Iwon - Przetrwała choroba trofoblastyczna

Już są po operacji

Re: Iwon - Przetrwała choroba trofoblastyczna

Postprzez ismena » 6 cze 2015, o 15:33

witaj Iwon no z tymi wysłanymi w kosmos postami to jest masakra. Jakaś czarna dziura je pochłania. Ja już robię czasem tak że kopiuję i wklejam do worda, a jak już napiszę i mi nie wyśle czy też wyśle w kosmos to mam w razie czego tylko kopiuj wklej i już.

Wiele Syrenek nie bierze typowej htz, i świetnie sobie radzą, powiem więcej są takie co brały i odstawiły na własne ryzyko i nie żałują. wszystko powoli musi się unormować.

a do Polski to już za tydzień :D no może 10 dni :D i na długo? zdążysz odświeżyć wspomnienia :)

wszystkiego dobrego :x :x :x
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Iwon - Przetrwała choroba trofoblastyczna

Postprzez Marzenka » 6 cze 2015, o 18:48

Witaj Iwon :) ja nie biorę HTZ,bo w moim przypadku jest przeciwwskazana,ale powiem Ci ,że znam kilka kobiet w Twoim wieku,które mogłyby brać hormony ,ale po prostu nie chcą.Poleciły mi fajny preparat naturalny LIGUNIN w kapsułkach (tylko 2 dziennie)- zawiera lignany lniane – fitoestrogeny uzyskane z siemienia lnianego, które mają zdolność regulacji aktywności hormonów płciowych w organizmie.W Polsce w aptekach Gemini można kupić w niskiej cenie.
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Iwon - Przetrwała choroba trofoblastyczna

Postprzez iwon » 6 cze 2015, o 20:54

Ismenko :-h mam zamiar pomieszkać w Polsce do końca września,bo od października do pracy.Tak całkiem to ja się jeszcze nie wyniosłam z ojczyzny drogiej,milej :x .Fakt,większość roku pracuję poza krajem,ale na takie dłuższe wakacje wracam do mojej rodzinki kochanej i przyjaciół,aby nacieszyć się nimi i podładować akumulatory :kolobok_friends: :kolobok_drinks: Marzenko spróbuję z tym selerysem,poczekam te dwa miesiące,może będą skuteczne,a jak nie,to pójdę w Polsce prywatnie do jakiegoś lekarza.Jakoś nie mogę wyobrazić siebie bez żadnego wspomagania farmakologicznego.Przed operacją normalnie miesiączkowałam,nie wiedziałam co to uderzenia gorąca,a teraz bardzo mnie to męczy #:-s .A o jakich Ty hormonach mówisz?Jeżeli nie mam jajników,to hormonów chyba też nie.Nie znam się na tym,a tutaj nawet nie mogę się swobodnie dogadać.Tak piąte przez dziesiąte wiem o czym mowa,ale żeby dopytać się dokładnie o sprawy które mnie interesują to już gorzej. :-s
iwon
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 22:24
Wiek: 50
Data operacji: 6 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przetrwała choroba trofoblastyczna
Zakres operacji: usunięcie macicy i jajników
Wynik HP: ?
Terapia hormonalna: Jeszcze brak

Re: Iwon - Przetrwała choroba trofoblastyczna

Postprzez olikkk » 6 cze 2015, o 23:38

Iwon właśnie widziałam kilka razy, ze pisałaś post a postu nie ma :-??
Tak niestety się zdarza, dlatego warto posluchac rady Ismenki ;)

Kopie robocze znajdziesz w taki sposob:
Panel uzytkownika - przegląda - wiadomosci - rozwijasz zakladkę "napisz wiadomość" - na drugim miejscu są kopie robocze - zaznaczasz ją i kilkasz na "wczytaj kopię roboczą" . Teraz mozesz juz ją wysłać :-)
Mam nadzieję, ze odszukasz swój dlugo pisany post ;)

Jak przyjedziesz do nas to mam nadzieję, ze trafisz na dobrege lekarza, który Ci wszystkio dokladnie po polsku wytlumaczy ;)
Na efekty dzialania hormonow niestety trzeba troszkę poczekać, ale warto, więc cierpliwości :-bd
Do miłego u nas :-*
I oczywiście życzę dobrego wyniku :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Iwon - Przetrwała choroba trofoblastyczna

Postprzez olikkk » 14 cze 2015, o 21:39

Iwon odnalazłaś swój post ukryty w kopiach roboczych ;)
Domyślam się, że jestes na etapie przygotowań do podrózy, więc życzę Ci szcześliwej podróży i mam nadzieję, że zdrówko pozwoli Ci na zrealizowania swoich planów :x
Pozdrowiam cieplutko i do zobaczenia w Polsce :ymhug:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Iwon - Przetrwała choroba trofoblastyczna

Postprzez olikkk » 15 cze 2015, o 08:21

iwon napisał(a):Ewelo :-* ,a potem to nic takiego.Pomalutku dasz rade. Ja przed operacją miałam 2 zabiegi łyżeczkowania w znieczuleniu ogólnym w odstępie kilku dni.I też przy byle wysiłku zaczynałam mocno krwawić,schodziły skrzepy.
Mieszkam sama,ale pierwsza myśl była taka żeby się wogóle nikomu do krojenia nie przyznawać.Ale rodzina była dociekliwa i plan wziął w łeb.Tak więc, kiedy zapadła decyzja o operacji przybył z Polski na pomoc Syn.I bardzo dobrze,bo wspierał mnie i pomagał zwłaszcza przy zakupach.Ale nie tylko.Tu gdzie mieszkam są i góry i morze,więc gdy tylko jako tako wróciłam po operacji do pełnego pionu(tak po ok.2 tyg) dużo spacerowaliśmy po plaży,zaliczyłam też kilka większych kopczyków i tarasów widokowych.Tylko tyłka nie mogłam zamoczyć #:-s :(( .

Po co o tym piszę?Bo myślałam że po operacji będę obolała,wykrzywiona,osłabiona przez co najmniej 2-3 miesiące.Panikowalam,że nie będę mogła wrócić na lato do Polski,chociaż lekarze twierdzili,że po miesiącu jak najbardziej.
Dziś pakuję walizki.Syn wyjechał 2 tyg temu,nie mógł dłużej zostać ,ale nawet nie było takiej potrzeby,zabrał tylko większość mojego bagażu.Będę wracać sama ,ale czuję się na siłach.Po krwawieniach ani śladu.Przynajmniej taki pożytek z tej operacji (w odróżnieniu od łyżeczkowania) :ymapplause: :-bd .
Trzymaj się cieplutko i nie zamartwiaj się na zapas :x :x :x %%- %%- %%- .


Znalazłam odpowiedzi na moje pytania w innym wątku :D
Mieszkasz w pięknym miejscu jak czytam i morze i gory w jednym miejscu, tylko pozazdroscić :x
Plany aktualne, więc życzę Ci raz jeszcze szczesliwej podrozy i udanego urlopu :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Iwon - Przetrwała choroba trofoblastyczna

Postprzez iwon » 15 cze 2015, o 09:32

Oliku,znalazłam te posty,ale już się nie przydały,bo wysłałam inny,streszczenie tego zagubionego.Już jestem na wylocie,dosłownie i w przenośni.Dziś w nocy wyjazd na lotnisko( 120km) i nad ranem :kolobok_girl_witch: .Bardzo już tęsknię :kolobok_girl_to_take_umbrage2: .Dzięki za pamięć,jesteś niezawodna :ymhug: jak Ty to robisz,że jesteś zawsze i wszędzie :-\ @};- @};- @};-
iwon
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 22:24
Wiek: 50
Data operacji: 6 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przetrwała choroba trofoblastyczna
Zakres operacji: usunięcie macicy i jajników
Wynik HP: ?
Terapia hormonalna: Jeszcze brak

Re: Iwon - Przetrwała choroba trofoblastyczna

Postprzez olikkk » 15 cze 2015, o 09:39

Iwon niestety nie zawsze i nie wszedzie :ymsigh: ale staram się ;)
Szczęśliwego lotu i oby urlop dał Ci dużo radości i wytchnienia od ostatnich problemów :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Poprzednia strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości