24 marca operacja 😪 - Natka07

O czym warto wiedzieć i jak się przygotować

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez eli-50 » 29 mar 2023, o 12:28

Natko domagaj się bardziej zdecydowanie o leki.

Grażynko sorki, ale dołowanie w niczym nie pomaga ...
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez Gonia » 29 mar 2023, o 16:46

Natko, operacja za Tobą. Za chwilkę będzie lepiej, tylko jeszcze trzeba troszkę wytrzymaj. Proś śmiało o leki przeciwbólowe. Nie powinno mocno boleć...
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez Cytrynka » 29 mar 2023, o 19:50

Będzie dobrze Natka :kolobok_yes: :kolobok_yes: Ja też jestem 2 tygodnie po operacji usunięcia macicy i przydatków więc rozumiem Twój strach i obawy.Ale będzie dobrze =(( =(( :kolobok_yahoo: Tak jak podpowiadają Syrenki na wzdęcia Espumisan lub ulgix wzdęcia.
Cytrynka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 mar 2023, o 10:29
Wiek: 40
Data operacji: 14 marca 2023
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór trzonu macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: Nie mam wyniku
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez Stynka » 29 mar 2023, o 19:56

Natko, jak pisze ASAJ - dużo pij. Jeśli nie wodę to ciepłą herbatkę. Dla mnie ciepła herbata, ciepła zupa była łagodząca czego i Tobie życzę :x
Stynka
 
Posty: 4349
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez Marzena17 » 29 mar 2023, o 21:29

:ymhug: :x
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez grazyna » 30 mar 2023, o 13:24

I jak daja leki?????? Kiedy wychodzisz do domku?
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez hugnonot » 31 mar 2023, o 23:11

Espumisan może brać po 2 sztuki i tyle ile na ulotce podane, nie przekraczać dawki czyli po 2 kapsułki 3 - 4 razy na dobę max.
Po 1 tabletce nie czuje się różnicy, to za mało.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez natka07 » 1 kwi 2023, o 08:20

Witajcie kochane, od trzech dni jestem szczęśliwie w domku :D Wypuścili mnie bardzo szybko, a to z tego powodu, że na następny dzień mieli przewidzianych aż 10 operacji :-o ! W dniu wypisu bóle bardzo mi dokuczały i miałam serdecznie dość więc mimo, że jestem oazą spokoju, to dowlokłam się do piguł i powiedziałam, że absolutnie koniecznie potrzebuje coś przeciwbólowego na wyjście i koniec. O dziwo, dostałam je wtedy bez problemu. Skorzystałam z Waszych rad i biorę Espumisan, a także No Spe. Pomagają, dziekuję :ymhug: Staram się jeść lekkostrawnie, bo brzuszek mocno się buntuje i po każdym posiłku czuje nieprzyjemny, kolkowy ból. Czy będzie to długo trwać? Próbuję jeść zupki, ryż z jabłkiem pieczonym, mięsko gotowane i zwykłe białe pieczywo, tak mi powiedzieli w szpitalu. No i wmuszam w siebie wodę i herbatki ziołowe. W drugim tygodniu chciałabym już powoli wprowadzić jogurty i moją ukochaną owsianke. Mam nadzieję, że jelita zatrybią i zaczną ładnie współpracować :) Pozdrawiam Was! :ymhug:
natka07
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 mar 2023, o 23:25
Wiek: 35
Data operacji: 27 marca 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Nawracające krwiaki śródmaciczne oraz zmiany ropne w histopatologii
Zakres operacji: Laparoskopowo, chyba że w trakcie coś się zmieni
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Provera 2 lata
Estrofem 1,5 roku

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez ASAJ75 » 1 kwi 2023, o 13:24

Jak dobrze że w domku. Tu najszybciej wraca się do formy. Natka❤️.
Hug, mi lekarze kazali łykać po 6 kulek espumisanu i to rzeczuwiście pomaga, w kwadrans ulga.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez hugnonot » 1 kwi 2023, o 15:34

natka07 napisał(a):Witajcie kochane, od trzech dni jestem szczęśliwie w domku :D Wypuścili mnie bardzo szybko, a to z tego powodu, że na następny dzień mieli przewidzianych aż 10 operacji :-o ! W dniu wypisu bóle bardzo mi dokuczały i miałam serdecznie dość więc mimo, że jestem oazą spokoju, to dowlokłam się do piguł i powiedziałam, że absolutnie koniecznie potrzebuje coś przeciwbólowego na wyjście i koniec. O dziwo, dostałam je wtedy bez problemu. Skorzystałam z Waszych rad i biorę Espumisan, a także No Spe. Pomagają, dziekuję :ymhug: Staram się jeść lekkostrawnie, bo brzuszek mocno się buntuje i po każdym posiłku czuje nieprzyjemny, kolkowy ból. Czy będzie to długo trwać? Próbuję jeść zupki, ryż z jabłkiem pieczonym, mięsko gotowane i zwykłe białe pieczywo, tak mi powiedzieli w szpitalu. No i wmuszam w siebie wodę i herbatki ziołowe. W drugim tygodniu chciałabym już powoli wprowadzić jogurty i moją ukochaną owsianke. Mam nadzieję, że jelita zatrybią i zaczną ładnie współpracować :) Pozdrawiam Was! :ymhug:


kefir i jogurt to są nawet wskazane ale jogurt biały, one mają probiotyki naturalne potrzebne jelitom
na ryż uważaj on wyciąga wodę i powoduje ból, lepsze są ziemniaki
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez hugnonot » 1 kwi 2023, o 15:35

natka07 napisał(a):Witajcie kochane, od trzech dni jestem szczęśliwie w domku :D Wypuścili mnie bardzo szybko, a to z tego powodu, że na następny dzień mieli przewidzianych aż 10 operacji :-o ! W dniu wypisu bóle bardzo mi dokuczały i miałam serdecznie dość więc mimo, że jestem oazą spokoju, to dowlokłam się do piguł i powiedziałam, że absolutnie koniecznie potrzebuje coś przeciwbólowego na wyjście i koniec. O dziwo, dostałam je wtedy bez problemu. Skorzystałam z Waszych rad i biorę Espumisan, a także No Spe. Pomagają, dziekuję :ymhug: Staram się jeść lekkostrawnie, bo brzuszek mocno się buntuje i po każdym posiłku czuje nieprzyjemny, kolkowy ból. Czy będzie to długo trwać? Próbuję jeść zupki, ryż z jabłkiem pieczonym, mięsko gotowane i zwykłe białe pieczywo, tak mi powiedzieli w szpitalu. No i wmuszam w siebie wodę i herbatki ziołowe. W drugim tygodniu chciałabym już powoli wprowadzić jogurty i moją ukochaną owsianke. Mam nadzieję, że jelita zatrybią i zaczną ładnie współpracować :) Pozdrawiam Was! :ymhug:

zamiast owsianki polecam płatki jaglane, owsianka jest ostra - twarda i bardzo wypija wodę
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez Marzena17 » 1 kwi 2023, o 16:43

Jogurt naturalny i kefir piłam kilka dni po operacji i czułam się dobrze. Na zaparcia gotowałam siemię lniane rano. Nie było zbyt apetyczne, ale pomagało.
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez hugnonot » 1 kwi 2023, o 21:12

Marzena17 napisał(a):Jogurt naturalny i kefir piłam kilka dni po operacji i czułam się dobrze. Na zaparcia gotowałam siemię lniane rano. Nie było zbyt apetyczne, ale pomagało.

ale sam kleik bez ziarenek, bo one drażnią
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez natka07 » 3 kwi 2023, o 08:38

Marzena17 dziękuję za radę z siemieniem lnianym :ymhug: Czuję wyraźną ulgę. Zauważyłam jeszcze, że po niecałym tygodniu od operacji już zaczynają mi wyłazić włosy w dużej ilości .. :-s Niestety operacja była przeprowadzona w narkozie więc to pewnie jej skutek uboczny. Czy już mogę zacząć stosować jakieś witaminki na wzmocnienie włosów czy to jeszcze za wcześnie? Mam w domu Vitapil i wcierkę Jantar.
natka07
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 mar 2023, o 23:25
Wiek: 35
Data operacji: 27 marca 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Nawracające krwiaki śródmaciczne oraz zmiany ropne w histopatologii
Zakres operacji: Laparoskopowo, chyba że w trakcie coś się zmieni
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Provera 2 lata
Estrofem 1,5 roku

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez ASAJ75 » 3 kwi 2023, o 09:03

Natka, włosy lecą pewnie ze stresu, jaki przeszłaś, albo z powodu przedwiośnia, a nie samej operacji czy narkozy.
Mi dermatolog zapisał taką HandMade wcierkę, co prawda po chemii, ale działa i jest bezpieczna. Nawet onkolog nie zabronił. Jedno opakowanie Loxon Max wymieszać z dwoma buteleczkami kropli do OCZU na zaćmę( to nie pomyłka) Lumigan. Trzeba to wymieszać i wcierać po każdym myciu na skórę , gdy włosy są już podsuszone, robią się niestety od tego takie sztywniejsze i matowe w miejscu wcierania. Do tego miałam wcierkę Radical ze skrzypem plus szampon. No i włosy już rosną jak szalone, mam mega gęste, a byłam przecież jeszcze w styczniu łysa. A już mam pierwszego fryzjera za sobą.
Jeden za składników Lumiganu to to samo co jest w tych drogich odżywkach do rzęs, polecanych dla osób po chemioterapii.
Żeby łykać suplementy musiałabyś wiedzieć dokładnie czego Ci brakuje. Na jednych działa skrzyp, na innych biotyna, albo cynk po prostu. W ciemno to szkoda i kasy, i żołądka.
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez olikkk » 3 kwi 2023, o 09:05

Natko siemię też jest dobre na włosy, więc możesz się z nim zaprzyjaźniać na dużej :kolobok_yes3:
Ja mielę siemię i dodaje do jogurtu, maślanki, czy owsianki :)
Łykam też polecone przez Viki
https://noblehealth.pl/produkt/kolagen-na-zmarszczki?utm_source=google&utm_campaign=adw001-PMax&utm_medium=adwords&gclid=Cj0KCQjw8qmhBhClARIsANAtbodXfOwIyOX-BZugPsz5JPLfTh3qwBRtVmrHpoMfuYz3f3AqJxhF5xcaAp0aEALw_wcB
Nie jest tanio, ale kilka razy udało mi się kupić w mega promocji w Rossmanie :)
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez Marzena17 » 8 kwi 2023, o 09:03

Natka
Mnie też wypadały włosy po operacji-garściami. Po kilku miesiącach się uspokoiło i mam teraz gęste jak przed.
Pamiętaj o żelazie i vit d3 2000.
Magnez też. A vit d dobrej firmy i trzeba łykać codziennie. Najlepiej produkty bogate w te pierwiastki, ale dopiero, jak jelitka się ułożą, żeby ich nie drażnić.
Trzymaj się.❤❤❤
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez grazyna » 8 kwi 2023, o 12:23

Marzena17 napisał(a):Natka
Mnie też wypadały włosy po operacji-garściami. Po kilku miesiącach się uspokoiło i mam teraz gęste jak przed.
Pamiętaj o żelazie i vit d3 2000.
Magnez też. A vit d dobrej firmy i trzeba łykać codziennie. Najlepiej produkty bogate w te pierwiastki, ale dopiero, jak jelitka się ułożą, żeby ich nie drażnić.
Trzymaj się.❤❤❤


Poziom wit d i zelaza najlepiej zbadac z krwi,własciwie prawie kazdy w naszym klimacie ma niedobory,niemieccy lekarze zalecają 4 tys jedn,my bierzemy całą rodziną tyle codziennie cały rok nawet latem, bo by latem miec dostateczny poziom trzeba by byc z 12 godz na słońcu a mało kto jest ,do tego odpowiednie jedzenie ,,Dodam ,ze poziom mam dobry .Faktycznie mnie choruje się na przeziebienia itd,.Polecam Vigalex max bo to lek .A włosy mam do tyłka ( narazie).Dodatkowo piszą ,ze wit d wspomaga odchudzanie.
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez natka07 » 25 kwi 2023, o 20:25

Witajcie kochane :ymhug: Za chwilę mija miesiąc od mojej operacji. Czuję się już lepiej, na pewno również dzięki Waszemu wsparciu :x Muszę jedynie pilnować się z jedzeniem, bo to jest czasem loteria - raz coś zjem i jest ok, a innym razem brzuszek się buntuje. Mam pytanie o wyjazd do sanatorium,bo wiem już, że mi się należy. Jaki mam czas od operacji na złożenie wniosku i czy długo teraz trzeba czekać na decyzję? Ściskam :ymhug:
natka07
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 mar 2023, o 23:25
Wiek: 35
Data operacji: 27 marca 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Nawracające krwiaki śródmaciczne oraz zmiany ropne w histopatologii
Zakres operacji: Laparoskopowo, chyba że w trakcie coś się zmieni
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Provera 2 lata
Estrofem 1,5 roku

Re: 24 marca operacja 😪 - Natka07

Postprzez Anita71 » 28 kwi 2023, o 22:50

Natka trzymaj się dalej dzielnie zdrówka! :kolobok_victory:
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przed operacją



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości