Atypia - Roberta

Atypia - Roberta

Postprzez Roberta » 10 lis 2022, o 18:55

Cześć. Miałam usunięty polip trzonu macicy. Wynik histo pat: endometrium z ogniskiem atypowej hyperplazji gruczolowej prawdopodobnie w obrębie polipa. Mam 34 lata. Badalam się regularnie co rok. Grubość endometrium jest prawidłowa.
Byłam u dwóch lekarzy. Pierwszy sugeruje usuniecie macicy lub wkładkę Merine jeśli chce jeszcze dziecko.
Drugi lekarz 3 miesięczna kuracje Provera 5mg, potem decyzja czy wkładka czy usunięcie.
Czy któraś z Was wyleczyła się z atypia?
Dajcie mi proszę nadzieję, że macicy nie trzeba usuwać
Roberta
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2022, o 21:24
Wiek: 34
Data operacji: 1 września 2022
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Polip z atypia
Zakres operacji: Histeroskopia
Wynik HP: Atypia
Terapia hormonalna: Brak

Re: Atypia

Postprzez monte » 10 lis 2022, o 23:01

Nasza forumowa Anitka borykała sie z atypią ja niestety nie pomogę w tej kwestii.
Mialam 36 lat gdy usunięto mi środki z innego powodu,zaufałam lekarzowi
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Atypia

Postprzez ASAJ75 » 11 lis 2022, o 10:33

Cześć
U mnie jeden z lekarzy zasugerował, że mięśniak( nieszkodliwy) który miałam 10 lat, na skutek rocznego noszenia Mireny zezłośliwiał. I niestety mam koleżankę o dość podobnej historii, więc dokładnie na temat wkładki się dowiedz. Mam trochę wrażenie, ze lekarze bez badań pchają w nas te wkładki, bo sporo na tym zarabiają. Moja gin namawiała mnie 3 lata, przy każdej wizycie, nastawała bardzo. U mnie skończyło się jak skończyło, wszystko mam usunięte i leczę złośliwego raka. Nie jestem lekarzem, zbadaj to dokładnie, zanim podejmiesz decyzję. Brak macicy to żadna tragedia, jak już się spełniło plany macierzyńskie. Można w tym znaleźć nawet plusy- brak miesiączek, brak potrzeby stosowania antykoncepcji itp. W seksie sprawa niewyczuwalna dla partnera. Dopiero docięcie jajników robi bałagan tak naprawdę, ale Ciebie by to nie dotyczyło. Gdybym 10 lat temu usunęła swoją oszczędziłabym sobie teraz stresów i cierpienia.
Idź do trzeciego lekarza, a nawet czwartego. Nie musisz się spieszyć, dokładnie to zdiagnozuj. Poszukaj innych kobiet z podobnym problemem, a lekarzy odwiedź i takich bardzo nowocześnie postępujących i takich starej daty.
Powodzenia
ASAJ75
 
Posty: 855
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Atypia

Postprzez Roberta » 11 lis 2022, o 20:43

:ymcowboy: mnie nikt nie namawia na wkładkę. Chcą mnie po prostu wyleczyć. Lekarz nie chciał ode mnie pieniędzy choć wizyta bardzo droga. Jest przyjacielem.
Roberta
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lis 2022, o 21:24
Wiek: 34
Data operacji: 1 września 2022
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Polip z atypia
Zakres operacji: Histeroskopia
Wynik HP: Atypia
Terapia hormonalna: Brak

Re: Atypia

Postprzez hugnonot » 12 lis 2022, o 01:35

Roberta napisał(a)::ymcowboy: mnie nikt nie namawia na wkładkę. Chcą mnie po prostu wyleczyć. Lekarz nie chciał ode mnie pieniędzy choć wizyta bardzo droga. Jest przyjacielem.


Mirena lubi wrastać i próba jej usunięcia kończy się usunięciem macicy, tak, że uważaj na to.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Atypia

Postprzez Anita71 » 13 lis 2022, o 21:36

Roberta jak widać na moim opisie atypia była powodem dla którego usunięto mi macicę z przydatkami, czyli wszystko. Atypia była w obrębie polipa. Lekarze chcieli usunąć całość, gdyż obawiali się, że w środku może być już rak. Dziewczyny na forum z tego co pamiętam, te z atypia też miały usuwaną całość. Też chodziłam do gina nawet raz na pół roku z uwagi na macicę mięśniakowata, aż pewnego razu na USG pojawił się polip, właśnie ten zły polip. Lekarz zastosował krótka terapię hormonalna, żeby wywołać krwawienie, które miałoby spowodować wydalenie polipa. Nie udało się. Potem łyżeczkowanie, wynik atypia, usunięcie całości i wynik po operacji był taki sam. Dodatkowo na jajniku była torbiel,na jajowodzie również, a nigdy nie było to widoczne na USG. Żyje bez HTZ, moja ginekolog-onkolog jest absolutnie przeciwna w moim przypadku HTZ doustnej (schorzenie było hormonozalezne, HTZ w tym przypadku daje duze prawdopodobieństwo raka piersi),'w tym roku włączyła mi tylko dopochwowo HTZ bo mam już atrofię pochwy i niemiłe dolegliwości z tym związane w pochwie. Miałam 47 lat gdy byłam operowana, Ty jesteś młodsza. Wrzuć sobie na forum w wyszukiwarce atypia, pojawia się przypadki innych dziewczyn, poczytaj, skonsultuj się z innymi lekarzami. Życzę podjęcia dobrej, właściwej, bezpiecznej dla zdrowia decyzji :)
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do Wyniki badania histopatologicznego - co oznaczają , jak je rozumieć?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości