Pomóżcie:) - rak szyjki macicy - Anai1403

My wygrałyśmy, Ty też wygrasz :)

Re: Pomóżcie:)

Postprzez hugnonot » 29 lis 2019, o 18:20

Anai1403 napisał(a):
Stynka napisał(a):Ana1403,
przed Tobą weekend, odpocznij z bliskimi :kolobok_heart:
Zaledwie trzy tygodnie minęły od operacji... dbaj o ranę, wypoczywaj ile się da, zdrowo się odżywiaj. Poczekaj do następnej kontroli u lekarza.
Czy masz założoną kartę DILO? Czy jesteś "przypisana" do konkretnej placówki onkologicznej?
Chemioterapia, jak i radioterapia nie bolą, ale są różne mniej i bardziej miłe skutki uboczne ;) Dużo zależy od ogólnego stanu zdrowia/choroby pacjentki. Z Syrenkami jest łatwiej :x :x :x

Dbam o ranę. Po operacji zrobiłam się strasznie senna , ciągle bym spala.
Mam kartę dilo, dostałam skierowanie na 3 grudnia do placówki onkologicznej i nie wiem właśnie czy odrazu wystartują z radio, czy narazie będzie omówienie leczenia...

To co mogę doradzić to chodzenie godzinę dziennie, chodzi o zrosty żeby Ci się nie porobiły, jakiś spacer, najlepiej z kimś dla bezpieczeństwa i w miejscu gdzie jakby co można usiąść - market.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Pomóżcie:)

Postprzez Stynka » 29 lis 2019, o 18:21

Ana,
na onkologii specjalista powinien zapoznać się wynikami badań, zbadać i przedstawić "jak on to widzi" i albo zaproponuje termin podjęcia leczenia, albo skieruje do innego lekarza prowadzącego. Terminy zazwyczaj są szybkie, ale nie błyskawiczne.
Jeśli jesteś senna, to się wysypiaj, a przynajmniej wyleguj ;) Nie zapominaj jednak o krótkich spacerkach :) Najgorsze jest ...siedzenie. Każda Syrenka Ci to powie :D
Stynka
 
Posty: 4323
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Pomóżcie:)

Postprzez KaSta » 29 lis 2019, o 18:46

Anai, i ja się z Tobą witam w Syrenkowie. @};- Ja co prawda nie szyjkowa tylko trzonowa ;), ale po teleradioterapii. Dało się przeżyć. Chociaż dosyć absorbujące to było, bo codziennie w dni robocze. Po drodze trafiła się wielka majówka, to 1 mają też miałam, żeby nie popsuć całej terapii. Mój operator mówił, że radioterapia powinna się rozpocząć do 8 tygodni od operacji. Życzę powodzenia %%- pozdrawiam serdecznie :ymhug:
Avatar użytkownika
KaSta
 
Posty: 810
Dołączył(a): 5 mar 2019, o 17:16
Lokalizacja: na zachód od Warszawy
Wiek: 50
Data operacji: 19 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy g2/g3 (częściowo surowiczy)
Zakres operacji: Wycięta macica z przydatkami, węzły chłonne, wycięcie sieci
Wynik HP: Rak trzonu macicy g2/g3 (endometrialny - to lepiej, niż surowiczy- tak powiedział gin-onko)
Terapia hormonalna: Nie

Re: Pomóżcie:)

Postprzez Anai1403 » 29 lis 2019, o 19:13

Dziewczyny jesteście cudowne , już bardzo was polubiłam:) każda z was mnie rozumie, bo problemy w sumie te same.
Kochane dużo chodzę, ale też sporo leżę.
Jestem taka zagubiona w Tym wszystkim co mnie czeka, taka niepewna... czuje się wręcz jak takie małe dziecko, takie bezbronne ...
Staram się nie zalamywac, śmieje się z tego mojego raczka:)
Zastanawiam się, że kiedy to wszystko minie , to jak nie pije na codzień tak sobie pozwolę dla odstresowania bo po prostu ten miesiąc był.dla.mnie po prostu szokujący. Jeszcze ta chemia , naswietlania.... dam sobie ze wszystkim radę , ale wiem że długa droga przede mną...
Anai1403
 
Posty: 29
Dołączył(a): 29 lis 2019, o 08:33
Wiek: 28
Data operacji: 7 listopada 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Usunięcie szyjki macicy, macicy i jajowodow. Obustronna repozycja jajników.
Wynik HP: Rak plaskonablonkowy nierogowaciejecy g2
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Pomóżcie:)

Postprzez hugnonot » 29 lis 2019, o 19:37

Anai1403 napisał(a):Dziewczyny jesteście cudowne , już bardzo was polubiłam:) każda z was mnie rozumie, bo problemy w sumie te same.
Kochane dużo chodzę, ale też sporo leżę.
Jestem taka zagubiona w Tym wszystkim co mnie czeka, taka niepewna... czuje się wręcz jak takie małe dziecko, takie bezbronne ...
Staram się nie zalamywac, śmieje się z tego mojego raczka:)
Zastanawiam się, że kiedy to wszystko minie , to jak nie pije na codzień tak sobie pozwolę dla odstresowania bo po prostu ten miesiąc był.dla.mnie po prostu szokujący. Jeszcze ta chemia , naswietlania.... dam sobie ze wszystkim radę , ale wiem że długa droga przede mną...

Niech Ciebie nie kusi noszenie, nic ciężkiego (maksymalnie 1kg, później 5kg), żadnych sprawunków, prania, mycia podłogi, schylania, kucania.
W ramach rozrywki możesz poskładać suche pranie, zrobić porządek w skarpetkach albo majtkach :) same lekkie rzeczy.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Pomóżcie:)

Postprzez olikkk » 29 lis 2019, o 19:53

Dodam jeszcze że nie wolno robić nic z rękami w górze, wieszać prania i broń Boże myć okien [-x
Znaczy, masz teraz zapomnieć, że coś musisz zrobić ;) Zapewniam, że bez tego ani świat się nie zawali, a święt Bożego Narodzenia też nie odwołają ;))
A tak w ogóle to witaj u nas :ymhug: :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Pomóżcie:)

Postprzez Anai1403 » 29 lis 2019, o 19:53

A mam do was pytanie , jak długo wasz brzuch był taki "napuchniety " bo tak patrzę na siebie i wyglądam jaj w 4 miesiącu ciąży xD
Dużo schudłam po operacji, ten brzuszek też już jest inny niż na początku Ale jednak jest jeszcze taki wydety I tak mnie zastanawia kiedy to minie..
Pytanie mam jeszcze odnośnie diety podczas chemii i radioterapii, czego mam unikać?
Anai1403
 
Posty: 29
Dołączył(a): 29 lis 2019, o 08:33
Wiek: 28
Data operacji: 7 listopada 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Usunięcie szyjki macicy, macicy i jajowodow. Obustronna repozycja jajników.
Wynik HP: Rak plaskonablonkowy nierogowaciejecy g2
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Pomóżcie:)

Postprzez olikkk » 29 lis 2019, o 19:56

Podrzucę Ci jeszcze linki do tematów, które Cię interesują :x

https://syrenki.net/viewforum.php?f=38
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Pomóżcie:)

Postprzez Anai1403 » 29 lis 2019, o 19:59

olikkk napisał(a):Dodam jeszcze że nie wolno robić nic z rękami w górze, wieszać prania i broń Boże myć okien [-x
Znaczy, masz teraz zapomnieć, że coś musisz zrobić ;) Zapewniam, że bez tego ani świat się nie zawali, a święt Bożego Narodzenia też nie odwołają ;))
A tak w ogóle to witaj u nas :ymhug: :-*

U mnie do pomocy są moja mama z teściową., nie dają mi nawet gotować xD choć dziś już robię sama obiadokolację bo mnie szlag trafia tak siedzieć, przejść się i znowu siedzieć....
Dziewczyny też zastanawia mnie jedno , jak to możliwe że z cytologii gr 3 , wyników morfologicznych książkowych okazał się rak... No po prostu mnie to.szokuje .... na początku jak mi powiedział lekarz że mam raka to mówię że przecież to miał być stan zapalny, przecież ja wyniki mam dobre. Nie mogłam tego wgl przyswoić w swojej blond głowie. Do momentu operacji...
Anai1403
 
Posty: 29
Dołączył(a): 29 lis 2019, o 08:33
Wiek: 28
Data operacji: 7 listopada 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Usunięcie szyjki macicy, macicy i jajowodow. Obustronna repozycja jajników.
Wynik HP: Rak plaskonablonkowy nierogowaciejecy g2
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Pomóżcie:)

Postprzez hugnonot » 29 lis 2019, o 20:07

Anai1403 napisał(a):
olikkk napisał(a):Dodam jeszcze że nie wolno robić nic z rękami w górze, wieszać prania i broń Boże myć okien [-x
Znaczy, masz teraz zapomnieć, że coś musisz zrobić ;) Zapewniam, że bez tego ani świat się nie zawali, a święt Bożego Narodzenia też nie odwołają ;))
A tak w ogóle to witaj u nas :ymhug: :-*

U mnie do pomocy są moja mama z teściową., nie dają mi nawet gotować xD choć dziś już robię sama obiadokolację bo mnie szlag trafia tak siedzieć, przejść się i znowu siedzieć....
Dziewczyny też zastanawia mnie jedno , jak to możliwe że z cytologii gr 3 , wyników morfologicznych książkowych okazał się rak... No po prostu mnie to.szokuje .... na początku jak mi powiedział lekarz że mam raka to mówię że przecież to miał być stan zapalny, przecież ja wyniki mam dobre. Nie mogłam tego wgl przyswoić w swojej blond głowie. Do momentu operacji...

Cytologia - próbka pobierana jest z jakiegoś miejsca niekoniecznie z tego w którym jest rak, jeśli rak nie sieje komórkami jest zlokalizowany to może się nie ujawnić. A grupa 3 to nie jest dobra grupa w cytologii,
natomiast jeśli chodzi o morfologię to wszystko co tam widać to jest podwyższone OB i zaburzony poziom leukocytów. Reszta może być książkowa, wyniki krwi są złe jak już jest naprawdę kiepsko.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Pomóżcie:) - rak szyjki macicy - Anai1403

Postprzez Anai1403 » 29 lis 2019, o 20:14

Właśnie ja nie miałam nic podwyższone, nic zaburzone. Wszystko idealne. Wiem, że to na plus dla mnie. Że ten dziad mnie nie zjadal zbyt mocno.
Ogólnie panicznie się boję, jak każda z was zapewne. Niby lekarz mi mówi że to wszystko idzie w dobrym kierunku Ale boję się że w pewnym momencie zawróci.
Anai1403
 
Posty: 29
Dołączył(a): 29 lis 2019, o 08:33
Wiek: 28
Data operacji: 7 listopada 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Usunięcie szyjki macicy, macicy i jajowodow. Obustronna repozycja jajników.
Wynik HP: Rak plaskonablonkowy nierogowaciejecy g2
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Pomóżcie:) - rak szyjki macicy - Anai1403

Postprzez hugnonot » 29 lis 2019, o 20:22

Anai1403 napisał(a):Właśnie ja nie miałam nic podwyższone, nic zaburzone. Wszystko idealne. Wiem, że to na plus dla mnie. Że ten dziad mnie nie zjadal zbyt mocno.
Ogólnie panicznie się boję, jak każda z was zapewne. Niby lekarz mi mówi że to wszystko idzie w dobrym kierunku Ale boję się że w pewnym momencie zawróci.

Tak, ale OB może być podwyższone a uznawane za w normie, zobacz czy miałaś je np. 5 czy więcej. Leukocyty mogą być na granicy normy i teoretycznie są OK ale ...
Badanie krwi jest podstawowym badaniem i tak naprawdę niewiele informacji daje o stanie organizmu. Zły wynik nie oznacza zdechlaka a dobry nie świadczy o tym, że jest się zdrowym.
Wynik laboratorium odnosi do przedziału wartości ustalanego na podstawie średniej dla dużej populacji.
Obrazowo mówiąc laboratorium bada liczbę nóg u 20 psów i 20 ludzi, średnio wychodzi trzy, więc przyjmuje normę 3 plus minus 1 i pies i człowiek mają w normie :)
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Pomóżcie:) - rak szyjki macicy - Anai1403

Postprzez Anai1403 » 29 lis 2019, o 20:27

=)) z Tymi pieskami aż zaczęłam się śmiać:) fajne porównanie:)) hehe. Wiem wiem jak to działa. Eh dziewczyny jak dobrze że Was mam:) ja taki swierzak, do tego młodszy chyba od was ... Ale dajecie ogromne wsparcie i rozwiewacie wątpliwości:*
Dziękuję!!!! :kolobok_angel:
Anai1403
 
Posty: 29
Dołączył(a): 29 lis 2019, o 08:33
Wiek: 28
Data operacji: 7 listopada 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Usunięcie szyjki macicy, macicy i jajowodow. Obustronna repozycja jajników.
Wynik HP: Rak plaskonablonkowy nierogowaciejecy g2
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Pomóżcie:) - rak szyjki macicy - Anai1403

Postprzez hugnonot » 29 lis 2019, o 20:32

To normalne, że się boisz, każda z nas się bała a wiele po zakończonym leczeniu stale się zastanawia czy aby wszystko OK.
Moja rada - nie martw się na zapas, wiem, że to trudne ale po prostu nie martw się i myśl pozytywnie. Jesteś młoda, będzie OK.
:kolobok_flirt:
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Pomóżcie:) - rak szyjki macicy - Anai1403

Postprzez olikkk » 29 lis 2019, o 20:48

Super, że masz taką grupę wsparcia w domu :-bd
Gratuluję wspaniałej rodzinki :ymapplause:
Z takim wsparciem łatwo będzi się leczyć :kolobok_yes:
Głowa do góry :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Pomóżcie:) - rak szyjki macicy - Anai1403

Postprzez monte » 30 lis 2019, o 07:37

Widzisz Aniu a u mnie odwrotnie,cytologia była niedobra od x czasu A katowali mnie globulkami na stan zapalny...
Co do operacji gdy po 2 leepach wyszła cytologia IV i HSIL nastawialam się na usunięcie szyjki...Ale gdy uslyszalam że wyrzuca wsio oprócz jajników też przeżyłam szok 😑
Wierzę że się boisz ale musi być ok!
ps ile ma Twój synek?
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Pomóżcie:) - rak szyjki macicy - Anai1403

Postprzez Anai1403 » 30 lis 2019, o 11:19

monte napisał(a):Widzisz Aniu a u mnie odwrotnie,cytologia była niedobra od x czasu A katowali mnie globulkami na stan zapalny...
Co do operacji gdy po 2 leepach wyszła cytologia IV i HSIL nastawialam się na usunięcie szyjki...Ale gdy uslyszalam że wyrzuca wsio oprócz jajników też przeżyłam szok 😑
Wierzę że się boisz ale musi być ok!
ps ile ma Twój synek?

Mój synio ma 5 lat.
Ma już wytłumaczone że.mama już będzie miała.tylko jego
Anai1403
 
Posty: 29
Dołączył(a): 29 lis 2019, o 08:33
Wiek: 28
Data operacji: 7 listopada 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Usunięcie szyjki macicy, macicy i jajowodow. Obustronna repozycja jajników.
Wynik HP: Rak plaskonablonkowy nierogowaciejecy g2
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Pomóżcie:) - rak szyjki macicy - Anai1403

Postprzez monte » 30 lis 2019, o 11:46

Tak jak moj.Tzn mój za 3 tyg skończy 6.
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Pomóżcie:) - rak szyjki macicy - Anai1403

Postprzez Anai1403 » 30 lis 2019, o 12:08

Mój 17 lutego skończy 6 :)
Anai1403
 
Posty: 29
Dołączył(a): 29 lis 2019, o 08:33
Wiek: 28
Data operacji: 7 listopada 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy
Zakres operacji: Usunięcie szyjki macicy, macicy i jajowodow. Obustronna repozycja jajników.
Wynik HP: Rak plaskonablonkowy nierogowaciejecy g2
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Pomóżcie:) - rak szyjki macicy - Anai1403

Postprzez Aneczka15 » 30 lis 2019, o 12:14

Hej Anai, witam Cię i ja:) Już jesteś dobrze zaopiekowana w Syrenkowie. Będę trzymac kciuki za Twoje zdrowie. Co do syna , to gratki :) Ważna jakość, nie ilość. To Twój skarb. Ja jestem z 15 lutego. Wodniki to fajne znaki, ale wrażliwcy i indywidualności:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wygrywamy z rakiem



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości