5 minut drogi od Affideii . To taki budynek jak internat . Wpisz sobie w google : Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie i tam sobie na zdjęciach popatrzysz jak to wygląda . Pokoje chyba 3 osobowe , osobne pomieszczenie na piętrze na kuchnię , jeżeli Wam fundują posiłki to stołówka w tym samym budynku , podobno smacznie gotują , niedaleko sklep duży spożywczy i kilka mniejszych , akademik dosłownie przy samym lesie czyli mnóstwo terenu do spacerów. Myślę ,że będzie ok. Pozdrawiam.
Na stronie rekrutacji do Państw.Wyższej Szkoły Zawod. jest odnośnik do Domu Studenta , jest tam kilka zdjęć , można obejrzeć jak tam wyglądają warunki.
Obrazek 49 lat, 8 marca 2012 usunięta macica bez przydatków h-p (ok) , zachodniopomorskie - do morza mam 10 km Obrazek
Avatar użytkownika
xxxgosienka43xxx
 
Posty: 424
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 15:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiek: 53
Data operacji: 8 marca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: usunięcie macicy ( z powodu mięśniaków ) bez przydatków
Zakres operacji: usunięcie macicy bez przydatków
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzeba

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 8 cze 2016, o 14:58

Witam SMOGO nie czytaj w necie nie warto uwierz mi też tak robiłam ,po przeczytaniu wiadomości z netu ,byłam tak wystraszona że myślałam że zwieję spod drzwi ,ale nie taki diabeł straszny jak go malują :ymdevil: ,naświetlanie nic nie boli ,ale to już pewnie wiesz ,jedynie co musisz to pilnować wagi by zbytnio nie przytyć ,bo nie wejdziesz do maski ,chociaż nie wiem czy Ty masz maskę czy jesteś pomalowana ? jeżeli jesteś pomalowana to jeden kłopot z głowy ,ja do połowy naświetlań czułam się dobrze ,ale po połowie miałam zatwardzenia ,dopiero pod koniec naświetlań miałam popalony trochę brzuch i dostałam anemii ,ja miałam 25 dni naświetlań i 4 zabiegi brachyterapii ,było to w sumie 5 tygodni bo od poniedziałku do piątku ,brachyterapii miałam 2 tygodnie ,czyli 2 razy w tygodniu .Po mnie codziennie jeździła karetka i odwoziła mnie do domu ,Miałam naświetlany brzuch i okolice miednicy ,co do skutków ubocznych z początku nic się nie działo ,dopiero teraz po 6 mc czuję cały czas takie przelewanie w brzuchu i boli i puchnie mi noga ,ale nie wiem czy to skutki naświetlań czy też usuniętych węzłów chłonnych ,dolegliwości żadnych nie miałam jadłam wszystko ,i normalnie funkcjonowałam ,nawet z początku myślałam że ta cała radioterapia na mnie nie działa :D ,wiesz były dni gdy mi się nic nie chciało ,ale tak mają nawet zdrowe osoby .SMOGO co do pytania czy będziesz mogła jeżdżić na weekendy do domu na pewno tak ,ja spędzałam w karetce też po 2 godz bo nie jeżdżiłam sama było nas 8 trzeba było czekać na każdego aż się naświetli bo każdy był na innym aparacie ,w IO GLIWICACH każdy aparat ma swój kolor i zależało jaką dawkę przepisał lekarz ,więc jak już wszyscy byli naświetleni kierowca odwoził do domu ,co do odzieży ja byłam naświetlana w zimę [styczeń] więc jeździłam w spodniach zresztą wszystkie babki tak jeździły ,w bunkrze którym byłam naświetlana zsuwałam spodnie do kolan i kładłam się w samych majtkach i tak byłam przypinana maską ,Co do pytania co zabrać to chyba tylko siebie środki czystości i staraj się pic przed naświetlaniem by mieć pełny pęcherz mi tak radziła pani doktor ,żeby nie poparzyć pęcherza ,bo ja dużo piłam ,ale z pęcherzem miałam kłopoty musiałam brać antybiotyk ,nie wiem co jeszcze miałabym napisać ja jestem już po leczeniu teraz co 2 mc mam kontrolę ,więc się nie bój będzie dobrze tak trzeba myśleć ,jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj chętnie pomogę ,tylko w ten sposób mogę się odwdzięczyć za pomoc którą tutaj w SYRENKOWIE otrzymałam, buziaczki i nie martw się a nie czytaj nic w necie każdy człowiek jest inny i każdy inaczej przechodzi leczenie ,lepiej popisz z syrenkami ,pomogą jak trzeba nie tylko w chorobie ,i rozśmieszą do łez pozdrawiam MARIA :x :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 8 cze 2016, o 20:26

Gosienko, bardzo dziękuję za kolejne info. Obejrzałam zdjęcia zgodnie z Twoją sugestią, wygląda na to, że warunki w DS są OK i bliskie sąsiedztwo ośrodka też jest ważne. Pozdrowionka :) .

Mario, Tobie również wielkie dzięki za obszerne informacje i rady. Masz rację, że lepiej popytać kogoś, kto doświadczył tego rodzaju terapii, dlatego zaczęłam szukać na forach internetowych, tylko Syrenki się odezwały (czyli WY :-* ), jestem wam bardzo wdzięczna :) .
Chciałabym Cię jeszcze zapytać czy i jakie badania przechodzi się przed napromienianiem? Ja mam się zgłosić w środę, pewnie właśnie na badania i przygotowania? Jeszcze jestem w domu, więc nie wiem, co to maska i malunki (chociaż o tych tatuażach gdzieś już czytałam).
A czy po naświetlaniach jeździłaś (jeździsz) na kontrole do radioterapeuty czy do onkologa?
Zmartwiłam się tą Twoją nogą, robisz coś z tym ? U mnie węzłów nie usunięto, bo po wycięciu samego guza podczas histeroskopii, było G1, dopiero po histerektomii okazało się, że to G2 i był naciek na górną część kanału szyjki, nie wiem jak to wpłynie na zakres i czas naświetlań.
Serdeczności i uściski :x .
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez vika45 » 8 cze 2016, o 20:47

Oj tak, pomagamy, doradzamy, pogłaszczemy ale i klapsa damy :)) :)) Takie pozytywnie nakręcone wariatki :)
Witam, choć ten wątek najczęściej tylko czytam- na moje szczęście!
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 8 cze 2016, o 21:52

Jak dobrze, że jesteście i chce się Wam chcieć, wtedy i klapsy nie są straszne ;) . Zresztą zasłużone jeszcze nikomu nie zaszkodziły ;)
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez olikkk » 8 cze 2016, o 22:02

Ano chce się nam chcieć :D dlatego u nas na odpowiedź się za długo nie czeka ;)
Pytaj, pytaj, zawsze ktoś coś szepnie i poczujesz się raźniej :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 8 cze 2016, o 22:28

SMOGO nie masz za co dziękować pytaj jak chcesz coś wiedzieć ,kto pyta nie błądzi :ymblushing: nie wiem czy będziesz pomalowana czy będziesz miała maskę jak ja ,jeżeli będziesz miała maskę to wyglądało u mnie to tak ,na maskę rozbiera się do bielizny czyli majtki i biustonosz kładziesz się na stole i nakładają na Ciebie ciepłe i mokre tworzywo ,wygląda to jak siatka przypinają tę siatkę do tego stołu na którym leżysz ,musisz tak leżeć bez ruchu około pół godz aż siatka uschnie wtedy zrobi się twarda ,z maską tą udajesz się na tomografię komputerową ,tam technicy zaznaczają według tomografu miejsca gdzie będziesz naświetlana ,potem musiałam czekać parę dni ,żeby technicy obliczyli jaką dawkę promieni będę dostawać ,miałam robiony również PET jest to taki rodzaj tomografu tylko do żyły wstrzykują RAD ,pet miałam robiony z maską i bez maski z pełnym pęcherzem ,gdy były wyniki dzwoniła pani doktor i miałam pierwsze naświetlania ,nie wiem czy jeszcze robią tzw tatuaż bo z tym jest trochę kłopotu gdyż przy myciu często schodził ,ale każde centrum onkologiczne rządzi się innymi prawami ,maska była na tyle wygodna że w domu mogłam normalnie wziąć prysznic i nie musiałam się bać że coś zmyję .SMOGO na pewno będziesz miała swojego lekarza radiologa ,który Ci powie ile będziesz miała naświetlań ,ja po każdych 5 naświetlaniach musiałam się zgłaszać do mojej radiolog ,lekarka badała pytała czy są jakieś skutki uboczne i oglądała wyniki z krwi i skórę brzucha ,gdy skończyłam ostatnie naświetlanie dostałam wypis i skierowanie na brachyterapię ,tam znowu miałam innego lekarza ,który stwierdził że 4 zabiegi brachyterapii starczą ,znowu były przygotowania ,do pochwy włożyli taki walec coś do odbytu i robili tomografię ,trwało to jakieś 40 min technik obliczał jaką dawkę mam mieć ,ale wiesz najbardziej się bałam właśnie brachów nie bólu ale wstydu że trzeba tak leżeć ,i naprawdę się miło rozczarowałam ,lekarze byli wspaniali cały czas ze mną rozmawiali żartowali i szybko minęło ,tylko pierwsze brachy trwały tak długo bo z naświetlaniem prawie godzinę ,ale następne 3 zaledwie po 15 min ,po ostatnich brachach znowu dostałam wypis i zostałam skierowana do lekarza która od początku mnie kierowała na operację i naświetlania czyli do onkolog ginekolog ,co do mojej nogi byłam u lekarza pierwszego kontaktu dał mi skierowanie na Dopler żył bo myślał że to zakrzepica która lubi się robić po radioterapii ale poza lekką niedrożnością żył Dopler nic nie wykazał ,lekarz który robił Dopler stwierdził że to mogą być skutki naświetlań ,a noga coraz bardziej boli więc był dostałam skierowanie do ortopedy i na RM ,ale niestety do ortopedy terminy są na listopad,i muszę poczekać mam kontrolę 17 czerwca więc mam nadzieję że w IO coś zaradzą .Co do węzłów to mi (...........) który mnie operował ,powiedział ,że węzły usunął dla świętego spokoju żeby tam nic się nie porobiło ,i jak bym nie miała nacieku na szyjkę to nie musiałabym mieć naświetlań pozdrawiam buziaczki :x :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 9 cze 2016, o 21:44

Kochana Syrenko Mario, ,
jesteś niezawodna, dziękuję :) . Jak Twoja noga, lepiej trochę? Daj znać, co Ci powiedzą w CO.
Chciałabym Cię jeszcze zapytać o ten aplikator do brach: czy się z nim chodzi, czy też za każdym razem zakładają? Czy to zakładanie boli?
Jak mi się jeszcze jakieś pytanie nasunie, to znowu napiszę, tymczasem przesyłam całuski :-* .
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 10 cze 2016, o 12:31

Witaj z aplikatorem do brach się nie chodzi aplikator ma kształt lokówki cienkiej za każdym razem zakładali na nowo ,i nie martw się nic nie boli tylko trzeba się rozluźnić ,leżysz na fotelu ginekologicznym lekarz zakłada aplikator jak go założy to technik przypina do aplikatora kabelek z maszyny naświetlającej mówi żeby się nie ruszać i wychodzą z pokoju drzwi się zamykają ,właściwie to jest taka gruba ściana i tak leżysz 10-15 min zależy od dawki ,ale nie bój się naprawdę nie boli ,tylko za pierwszym razem trochę to długo trwa jak Ci już pisałam około godz bo muszą zrobić tomografię z tym aplikatorem w środku, trzymaj się będzie dobrze, musisz myśleć że to wszystko po to by się wyleczyć ,potem będzie z górki pozdrawiam buziaczki Maria :x :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 10 cze 2016, o 21:44

Mario, jeszcze raz dziękuję :). Twoje informacje i rady są bezcenne, ja jednak nie mogę się pozbyć obaw i lęków. Przeraża mnie również konieczność rozstania z bliskimi na tak długo :( . Narazie wyjeżdżam na weekend, a później już będę się przygotowywać do wyjazdu do Koszalina. Jeśli jeszcze nasunie mi się jakieś pytanie, pozwolę sobie znowu do Ciebie napisać. Tymczasem przesyłam serdeczności i życzę miłego weekendu :-*
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez basia65 » 10 cze 2016, o 22:20

witam Cię bardzo serdecznie :ymhug: jak widać szybko dostałaś pomoc i wsparcie, bo jesteśmy "pozytywnie nakręcone" :) pozdrawiam i życzę skutecznej terapii :-bd %%- :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 11 cze 2016, o 10:14

Witaj Basiu :) . Tak, nie spodziewałam się, że tak szybko dostanę pomoc i wsparcie. Jestem Wam ogrooooomnie wdzięczna :-* . Jeśli do środy (wyjazd na terapię) nie przyjdzie mi do głowy jakieś pytanie, to odezwę się po powrocie (lub w trakcie, jeśli będzie możliwość). Pozdrawiam cieplutko wszystkie Syrenki :ymhug:
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez maria » 11 cze 2016, o 12:30

Witaj jak będziesz miała jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj ,ja też pytałam i to że się boisz to normalne też się bałam ,chyba każdy się boi, to przecież toczy się walka o nasze życie i to coś nowego nieznanego i niezrozumiałego ,kochana będziesz miała wiele czasu na przemyślenia ,bo jak się nie mylę będziesz w hotelu ?,wszystko zależy od towarzystwa bo nie wierzę że będziesz miała osobny pokój ,ja na radioterapię dojeżdżałam ,ale to Ci już pisałam ,na radioterapii poznałam fajną koleżankę ,mieszka niedaleko mnie ,nawet się śmiałyśmy że będzie nam brakować tych codziennych spotkań ,więc może i Ty tam kogoś poznasz i będzie CI łatwiej i szybko minie czas trzymaj się i nic się nie martw [-x M będzie wszystko w porządku ,bo my kobiety jesteśmy silna płeć ;)) Maria
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez smoga » 14 cze 2016, o 22:06

Serdecznie dziękuję za wsparcie, Mario i pozostałym Syrenkom też dziękuję. Jutro wyruszam do Koszalina, jeśli będzie możliwość to się odezwę ;) .

Mario, trzymam kciuki za Twoją wizytę kontrolną 17-go. Serdeczności :) .
smoga
 
Posty: 41
Dołączył(a): 5 cze 2016, o 21:59
Wiek: 62
Data operacji: 11 maja 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: operacja radykalna: wycięcie macicy, szyjki i przydatków
Wynik HP: G2, pT2NxMx
Terapia hormonalna: nie

Re: Ośrodek radioterapii Affidea w Koszalinie

Postprzez olikkk » 14 cze 2016, o 23:53

Smoga trzymaj się dzielna Kobietko :-bd :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Następna strona

Powrót do Radioterapia, brachyterapia, chemioterapia



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości