Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

O czym warto wiedzieć i jak się przygotować

Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez Ginger » 28 lut 2024, o 08:58

Drogie Syrenki!
Za tydzień, dokładnie 06 marca 2024 r. czeka mnie laparoskopowe usuniecie trzonu macicy wraz z jajowodami. Szyjka i jajniki mają zostać ze względu na mój wiek (mam 40 lat).
Już od jakiegoś czasu czytam to forum i znalazłam tu wiele informacji i wątków, które mnie interesowały ale ciągle mam jeszcze różne pytania i obawy i postanowiłam zwrócić się do Was z kilkoma pytaniami.
Pewnie niektóre wydadzą wam się głupie ale proszę o wybaczenie... To moja pierwsza operacja...
1. Bardzo boje się intubacji, czy jest możliwe że obudzę się z tą rurka w gardle?
2. Cewnikowwanie... robią to "na żywca"? Boli? A wyciąganie?
3. Dreny... jak wyżej... boli jak jest w srodku? A wyciąganie?
4. Mam dyskopatię odcinka L i S z tego powodu nigdy nie śpię na plecach bo zwyczajnie jest to dla mnie bolesne.
Jak szybko po operacji można spać na boczku?
5. W ogóle bardzo boli po laparoskopii?
Pozdrawiam was serdecznie!
Ginger
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lut 2024, o 10:36
Wiek: 0
Data operacji: 6 marca 2024
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rozrost endometrium z ogniskami atypii
Zakres operacji: Usuniecie trzonu macicy
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości...

Postprzez eli-50 » 28 lut 2024, o 11:26

Witaj Ginger :ymhug:

Z mojego doświadczenia odpowiem na parę pytań ;)
1. Obudziłam się bez rurki.
2. Cewnikowanie w trakcie znieczulenia. Wyjmowanie bez, ale nie bolało za bardzo.
3. Spanie na boku przy laparo pewnie szybciej niż po tradycyjnym cięciu.
4. Metoda laparo jest mniej uciążliwa i dojdziesz do siebie w krótszym czasie. A jeśli będzie dokuczał ból są na to środki. Wszystko jest do przejścia. Tylko trzeba na siebie uważać i się oszczędzać.

Pozdrawiam serdecznie i powodzenia %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości...

Postprzez ASAJ75 » 28 lut 2024, o 11:47

Ginger napisał(a):Drogie Syrenki!
Za tydzień, dokładnie 06 marca 2024 r. czeka mnie laparoskopowe usuniecie trzonu macicy wraz z jajowodami. Szyjka i jajniki mają zostać ze względu na mój wiek (mam 40 lat).
Już od jakiegoś czasu czytam to forum i znalazłam tu wiele informacji i wątków, które mnie interesowały ale ciągle mam jeszcze różne pytania i obawy i postanowiłam zwrócić się do Was z kilkoma pytaniami.
Pewnie niektóre wydadzą wam się głupie ale proszę o wybaczenie... To moja pierwsza operacja...
1. Bardzo boje się intubacji, czy jest możliwe że obudzę się z tą rurka w gardle?
2. Cewnikowwanie... robią to "na żywca"? Boli? A wyciąganie?
3. Dreny... jak wyżej... boli jak jest w srodku? A wyciąganie?
4. Mam dyskopatię odcinka L i S z tego powodu nigdy nie śpię na plecach bo zwyczajnie jest to dla mnie bolesne.
Jak szybko po operacji można spać na boczku?
5. W ogóle bardzo boli po laparoskopii?
Pozdrawiam was serdecznie!



Cześć Ginger!
1niemozliwe
2 założą Ci jak już będziesz w narkozie, wyjmowanie lekko piecze, nieprzyjemne jest lezenie z nim w łóżku w dniu operacji , bo trzeba na cewnik uważać, ja sobie rurkę wciąż przyduszałam niechcący kolanami
3 mi nie zakładali
4 ja od razu spałam na boku, bo też mam problemy z odcinkiem lędźwiowym
5 nie boli bardzo, zakres mojej pierwszej operacji był dokładnie taki jak Twój, tego samego dnia byłam sama w toalecie i na spacerze na korytarzu. A kolejnego do domu i już byłam na spacerze w lesie. To nie tyle ból co takie bardziej ciągnięcie, pieczenie, trochę jak czucie przy miesiączce. 3 małe dziurki na brzuchu, teraz prawie nie ma po nich śladu.
Będziesz dzielna jak wszystkie inne my. Po zabiegu nie dźwigaj, nie sprzątaj, nie siedź długo w jednej pozycji, leżąc kręć nogami żeby uniknąć zakrzepicy. Przygotuj sobie zawczasu lekkostrawne posiłki, bo jelita dostaną więcej miejsca i będą się przemieszczać trochę, więc nie można ich dodatkowo obciążać. Żadnych strączków, kapust, smażonych mięs.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości...

Postprzez CichoSza » 28 lut 2024, o 13:17

Hej, cieszę się, że napisałaś! Witaj na forum! (*)

Co do Twoich pytań:
1. Jest to możliwe, ale bardzo mało prawdopodobe. Znam tylko jeden przypadek Syrenki, która wybudziła się z rurką, ale nawet jeśli u Ciebie miałoby być podobnie, to przecież zaraz tę rurkę wyjmą. Podczas wybudzania z narkozy człowiek jest w takim stanie, że kompletnie nie wie, co się dzieje wokół, więc możesz nawet tego nie zauważyć lub nie pamiętać.
2. Tak jak napisały dziewczyny, cewnik zakłada się jeszcze na sali operacyjnej, w trakcie trwania znieczulenia. Wyjęcie trwa dosłownie sekundę i może być troszkę nieprzyjemne, ale do przeżycia. Natomiast nie miałam żadnego problemu leżeniem z cewnikiem w dniu operacji, przez dłuższy czas nie byłam nawet w stanie się ruszyć i w ogóle nie czułam, że go mam.
3. Ja nie miałam drenów zakładanych od razu. Rana w szpitalu ponoć przepięknie z zewnątrz się goiła, dopiero po powrocie do domu po paru dniach okazało się, że w środku jest potężny krwiak. Trzeba było naciąć brzuch i miałam włożone dwa dreny, z którymi chodziłam tydzień. Nie czułam w ogóle ani zakładania, ani ściągania.
4. Też mam problemy z odcinkiem L i S. U mnie za ból w tym odcinku w największym stopniu odpowiadał rak, więc kiedy został wycięty, to nagle odkryłam, że jestem w stanie spać na plecach. Na bok zaczęłam przekręcać się dopiero po miesiącu. Tylko że ja miałam laparotomię, więc to troszkę inna para kaloszy.
5. Nie miałam laparoskopii, więc się nie wypowiem.

Na pewno dasz sobie radę! Tak jak dziewczyny napisały, laparoskopia jest mało inwazyjną metodą przeprowadzenia zabiegu i szybko się po niej wraca do siebie. Skorzystaj z rad ASAJ75 i przygotuj sobie wszystko w domu, żeby po powrocie ze szpitala jedynie wypoczywać i zdrowieć. :kolobok_give_heart2:
It's wonderful what a smile can hide
If the teeth shine bright and it's nice and wide
It's so magical all you can keep inside
And if you bury it deep no one can find a thing, no

So come on now, open wide, open up now
Don't you think it's time

(Patrick Wolf)
Avatar użytkownika
CichoSza
 
Posty: 193
Dołączył(a): 4 sty 2024, o 18:51
Wiek: 33
Data operacji: 5 grudnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G2 1A
Zakres operacji: wycięcie szyjki, macicy i przydatków
Wynik HP: rak trzonu macicy G1 1B
Terapia hormonalna: brak

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości...

Postprzez Ginger » 28 lut 2024, o 16:32

Dziękuję wam bardzo za pokrzepiające wiadomosci :kolobok_heart:
Każda rada jest dla mnie cenna!
Ginger
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lut 2024, o 10:36
Wiek: 0
Data operacji: 6 marca 2024
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rozrost endometrium z ogniskami atypii
Zakres operacji: Usuniecie trzonu macicy
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości...

Postprzez Stynka » 28 lut 2024, o 17:14

Hej Ginger,
Miałam podobne obawy. Cewnik zakładają w znieczuleniu :kolobok_yes: usuwają wszystkie rurki, dreny prawie bezboleśnie.
Prawdą jest, by dom "przygotować" na swój powrót. Posiłki (zamrozić), napoje, środki higieniczne... Najlepiej rozmieścić przedmioty na wysokości rąk, by nie schylać i nie naciągać w górę.
Stynka
 
Posty: 4349
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości...

Postprzez Klaudia1985 » 28 lut 2024, o 20:59

Potwierdzam to co napisały dziewczyny… budzisz się bez rurki,cewnikowanie jak zaśniesz… wyjmowanie cewnika trwa sekundę i nie boli…drenów nie miałam…spałam na boku od razu po operacji…dasz radę…😊nie ma głupich pytań… pytaj tutaj zawsze znajdziesz odpowiedzi…
Klaudia1985
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12 sty 2024, o 09:56
Wiek: 39
Data operacji: 20 lutego 2024
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Duży mięśniak
Zakres operacji: Usunięcie guza a planowane usunięcie macicy
Wynik HP: Nieznany
Terapia hormonalna: Niewiadomo

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez olikkk » 28 lut 2024, o 21:59

Ginger napisał(a):Drogie Syrenki!
Za tydzień, dokładnie 06 marca 2024 r. czeka mnie laparoskopowe usuniecie trzonu macicy wraz z jajowodami. Szyjka i jajniki mają zostać ze względu na mój wiek (mam 40 lat).
Już od jakiegoś czasu czytam to forum i znalazłam tu wiele informacji i wątków, które mnie interesowały ale ciągle mam jeszcze różne pytania i obawy i postanowiłam zwrócić się do Was z kilkoma pytaniami.
Pewnie niektóre wydadzą wam się głupie ale proszę o wybaczenie... To moja pierwsza operacja...
1. Bardzo boje się intubacji, czy jest możliwe że obudzę się z tą rurka w gardle?
2. Cewnikowwanie... robią to "na żywca"? Boli? A wyciąganie?
3. Dreny... jak wyżej... boli jak jest w srodku? A wyciąganie?
4. Mam dyskopatię odcinka L i S z tego powodu nigdy nie śpię na plecach bo zwyczajnie jest to dla mnie bolesne.
Jak szybko po operacji można spać na boczku?
5. W ogóle bardzo boli po laparoskopii?
Pozdrawiam was serdecznie!


Ginger witam Cię :ymhug:
U mnie też to była pierwsza operacja tyle że przez brzuch ;)
1. Intubacji nie miałam - znieczulenie doledzwiowe, więc prawie w świadomości ;)
2. Cewnikowanie (14 lat temu...) na żywca w pokoju przed operacją....
Wyjęcie tak samo. Bólem raczej bym tego nie nazwała, ale mało przyjemne :-?
3. Drenów nie miałam
4. Nie kojarzę jak leżałam, wiem tylko że nie wolno mi było po moim znieczuleniu dość długo podnosić głowy, ale raczej nie miałam z tym problemu.
5. Nie miałam laparoskopii , ale po cięciu też raczej nie pamiętam szczególnego bólu, pewnie dostałem odpowiednie leki w tym celu ;)
Nic się nie martw, wszystko jest do przeżycia :-bd
Pozdrawiam Cię cieplutko i życzę powodzenia :kolobok_give_heart:
No i pisz :kolobok_mail1: :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez Ginger » 29 lut 2024, o 08:58

Jejku dziewczyny! Ogromnie wam dziękuję za taki odzew! :kolobok_heart:
A przy okazji czy możecie mi jeszcze opowiedzieć jak wygląda przygotowanie na sali przedoperacyjnej? Dają jakieś kroplówki? Leki na uspokojenie? Jak dlugo się tam przebywa?
Ginger
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lut 2024, o 10:36
Wiek: 0
Data operacji: 6 marca 2024
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rozrost endometrium z ogniskami atypii
Zakres operacji: Usuniecie trzonu macicy
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez olikkk » 29 lut 2024, o 09:13

Ja wjechałam na salę już po dawce głupiego Jasia ;)
Byłam wyciszona i od razu zabierali się za wkłucie do znieczulenia, a potem już operacja i jako że nie byłam usypiana, byłam w kontakcie z medykami ;)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez ASAJ75 » 29 lut 2024, o 10:28

Mi dali do śniadania jakąś tabletkę na wyciszenie. Byłam senna. Jak mnie wieźli na zabieg miałam na wszystko pięknie wybimbane.
Na sali coś tam żartowaliśmy, że zimno i nagle odcięło. Obudziłam się już w łóżku. Wysłałam sms do rodziny i dalej spałam.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez CichoSza » 29 lut 2024, o 10:59

Ja z kolei nie dostałam nic na uspokojenie. Rano wzięłam jedynie swoje leki na tarczycę, a potem miałam kilka kroplówek. Natomiast inne kobiety przygotowujące się do operacji na tej samej sali kroplówek nie dostały, więc sądzę, że to było jakieś zalecenie mojego operatora. Pamiętam wszystko. Jak szłam na operację, jak jechałam windą, jak potem wieziono mnie na wózku już na salę (chciałam pójść pieszo, ale mi nie pozwolono), jak czekałam przed wejściem z lekami w dłoniach, jak kładłam się na stół. Na stole leżałam jeszcze około 30 minut, zanim mnie uśpiono, między innymi dlatego, że lekarz nie potrafił się wkłuć, by założyć mi wenflon, a powiedział, że w moim przypadku chce mieć kilka wkłuć tak na wszelki wypadek. Pamiętam, jak anestezjolog włożył mi maskę na twarz, bym oddychała tlenem, i jak mówił mi o tym, że może być problem z przywróceniem mi funkcji życiowych po zabiegu (na szczęście na to byłam przygotowana po wcześniejszej rozmowie). Było stresująco, ale na sali panowała bardzo przyjemna atmosfera, leciała muzyka w tle, lekarze żartowali. Odpłynęłam nie wiadomo kiedy i potem już mnie wybudzano, jeszcze na stole operacyjnym.

Jak więc widzisz, ile kobiet, tyle historii.
It's wonderful what a smile can hide
If the teeth shine bright and it's nice and wide
It's so magical all you can keep inside
And if you bury it deep no one can find a thing, no

So come on now, open wide, open up now
Don't you think it's time

(Patrick Wolf)
Avatar użytkownika
CichoSza
 
Posty: 193
Dołączył(a): 4 sty 2024, o 18:51
Wiek: 33
Data operacji: 5 grudnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G2 1A
Zakres operacji: wycięcie szyjki, macicy i przydatków
Wynik HP: rak trzonu macicy G1 1B
Terapia hormonalna: brak

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez Ginger » 29 lut 2024, o 14:48

Dokładnie! Ile kobiet tyle historii i widzę, że co szpital to nieco inna procedura.
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Jeszcze raz OGROMNIE wam dziękuję :kolobok_heart: i napiszę jak będę już po!
Ginger
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lut 2024, o 10:36
Wiek: 0
Data operacji: 6 marca 2024
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rozrost endometrium z ogniskami atypii
Zakres operacji: Usuniecie trzonu macicy
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez KatkaS » 1 mar 2024, o 09:08

Witaj Ginger .
Fajny nick - uwielbiam imbir :)
Operację usunięcia macicy i jajowodów metodą laparoskopową przeszłam 8 stycznia. Zaraz minie 2 miesiące.
Nie mieszkam w Polsce , procedury mogą się nieco różnić. Natomiast moje lęki były bardzo podobne.
Obudziłam się bez rurki .
Nie miałam żadnych drenów a wszystkie szwy były rozpuszczalne. Spałam ciut na plecach , więcej na boku , również z uwagi na ból kręgosłupa.
Najbardziej dokuczały mi jelita , pamiętaj o espumisanie , przez pierwsze 2 tygodnie brałam po 5 drażetek 3 razy dziennie.
Herbata z kopru , rumianku ...
Bólu pooperacyjnego w zasadzie nie miałam, wszystko super się goi. Na zwolnieniu chorobowym byłam 3 tygodnie, potem tydzień pracowałam z domu, następnie wróciłam do biura.
W międzyczasie miałam infekcję mieszaną, ale szybko się skończyła, dzięki lekom.
Dziś czuję się naprawdę dobrze, tyle tylko, że się szybciej męczę. Nie dźwigam i czekam z jakimkolwiek sportem. Długie spacery jak najbardziej wskazane.
Nadal uważam, co jem. I chyba tak zostanie. Zawsze miałam problemy ze strony układu pokarmowego. Teraz jest ich o 80% mniej.
Wiem, że się boisz i trudno to okiełznać. Ale musisz wiedzieć, że wszystko będzie dobrze i za chwilę to minie. Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki. Syrenki są cudowne, pomocne, wyrozumiałe i dobre. Nie mogłaś trafić lepiej że swoim rozdygotanym serduszkiem, zostaniesz wysłuchana i utulona.
Wysyłam Ci dużo słońca. ☀️ %%-
KatkaS
 
Posty: 58
Dołączył(a): 1 sty 2024, o 18:45
Wiek: 43
Data operacji: 8 stycznia 2024
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki , krwotoczne miesiączki ze skrzepami, problemy z pęcherzem ze względu na naciekający mięśniak, bóle brzucha i jelit , uczucie pełności w jamie brzusznej.
Zakres operacji: Macica oraz jajowody
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez Ginger » 2 mar 2024, o 18:59

Bardzo dziękuję wam wszystkim za słowa wsparcia, mam nadzieję, że wszystko będzie ok i za jakiś czas ja też będę mogła wspierać przyszle Syrenki :)
Ginger
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lut 2024, o 10:36
Wiek: 0
Data operacji: 6 marca 2024
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rozrost endometrium z ogniskami atypii
Zakres operacji: Usuniecie trzonu macicy
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez Marzena17 » 2 mar 2024, o 19:46

Ginger wszystko będzie dobrze. Też się panicznie bałam operacji i dałam radę. I powiem Ci, że po operacji nauczyłam się spać na brzuchu, bo na plecach za bardzo naciagałam mięśnie brzucha i bolało/ciągnęło. Oczywiście nie było to całkowicie na brzuchu i podkładałam poduszkę/kołdrę. Głowa do góry. :-bd :ymhug: %%- %%- %%-
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez Ginger » 9 mar 2024, o 09:19

Dzien dobry kochane Syrenki! Przeżyłam i nie było tak strasznie jak się obawiałam :D
Dopisze tu swoje wrażenia jakby kiedyś jakąś przyszła Syrenka szukała odpowiedzi na podobne do moich pytania ;)
Miałam laparoskopie w środę, poszłam jako pierwsza o 7.30 rano. Cewnik zakładali już jak byłam uśpiona. Tego znieczulenia też się bałam ale pamiętam tylko tyle, że pani anesezjolog przykładała mi maskę z tlenem do twarzy, prosiła o głębokie oddechy, a nastepne co pamiętam to jak sie obudziłam na sali pooperacyjnej i mówili mi, że już po operacji i że wszystko się udało :)
Tak jak pisały Syrenki wyżej ani wyjmowanie drenu (w pierwszej dobie po operacji) ani cewnika (w drugiej dobie) nie bolało.
Jakoś dałam radę spać na plecach, pielęgniarki, bardzo miłe zresztą, pomogły dopasować wysokość tej części łóżka co jest za plecami. A w drugą noc tak trochę na boczku dałam radę :)
Wyszłam w piątek, w drugiej dobie po operacji, tak że już szczęśliwie jestem w domku :)
Troszke mnie pobolewa brzuszek jak wstaje albo jak zmieniam pozycję na łóżku ale nie jakoś mocno, nawet nie biorę żadnych leków przeciwbólowych.
Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej!
Pozdrawiam was bardzo serdecznie i jeszcze raz dziękuję za rady i pokrzepiające słowa przed operacją! @};- :kolobok_heart:
Ginger
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lut 2024, o 10:36
Wiek: 0
Data operacji: 6 marca 2024
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Rozrost endometrium z ogniskami atypii
Zakres operacji: Usuniecie trzonu macicy
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez CichoSza » 9 mar 2024, o 10:39

Super, że wszystko się udało i dochodzisz już do siebie w domku. Zawsze twierdzę, że człowiek najszybciej i najlepiej zdrowieje w czterech ścianach, oczywiście pod warunkiem, że nie dzieje się nic wymagającego hospitalizacji. (*)

Myślę, że większość z nas bała się operacji, a po zabiegu doszła do wniosku, że wcale nie jest i nie było tak źle. To bardzo pocieszające! :kolobok_give_heart2:
It's wonderful what a smile can hide
If the teeth shine bright and it's nice and wide
It's so magical all you can keep inside
And if you bury it deep no one can find a thing, no

So come on now, open wide, open up now
Don't you think it's time

(Patrick Wolf)
Avatar użytkownika
CichoSza
 
Posty: 193
Dołączył(a): 4 sty 2024, o 18:51
Wiek: 33
Data operacji: 5 grudnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G2 1A
Zakres operacji: wycięcie szyjki, macicy i przydatków
Wynik HP: rak trzonu macicy G1 1B
Terapia hormonalna: brak

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez ASAJ75 » 9 mar 2024, o 11:35

O jak dobrze Ginger- wracaj do pełni sił. Nie ma jak w domu. Cieszę się z Twoich pozytywnych doświadczeń
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Tydzień przed operacja pytania, wątpliwości... - Ginger

Postprzez Marzena17 » 9 mar 2024, o 19:01

Super, ze już jesteś po operacji. Teraz zdrowiej i dbaj o siebie. :x
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Następna strona

Powrót do Przed operacją



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości