Wyniki hp po łyżeczkowaniu

Wyniki hp po łyżeczkowaniu

Postprzez julia26 » 8 cze 2022, o 16:19

Witam
W marcu tego roku podczas miesiączki dostałam silnego krwotoku. Po kilku dniach przyjęli mnie do szpitala i zrobili łyżeczkowanie. Wynik hp: fragmenty endometrium z rozrostem prostym bez atypia z ogniskami rozrostu złożonego z atypia. Z tego co mówili lekarze jest to stan przedrakowy. Tydzień temu miałam usuniętą macicy wraz z węzłami i przydawkami. Jednak teraz zaczyna się najgorszy czas oczekiwania na wyniki hp. Czy możliwe że wyjdzie jakiś zaawansowany rak? Czy możliwe żeby aż tak się rozwiną w dwa miesiące?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
julia26
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 cze 2022, o 23:13
Wiek: 50
Data operacji: 31 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Przerost endometrium z atypią
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: G1 1A
Terapia hormonalna: Brak

Re: Wyniki hp po łyżeczkowaniu

Postprzez hugnonot » 8 cze 2022, o 16:27

julia26 napisał(a):Witam
W marcu tego roku podczas miesiączki dostałam silnego krwotoku. Po kilku dniach przyjęli mnie do szpitala i zrobili łyżeczkowanie. Wynik hp: fragmenty endometrium z rozrostem prostym bez atypia z ogniskami rozrostu złożonego z atypia. Z tego co mówili lekarze jest to stan przedrakowy. Tydzień temu miałam usuniętą macicy wraz z węzłami i przydawkami. Jednak teraz zaczyna się najgorszy czas oczekiwania na wyniki hp. Czy możliwe że wyjdzie jakiś zaawansowany rak? Czy możliwe żeby aż tak się rozwiną w dwa miesiące?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Stan przedrakowy to raczej nie rak, a radykalna operacja rozwiązuje problem ewentualnego pojawienia się go.
Łyżeczkowanie pobiera materiał selektywnie (omija niektóre miejsca). Histeroskopia jest lepsza. Musisz poczekać na wynik histopatu, żeby się dowiedzieć co było.
Naprawdę nie ma sensu się denerwować to nic nie daje. To jak szybko się rak rozwija zależy od jego rodzaju.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wyniki hp po łyżeczkowaniu

Postprzez Anita71 » 9 cze 2022, o 19:02

Julia na pewno masz usunięte węzły przy stanie atypowym, czyli przednowotworowym? Na forum pisało kilka dziewczyn o swoim stanie atypowym, jak też miałam atypię w polipie też stan przednowotworowy i ja i one usunięta macica i przydatki ale bez węzłów. Jeżeli to była atypia to może ale nie musi być z tego rak. Poczekaj na wyniki. Pozdrawiam :)
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Wyniki hp po łyżeczkowaniu

Postprzez Bunia » 10 cze 2022, o 21:21

hugnonot napisał(a):
julia26 napisał(a):Witam
W marcu tego roku podczas miesiączki dostałam silnego krwotoku. Po kilku dniach przyjęli mnie do szpitala i zrobili łyżeczkowanie. Wynik hp: fragmenty endometrium z rozrostem prostym bez atypia z ogniskami rozrostu złożonego z atypia. Z tego co mówili lekarze jest to stan przedrakowy. Tydzień temu miałam usuniętą macicy wraz z węzłami i przydawkami. Jednak teraz zaczyna się najgorszy czas oczekiwania na wyniki hp. Czy możliwe że wyjdzie jakiś zaawansowany rak? Czy możliwe żeby aż tak się rozwiną w dwa miesiące?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Stan przedrakowy to raczej nie rak, a radykalna operacja rozwiązuje problem ewentualnego pojawienia się go.
Łyżeczkowanie pobiera materiał selektywnie (omija niektóre miejsca). Histeroskopia jest lepsza. Musisz poczekać na wynik histopatu, żeby się dowiedzieć co było.
Naprawdę nie ma sensu się denerwować to nic nie daje. To jak szybko się rak rozwija zależy od jego rodzaju.

Z tym że, kochane, histeroskopia to nie to samo co histerektomia. To pierwsze to badanie, to drugie to usunięcie macicy.
Bunia
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 cze 2022, o 20:23
Wiek: 48
Data operacji: 27 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Duży mięśniak macicy, obniżający jakość życia: bóle, krwotoki, ucisk na narządy.
Zakres operacji: Usunięcie macicy i jajowodów.
Wynik HP: Czekam
Terapia hormonalna: Nie

Re: Wyniki hp po łyżeczkowaniu

Postprzez hugnonot » 10 cze 2022, o 21:38

Bunia napisał(a):
hugnonot napisał(a):
julia26 napisał(a):Witam
W marcu tego roku podczas miesiączki dostałam silnego krwotoku. Po kilku dniach przyjęli mnie do szpitala i zrobili łyżeczkowanie. Wynik hp: fragmenty endometrium z rozrostem prostym bez atypia z ogniskami rozrostu złożonego z atypia. Z tego co mówili lekarze jest to stan przedrakowy. Tydzień temu miałam usuniętą macicy wraz z węzłami i przydawkami. Jednak teraz zaczyna się najgorszy czas oczekiwania na wyniki hp. Czy możliwe że wyjdzie jakiś zaawansowany rak? Czy możliwe żeby aż tak się rozwiną w dwa miesiące?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Stan przedrakowy to raczej nie rak, a radykalna operacja rozwiązuje problem ewentualnego pojawienia się go.
Łyżeczkowanie pobiera materiał selektywnie (omija niektóre miejsca). Histeroskopia jest lepsza. Musisz poczekać na wynik histopatu, żeby się dowiedzieć co było.
Naprawdę nie ma sensu się denerwować to nic nie daje. To jak szybko się rak rozwija zależy od jego rodzaju.

Z tym że, kochane, histeroskopia to nie to samo co histerektomia. To pierwsze to badanie, to drugie to usunięcie macicy.

Oczywiście, napisałam, że histereskopia jest lepsza bo daje wiarygodniejszy wynik niż łyżeczkowanie, dlatego powinna była być przeprowadzona.
Teraz można już tylko czekać na histopat.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wyniki hp po łyżeczkowaniu

Postprzez julia26 » 30 cze 2022, o 13:32

Niestety wyszło że to jednak rak G1 1A. Tkanki i węzły chłonne czyste. Nie będę mieć radioterapii. Jednak martwię się wynikami, na kontrolę mam się zgłosić za 3 miesiące. Ale czy samo wyciecie wystarczy? Czy jeśli wycięli wszystko to uznaję się za wyleczonego raka? Czy nadal może skracać życie i dawać przerzuty?
julia26
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 cze 2022, o 23:13
Wiek: 50
Data operacji: 31 maja 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Przerost endometrium z atypią
Zakres operacji: Radykalna
Wynik HP: G1 1A
Terapia hormonalna: Brak

Re: Wyniki hp po łyżeczkowaniu

Postprzez Gonia » 30 cze 2022, o 17:49

To jest początkowe stadium najmniej złośliwego nowotworu. Brawo, że w tak wczesnym stadium udało Ci się to ogarnąć. Dlatego samo wycięcie powinno być skuteczne. Natomiast ja przez całe życie na Twoim miejscu bym bardzo sumiennie się kontrolowała :kolobok_yes: Pozdrawiam i życzę zdrówka :)
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Wyniki hp po łyżeczkowaniu

Postprzez hugnonot » 1 lip 2022, o 00:43

julia26 napisał(a):Niestety wyszło że to jednak rak G1 1A. Tkanki i węzły chłonne czyste. Nie będę mieć radioterapii. Jednak martwię się wynikami, na kontrolę mam się zgłosić za 3 miesiące. Ale czy samo wyciecie wystarczy? Czy jeśli wycięli wszystko to uznaję się za wyleczonego raka? Czy nadal może skracać życie i dawać przerzuty?

Pierwsze stadium, tkanki i węzły czyste czyli nie powinno być problemu. Na wszelki wypadek powinnaś dbać pilnować kontroli ale nie ma powodów do stresu.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wyniki hp po łyżeczkowaniu

Postprzez anulek » 1 lip 2022, o 13:55

Ja miałam taką diagnozę. Jest dobrze po samej operacji już siedem lat. U mnie jeszcze dochodziło obciążenie genetyczne ale jest ok. Mnie uznano za wyleczoną po pięciu latach operacji ale kontrolę mam cały czas. Wczoraj właśnie USG brzucha i wszystko ok. Pamiętaj też o mammografii
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie


Powrót do Wyniki badania histopatologicznego - co oznaczają , jak je rozumieć?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość