Doradźcie!

Już są po operacji

Re: Doradźcie!

Postprzez olikkk » 10 lut 2023, o 21:31

:-bd
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19225
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Doradźcie!

Postprzez Anita71 » 10 lut 2023, o 22:41

Gratuluję dobrego samopoczucia! Pozazdrościć, u mnie większy zakres operacji i wręcz przeciwnie z samopoczuciem, im dłużej od operacji tym gorzej, czuję się beznadziejnie.
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Doradźcie!

Postprzez Justyna Joanna » 13 lut 2023, o 17:40

Kochane Syrenki każda z nas jest inna i inaczej choć czasem podobnie dochodzimy do siebie po takich operacjach . Nie mniej ważne jest żebyśmy się zatroszczyły o siebie i pokochały się bo to ważne. Chodziłam kiedyś cztery lata na terapię indywidualną do psycholoszki i powiem Wam że dużo się można nauczyć w zrozumieniu siebie i swoich potrzeb. Zdrowia Wam życzę i przytulam mocno
Justyna
Justyna Joanna
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 lut 2023, o 16:37
Wiek: 50
Data operacji: 23 listopada 2022
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy i macica mięśniakowata powiększona
Zakres operacji: Usunięcie macicy trzonu i jajowodów bez jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Bez terapii hormonalnej

Re: Doradźcie!

Postprzez desnuda » 15 lut 2023, o 15:24

Cześć,
W październik ubiegłego roku przeszłam operacje - powłoki brzuszne, usunięcie macicy i jajowodów. Janiki jako działające bez zarzutu pozostały. Podobnie jak ty szukałam cały czas wymówki i uciekałam dobre 10 lat, broniłam mojej macicy jak niepodległości. Nie miałam „żadnych” dolegliwości, tak mi się wydawało…bo dzisiaj wiem, ze moja macica z licznymi mięśniakami dawała ich sporo - uczucie ciężkości, do którego przywykłam, bole pleców i pachwiny, pojawiały się plamienia.
Kiedy czytałam informacje w necie płakałam i uświadczyłam się w przekonaniu, ze to bez sensu i nie bede się operować. Zacisnę nogi i wszystko minie!
Odwiedziłam kilku lekarzy, diagnoza zawsze taka sama, ale dopiero pan (...........) do ktorego trafilam wytłumaczył mi jakie sa konsekwencje dalszego hodowania moich miesniaków.
żaden z lekarzy, do ktorych trafiaam wczesniej, nie podał sensownych argumentów. Pojawiał sie tylko informacja trzeba wyciac.... Nie rozmawiali ze mna o obawach jakie mialam.
Sam poruszył temat sexu po takiej operacji...i wyznaczyl termin zabiegu.
Bardzo się bałam, bo nie licząc porodu była to moja pierwsza operacja i pobyt w szpitalu. Nie wiedziałam czego się spodziewać. Z powodu położenia największego mięśniaka i wielkości macicy nie było opcji na inny rodzaj operacji. Ciecie przez powłoki brzuszne - początkowo oboecal zostawic szyjke, ale finalnie juz podczas kwalifikacji postanowiono usunac wszystko, a zostawic jajniki.
Pierwsza doba po operacji jest słaba. Ale wszyscy dbają, żeby nie bolało. Później wracałam szybko do formy, 3 dnia zostałam wypisana do domu - mialam do niego ponad 300 kilometrów. Ale nie ma lepszego miejsca na dochodzenie do siebie niż własne znane dobrze miejsce. Dodam równeiż, ze szpitalna gastronomia tez nie pomaga :).
Dzisiaj jestem 4 miesiące po operacji, przypomina mi o nim tylko blizna :) Wróciłam do pełnej aktywności, 2 miesiące po zabiegu jeździłam już na nartach. Oczywiście za zgoda pana (...........), który powiedział ze mam uważać jedynie z dźwiganiem. Żartuje sobie, ze teraz robię zakupy po królewsku zabierając zawsze kogoś do towarzystwa.
Przyznam szczerze, ze martwiłam się jak będzie po wszystkim z sexem. Jest troszkę inaczej, ale równie fajnie!
Forum to na pewno skarbnica wielu informacji, ale podświadomie sie porównujemy i same diagnozujemy - a miesniak misniakowi nie jest równy!
desnuda
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 lut 2022, o 03:42
Wiek: 48
Data operacji: 12 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Macica z wieloma mięśniakami
Zakres operacji: brak danych
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Doradźcie!

Postprzez Magda08 » 15 lut 2023, o 21:58

desnuda super się Ciebie czyta. Ja wiem, ze muszę to zrobić i chcę boję się troszkę dochodzenia ale pracę mam lekką to nie powinno być problemu z powrotem. W marcu idę po skierowanie operację planuję na początek czerwca. U mnie ma być przezpochwowo więc myslę, ze szybcij wrócę do domu.
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Doradźcie!

Postprzez desnuda » 16 lut 2023, o 00:57

Zorientuj się jak wyglada oczekiwanie na zabieg w miejscu, gdzie planujesz to robić :) Poszukaj miejsca i lekarza, ktory da ci komfort realizacji takiego zabiegu.
desnuda
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 lut 2022, o 03:42
Wiek: 48
Data operacji: 12 kwietnia 2022
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Macica z wieloma mięśniakami
Zakres operacji: brak danych
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Doradźcie!

Postprzez Magda08 » 18 lut 2023, o 14:02

Ja już mam miejsce i lekarza :)
:x :x :x :x
Magda08
 
Posty: 144
Dołączył(a): 5 sie 2022, o 14:36
Wiek: 47
Data operacji: 6 czerwca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: endometrioza, macica mięśnikowata, torbiele endometrialne jajnika, nadmierne krwawienia , anemia, adenomioza
Zakres operacji: usunięcie macicy, prawy jajowód, szyjka macicy
Wynik HP: po łyżeczkowaniu: polipowate endometrium z cechami wydzielania,
wycinki z tarczy szyjki pokryte nabłonkiem paraepidermoidalnym i gruczołowym bez cech dysplazji
po operacji: endometrioza wewnątrz macicy,
Terapia hormonalna: nie mam

Re: Doradźcie!

Postprzez ASAJ75 » 18 lut 2023, o 14:52

Super, a termin?
ASAJ75
 
Posty: 881
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Poprzednia strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości