Pogrubione endometrium - 26mm

Już są po operacji

Re: Pogrubione endometrium - 26mm

Postprzez michalinda » 27 cze 2022, o 22:36

Już pisze. Generalnie 4 lipca mam operację usunięcia obydwu jajników. Lekarz twierdzi, ze mimo iż nie wygląda to na nowotwór złośliwy, to moje torbiele ciągle rosną i na pewno to się nie zmieni. Są silnie "ukorzenione" jeśli można tak powiedzieć i żadne leki ich nie usuną. Jutro mam konsultację z anestezjologiem. Strasznie boję się, jak moje życie będzie wyglądało po tej operacji, ale jeszcze gorszy jest strach, że w pewnym momencie przekształci to się w nowotwór i wtedy będzie już bardzo nieciekawie. Wiem, ile nerwów kosztował mnie ten rezonans.
Avatar użytkownika
michalinda
 
Posty: 277
Dołączył(a): 25 sty 2015, o 11:55
Wiek: 37
Data operacji: 8 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: endometrium 26mm
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Pogrubione endometrium - 26mm

Postprzez Gonia » 28 cze 2022, o 18:37

Michalindo pamiętam jak bardzo bałaś się zajrzeć do opisu rezonansu. Myślę, że na Twoim miejscu podjęłabym podobną decyzję. Operacja już niebawem. Życzę Ci, żeby wszystko poszło jak najsprawniej, dobrego wyniku histopatologicznego i szybciutkiego powrotu do formy :x :x :x
Avatar użytkownika
Gonia
 
Posty: 432
Dołączył(a): 11 sty 2022, o 12:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 54
Data operacji: 22 grudnia 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: Zmodyfikowane radykalne wycięcie macicy z przydatkami. Limfadenektomia miedniczna.
Wynik HP: rak gruczołowy endometrialny G3, nacieka >50% grubości mięśniówki, podścielisko szyjki macicy z naciekiem raka, , LVSI+, surowicówka, przymacicza, jajniki, jajowody bez nacieków raka, węzły chłonne bez zmian nowotworowych, brak widocznych cech naciekania pni nerwowych, linie cięcia chirurgicznego bez zmian nowotworowych. minimalny margines resekcji chirurgicznej na przymacicach 0,1cm
Terapia hormonalna: Nie będzie

Re: Pogrubione endometrium - 26mm

Postprzez Anita71 » 1 lip 2022, o 23:23

Michalindo jak trzeba poddać się operacji to trzeba nie ma wyjścia! Trzymaj się dzielnie
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość