Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez olikkk » 1 lut 2013, o 23:32

Wątek jest kontynuacją założonego wcześniej, który można prześledzić tutaj

http://forum.gazeta.pl/forum/w,100789,142230021,142230021,wynik_histo_co_znaczy_.html

Wybrane posty z wątku:

Autor: blondynkapoznan 01.02.13, 12:08
mam wynik histo co oznacza?


materiał pobrano z : 1 płyn jamy otrzewnej, 2 macica, jajniki, guz

rozpoznanie: 1.w nadesłanym płynie i rozmazie obecne nieliczne atypowe komórki oraz komórki międzybłonka, makrofagi oraz elementy morfotyczne krwi
opis 2. guz o budowie typowej dla gruczolakoraka jelita grubego.
w przymaciczach na wys szyjki macicy naciek gruczolakoraka.
w jednym naczyniu znaleziono komórki nowotworowe.
poza tym narząd rodny bez istotnych zmian.
immunofenotyp komórek gruczolakoraka: c7-, ck20+, cea +, cdx2+

......

Autor: blondynkapoznan 01.02.13, 19:04
dziękuje za miłe przywitanie
wynik dotyczy bliskiej mi osoby.Z lekarzem nie wiem kiedy się spotkamy.Bo onkolog jest na urlopie.
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez Roszpunka66 » 1 lut 2013, o 23:34

roszpunka66 01.02.13, 19:57

Witaj, Blondynkapoznan
Jejku, znów kobietka z poważnym schorzeniem.
Piszesz, że wynik, o który pytasz, należy do bliskiej Ci osoby. Podałaś jednak zbyt mało informacji, żebym mogła napisać coś konkretnego.
Jest to wynik po badaniu histopatologicznym. Rozpoznanie jest bardzo poważne, czego pewnie domyślasz się sama.
Bardzo mi przykro o tym pisać, ale bliska Ci osoba ma stwierdzony nowotwór złośliwy, tzw. gruczolakorak - czyli rak pochodzenia nabłonkowego.
Nie wiem, jaki jest stopień zaawansowania choroby ani jaki jest stopień zróżnicowania komórek nowotworowych (brak takiego określenia w Twoim poście). Nie napisałaś też, gdzie konkretnie zlokalizowany był guz.
Mogę tylko powiedzieć, że choroba dotyczy już więcej niż jednego miejsca. Oprócz samego guza nacieki nowotworowe stwierdzono też w przymaciczach, pojedyncze komórki nowotworowe w jednym z naczyń. Wygląda też na to, że w jamie otrzewnej gromadził się płyn, a jego skład też odbiega od normy zdrowego człowieka - stwierdzono w nim komórki atypowe ( na szczęście nieliczne). Oczywiście atypowe to jeszcze nie znaczy, że nowotworowe, ale są zmienione chorobowo.
Wyniki są zatem na tyle poważne, że konieczna jest jak najszybsza wizyta u onkologa.
Pozdrawiam Cię serdecznie i mocno trzymam kciuki za bliską Ci kobietkę.

--
30 marca 2009r. - usunięcie trzonu macicy - mięśniaki; cięcie poprzeczne brzucha, ETZ od 2010r.
Avatar użytkownika
Roszpunka66
 
Posty: 180
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:48
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiek: 40
Data operacji: 30 marca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estradot od 2010r.

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez blondynkapoznan » 1 lut 2013, o 23:41

Autor: blondynkapoznan 01.02.13, 21:41

dziękuje za szybko odp.
ogólnie mówiąc zaczęło się od guza kątnicy a później po operacji doszły bóle brzucha i tomograf wykazał tego guza.Zaczął się zbierać płyn tzn wodobrzusze.
Mam pytanie jakie rokowanie czy trzeba zastosować chemię?
chodzi tu o starszą osobę 74latkę i boję się że chemii nie przeżyje.
trochę się podłamałam teraz tym że wynik jest b.zły bo myślałam że wkońcu będzie pozytywnie..
niby chirurg mówił że przerzutów nie widział

Autor: blondynkapoznan 01.02.13, 21:48
torbielowato-lita masa w miednicy wych. z szyjki macicy max. wym 11,5/9,5 cm a kończy się na poziomie aorty. Światło macicy poszerzone z gęstym płynem
to był ten guz.
blondynkapoznan
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 09:06
Wiek: 31

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez Roszpunka66 » 1 lut 2013, o 23:43

Autor: roszpunka66 01.02.13, 22:33

Blondynkapoznan
Absolutnie nie możesz się "podłamywać". Przepraszam, jeżeli mój post był niezbyt optymistyczny.
Niemniej stan chorej na pewno jest poważny; nowotworu złośliwego nie można lekceważyć.
Z Twojej wypowiedzi wynika, że ten guz nie był pierwotnym. Trzeba mieć nadzieję, że tym razem operacja pozwoliła na doszczętne zlikwidowanie ognisk choroby (piszesz, że lekarz nie widział przerzutów, a na pewno sprawdzał, bo wiedział, z czym ma do czynienia).
Niemniej jest to proces nowotworowy, w badaniu histopatologicznym wykazano nacieki na przymaciczach (już wycięte). Naczynia też nie były zupełnie wolne.
W tej sytuacji o dalszym leczeniu onkolog będzie decydował biorąc pod uwagę również ogólny stan bliskiej Ci osoby, jej wyniki badań i spodziewaną jakość życia.
Bardzo mi przykro, że nie mogę przekazać bardziej optymistycznych wieści, ale trzeba pamiętać, że każdy z nas jest inny, u każdego choroba przebiega inaczej, trudno przewidzieć dokładny jej przebieg.
Pozdrawiam i życzę Wam z całego serca, żeby udało się zażegnać obecny stan.

--
30 marca 2009r. - usunięcie trzonu macicy - mięśniaki; cięcie poprzeczne brzucha, ETZ od 2010r.
Avatar użytkownika
Roszpunka66
 
Posty: 180
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:48
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiek: 40
Data operacji: 30 marca 2009
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estradot od 2010r.

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez blondynkapoznan » 1 lut 2013, o 23:44

Autor: blondynkapoznan 01.02.13, 22:34

w pon podejdę do onkologa musi jakiś inny być na zastępstwie może jakoś się uda aby ten wynik zobaczył.
dla mnie znowu się zaczyna powtórka z rozrywki .....z myślałam że jest dobrze.
blondynkapoznan
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 09:06
Wiek: 31

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez blondynkapoznan » 19 lut 2013, o 12:40

blondynkapoznan 01.02.13, 23:53

dziewczyny dziękuje za wsparcie.
w ost czasie zbyt dużo złego na mnie spada Obrazek czasami tego nie ogarniam i mam wrażenie że to się dzieje poza mną ehh.
w pon dam znać czy udało się z onkologiem porozmawiać.
jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
blondynkapoznan
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 09:06
Wiek: 31

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez blondynkapoznan » 19 lut 2013, o 12:42

blondynkapoznan 04.02.13, 22:10

byłam u lekarza ten prowadzący onkolog ma urlop.Ale udało się porozmawiać z takim z oddziału.
25.02 mamy tomograf później wizyta i prawdopodobnie chemia po operacyjna może być podana do 8tyg od operacji.
lekarz był zdziwiony że macica i jajniki zostały wycięte bo guz był w jelicie.


mam jeszcze pytanie czy silne bóle brzucha po takiej operacji to normalne ? są też takie niby skurcze.Noszenie pasa i tabletki przynoszą ulgę.
ile wogóle może boleć brzuch?
blondynkapoznan
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 09:06
Wiek: 31

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez blondynkapoznan » 7 sie 2013, o 12:16

ehh dziewczyny u Nas znowu się zaczal koszmar.

od ost mojej wizyty wszystko bylo b.dobrze wyniki super.4 chemie.Ost wizyta u onkologa była w lipcu.Tomograf w czerwcu.Ale bóle brzucha się utrzymywały cały czas.
Teraz mamy przeprowadzkę remonty które niezbyt dobrze wpływają na chorą.Zaczęły się skurcze w brzuchu brak apetytu osłabienie.Tłumaczyłam sobie to przeprowadzką i stresem.W pon omdlenie i przyjechała karetka.W szpitalu stwierdzili niedrożność jelit ale po konsultacji została wykluczona.Objawy mogą wskazywać na bakterię w jelitach.
zrobili kolonoskpie i wyszło że jest rak mocno rozsiany i nic już nie pomogą.Czekamy na wyniki aby spr czy jest ta bakteria.Dostaniemy skierowanie do hospicjum .
Jestem załamana nic na to nie wskazywało co mies wyniki były dobre markery bardzo niskie.Czy tomograf by nie wykazał tak mocnych zmian?
siedzę i ryczę cały dzień dom cały rozgrzebany bo niedawno kupiony i osoba z takimi bólami będzie musiała tam mieszkać nie wiem co pierwsze robić.
zapomniałam napisać ze jest na plastrach przeciwbólowych.Ogólnie w sobotę było wszystko normalnie może mało jadła ale upały straszne na spacerze był a w niedz cały dzien w łóżku a we wtorek szpital.Puki co leży na zakaźnym zob co przyniesie jutro..........
blondynkapoznan
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 09:06
Wiek: 31

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez cios » 7 sie 2013, o 12:43

Bardzo mi przykro, ale te raczydła są tak podstępne, że nigdy nie możesz przewidzieć co się wydarzy. Bądźcie razem, wspierajcie się, a dom, no cóż kilka dni może sobie postać i poczekać na to aż będziesz gotowa coś zrobić. najważniejsze to teraz przystąpić do działania jakkolwiek miałoby ono wyglądać. Bądź dobrej myśli bo wiara cuda czyni...
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez blondynkapoznan » 7 sie 2013, o 13:31

dziękuje za wsparcie :)



lekarz mówił że to nie plaster z morfiną ale czymś słabszym bio coś tam czy jakoś tak.Bardzo dobrze zadziałały.Do jedzenia tylko kleiki.
nie ma tej bakterii.
blondynkapoznan
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 09:06
Wiek: 31

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez ismena » 7 sie 2013, o 19:29

Kochana, pewnych rzeczy nie da się przewidzieć, niestety na wiele spraw nie mamy też w ogóle wpływu. Pozostaje przyjąć to co niesie los i żyć najlepiej jak się potrafi. Płacz pomaga (czasami), ale musisz być silna, aby swoją siłą podzielić się z tą drugą osobą. A wiara, jak powiedział Cios, czyni cuda. Kto wie co jeszcze może się zdarzyć. Powodzenia
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez blondynkapoznan » 15 sie 2013, o 07:53

jesteśmy w domu.Narazie wszystko ok.Niby onkolog mówił że taka reakcja może być od chemii.Te markery rakowe są w normie.Nie wiem co myśleć.
blondynkapoznan
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 09:06
Wiek: 31

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez ismena » 15 sie 2013, o 08:10

Witaj,
dobrze że jesteście już w domu, być może okaże się że strach ma wielkie oczy, czego Ci bardzo życzę. A z myślenia nic dobrego nie wyjdzie, zaraz będziesz snuła jakieś czarne scenariusze. Ciesz się każdą chwilą i przelewaj tą energię na bliską Ci osobę. Co do chemii, to z tego co ja wiem od moich koleżanek, które niestety to przechodziły to reakcje są bardzo różne, więcej, każda chemia, każdy cykl może spowodować inne i o innym nasileniu objawy niepożądane w tym samym organizmie.

Pozdrawiam serdecznie i głowa do góry :ymhug: :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez Diara » 15 sie 2013, o 08:53

Witaj kochana
Niedawno ja przechodziłam podobne doświadczenia z bliską chorą mi osobą, niestety walką została przegrana. Ale to jest loteria, więc życzę Ci żeby Twoja historia zakończyła się pozytywnie. Dużo sił i wytrwałości Ci życzę, będą bardzo potrzebne. :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez olikkk » 23 sie 2013, o 16:18

Blondynko co słychać u Twojej bliskiej osoby ? Ostatnie wieści jak widzę były optymistyczne, mam więc nadzieję, że dalsze również będą dobre, czego Wam bardzo mocno życzę :kolobok_give_rose:
A jak przeprowadzka ? Czy już wszystko stoi na swoim miejscu ? Życzę Wam, aby nowy domek był pełen radości i uśmiechu :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez blondynkapoznan » 2 mar 2017, o 19:11

Witam
po długiej przerwie.Niestety Nasza walka została przegrana. 17.01.2017.Jest mi bardzo ciężko.Guzy były już na płucach.Jedno przestało pracować.W drugim było zapalenie płuc.Chyba coś się odkleiło. Bo ona się udusiła....
blondynkapoznan
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 09:06
Wiek: 31

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez olikkk » 2 mar 2017, o 19:18

=(( Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie :ympray: przyjmij proszę moje wyrazy współczucia :kolobok_heart:
Długo to trwało , musiała bardzo cierpieć =((
Bardzo mi przykro =(( mogę Cię tylko przytulić :kolobok_heart: :kolobok_heart: :kolobok_heart:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez eli-50 » 6 mar 2017, o 12:32

Współczuję bardzo =(( . Niech odpoczywa w pokoju ...
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Wynik histo co znaczy? - blondynkapoznan

Postprzez blondynkapoznan » 21 kwi 2017, o 17:18

dzięki dziewczyny.
jest mi bardzo ciężko każdego dnia o niej myśle.Ehhh życie.
blondynkapoznan
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 09:06
Wiek: 31


Powrót do Wyniki badania histopatologicznego - co oznaczają , jak je rozumieć?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości