Liczne duże mięśniaki - Ada

Już są po operacji

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 4 kwi 2017, o 21:43

wiesz Magda ,napisałaś ,że byłaś nocny więrcipięta a jam zespól niespokojnych nóg,więc kopię jak koń.Zeby w miarę spokojnie przespać noc używam woltaren extra i on mi uspokaja trochę nogi.Też nie wiem jak to będzie z moim rzucaniem po operacji na łożku.Na samą myśl nogi samę idą.
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez Magda_gdansk » 4 kwi 2017, o 22:02

Ada, wiesz, ze spaniem to było dla mnie trudne przejście, wierz mi - ale przeszłam to jakoś, jak trzeba, człowiek się do wszystkiego potrafi przyzwyczaić :D Jeśli chodzi o jajniki - przed operacją rozmawiałam z lekarzem, mówił, że jeśli mnie otworzą i nie będzie wskazań do usunięcia, to zostawi mi. Tak chciałam, bo po co sobie już menopauzę fundować jesli nie trzeba? :) Nawet jeśli to oznacza tylko 2-3 lata dlużej, to wg mnie lepiej je zostawić. O hormonach nic Ci nie napiszę, bo nie biorę. Pozdrawiam Cię :)
Magda :)
Avatar użytkownika
Magda_gdansk
 
Posty: 100
Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 14:47
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 50
Data operacji: 25 lipca 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, bardzo obfite miesiączki
Zakres operacji: wycięcie macicy z jajowodami metodą Richardsona, cięcie przyprostne
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez eli-50 » 5 kwi 2017, o 09:21

Ada oto moje odpowiedzi na Twoje pytania ;) ...po narkozie miałam odruch wymiotny, ale nie wymiotowałam...miejsce wokół rany jest bardzo drażliwe dłuższy czas...wygojonej rany na brzuchu niczym nie smarowałam i dobrze się zabliźniło, natomiast ranę jaką mam obecnie w innym miejscu i po innej operacji smaruję żelem na blizny Silaurum poleconym przez (...........)... w moim przypadku po operacji nie było chudnięcia ani tycia i jest tak nadal po drugiej operce ;). Taki sam dylemat miałam i ja co do jajników, a zdania lekarzy były podzielone. W końcu stanęło na tym, że jeśli okaże się podczas operacji, że coś będzie w nich nie tak to wszystko wytną. I tak się stało. Gdy się o tym dowiedziałam poczułam ulgę, że nie będę więcej martwiła się o jajniki. Pozostała tylko obawa co do menopauzy. Stosowałam HTZ przez około 6 lat i da się żyć. Spektakularnych różnic nie było. Jestem w ciągłym ruchu, korzystam z roweru, spacerów, grzybobrania... ;;). W gruncie rzeczy moim zdaniem w pewnym wieku lepiej ( jeśli jest taka potrzeba ) przez jakiś czas wesprzeć się hormonami niż żyć w dalszej niepewności, czy w jajnikach coś się nie dzieje.
Pozdrawiam serdecznie :-* :x %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez Pianka » 5 kwi 2017, o 12:52

Ja po narkozie nie miałam żadnych dolegliwości, żadnych odruchów wymiotnych , miałam znieczulenie w kręgosłup , obudziłam się jeszcze na stole operacyjnym w samej końcówce operacji, nie czułam kompletnie nic. Ból się pojawił jak przestała działać narkoza i był silny dużo bardziej bolało niż się spodziewałam. Ale dawali środki przeciwbólowe całą dobę, a na drugi dzień już tak nie bolało. W domu leków przeciwbólowych już nie brałam, chociaż obolały brzuch mam tak naprawdę cały czas a jestem 3 msc po operacji, ale do takiego dyskomfortu już się chyba przyzwyczaiłam. Nie pamiętam jak to jest jak brzuch w ogóle nie boli :)
Jeśli chodzi o ranę pooperacyjną to kup sobie octenisept - jest rewelacyjny. Ja zgodnie z zaleceniami mojego lekarza robiłam tak: Rano wieczorem myłam ranę zwykłym mydłem (szare lub dla dzieci) a w ciągu dnia 4-5 razy psiukałam octeniseptem i dużo wietrzyłam tzn. leżałam sobie z brzuchem odkrytym. Rana zagoiła się bardzo ładnie. :)
Pianka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 20:02
Wiek: 43
Data operacji: 10 stycznia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: ok

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez olikkk » 5 kwi 2017, o 22:49

Ado to może jeszcze ja ;)
Po operacji i znieczuleniu do kręgosłupa zero mdłości i skutków ubocznych :)
Ból brzucha do zniesienia na tej ilości leków przeciwbólowych jakie dawali od siebie.
Nie prosiłam o nic dodatkowego choć mogłam bo pytali :)
Wyjątek - bardzo bolesne wzdęcia #-o
Zamiast leków pomogła rurka przeciw kolkowa :p
Co do wagi to jak u Eli ani w dół ani w górę pomimo plasterkowania ;)
Operacja​ radykalna ze wszystkim i też się z tym pogodziłam widząc w tym więcej plusów niż minusów :)
Obecnie często się praktykuje usuwanie jajowodów zostawiając jajniki.
Jeśli potem prawidłowo pracują jest super ,ale jeśli zaczynają strajkować :-?

Trochę o plusach i minusach tutaj https://syrenki.net/viewtopic.php?f=6&t=37 :)
O ranie po operacji nieco więcej tutaj https://syrenki.net/viewforum.php?f=10 :)
Co zabrać do szpitala tutaj https://syrenki.net/viewtopic.php?f=6&t=32 :)

Jak masz jeszcze pytania, to bez obaw pytaj ;)
Pozdrawiam cieplutko :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez vika45 » 6 kwi 2017, o 00:03

Ja po każdym znieczuleniu wymiotuję więc i po kręgowym ta przyjemność mnie nie ominęła. Po 12 godzinach leżałam na boku bo ja z racji kręgosłupa nie mogę na pleckach.Następnego dnia sama zaliczyłam prysznic. Jedyne co do trzymiesięczne zaparcia. Przytyłam ale u mnie tarczyca szaleje :D
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7121
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 6 kwi 2017, o 09:57

Bardzo Wam dziewczyny dziękuję :x za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.Z pisma,które dostałam wiem,że będę miała całkowitą narkozę.Ja miałam znieczulenie do lędźwiowe dwa razy jak usuwałam żylaki.Może nie najgorsza,ale mało komfortowa jest koniecznośc 12-godzinnego leżenia na wznak,bez możliwości podnoszenia głowy i bardzo dziwne uczucie w nogach,zwłaszcza dla mnie,bo ja tańcuje nimi okropnie..Ale przeszłam to super,więc mam nadzieję,że i tym razem tak będzieMęczę się już coraz bardziej,brzuch po 4 godzninach pracy mam okropny.Krzyże fatalne./tak tylko stękam/.Teraz jadę na rezonans magnetyczny.Rano byłam zaprowadzić wnuczki i pod górke jak wracałam sapałam jak parowóz.Przynajniej przy Was można się do woli wygadać.Córka ma egzaminy,mąz słucha jednym uchem,ale woli za dużo nie wiedzieć bo się denerwuje.pozdrawiam gorąco z Oslo. :-h @};- @};- :-h
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 14 kwi 2017, o 16:43

Syrenki proszę napiszcie ,czy podjęłam słuszną decyzje,bo mam bardzo mieszane uczucia.Ponieważ lekarz powiedział,ze mam zadecydować czy zostawić jajniki czy nie,podjęłam decyzje o ich usunięciu #:-s .Nie wiem czy słuszną,więc sproważcie mnie do pionu jeżeli zła [-x .Mam 54 lata i chciałabym mieć nadzieje,że na tej operacji się skończy,a z tego co tu dziewczyny pisały to różnie bywało u tych,które zdecydowały się je zostawić.Czy przebyte operacje usunięcia żylaków z obydwu nóg mogą mieć coś wspólnego z doborem hormonów? może to głupie pytanie,ale wolę wiedzieć.czekam niecierpliwie na informacje od Was .Do operacji 10 dni,miałam nadzieję na długie spacery,póki mam możliwość a tu nici - pada śnieg i jest zimno.I tapewnie miną święta,które trwają w Norwegii od wczoraj :-h
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 14 kwi 2017, o 17:04

Do wszystkich już Syrenek i jeszcze nie Syrenek.Zyczę Wam wszystkim z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zdrowia,zdrowia,zdrowia i tak bez końca.Bo tak naprawdę nic się w życiu nie liczy jak go brakujeTak więc drogie Panie przestrzegajmy wszem i wobec o konieczności kontroli nasze córki,wnuczki,koleżąnki i obce nam osoby,żeby nie podzieliły naszego losu. @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- Pozdrawiam cieplutko :x :x :x
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 18 kwi 2017, o 19:56

:ymhug: witam Was wszystkie po świętach.Pogoda nie dopisała,śnieg,wiatr i zimno,a ponieważ boję się przeziębić więc wycieczki były krótkie.Czytam i czytam posty i właśnie się dowiedziałam że jestem "krewetką'' - fajne określenie.Dziewczyny mam jeszcze dwa pytania,wiem że pisałyście już setki razy na ten temat,ale czy przejdzie ten paskudny ból krzyży,który zwala mnie z nóg.Nie mogę się schylić,Jak mam coś w kuchni w szafce,to muszę siadać na krzesło.No i jak to jest z tym nie trzymaniem moczu i wypadaniem pochwy i pęcherza.W internecie pisza straszne rzeczy.Będę wdzięczna za odpowiedzi.Jeszcze 5 dni.Zaczynam się coraz bardziej denerwować. :-h pozdrawiam gorące wszystki "krewetki" i syrenki.
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez Magda_gdansk » 18 kwi 2017, o 21:42

Ada, kręgosłup to chyba raczej osobna sprawa - może przeciążyłaś przez świąteczne przygotowania? Oszczędzaj kręgosłup. Ja po kilku bolesnych przejściach z moim kręgosłupem np jak myję włosy, to klęczę przy wannie, uważam też jak dźwigam, żeby nie przeciążać lędźwiowego odcinka. A jeśli chodzi o niedotrzymanie moczu i te inne zagrożenia, najlepsze co można zrobić moim zdaniem to ćwiczyć mięśnie Kegla :) Bez ćwiczenia tych mięśni wiele rzeczy może się popsuć....
Tu jest bardzo prosta i z humorem podana instrukcja :)
https://www.youtube.com/watch?v=bJxzvxvykl0
Pozdrawiam Cię i trzymam kciuki :)
Magda :)
Avatar użytkownika
Magda_gdansk
 
Posty: 100
Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 14:47
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 50
Data operacji: 25 lipca 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki, bardzo obfite miesiączki
Zakres operacji: wycięcie macicy z jajowodami metodą Richardsona, cięcie przyprostne
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez eli-50 » 20 kwi 2017, o 11:08

Ada kręgosłup to inna bajka. Co do nietrzymania moczu ( jeśli masz tą dolegliwość ), to trzeba o tym powiedzieć lekarzowi przed operacją i wtedy mogą temu zaradzić przy jednym podejściu. Co do reszty to tak, jak napisała Magda. Pozdrawiam cieplutko :x %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 20 kwi 2017, o 19:09

@};- dzikękuję Wam bardzo za wypowiedzi.Jestescie nieocenione.Dzisiaj się dowiedziałam,że przesunęli moją operację na parę dni .Moje zdjęcia z rezonansu magnetycznego zaniepokoiły opisujących i muszą skonsultować je z innymi specjalistami,żeby jak to powiedziała Pani nie było problemów w czasie operacji.Okażalo się że mam jakiś niedający się opisać guż,który rózni się wielkością i strukturą od pozostałych.Tylko co to może być????W Polsce jest tylko jedno określenie "mięśniaki",tutaj w Norwegii rozróżniają chyba z 6 rodzajów mięśniaków macicy.Każdy ma inną nazwę.Może któraś z Was też coś takiego miała.Pomóżcie,proszę.Czekam z niecierpliwością.
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez eli-50 » 20 kwi 2017, o 22:16

Wśród wielu mięśniaków miałam jeden o innej, podejrzanej strukturze. On był głównym powodem operacji. Okazało się, że zmiany były łagodne. Wycięto wszystko, co mogło być w przyszłości zagrożeniem. Pozdrawiam Cię serdecznie %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez Ardna » 21 kwi 2017, o 22:01

Wita Ado,
Trzymam kciuki za Ciebie i operację.
Ja miałam macicę wielkości 4-ro miesięcznej ciąży, liczne mięśniaki.
Usunięta równo rok temu, udało się laparoskopowo (LASH), w pełnej narkozie, operacja trwała cztery godziny. Najtrudniejszy był okres wybudzania się z narkozy, człowiek półprzytomny, ale cały czas na środkach przeciwbólowych, także potem nic się nie czuje i nie pamięta. Na drugi dzień wypis ze szpitala. Żadnych wymiotów, wręcz przeciwnie: głód, a niestety nie można było od razu jeść - jednak cała operacja przebiegła tuż obok jelit, szczególnie na jelito grube trzeba uważać: w pierwszych dniach lekka dieta, nie dopuścić do zaparć ani dużych mas jedzenia=kału. Przesuwanie się masy kałowej odczuwa się BARDZO nieprzyjemnie i boleśnie, boli bardziej niż rana pooperacyjna. Niczym nie smarować rany, ale ważne: wietrzyć ile się da, nie dopuścić do zapocenia. Uważać z myciem, delikatnie osuszać ręcznikiem papierowym, wszystko musi być suche i przewiewne. Na początku zrezygnowałam z majtek, bo miały krawędź dokładnie na supełkach szwów, ciągłe zahaczanie było nieprzyjemne. Zasadnicza ulga po zdjęciu szwów (po tygodniu od operacji). Pierwsze dni są trudne: jednak wyrwali człowiekowi kawał mięsa z brzucha, także głównie leżenie i lekka dieta. Pamiętaj, żeby nic nie nosić/nie dźwigać nic cięższego niż 5 kg.
Moja ocena po roku: JEST SUPER. Teraz żałuję, że tak długo zwlekałam z operacją. Koniec problemów, ucisków, krwawień. I - co najwygodniejsze - zero miesiączek ;)
Brzuch zasadniczo mniej wystający: może nie schudłam, ale już nie wyglądam jak w wiecznej ciąży...
Będzie dobrze, zobaczysz.
Serdeczności, Ola
Ardna
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 lut 2016, o 11:51
Wiek: 44
Data operacji: 1 marca 2016
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Macica mięśniakowata
Zakres operacji: Amputacja trzonu macicy, bez przydatków i szyjki, LASH
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Przed operacją Mirena. Nie zdecydowałam się na Esmyę (za dużo zmian, za późno).

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 22 kwi 2017, o 09:04

Dzień dobry
Mam do Was dziewczyny pytanie, :ymblushing: o które miałam zapytać wcześniej,ąle jakoś umknęło mojej uwadze.Otóż,jak to jest z operacja,jeżeli ma się okres.Jeżeli zblizą się termin operacji a tu bach i jest.A już w zeszłym m-cu cieszyłam się ,że to ostatni raz w życiu.Takie nieoczekiwane zmiany,tu coś nowego,tu okres,przesuwanie terminu operacji działają na mnie okropnie stresująco. Już wytłumaczyłam sobie i w miarę uspokoiłam #:-s ,a tu znowu od początku. X( .
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez maria » 22 kwi 2017, o 11:18

Witaj Ado ,miałam okres i lekarze jednak mnie operowali ,ale to chyba zależy od lekarza
będzie dobrze nie stresuj się ,bo to najgorsze
trzymam kciuki :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez Pianka » 23 kwi 2017, o 18:53

Mnie lekarz tak zaplanował termin operacji żeby nie było krwawienia. Na sali ze mną była kobietka która miała wcześniej operacje zaplanowaną przyjęli ja na oddział i już po przyjęciu wieczorem dostała miesiaczkę. Nie operowali jej tylko wypisali z powrotem do domu, coś tam jeszcze mówiła że na ten drugi termin musiała odczekac jakis czas, ale nie pamiętam już jaki i z jakiego powodu. Faktem jest że przy krwawieniu nie operowali, ale może to zależy od szpitala. Najlepiej spytaj swojego ginekologa.
Pianka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 20:02
Wiek: 43
Data operacji: 10 stycznia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: ok

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez ada » 23 kwi 2017, o 21:17

dzięki Pianka za odpowiedz,Proszę napisz mi czy masz jakiś swój wątek,wiem ,że jesteś około 4,-ce po operacji i miałabym parę zapytań do ciebie.Z góry dzięki za odpowiedz.
ada
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2017, o 15:51
Lokalizacja: Oslo
Wiek: 54
Data operacji: 31 maja 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: powiększające się duże mięśniaki
Zakres operacji: wycięta macica i cała reszta
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nic nie biorę,bo nie mogę

Re: Liczne duże mięśniaki - Ada

Postprzez Pianka » 24 kwi 2017, o 17:27

Nie zakładałam żadnego wątku, jeśli chcesz to możesz pytać w prywatnych wiadomosciach :)
Pianka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 20:02
Wiek: 43
Data operacji: 10 stycznia 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak macicy
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy i jajowodów
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: ok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 3 gości