Wacham się - Julka

O czym warto wiedzieć i jak się przygotować

Re: Wacham się

Postprzez grazyna » 13 kwi 2023, o 17:27

Pozatym Julcia idz jeszcze do jakies dobrego lekarza ginekologa onkologa najlepiej prywatnie wtedy mają czas .......... i popytaj co i jak decyzja musi byc Twoja . :kolobok_heart:
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: Wacham się

Postprzez Julka » 13 kwi 2023, o 21:43

U mnie jest tak w opisie,, fragment endometrium z cechami hyperplazji głównie bez atypii ,tylko niektóre pojedyncze struktury gruczołowe z atypią. Po za tym cechy metaplazji kwasochłonnej komórek. Byłam u trzech lekarzy. U pierwszej ginekolog na kasę chorych .Ta Pani od razu zaniepokoiła się tymi strukturami z atypią. I ona jako pierwsza zasugerowała usunięcie.
Następnie poszłam do (nie wiem czy mogę tutaj pisać,czy zasady dopuszczają.) do krajowego konsultanta w dziedzinie onkologii ginekologicznej. Człowiek rzeczowo
wyjaśnił że nie jest to rak ,ale biorąc pod uwagę obciążenie genetyczne rakiem jelita grubego : tata stale usuwane polipy więc nie zachorował,taty mama zmarła na
raka jelita grubego,jej tata też .Dodatkowo mój tata boryka się czerniakiem (już wyleczony,nie daje znaku 7 lat) i rakiem prostaty. Więc wrócę do wątku z lekarzem,
wyjaśnił,że w tej sytuacji zdecydowanie usunąć trzon macicy. Prosiłam o dodatkowe ,ponowne zbadanie,odpłatnie -łyżeczkowanie. Pan stwierdził, że jeżeli teraz nie będzie tych komórek, to mogą się pojawić w innym czasie,a ja przecież stale na skrobanki nie będę chodziła. Sam fakt że mam endometrium 10 cm, już mnie kwalifikuje
do usunięcia. Konkretnie i na temat. Następnie za Waszą sugestią zdecydowałam się pojechać do innego ośrodka . ( ..........) w innym mieście. Mam kartę dilo
,więc szybko miałam wizytę. Lekarz (doktor habilitowany) wziął do ręki papiery i powiedział to samo tylko z nawiązką,że on sugeruje usunąć wszystko,łącznie z jajnikami i szyjką. Dał skierowanie na operację.
Jeszcze sobie zażartował ,że on gdyby miał takie ryzyko wystąpienia to usunął by sobie i jądra i penisa( swoją drogą ciekawe?)
Więc nie wiem,czy w tej sytuacji jeszcze szukać innego lekarza? Czy pogodzić się i mentalnie przygotowywać do usunięcia macicy.
Julka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 mar 2023, o 08:43
Wiek: 51
Data operacji: 25 kwietnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: fragmenty endometrium z cechami hyperplazji ,głównie bez atypii tylko pojedyncze
struktury gruczołowe z atypią,po za tym obraz mikroskopowy przemawia za hyperestrogenizmem
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: pojedyncze struktury z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Wacham się

Postprzez Julka » 13 kwi 2023, o 21:45

[quote="grazyna"]Pozatym Julcia idz jeszcze do jakies dobrego lekarza ginekologa onkologa najlepiej prywatnie wtedy mają czas .......... i popytaj co i jak decyzja musi byc Twoja . :kolobok_heart:[/quote

To był by 4 lekarz, a jak on zasugeruje leczenie? Było by 3 do 1. I co wtedy? No chyba że zrobił by kolejne badanie i kolejne czekanie. To wszystko to jakiś koszmar.
Julka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 mar 2023, o 08:43
Wiek: 51
Data operacji: 25 kwietnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: fragmenty endometrium z cechami hyperplazji ,głównie bez atypii tylko pojedyncze
struktury gruczołowe z atypią,po za tym obraz mikroskopowy przemawia za hyperestrogenizmem
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: pojedyncze struktury z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Wacham się

Postprzez eli-50 » 13 kwi 2023, o 22:14

Julcia oczywiste jest, że w tej sytuacji nie trzeba szukać kolejnego lekarza tylko nastawić się na operację. Trzy opinie lekarzy przemawiają za jej koniecznością . Nie daj się zwariować . Pomyślnego powrotu do zdrowia %%- :ymhug:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5743
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Wacham się

Postprzez grazyna » 13 kwi 2023, o 22:40

Julka napisał(a):
grazyna napisał(a):Pozatym Julcia idz jeszcze do jakies dobrego lekarza ginekologa onkologa najlepiej prywatnie wtedy mają czas .......... i popytaj co i jak decyzja musi byc Twoja . :kolobok_heart:[/quote

To był by 4 lekarz, a jak on zasugeruje leczenie? Było by 3 do 1. I co wtedy? No chyba że zrobił by kolejne badanie i kolejne czekanie. To wszystko to jakiś koszmar.


No to juz wiesz na czym stoisz ,a masz chorą tarczyce???.Mnie męczy czemu mam tez ten przerost właściwie nie jestem niby w grupie ryzyka .,ech pech .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: Wacham się

Postprzez Julka » 14 kwi 2023, o 11:10

grazyna napisał(a):
Julka napisał(a):
grazyna napisał(a):Pozatym Julcia idz jeszcze do jakies dobrego lekarza ginekologa onkologa najlepiej prywatnie wtedy mają czas .......... i popytaj co i jak decyzja musi byc Twoja . :kolobok_heart:[/quote

To był by 4 lekarz, a jak on zasugeruje leczenie? Było by 3 do 1. I co wtedy? No chyba że zrobił by kolejne badanie i kolejne czekanie. To wszystko to jakiś koszmar.


No to juz wiesz na czym stoisz ,a masz chorą tarczyce???.Mnie męczy czemu mam tez ten przerost właściwie nie jestem niby w grupie ryzyka .,ech pech .

No właśnie o to chodzi że jestem zupełnie zdrowa. Zawsze prowadziłam zdrowy styl życia. Biorąc pod uwagę świadomość genetyczną: systematyczne badania ,a tutaj taki kwiatek :(( :(( I nadal walczę ze sobą,że nie zrobiłam wszystkiego w tym kierunku żeby wykluczyć wszystkie kwestie Na przykład mogłam uprzeć się jeszcze na innych badaniach, bardziej szczegółowych niż ta biopsja ,albo powtórzyć, ale żaden z lekarzy nie chciał ponownie badać. Każdy posiłkował się na tym co dostarczyłam,usg w którym widać przerost i obciążeniem genetycznym, oczywiście suma tych wypadkowych nie przesądza jednak zwiększa ryzyko.
Julka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 mar 2023, o 08:43
Wiek: 51
Data operacji: 25 kwietnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: fragmenty endometrium z cechami hyperplazji ,głównie bez atypii tylko pojedyncze
struktury gruczołowe z atypią,po za tym obraz mikroskopowy przemawia za hyperestrogenizmem
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: pojedyncze struktury z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Wacham się

Postprzez grazyna » 14 kwi 2023, o 12:27

Niestety w naszym kraju diagnostyka kuleje ,rak endometrium nie do wykrycia inaczej niz przez łyzeczkjowania ,pobieranie próbek itd ,jajniki tak samo własciwie jak piszą opracowania naukowe wykrywają jak ju prawie za pózno zresztą masakra czytac ja osobiscie nie chcę tak sie denerwowac wystarcza piersi do nerwów.,o innych rakach nawet nie mysle bo musiałabym byc na oddziale zamknietym lub palnąc sobie w łeb.
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: Wacham się

Postprzez grazyna » 14 kwi 2023, o 12:41

Niestety nikt nie przewidzi tego co moze nie musi sie stac po latach np. więc chyba lepiej wykonac zabieg/operacje teraz niz potem miec nerwy ,ze jest juz gorzej,jestesmy starsze ,moze dojdzie jeszcze jakaś choroba itd ,tak jak pisałam bratowa mojej przyjaciólki lat ok 60 zakrwawiła ,zbagatelizowała,potem drugi raz gdzies za pól roku myslała ,ze dostała okres (no głupota zupełna ) jak juz 3 raz tak mocno ,ze wyladowała w szpitalu jej sie udało w sensie ,ze nie był to jeszcze rak ale usuneli wszystko,Mi tez jest przykro w zasadzie całe zycie dbałam o siebie ,a tu bach .Jak pomysle ,ze moge miec raka to rece mnie dławią ze strachu i od razu serce boli.
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: Wacham się - Julka

Postprzez olikkk » 14 kwi 2023, o 20:49

Julka witaj :ymhug:
Zrobiłaś wszystko co mogłaś, kilku lekarzy jest tego samego zdania, więc nie ma co kombinować tylko zaufać i brać byka za rogi L-)
Im szybciej tym lepiej i będziesz to miała z głowy .
Strach ma wielkie oczy, a wszystko jest do przeżycia ;)
U mnie już minęło 13 lat od operacji i mam się świetnie, czego i Tobie życzę :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wacham się - Julka

Postprzez Marzena17 » 15 kwi 2023, o 09:36

Julka powodzenia :x %%-
Marzena17
 
Posty: 2619
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Wacham się - Julka

Postprzez Julka » 15 kwi 2023, o 12:59

olikkk napisał(a):Julka witaj :ymhug:
Zrobiłaś wszystko co mogłaś, kilku lekarzy jest tego samego zdania, więc nie ma co kombinować tylko zaufać i brać byka za rogi L-)
Im szybciej tym lepiej i będziesz to miała z głowy .
Strach ma wielkie oczy, a wszystko jest do przeżycia ;)
U mnie już minęło 13 lat od operacji i mam się świetnie, czego i Tobie życzę :kolobok_give_heart2:

Bardzo dziękuję
Julka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 mar 2023, o 08:43
Wiek: 51
Data operacji: 25 kwietnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: fragmenty endometrium z cechami hyperplazji ,głównie bez atypii tylko pojedyncze
struktury gruczołowe z atypią,po za tym obraz mikroskopowy przemawia za hyperestrogenizmem
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: pojedyncze struktury z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Wacham się - Julka

Postprzez Julka » 15 kwi 2023, o 12:59

Marzena17 napisał(a):Julka powodzenia :x %%-

Bardzo dziękuję
Julka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 mar 2023, o 08:43
Wiek: 51
Data operacji: 25 kwietnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: fragmenty endometrium z cechami hyperplazji ,głównie bez atypii tylko pojedyncze
struktury gruczołowe z atypią,po za tym obraz mikroskopowy przemawia za hyperestrogenizmem
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: pojedyncze struktury z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Wacham się

Postprzez Julka » 15 kwi 2023, o 13:04

grazyna napisał(a):Niestety nikt nie przewidzi tego co moze nie musi sie stac po latach np. więc chyba lepiej wykonac zabieg/operacje teraz niz potem miec nerwy ,ze jest juz gorzej,jestesmy starsze ,moze dojdzie jeszcze jakaś choroba itd ,tak jak pisałam bratowa mojej przyjaciólki lat ok 60 zakrwawiła ,zbagatelizowała,potem drugi raz gdzies za pól roku myslała ,ze dostała okres (no głupota zupełna ) jak juz 3 raz tak mocno ,ze wyladowała w szpitalu jej sie udało w sensie ,ze nie był to jeszcze rak ale usuneli wszystko,Mi tez jest przykro w zasadzie całe zycie dbałam o siebie ,a tu bach .Jak pomysle ,ze moge miec raka to rece mnie dławią ze strachu i od razu serce boli.


Bardzo dziękuję i życzę Ci zdrowia
Julka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 mar 2023, o 08:43
Wiek: 51
Data operacji: 25 kwietnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: fragmenty endometrium z cechami hyperplazji ,głównie bez atypii tylko pojedyncze
struktury gruczołowe z atypią,po za tym obraz mikroskopowy przemawia za hyperestrogenizmem
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: pojedyncze struktury z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Wacham się - Julka

Postprzez grazyna » 15 kwi 2023, o 16:56

Trzymaj się i bądz z nami juz po itd pisz B-) , ja też bede pisała w swoim wątku co i jak .
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: Wacham się

Postprzez hugnonot » 16 kwi 2023, o 16:25

Julka napisał(a):U mnie jest tak w opisie,, fragment endometrium z cechami hyperplazji głównie bez atypii ,tylko niektóre pojedyncze struktury gruczołowe z atypią. Po za tym cechy metaplazji kwasochłonnej komórek. Byłam u trzech lekarzy. U pierwszej ginekolog na kasę chorych .Ta Pani od razu zaniepokoiła się tymi strukturami z atypią. I ona jako pierwsza zasugerowała usunięcie.
Następnie poszłam do (nie wiem czy mogę tutaj pisać,czy zasady dopuszczają.) do krajowego konsultanta w dziedzinie onkologii ginekologicznej. Człowiek rzeczowo
wyjaśnił że nie jest to rak ,ale biorąc pod uwagę obciążenie genetyczne rakiem jelita grubego : tata stale usuwane polipy więc nie zachorował,taty mama zmarła na
raka jelita grubego,jej tata też .Dodatkowo mój tata boryka się czerniakiem (już wyleczony,nie daje znaku 7 lat) i rakiem prostaty. Więc wrócę do wątku z lekarzem,
wyjaśnił,że w tej sytuacji zdecydowanie usunąć trzon macicy. Prosiłam o dodatkowe ,ponowne zbadanie,odpłatnie -łyżeczkowanie. Pan stwierdził, że jeżeli teraz nie będzie tych komórek, to mogą się pojawić w innym czasie,a ja przecież stale na skrobanki nie będę chodziła. Sam fakt że mam endometrium 10 cm, już mnie kwalifikuje
do usunięcia. Konkretnie i na temat. Następnie za Waszą sugestią zdecydowałam się pojechać do innego ośrodka . ( ..........) w innym mieście. Mam kartę dilo
,więc szybko miałam wizytę. Lekarz (doktor habilitowany) wziął do ręki papiery i powiedział to samo tylko z nawiązką,że on sugeruje usunąć wszystko,łącznie z jajnikami i szyjką. Dał skierowanie na operację.
Jeszcze sobie zażartował ,że on gdyby miał takie ryzyko wystąpienia to usunął by sobie i jądra i penisa( swoją drogą ciekawe?)
Więc nie wiem,czy w tej sytuacji jeszcze szukać innego lekarza? Czy pogodzić się i mentalnie przygotowywać do usunięcia macicy.


nie spotkałam jeszcze przypadku usuniętych obu jąder i penisa u faceta więc bezpiecznie może sobie gdybać
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Wacham się - Julka

Postprzez ASAJ75 » 17 kwi 2023, o 14:49

Jak lekarze są zgodni co do dalszego leczenia, nie wahaj się, tylko wycinaj i wracaj do normalności. pomyśl jak będzie cudownie, gdy głowa odetchnie, bo będzie wiedziała, że „ na dole” jesteś już bezpieczna. Trzymam za Ciebie kciuki i trzymam Cię „na odległość” za rękę.
ASAJ75
 
Posty: 887
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: Wacham się - Julka

Postprzez Julka » 19 kwi 2023, o 19:01

No i pojawiło się trochę zamieszania. Nie dawało mi spokoju to,że bez walki poległam.
Napisałam na maila do (...........) onkologa z opisem problemu , szczerze uczciwie tak jak jest.
W odpowiedzi odpisał mi ,że cyt. usunięcie macicy nie jest pierwszym wyborem, proponuje założenie
wkładki Mirena. Jak zapytałam co sądzi o komórkach atypowych, to nie odpisał.
Nie muszę Wam pisać,że emocjonalnie mnie to rozwaliło:(
Julka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 mar 2023, o 08:43
Wiek: 51
Data operacji: 25 kwietnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: fragmenty endometrium z cechami hyperplazji ,głównie bez atypii tylko pojedyncze
struktury gruczołowe z atypią,po za tym obraz mikroskopowy przemawia za hyperestrogenizmem
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: pojedyncze struktury z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Wacham się - Julka

Postprzez olikkk » 19 kwi 2023, o 19:51

Czy to był czwarty lekarz ?
Ja bym już nie drążyła....
Szkoda nerwów =((
Co do wkładki mam złe zdanie na podstawie wielu tu opisywanych wcześniej doświadczeń...
Ja zaufałam swojemu jedynemu ginekologowi i wcale nie miałam zagrożeń onkologicznych.
Ale tak mam, że ufam lekarzom .
Nie mam pewności, że to jest dobre, ale lubię szybko załatwiać sprawy #:-s
Im więcej kombinacji i rozkminiania, tym większy stres :kolobok_wacko2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Wacham się - Julka

Postprzez Julka » 19 kwi 2023, o 20:33

olikkk napisał(a):Czy to był czwarty lekarz ?
Ja bym już nie drążyła....
Szkoda nerwów =((
Co do wkładki mam złe zdanie na podstawie wielu tu opisywanych wcześniej doświadczeń...
Ja zaufałam swojemu jedynemu ginekologowi i wcale nie miałam zagrożeń onkologicznych.
Ale tak mam, że ufam lekarzom .
Nie mam pewności, że to jest dobre, ale lubię szybko załatwiać sprawy #:-s
Im więcej kombinacji i rozkminiania, tym większy stres :kolobok_wacko2:

To prawda ale przecież są skutki uboczne po usunięciu macicy.. Gdyby można było uniknąć tego to może było by lepiej.
Julka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 mar 2023, o 08:43
Wiek: 51
Data operacji: 25 kwietnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: fragmenty endometrium z cechami hyperplazji ,głównie bez atypii tylko pojedyncze
struktury gruczołowe z atypią,po za tym obraz mikroskopowy przemawia za hyperestrogenizmem
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: pojedyncze struktury z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Wacham się - Julka

Postprzez Julka » 19 kwi 2023, o 20:34

Tak to był 4lekarz.
Julka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 mar 2023, o 08:43
Wiek: 51
Data operacji: 25 kwietnia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: fragmenty endometrium z cechami hyperplazji ,głównie bez atypii tylko pojedyncze
struktury gruczołowe z atypią,po za tym obraz mikroskopowy przemawia za hyperestrogenizmem
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: pojedyncze struktury z atypią
Terapia hormonalna: brak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przed operacją



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości