Doradźcie!

Już są po operacji

Re: Doradźcie!

Postprzez olikkk » 22 sie 2014, o 22:22

Xeno niczego nie żałuj :-* masz tu pisać to co czujesz, a my mamy Cię wspierać i na tym to polega :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Doradźcie!

Postprzez olikkk » 3 wrz 2014, o 00:30

Xeno jak się udało wesele ? Czy dolegliwości nie zepsuły Ci zabawy ?
Pozdrawiam cieplutko :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Doradźcie!

Postprzez Xana » 7 wrz 2014, o 15:04

Witam Was Koleżanki!
Napisałam 2 godziny temu ale nie weszło... to tak jest jak się pisze z telefonu a nie do końca jest się pewnym , że wszystko się w telefonie kliknęło:))) Ale nieważne:) Długo mnie tu nie było, ale tak się złożyło. Wesele ok, tyle, że męczyłam się /same wiecie z jakiego powodu;) ) , no a potem kolejny tydzień wycięty z życia - wirus jakiś mnie dopadł. Teraz co dopiero dochodzę do siebie.
No i miałam się Was o coś zapytać i zapomniałam. Aaaaa... już wiem! Powiedzcie mi czy przed operacją bolał Was kręgosłup w części lędźwiowej? Ja mam tak od owulacji jak zacznie to tylko bym leżała.Jak wezmę tabletkę to jak nowo narodzona. Czy po operacji nadal Was boli? I jeszcze jedno. Czy któraś z Was miała bolesną owulację? Czy po operacji odczuwa któraś z Was , jakiś ból, uczucie?
Oj coś czuję, że sen mnie zmorzy . Pozdrawiam!:)
Xana
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 sie 2014, o 19:18
Wiek: 44
Data operacji: 7 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, zrosty
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie było

Re: Doradźcie!

Postprzez magonia24 » 7 wrz 2014, o 16:13

Odpowiem choć moja sytuacja jest inna bo mnie wycięli macicę z jajnikami a to one i ich produkacja odpowiada za te niedogodności #:-s
Przed operacją miałam bardzo bolesne owulacje i faktycznie bolał mnie przy tym kręgosłup. Każda zmianę hormonalną odczuwałam w dole brzucha i tzw. krzyżu. Nie musiałam patrzeć w kalendarz, który to dzień cyklu bo organizm sam dawał znać...
No i po operacji wszystko się skończyło, bóle brzucha, bóle krzyża itd. Pod tym względem to faktycznie czuję się jak nowo narodzona ;)
Pozdrawiam :-*
magonia24
 
Posty: 648
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:43
Wiek: 0
Data operacji: 26 lutego 2013
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Doradźcie!

Postprzez Diara » 7 wrz 2014, o 22:56

Moje jajniki zostały, ale w ogóle mi nie dokuczają, nawet nie wiem kiedy mam jajeczkowanie, a jak miałam jeszcze macicę to moment jajeczkowania znałam co do minuty. Krzyż mnie wcześniej też bolał (tak miesiączkowo ) a teraz też boli bo mam chory kręgosłup lędźwiowy bo mam tam zwyrodnienie :(
Xana :ymhug: będzie dobrze, nie zamartwiaj się za mocno.
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Doradźcie!

Postprzez ewikaa » 8 wrz 2014, o 07:05

witaj Xano ,u mnie były podobne dolegliwości co u ciebie .przed operacją bardzo bolał mnie kręgosłup lędżwiowy ,brałam leki na to przeciwzapalne i przeciwbólowe,cały czas bym tylko leżała ,tak jak ty piszesz .teraz zupełnie mnie nie boli ten odcinek kregosłupa i to ogromna ulga ,ale z racji mojej pracy teraz zaczął mi dokuczać odcinek szyjny ,bolał mnie brzuch podczas owulacji przed operacją .od operacji nie biorę żadnych leków przeciwbólowych ,
będzie dobrze ,nie stresuj się :)
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Doradźcie!

Postprzez olikkk » 8 wrz 2014, o 09:58

Xeno przykro mi, że w ostatnim czasie nie czulas się specjalnie komfortowo :-(
Jesli chodzi o bole w ledzwiach, to tez miewalam, rowniez dosc bolesne okolice kosci ogonowej :-(
Bole tez byly w okresie misiaczkowania, przynowulacji znacznie mniejsze.
Od operacji nie znam takich boli :ymsmug: czego i Tobie zycze :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19222
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez Xana » 26 gru 2015, o 02:07

Witam Was bardzo serdecznie!
Kiedyś juz tutaj zagladalam. Dowiedziałam sie duzo od Was czytajac posty. Zs 2 miesiące ide na wizytę do mojego ginekologa. Jestem rozdarta. Mam miesniaka 5 cm. Obaerwuje go. Ale przy tym obfite miesiączki, zrosty po cc, i zatrzymujące się krwawienia po dawno temu przebytej konizacji.O anemii to juz nie musialabym wspominać , bo zapewne domyslacie się, że ją mam. Chciałabym podjąć juz decyzje i mieć z glowy. Tym bardziej, ze lekarz ogolny powiedzial mi, ze wiele roznych problemow zdrowotnych może zniknąć właśnie po zrobieniu "porządku ". A na chwilę obecną jest opcja usuniecia trzonu macicy.
I powiem Wam ...wszystko jakos szlo jesli chodzo p decyzję, ale weszlam przypadkiem na jakies forum/nazwy juz nie podam/ a tam... takie opinie, nastroje koviet i ogólnie takie podejście, że mam dość. Jestem zalamana. Najchętniej dalej bym obserwowała tego miesniaka i dalej sie" zalewala ". Mam juz metlik. Wiem, ze nie daj Boże, moze cos sie rozwinac. Tylko jak czytam o nietrzymaniu moczu/ z czym juz mam problem/, z mozliwoscia ppjawienia sie torbieli /tu tozwial ten temat moj lekarz/, o obnizonym zaangażowaniu we współżyciu, o orgazmie ktory niby jest, ale to juz nie to samo.No i wreszcie jeszcze jedno... ta swiafomosc,ze inni wiedzą o mojej operacji . Mam juz przygotowany tekst, ze usuwam miesniaka, ale no przeciez czasami lateo sie zirientowac.
Ogolnie powiem Wam, ze jestem dobita. Musze isc na wizyte i nie wiem co dalej... Liczę na porzadnego kopniaka od Was... bo jak nie Wy to kto?:)
Pozdrawiam Was serdecznie:)
Xana
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 sie 2014, o 19:18
Wiek: 44
Data operacji: 7 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, zrosty
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie było

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez ismena » 26 gru 2015, o 09:26

Witaj Xana, rzeczywiście potrzebujesz porządny kubeł zimnej wody na łeb głównie za to że czytasz w mecie różne bzdury. Dziewczyno, ogarnij się!!
Ją też się zalewałam i miałam anemię. Kilka małych wieśniaków. Ale moim problemem było to że wszyscy lekarze chcieli leczyć mnie zachowawczo. Na szczęście znalazł się taki który stwierdził że nie ma co się męczyć.
Nie żałuje ani trochę, anemii nie mam, boli miesiaczkowych nie mam, zatrzymaniem moczu jakoś sobie radze, seks jest super, a na czole nie mam napisane coam a czego nie mam w środku. Nie ogłasza wszem i wobec, ale kto powinien wiedzieć ten wie.
Nie czytaj, doskonale wiemy co można w necie znaleźć.
Trzymaj się cieplutko :)
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez maria » 26 gru 2015, o 11:30

Witaj Xana jestem po usunięciu macicy z przydatkami i węzłami chłonnymi ze względu na nowotwór złośliwy i tak jak Ismenka pisze seks jest super koncepcja gratis :)) :)) a na czole napisane nie mamy że jesteśmy bez macicy kłopotów z trzymaniem moczu nie mam .Xano musisz myśleć pozytywnie ja nauczyłam się tego dzięki naszym syrenkom pomyśl o tym inaczej jesteś zdrowa i to się liczy nie czytaj głupstw na innych forach ja też dużo czytałam i wpadłam w depresję ,kiedy zalogowałam się na syrenkowym forum ,syrenki postawiły mnie do pionu i ty też nie myśl o złych skutkach ubocznych bo nie każdy je ma ,pomyśl że po operacji będziesz zdrowa i tego Ci z całego serca Xano życzę i wpadaj tu do nas bo nasze dziewczyny na pewno Ci pomogą :x :x :x :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez Xana » 26 gru 2015, o 12:53

Dwie odpowiedzi... a ja mam mokre oczy... Ogromne dzieki :). Będę wpadać tutaj częściej, zebyscie mi pomogly tak do konca dojrzec do decyzji, zanim za 2 miesiace pójdę do lekarza. Pozdrawiam Was serdecznie
Xana
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 sie 2014, o 19:18
Wiek: 44
Data operacji: 7 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, zrosty
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie było

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez vika45 » 26 gru 2015, o 14:44

Xano, musisz wybrać: anemia czy rzekomo obniżone libido. Seks "po" tkwi w głowie. Ja teraz wolę bo się pozbyłam prochów branych prawie 13 lat, które na prawdę odrzucały od seksu. Problem z trzymaniem moczu można rozwiązać równolegle. Ja zgłosiłam lekarzowi i podczas jednego zabiegu podwiesił mi pęcherz na taśmach.
A to że, inni wiedzą? Cóż ja nie ukrywałam.Operacja jak operacja,czasami ratująca życie.Nie robisz jej dla wygody jak operację plastyczną np. cycków.Wierz mi, jesteś dalej pełnowartościową kobietą, żoną, partnerką.
My nie zmuszany, nie straszymy opisujemy tylko to, co przeszłyśmy same.
Trzymaj się dzielnie, pytaj :x :x
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7121
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez Marzenka » 26 gru 2015, o 20:57

Xano,musisz się obiektywnie rozprawić ze wszystkimi za i przeciw.Ale o jednym w tym bilansie musisz pamiętać:najważniejsze jest życie.Nikt Ci tu jednoznacznej odpowiedzi nie da na pytania w kwestiach intymnych,bo każda z nas inaczej odczuwa te sprawy po zabiegu.Na pewno różnicy dużej nie ma dla kobietek,którym można było pozostawić jajniki.Ja do nich niestety nie należę,ale z obniżonym libido da się żyć-tym bardziej ,że miałam nowotwór złośliwy i teraz bardziej doceniam miłość i czułość męża.A muszę przyznać,że w życiu przed operacja "nafikałam się" z nim nieźle,więc przynajmniej mam co wspominać =))
Niekiedy obniżenie nastroju powoduje,że jakoś źle o sobie myślimy,ale przez osoby postronne nadal jesteśmy odbierane jako babki z seksapilem-z macicą czy bez....
Głowa do góry kobieto :-*
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez Xana » 28 gru 2015, o 18:07

To znowu ja...
Wiecie co... mam dość! Ile mogę brać tabletek przeciwbolowych...w trakcie miesiaczki...tydzien po... w trakcie owulacji... ile można czekać na objawy konca miesiączki. .. ile mam wygrzewac kręgosłup, przy czym zdaje sobie sprawę, ze boli przez te właśnie problemy. .. Od wigilii cos jest nie tak... mam wrażenie, ze nie skonczyla sie miesiaczka. Tak jakbym czula jajniki. Sama nie wiem bo nigsy nie mialam z nimi do czynienia i zawsze bylo ok.
Tsk wiec...mam dosc! Wasze "kopniaki" chyba przeważyly szale... i juz nie będę patrzec czy to odpowiednia pora w pracy czy tez nie.... za 2 miesiace... ide zaraz po nowym roku i cos z tym robię. ..bo nie da się tak funkcjonować. .. Wczoraj mialam wrazenie, ze mam temperature. Zmierzyłam. Nie bylo. Ale nie dowierzalam. Wzielam inny termometr. Nie bylo. Czyli... fiksuje!
Xana
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 sie 2014, o 19:18
Wiek: 44
Data operacji: 7 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, zrosty
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie było

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez eli-50 » 29 gru 2015, o 19:20

Witaj Xana :ymhug:
Kochana rozdarta bidulko ;;) . O widać, że już kopniaki zadziałały ;). Wiemy jak to jest, kiedy trzeba się zmierzyć z poważną decyzją. O wszystkim wtedy zaczyna się myśleć ponad miarę. Kiedy okazało się, że muszę pozbyć się niebezpiecznie wyglądających mięśniaków, a wraz z nim macicy i ewentualnie reszty też myślałam o skutkach takiej operacji. Ale okiełznałam w końcu swoje myśli i najważniejsze stało się usunięcie z mojego organizmu tego, co zagraża mojemu zdrowiu. Cała reszta stała się mniej ważna. Po operacji poczułam ulgę, że mam poważny problem z głowy. Reszta powoli doszła do jakiejś normy i generalnie można nadal normalnie funkcjonować.
Pozdrawiam cieplutko :-* %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez ismena » 30 gru 2015, o 07:17

Oczywiście że można nadal funkcjonować. Powim więcej: można w końcu funkcjonować. :) Budziaki
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez maria » 30 gru 2015, o 16:01

Xano nie fiksujesz [-x uwierz że każda z syrenek miała na pewno dylemat usunąć czy nie, ja takiego wyboru nie miałam ze względu na nowotwór :(( :(( Xano praca nie jest najważniejsza ważne zdrowie, ja też myślałam ciągle o innych ,ale czasem dobrze jest trochę egoizmu ,życzę Ci podjęcia szybkiej decyzji dobrej dla Ciebie =((
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez Xana » 31 gru 2015, o 00:07

Dziękuję Wam za te słowa wsparcia :) . Wyobraźcie sobie, że dopiero ..po 9 dniach pobolewań, brania tabletek przeciwbólowych i uczucia jakby jeszcze miesiączka się nie skończyła...puściło. Położyłam się i spałam jak niemowlę. Ale cóż ... za 2 dni owulacja:))) więc ciąg dalszy nastąpi... potem chwila ciszy przeplatana z bólem części lędźwiowej kręgosłupa, jakiś tam dyskomfort w podbrzuszu... a dalszy ciąg znacie. Ech...
Ale jestem zdecydowana! Nie mogę tak dalej... nic z tego życia nie mam, za wyjątkiem zastanawiania się co jest , co będzie...
Pozdrawiam Was serdecznie:)
Xana
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 sie 2014, o 19:18
Wiek: 44
Data operacji: 7 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, zrosty
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie było

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez Xana » 6 sty 2016, o 15:00

Witam!
Mam do Was pytania. Czy przy roznych dolegliwosciach /przed operacją / bolal Was kregoslup w czesci ledzwiowej? Czy mialyscie nagle pojawiajace sie miesiaczki? Ja dzisiaj dostalam z tygodniowym wyprzedzeniem. Ni stąd i zowąd... i jeszcze jedno. Powiwdzciemi, czy po usunieciu macicy jest taka opcja, ze mogę nie miec bolesnych owulacji? Dzieki z góry !
Xana
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 sie 2014, o 19:18
Wiek: 44
Data operacji: 7 kwietnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, zrosty
Zakres operacji: usunięcie trzonu macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie było

Re: Przed operacja usuniecia macicy

Postprzez vika45 » 6 sty 2016, o 15:42

Oj bolał kręgosłup, wręcz się rozsypywał! jak sięgam pamięcią od początku miesiączkowania miałam silne bóle-wszystkiego! Czy się nagle pojawiały ? :-? Ostatnie 12 lat przed żyłam na anty, które regulowały ślicznie cykl.Okres sierpień-luty przed zabiegiem to jedna, niekończąca się miesiączka, chodzenie w pampersach-podpaski nie starczały-mimo Duphastonu i innych leków mających hamować krwawienie.Mnie ciachnęli wszystko więc pozbyłam się owulacji.......
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7121
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości