Mam zaplanowaną operację - SijaM

Już są po operacji

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez SijaM » 2 lip 2020, o 11:23

Dziekuje hugnoot, eli-50, anulek. To jest wlasnie najgorsze konsultowalam to z kilkoma lekarzami i albo twierdzą,że macica niepotrzebna albo , że jej rola poza noszeniem dzidzi jest niezauważalna. Że się głupot naczytalam w Internecie.
Będzie to wykonywal wybitny w moim mieście operator... Blagalam żeby ja oszczędzić. Powiedział, że nawet jak się uprzejmy i ja zostawimy to nie ma żadnej gwarancji że donoszą ciążę, po co mi tragedia.A miesniaki z pewnością będą rosly.
SijaM
 
Posty: 41
Dołączył(a): 29 cze 2020, o 22:04
Wiek: 37
Data operacji: 20 lipca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Usunięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez SijaM » 2 lip 2020, o 11:36

Hug piszesz , że zmieni się statyka.. Czy to znaczy że może zmienić mi się sylwetka,tzn postawa?
Czy powinnam się spodziewać innych zmian w moim wyglądzie.? Talia ..węższa, szersza juz sama nie wiem.
SijaM
 
Posty: 41
Dołączył(a): 29 cze 2020, o 22:04
Wiek: 37
Data operacji: 20 lipca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Usunięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez eli-50 » 2 lip 2020, o 11:41

W tematach medycznych trudno się wypowiadać laikowi. Ale uważam, że jeśli organ jest chory to nie ma sensu go na siłę utrzymywać. Spełnia swoje wielorakie nawet role, gdy jest zdrowy. W innym przypadku może stanowić zagrożenie. Trzeba wtedy wybrać mniejsze zło.

U mnie po wycięciu nie widać różnicy ;)
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez monte » 2 lip 2020, o 12:07

Niestety brak narządów nie spowodował u mnie zwężenia obwodów :D
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez hugnonot » 2 lip 2020, o 16:14

SijaM napisał(a):Hug piszesz , że zmieni się statyka.. Czy to znaczy że może zmienić mi się sylwetka,tzn postawa?
Czy powinnam się spodziewać innych zmian w moim wyglądzie.? Talia ..węższa, szersza juz sama nie wiem.


Zmienia się punkt ciężkości, czyli inaczej rozkłada się ciężar całego ciała, zmienia się postawa - np. po nie powinnyśmy stać w postawie na baczność, u jednych jest to mocniej u innych słabiej zaznaczone zależy od sylwetki,
niemniej to czasami oznacza ból kręgosłupa, z czasem może zachodzić rozejście się spojenia łonowego i zwiększenie szerokości bioder. Choć nie jestem gruba to to ostatnie u siebie widzę i mnie wkurza.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez hugnonot » 2 lip 2020, o 16:14

monte napisał(a):Niestety brak narządów nie spowodował u mnie zwężenia obwodów :D

bo to tak nie działa, co więcej zaburzenie poziomu hormonów raczej zachęca do zwiększenia masy
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez hugnonot » 2 lip 2020, o 16:27

eli-50 napisał(a): Trzeba wtedy wybrać mniejsze zło.

w pełni się zgadzam, dlatego ostateczną decyzję może podjąć tylko osoba, której to dotyczy - podejmie najlepszą swoim zdaniem dla siebie
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez magonia24 » 2 lip 2020, o 19:19

hugnonot napisał(a):
SijaM napisał(a):Hug piszesz , że zmieni się statyka.. Czy to znaczy że może zmienić mi się sylwetka,tzn postawa?
Czy powinnam się spodziewać innych zmian w moim wyglądzie.? Talia ..węższa, szersza juz sama nie wiem.


Zmienia się punkt ciężkości, czyli inaczej rozkłada się ciężar całego ciała, zmienia się postawa - np. po nie powinnyśmy stać w postawie na baczność, u jednych jest to mocniej u innych słabiej zaznaczone zależy od sylwetki,
niemniej to czasami oznacza ból kręgosłupa, z czasem może zachodzić rozejście się spojenia łonowego i zwiększenie szerokości bioder. Choć nie jestem gruba to to ostatnie u siebie widzę i mnie wkurza.




Pierwsze słyszę, nic takiego u siebie nie zauważyłam :-o
magonia24
 
Posty: 648
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:43
Wiek: 0
Data operacji: 26 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez hugnonot » 2 lip 2020, o 22:06

magonia24 napisał(a):
hugnonot napisał(a):
SijaM napisał(a):Hug piszesz , że zmieni się statyka.. Czy to znaczy że może zmienić mi się sylwetka,tzn postawa?
Czy powinnam się spodziewać innych zmian w moim wyglądzie.? Talia ..węższa, szersza juz sama nie wiem.


Zmienia się punkt ciężkości, czyli inaczej rozkłada się ciężar całego ciała, zmienia się postawa - np. po nie powinnyśmy stać w postawie na baczność, u jednych jest to mocniej u innych słabiej zaznaczone zależy od sylwetki,
niemniej to czasami oznacza ból kręgosłupa, z czasem może zachodzić rozejście się spojenia łonowego i zwiększenie szerokości bioder. Choć nie jestem gruba to to ostatnie u siebie widzę i mnie wkurza.


Pierwsze słyszę, nic takiego u siebie nie zauważyłam :-o


To zależy od tego ile masz kolagenu, jak mocne masz kości no swoje robi czas od operacji, w pewnym fachowym opracowaniu czytałam, że u starej kobiety gin może poznać zakres operacji właśnie po położeniu kości kolcowych bioder i stopniu rozejścia się spojenia łonowego.
Talerze kości obracają się lekko wokół osi - na zewnątrz. Napisałam co wiem, co widzę u siebie ale tak jak wspomniałam to są kwestie indywidualne, zależne od organizmu.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez SijaM » 2 lip 2020, o 23:24

Chyba dopiero zaczynam zdawać sobie sprawę, jaka to poważna operacja-zmiana.
Czy to możliwe że takie cm w biodrach przybyły mi po wyłuszczeniu mięśniaków?
Tak zauważyłam w ostatnim czasie ...,ale może to tylko wiek.. Jakkolwiek, na to narzekać nie będę, bo akurat mnie nie zaszkodzi.
Dziękuję Wam za rady i opinie. Ja naprawdę jestem przerażona i nie wiem czego się spodziewać. Piszcie proszę na co jeszcze muszę się przygotować.
A może jest jakaś Syrenka, sportowiec? Ja dotychczas bylam bardzo aktywna. Biegam, skakanka, ech :( czy naprawde muszę o tym zapomniec?
SijaM
 
Posty: 41
Dołączył(a): 29 cze 2020, o 22:04
Wiek: 37
Data operacji: 20 lipca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Usunięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez eli-50 » 2 lip 2020, o 23:29

Nie musisz zapomnieć tylko uważać na siebie.Szczególnie po operacji %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez hugnonot » 3 lip 2020, o 00:24

SijaM napisał(a):Chyba dopiero zaczynam zdawać sobie sprawę, jaka to poważna operacja-zmiana.
Czy to możliwe że takie cm w biodrach przybyły mi po wyłuszczeniu mięśniaków?
Tak zauważyłam w ostatnim czasie ...,ale może to tylko wiek.. Jakkolwiek, na to narzekać nie będę, bo akurat mnie nie zaszkodzi.
Dziękuję Wam za rady i opinie. Ja naprawdę jestem przerażona i nie wiem czego się spodziewać. Piszcie proszę na co jeszcze muszę się przygotować.
A może jest jakaś Syrenka, sportowiec? Ja dotychczas bylam bardzo aktywna. Biegam, skakanka, ech :( czy naprawde muszę o tym zapomniec?

Nie chodzi o to byś była przerażona ale świadoma i mądra w działaniach. Potrzeba czasu na to by się wszystko w środku wygoiło, nie można od razu rzucić się na uprawianie sportu.
Musisz dać organizmowi czas żeby doszedł do stanu równowagi. Im mądrzej będziesz postępować po tym szybciej się to uda.
Nie sądzę bym zmiany cm w biodrach miały związek z wyłuszczeniem mięśniaków ale ze zmianami poziomu hormonów jak najbardziej i to nie tylko tych płciowych ale też tarczycowych.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez monte » 3 lip 2020, o 06:52

Nie wiem czy jestem syrenka sportowcem ale tak do niedawna nawet po opce ćwiczyła 3-6 razy w tygodniu ba siłowni plus fitness.wsio bylo ok pewne ćwiczenia nacdolbe partie brzucha sprawiały tylko trudność.zapominac absolutnie myślę że mięśnie silne mięśnie tylko pomogą abybuniknsc tego o czym pisze Hugus
Pandemia mbie rozleniwila codziennie obiecuje sobie od jutra idę ćwiczyć a to dzialka a to trening mlodego i tak lipiec przyszedł a ja nadal nie ćwiczę 😏
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez Aneczka15 » 3 lip 2020, o 10:26

Z aktywnością fizyczną, taką sprzed operacji, i na pewno trzeba się wstrzymać na długo. Ja długo czułam brzuch, jakieś 8 mcy. Teraz dopiero, po roku mogę powiedzieć, że już go nie czuję w ten specyficzny sposób. Także, może spacery, lekkie ćwiczenia potem. Ale bieganie, skakanie... Tu trzeba rozwagi. Szkoda zniweczyc pracę dobrego operatora i ryzykować własnym zdrowiem. Aktywność na pewno będzie trzeba trochę zmodyfikować :)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez Luis » 4 lip 2020, o 18:45

SijaM ja jestem po usunięciu macicy chemioterapii radioterapi i brachyterapi .W czwartek wróciłam ze szpitala po 6 tygodniach pobytu .Kazdy mąż powinien wiedzieć o wszystkim żeby mógł wspierać myśl pozytywnie a napewno bedzie dobrze nie możesz zostać sama bo po operacji potrzebne jest wsparcie. Będzie Ci ciężko z poczuciem zatajenia prawdy. Trzymaj się
Avatar użytkownika
Luis
 
Posty: 820
Dołączył(a): 28 wrz 2019, o 15:29
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiek: 39
Data operacji: 28 sierpnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Cin3 nawrót
Zakres operacji: Usunięta macica z szyjka
Wynik HP: Nowotwór złośliwy c54.2
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez Zojka » 28 lip 2020, o 22:09

SijaM witam cię ,czytam twoją historię i widzę siebie pół roku temu..... pełna obaw, wątpliwości,i cała w strachu co to będzie,i też nie chciałam nic mówić mężowi i dłuższy czas się to udawało ukrywać,trochę dłużej niż rok zajęło mi żeby wreszcie mu powiedzieć.....ale już raczej wyjścia nie miałam,prawie rok zwlekałam z decyzją, syrenki pomogły mi podjąć właściwą,gdy poszłam do lekarza powiedział że mięśniaki po 6 czy 7 cm potem rosły rosły rosły ....przeszło cm na miesiąc....gdy macica była już wielkości połowy ciąży lekarz powiedział krótko czy chce żeby mąż wdowcem został a dzieci sierotami? Postawił mnie do pionu...... wzięłam skierowanie,poszłam na konsultacje,potem na pobranie wycinka a potem operacja usunięcie wszystkiego tylko jajniki zostały,macica była olbrzymia podczas USG nie mogli zmierzyć bo nic nie było widać,dopiero w trakcie operacji okazalo się że torbiel była i też usunęli,jak ja się bałam martwiłam zastanawiałam a tu dzieci i mąż dali radę i przeżyli,wróciłam do domu dzieci pomagały, mąż też.Tak po trzech miesiącach po operacji już robiłam wszystko to co przed.Teraz też bym poszła bo to była dobra decyzja,w moim przypadku to już mięśniaki olbrzymie były,po operacji mój lekarz pyta no i nie jest lżej? Faktycznie wycięli ok 4 kg,macica uciskała wszystko wokół, latałam siku co chwilę,krwotoki straszne, łóżko i wszystko zalane,ja już innego wyjścia nie miałam innego ratunku nie było,teraz nie widzę różnicy żeby mi czegoś brakowało, żebym nie czuła się kobietą,a mąż cieszy się bo antykoncepcją już przejmować się nie trzeba 😁
Życzę trafnych i dobrych decyzji, pozdrawiam.
Zojka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 18 paź 2019, o 20:32
Wiek: 42
Data operacji: 1 grudnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: ---

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez Anita71 » 29 lip 2020, o 18:18

SijaM czy jesteś już po operacji?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez SijaM » 29 lip 2020, o 23:36

Operacje będę miała 17.08 ,16 stawiam się do szpitala,brrr:(
Dziś wróciłam z wakacji . Byłyby cudowne, gdyby nie kolejna krwotoczna miesiaczka.
A tak..zaplamione prześcieradła, 2 dni w pokoju kiedy wszyscy szaleją na plaży, dupsko podrażnione od ogromnych podpasek. Bylam w Chorwacji, tam bardzo gorąco.
Dlatego jestem zdecydowana,niech zrobią z tym porządek i niech to się już skonczy.
Boję się tylko co będzie po...czy Wy czujecie brak macicy?
Mój miesniak jest wielki ,macica powiększona, coraz trudniej mi wciągnąć brzuch,który jest wyraźnie wypukły. Martwi mnie,że dziewczyny piszą, że po takiej operacji robi się większy...Jeszcze większy..?
SijaM
 
Posty: 41
Dołączył(a): 29 cze 2020, o 22:04
Wiek: 37
Data operacji: 20 lipca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Usunięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez eli-50 » 30 lip 2020, o 11:45

SijaM niebawem pozbędziesz się tych uciążliwych dolegliwości. Komfort życia się zmieni. Zojka i nie tylko jest świetnym przykładem na to jak bardzo :) . Co do brzucha, po operacji nie miałam i nie mam dużo większego. Pierwsze miesiące wiadomo jest trochę inaczej. Ale później u mnie wróciło do normy. Braku macicy nie odczuwam ;) .
Życzę Ci powodzenia i powrotu do normalniejszego funkcjonowania %%- . Pozdrawiam cieplutko :ymhug:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Mam zaplanowaną operację.

Postprzez anulek » 30 lip 2020, o 14:31

To wszystko zależy od Ciebie. Po operacji czujemy się lepiej więc i jedzenie lepiej smakuje. Zdrowa dieta, ruch dobre samopoczucie i będzie ok. Ja po operacji czuje się dużo lepiej. Na początku zaczęłam jeść i tyć, ale poszłam po rozum do głowy😄i zmieniłam talerze na mniejsze.😄😄😄
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości