endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy usunac

endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy usunac

Postprzez marysia38 » 15 cze 2016, o 12:21

Witam kochane Syrenki, mam ogromny dylemat- POMOZCIE %%- W 2012 mialam mastektomie,chemioterapie i radioterapie, teraz Tamoxifen...przez 3 lata bylo ok. ...jednak od lutego wrocily regularne miesiaczki ( w maju 3 krotnie !!!) okazalo sie , ze endometrium jest mocno powiekszone a na jajniku jest polip...lekarze proponuja wylyzeczkowanie macicy i usuniecie polipa...Ja jednak bardzo powaznie mysle o usunieciu calosci tj. macicy razem z jajnikami i jajowodami...poniewaz mam 38 lat a jak widac moje jajniki z wigorem ruszyly do pracy...wiem tez, ze sa uparte ( poronilam w zyciu 2 -krotnie, ostatni raz, gdy wykryto raka)...BARDZO WAS PROSZE, podzielcie sie ze mna swoimi doswiadczeniami... ps. po tej operacji planuje nie brac zadnych hormonow ( dla mnie sa zabojcze ),...mysle, ze dam rade z objawami klimak.- czy to mozliwe???
marysia38
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 cze 2016, o 11:35
Wiek: 38
Data operacji: 22 października 2012
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: rak piersi hormonozalezny
Zakres operacji: mastektonia calkowita piersi lewej i czesciowa prawej
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: rak hormonozalezny - w 2012 mastektomia piersi lewej chemiotrapia,radioterapia i od tamtej pory Tamoxifen..., teraz powiekszone endometrium i polip na jajniku...mysle o usumieciu macicy razem z jajnikami i jajowodami.

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez maria » 15 cze 2016, o 14:17

Witaj Marysiu moja imienniczko ,jesteś jeszcze bardzo młoda a już tak wiele przeszłaś ,jestem po usunięciu macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi z powodu raka trzonu macicy też nie mogę brać HTZ jest ciężko ale da się wytrzymać najgorsze są uderzenia gorąca i boję się lata upałów ,ale wszystko trzeba przetrwać pozdrawiam Cię cieplutko buziaczki Maria :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez marysia38 » 15 cze 2016, o 15:24

Dziekuje Ci za tak szybki odzew :) prosze napisz, czy gdybys teraz majac taka wiedze i doswiadczenie, zdecydowalabys sie na taka operacje ponownie??? Jak sadzisz,czy nadal bede musiala brac Tamoxifen( mnie on nie przeszkadza, ale lekarze moga nie chciec dalej inwestowac... :-\ ).... @};- POZDRAWIAM CIEPLO.marysia.
marysia38
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 cze 2016, o 11:35
Wiek: 38
Data operacji: 22 października 2012
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: rak piersi hormonozalezny
Zakres operacji: mastektonia calkowita piersi lewej i czesciowa prawej
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: rak hormonozalezny - w 2012 mastektomia piersi lewej chemiotrapia,radioterapia i od tamtej pory Tamoxifen..., teraz powiekszone endometrium i polip na jajniku...mysle o usumieciu macicy razem z jajnikami i jajowodami.

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez maria » 15 cze 2016, o 16:12

Marysiu ja nie wiele miałam do powiedzenia ja na operację musiałam się zdecydować ze względu na zdrowie a może i życie więc Ci nie pomogę ,ale są syrenki które też miały dylemat czy usunąć czy nie więc na pewno Ci coś podpowiedzą ,chociaż zdecydować musisz sama bo żadna nie zrobi tego za Ciebie pozdrawiam i trzymam kciuki za słuszne podjęcie decyzji Maria
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez ismena » 15 cze 2016, o 17:53

Witaj Marysiu. Ja należę do tych kobiet które szukały lekarza aaby usunął macicę. Nie było chętnego, każdy miał swoje cudowne sposoby abym przestała krwawić ale jakoś żaden nie działał.
Ja nie żałuję, ani ani. Ale ja w momencie podjęcia decyzji miałam 48lat a operacjevjak skończyłam 50.
Ty jesteś młodziutka, z drugiej jednak strony u ciebie jest ryzyko onkologiczne. Ja bym chyba zdecydowała się na radykalne rozwiązanie....ale nie wiem czy masz dzieci, czy możesz mieć.... nie wiem.
Z objawami menki można sobie poradzić, ale jest to ostateczna decyzja i nie ma odwrotu.
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez olikkk » 15 cze 2016, o 22:50

Marysiu i ja Cię witam :ymhug:
Sporo masz za sobą trudnych doświadczeń =((
Nie dziwię się, że chcesz od razu pozbyć się wszystkiego ....
Jest to poważna decyzja, bo z jednej strony strach przed zagrożenieniem kolejnego nowotworu, a z drugiej skutki uboczne menopauzy =((
Z dwojga złego pewnie menopauza jest lepsza, ale jeśli nie można stosować terapii hormolalnej, może trochę uprzykszyć życia, ale z tego co mówią nasze Syrenki, które nie stosują HTZ , można z tym żyć :-?
Ja kleję plasterki, więc nie powiem Ci czy da się bez nich funkcjonować :-??
Są jednak Syrenki, które nic nie stosują i czują się dobrze, więc i tak może być :-)
Wiem, trudna decyzja, ale podejmiesz ją z pewnością kierując się swoją intuicją i mam nadzieję, że będzie to dobra decyzja :x
Pozdrawiam Cię cieplutko :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez małgosiek » 16 cze 2016, o 12:57

:ymhug: Marysiu pozwolę sobie też coś od siebie dopisać,jestem po radykalnym usunięciu narządów(nowotwór jajnika).Menopauza dała mi o sobie znać krótko po operacji (cieplo (żadne wybuchy goraca),bezsenność,pory.Po wizycie u ginekologa,wypytalam co mogę stosować odpowiedział,ze jest szeroki wybór różnych specyfików ze na pewno coś sobie do pasuje no i sobie D opasowalam,kupilamnjakis preparat z koniczyna czerwona i liczyłam na efekt,którego niestety nie było.Po chyba 1,5 miesiącu trzepnelam to w kąt.Jestem dwa lata po operacji,do dzisiaj nic nie stosuje,uderzeń gorąca nie mam,ze spaniem,również nie mam jakiś mega problemów,włosy mi się nie sypią,skóra póki co nie zwiotczala.Na koniec mojego wywodu powiem tylko tyle,ze z pewnościągdybym mimiała jeszcze raz podjąć taka decyzję to bym sie zgodziła.Pomimo mnóstwa różnych rzeczy które piszą w Internecie,ze po takiej operacji nie jest się kobieta,seks w ogóle nie istnieje i starzejemy się w zastraszającym tempie,bzduryAle u Ciebie jest jeszcze onkologiczna przeszlosc (cieszę się ze aktualnie wszystko dobrze).Marysiu podejmij dobrą decyzję,jeżeli masz jakieś pytania do mnie napisz na pw.Pozdrawiam i zdrowia życzę.Aha i jeszcze tylko jedno pytanie,robiłaś może badania genetyczne?
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez marysia38 » 17 cze 2016, o 17:58

:x Dziekuje za wpisy i orzepraszam,ze dopiero dzis(mialam problem z wyslaniem odpow....pokazywal sie blad :kolobok_girl_cray3: Jesli chodzi o moje badania genetyczne,to nie ,nie mialam robionych...wciaz jestem w rozterce,czy operacja usuniecia macicy ,jajnikow i jajowodow RZECZYWISCIE usunie wszystkie problemy z dolem tzn.czy ENDOMETRIOZA NIE WROCI??? :kolobok_scare: cjcialabym zglebic temat z kazdej strony...wiec jesli moglyby wypowiedziec sie panie,po takich operacjach,czy czy endometrioza,miesniaki ,polipy czy tez inne jak plamienia...WROCILY??? :kolobok_girl_to_take_umbrage: po operacji planuje nie korzystac z zadnychHTZ i wciaz brac Tamoxifen,aby nie dac szansy temu mojemu hormonozaleznemu....(jednak Tamox.jest jedna z przyczyn powstawania endometrium) ja wiem,ze to glupie pytanie,ale czy bez macicy,jajowodow i jajnikow...kiedy to estrogenow prawie nie bedzie...wiec moze i endometrium sie nie wznowi???? Chociaz z drugiej strony,zostaje szyjka macicy....moze tam....Masakra,tyle trudnych pytan...moze ktos mi pomoze,podzieli sie seym doswiadczeniem :kolobok_girl_hide: PROSZE
marysia38
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 cze 2016, o 11:35
Wiek: 38
Data operacji: 22 października 2012
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: rak piersi hormonozalezny
Zakres operacji: mastektonia calkowita piersi lewej i czesciowa prawej
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: rak hormonozalezny - w 2012 mastektomia piersi lewej chemiotrapia,radioterapia i od tamtej pory Tamoxifen..., teraz powiekszone endometrium i polip na jajniku...mysle o usumieciu macicy razem z jajnikami i jajowodami.

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez antonina_j » 17 cze 2016, o 20:03

w ogole nie jestem w temacie, ale ciekawi mnie po co chcesz zostawic szyjkę?
pozdrawiam
gdy wszystko skończy się jak myślałem
wsyp mnie do ziemi, stąd przyjechałem
Avatar użytkownika
antonina_j
 
Posty: 3066
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 18:39
Wiek: 58
Data operacji: 19 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez małgosiek » 17 cze 2016, o 21:02

Marysiu endometrioza,miesniaki polipy są związane z układem rozrodczym,jeżeli usunie się wszystko to jakim sposobem może to się pojawic.U mnie nie występują żadne plamienia.
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez maria » 17 cze 2016, o 21:21

Marysiu GOSIA ma rację :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez antonina_j » 17 cze 2016, o 21:25

jesli zwiazane z ukladem rozrodczym to czemu pisza ze jest to "obecność błony śluzowej macicy, poza jamą macicy"?
gdy wszystko skończy się jak myślałem
wsyp mnie do ziemi, stąd przyjechałem
Avatar użytkownika
antonina_j
 
Posty: 3066
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 18:39
Wiek: 58
Data operacji: 19 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez pepe » 17 cze 2016, o 21:43

Bo przy endometriozie śluzówka macicy zamiast siedzieć w macicy może się przemieszczać w inne miejsca. W poszczególnych przypadkach na świecie znależli ją nawet...w oku :-s
Endometrioza i przerost endometrium to dwa inne schorzenia. W przeroście endometrium błona śluzowa się rozrasta ale nie przemieszcza się na inne narządy.
pepe
 
Posty: 193
Dołączył(a): 12 gru 2015, o 22:18
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 27
Data operacji: 13 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza, torbiel jajnika, jajnik przyrośnięty do macicy i jajowodu, zrosty wewnątrzotrzewnowe
Zakres operacji: Wyłuszczenie torbieli, uwolnienie jajnika, jajowodu i zrostów
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: tak

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez marysia38 » 17 cze 2016, o 22:58

:ymhug: dziekuje za odzew i przepraszam za glupie pytania :kolobok_girl_hide: chodza mi po glowie,poniewaz czytalam,ze histerektomie wykonuja calosciowo-z szyjka lub bez....moja mysl biegnie do wznowy endometrium przy dalszym braniu Tamoxifenu,ktory jest jego 1 z przyczyn...i to wlasnie na szyjce....Trudne to wszystko :kolobok_girl_sigh: a jak wy czujecie sie po takiej calkowitej operacji???Pozdrawiam.
czytal
marysia38
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 cze 2016, o 11:35
Wiek: 38
Data operacji: 22 października 2012
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: rak piersi hormonozalezny
Zakres operacji: mastektonia calkowita piersi lewej i czesciowa prawej
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: rak hormonozalezny - w 2012 mastektomia piersi lewej chemiotrapia,radioterapia i od tamtej pory Tamoxifen..., teraz powiekszone endometrium i polip na jajniku...mysle o usumieciu macicy razem z jajnikami i jajowodami.

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez maria » 18 cze 2016, o 09:17

Marysiu usuń wszystko z szyjką i nie będzie kłopotu ,wiem że się boisz o zdrowie więc jeżeli to jedyna opcja żeby nie zachorować to lepiej dmuchać na zimne ,Ja niestety nie miałam takiego wyboru rak był bardzo złośliwy i po dwóch miesiącach już naciekał na szyjkę więc postawiono mnie przed faktem dokonanym ,bo uwierz mi też gdyby mi dano wybór zastanawiałabym się co zrobić ,a teraz po leczeniu trochę mi ulżyło że już gada nie ma ,że został w szpitalu w którym mnie operowano,Marysiu jeździłam na naświetlania była tam kobieta 41 lat gdy miała 39 lata miała raka piersi też miała chemię naświetlania potem mówiła że przez 5 lat musiała zażywać jakieś tabletki ,i lekarze proponowali jej usunięcie macicy że względu na polipy a do tego na jajniku zrobiła jej się torbiel czekoladowa ,ale powiedziała że się nie zgodziła ,bo była młoda ,bała się jak to będzie po z jej życiem małżeństwem i niestety po dwóch latach znowu zmuszona była na leczenie niestety ale już raka a ze względu na to że wzięła już jakąś dawkę naświetlań to mogli jej zaproponować jakieś słabsze naświetlania i tylko parę a rak niestety miał dosyć znaczną złośliwość G2 ,nie piszę Ci tego Marysiu po to by Cię straszyć bo daleko mi do tego ,ale gdy tak siedziałyśmy a ona płakała ,żałowałam że nie trafiła na to nasze forum ,może ktoś umiałby jej pomóc ,Marysiu już tak wiele przeszłaś wygrałaś walkę z nowotworem ,więc wierzę że jesteś mądrą kobietą i podejmiesz słuszną decyzję ,wiem jesteś bardzo młodziutka i chyba tu jest problem Twych obaw ,powiesz co ta stara baba pisze ,ale wierz mi nigdy nie poczułam się inna mniej kobieca tylko dlatego że nie mam macicy ,i napisze Ci to niejedna syrenka ,a to że niema przyjemności z seksu ,że kobieta się szybciej starzeje nie wierz w to to jest w głowie ,jest mały kłopot z menopauzą bo my rakowcy nie możemy braćHTZ ale wszystko idzie oswoić a czego się nie robi dla zdrowia pozdrawiam MARIA
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez małgosiek » 18 cze 2016, o 12:30

:) Marysiu pytaj,pytaj tutaj na forum nie ma głupich pytań.Jeżeli chodzi o samopoczucie u mnie,już pisałam w poście wcześniej.Jest dobrze,pomimo braku htz i oby dalej tak było.Pozdrawiam.
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez marysia38 » 19 cze 2016, o 00:08

:kolobok_soldier_girl: Kochana Mario i Malgosiu,bardzo Wam dziekuje za wyrozumialosc i wsparcie :kolobok_tender: czy znacie kogos po operacji laparoskopowej usuniecia wszystkiego....czy wyedy tez pojawiaja sie problemy z wypadaniem pochwy??? :kolobok_girl_sad: i jeszcze ponowie pytanie...CZY ZNACIE LEKARZA godnego polecenia Z LODZI??? Lub w ogole takiego,ktory nie stwarza klopotow i podejmuje sie operacji Z WOJ.MAZOWIECKIEGO???ps.obawiam sie,ze wiekszosc lekarzy ma dylemat..wola wycinac etapami...ja mam umowilam sie na wizyte do SALVE MEDICA do DR SOBKIEWICZA...moze ktoras z Was miala juz te przyjemnosc :kolobok_girl_sigh: Pozdrawiam z zachmurzonego Londynu(a mialo byc tak slonecznie dzis...eh.)
marysia38
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 cze 2016, o 11:35
Wiek: 38
Data operacji: 22 października 2012
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: rak piersi hormonozalezny
Zakres operacji: mastektonia calkowita piersi lewej i czesciowa prawej
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: rak hormonozalezny - w 2012 mastektomia piersi lewej chemiotrapia,radioterapia i od tamtej pory Tamoxifen..., teraz powiekszone endometrium i polip na jajniku...mysle o usumieciu macicy razem z jajnikami i jajowodami.

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez małgosiek » 19 cze 2016, o 10:40

:D Marysiu tutaj niestety nie pomogę,jestem z woj.opolskiego.Nie znam nikogo kto by miał problemy po operacji laparoskopowej (sama jestem po cieciu).Ale z całą pewnością odezwa się jeszcze inne syrenki.Pozdrawiam i życzę mile spędzonej niedzieli.
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez antonina_j » 19 cze 2016, o 11:00

czy czasem ismena nie miala laparoskopowo....? :-?
gdy wszystko skończy się jak myślałem
wsyp mnie do ziemi, stąd przyjechałem
Avatar użytkownika
antonina_j
 
Posty: 3066
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 18:39
Wiek: 58
Data operacji: 19 czerwca 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: histerektomia
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: endometrium i polip na janiku przy raku hormonoza-czy us

Postprzez maria » 19 cze 2016, o 11:53

Marysiu na pewno odezwie się któraś z syrenek i Ci pomoże cierpliwości pozdrawiam :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Następna strona

Powrót do Genetyczne predyspozycje zachorowania na raka - bądź czujna!



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości