Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez Diara » 20 sty 2016, o 00:32

Oczywiście że lepiej będzie jak nic nie wyjdzie, bo wystarczy tylko pamiętać że trzeba się tak czy siak badać kontrolnie ... ale jak coś wyjdzie to sygnał, że trzeba być bardziej czujnym, bo licho nie śpi ..
U mnie chociaż wszystko wskazywało (choroba dziadka i jego 2 dzieci tj. moja mama i jej brat) i mimo, iż ja sama miałam juz dwukrotnie polipy z komórkami z gadem to nie wykryto u mnie zmutowanego genu, więc i tak trzeba być czujnym i ufać przeczuciom ( ja takie miałam i poszła się zbadać).
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez małgosiek » 20 sty 2016, o 12:45

Diara mam znajoma która robiła badania w Gliwicach,jak również za granicą w Niemczech i wyniki były zupełnie inne.Tznw Niemczech wwyszedł jej zmutowany gen w Polsce nie.I jak to mi tłumaczyła w Niemczech bierze się pod lupę więcej(nie wiem jak to nazwac)genów,a w Polsce ta lista jest okrojona.I dlatego wyszło jej tak jak wyszło.Po pokazaniu wyniku w IO wdrozyli dalszą diagnostykę.Nie obylo sie bez opieprzu,od lekarza,poniewaz przed badaniami znajoma pytali czy robila juz badania genetyczne,ona sie nie przyznala poniewaz chciala porownac wyniki.
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez olikkk » 20 sty 2016, o 13:38

Strasznie długo trzeba czekać na te wyniki :-?
Ale przynajmniej będziesz miała jasność, a może dzięki nim będziesz spokojniejsza :-)
Tego Ci bardzo życzę Gosiu :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez małgosiek » 20 sty 2016, o 22:31

:) Olikkk trochę długo to fakt,pielęgniarka mi powiedziała ze jeżeli nie będę mogła być na wizycie,to mam ich powiadomić,poniewaz terminy są tam na wagę złota ;;)
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez małgosiek » 15 cze 2016, o 13:33

;;) Jutro już będę wiedziała co i jak.Napiszę o wynikach.
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez maria » 15 cze 2016, o 14:06

Gosiu o jakich wynikach piszesz ?czy sama starałaś się o te badania genetyczne ,ja to chyba chodzę do weterynarza moja wizyta to 5-10 min fotel ginekologiczny jak się pani czuje i to wszystko ,wiem że nie ja jedna choruję na raka ,i lekarze mają dużo pacjentów ale czy dlatego że nie leczę się prywatnie jestem tylko kolejnym numerkiem .
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez małgosiek » 16 cze 2016, o 12:41

:D Mario u mnie jest to samo,wizyta krótka,badanie cyckow,g inekologicznie,pytanie jak się czuję.Moje pytania zadaje w trakcie badania ,krótko po stojąc lub jeszcze siedząc na fotelu.Po wyjściu z pomieszczenia w którym czekam na badanie,mogę sobie pooglądać gabinet i dwie pielęgniarki,ponieważ lekarza już nie ma bada następną pacjentke (tak to wyglada).
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez małgosiek » 16 cze 2016, o 13:17

:kolobok_hi: Miałam napisać o wynikach z genetyki,tak więc dzisiaj odebrałam i nie stwierdzono mutacji w genach BRCA1 I BRCA2.Badanie nie uspokoilo mnie,zapytałam czy mogą jeszcze poszerzyć badania.Dostałam odpowiedź ze będę miała przebadane jeszcze jeden gen pod kątem mutacji z krwi która miałam pobraną w styczniu.Wyniki wrzesien/październik.Pani dr powiedziała ze jak będę miała te wyniki ,to mogę jeszcze zbadać się w Opolu,gdzie są te badania poszerzone,z racji tego ze zachorowalam w młodym wieku.Na moje pytanie odnośnie córki,padła odpowiedź żeby unikal a antykoncepcji (ja też unikalam i z achorowalam,moja mama stosowala i zachorowala)wiec jakps nie widze z tym zwiazku.Krotko piszac,bede ten temat jeszcze drazyla i zeby nie bylo ze szukam czegos na sile (glowna choroba dostarcza mi juz wystarczajaco dużo wrażeń).Uff kończę bo się dzisiaj wyjątkowo porozpisywalam.
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez Emilia511 » 27 cze 2016, o 19:23

Witam. Juz od jakiegoś czasu mam ochotę zrobic te badania. Nakreśle tylko ze jestem po nowotworze jajnika złośliwym w wieku 18 lat, teraz mam 30 i cały czas biorę HTZ i jest spokój. Pytałam lekarzy najpierw pierwszego kontaktu, pozniej ginekologów a ostatnio onkologa o skierowanie na takie badania BRCA1 i BRCA2 ale każdy mi odmawia. Czy ktos wie gdzie takie skierowanie uzyskam? Jestem z okolic Krakowa. Bede ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam ciepło! :-* :ymhug:
Emilia511
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 gru 2015, o 00:05
Wiek: 30
Data operacji: 5 maja 2003
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór jajnika
Zakres operacji: Histerektomia radykalna
Wynik HP: Złośliwy
Terapia hormonalna: Różne różności, ostatnie par elit klimonorm, teraz systen sequi

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez małgosiek » 28 cze 2016, o 13:03

:ymhug: Witaj potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego,ale można również przebadać się bez skierowania w ośrodkach gdzie prowadzone są ministerialne programy profilaktyczne.Dla osób u których w rodzinie występował rak piersi lub jajnika (w tym przypadku Ty zschorowalas)test jest bezpłatny.Może spróbuj dowiedzieć się w genetyce w Gliwicach podam tobie numer Poradnia genetyczna centrumnonkologii-instytut tel(32)278-92-38 lub ten sam z kkońcówką -92-40.Powodzenia i bardzo się cieszę ze już jesteś tyle lat po leczeniu.Daj znać co udało się załatwić.Pozdrawiam :)
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez maria » 28 cze 2016, o 13:26

Witaj dobrze że się odezwałaś ,bo fajnie jest wiedzieć że jest ktoś kto miał nowotwór złośliwy i już tyle lat jest ok to balsam na nasze serca Maria :x :x :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Mutacje i markery BRCA1 i BRCA2

Postprzez małgosiek » 22 paź 2016, o 22:52

:ymhug: Witajcie chciałam dzisiaj napisać kilka slow o moich badaniach genetycznych,może komuś się przyda taka informacja.Wspominałam już w poście powyżej ,ze nie znaleziono u mnie mutacji BRCA1 I BRCA2,po tych badaniach robiona następne CHECK 2,wyniki odebrałam we wrześniu.Teraz mam mieć ostatnie badanie NOD 2,wyniki w marcu 2017.Jeżeli tutaj również będzie czysto,mogę dostać skierowanie do Opola lub Kalisza w celu poszerzenia badań.To tyle,gdyby któraś z was miała pytania.Służę pomocą.Pozdrawiam :) Aha i jeszcze jedno najwazniejsze (dla mnie)moja córka może wykonać te badania po ukończeniu 18 lat.
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Poprzednia strona

Powrót do Genetyczne predyspozycje zachorowania na raka - bądź czujna!



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości