Ewikaa - operacja usuniecia macicy za chwilę

Już są po operacji

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez olikkk » 8 maja 2014, o 20:09

Ewiko też bym nie dała za wygraną, wszak przed przyjazdem upewniłaś się, czy jest po co przyjeżdżać, porządek musi być ;)
Z taką samą determinacją możesz się zabierać za załatwianie sanatorium i oby z powodzeniem :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez ewikaa » 8 maja 2014, o 20:41

Właśnie zaczęłam :D
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez ewikaa » 14 maja 2014, o 17:30

Witam was kochane Syrenki!Dziś byłam na wizycie kontrolnej .Jestem miesiąc po operacji ,wszystko dobrze się goi ,szew mam całkowicie zagojony .Super się czuję ,jak nowo narodzona .Chciałam tylko dodać ,że wyniki H P mam dobre ,ale to był ostatni moment na moją operację ,bo miałam martwiczą tkankę w tym guzie i cały był wypełniony ropą .Piszę to dla tego ,żeby te dziewczyny ,które się wahają nie czekały ,bo czas w moim wypadku był bardzo ważny .Gdy mój gin powiedział mi o operacji w lutym i że trzeba zrobić jak najszybciej ,poszłam do drugiego gina ,a ten mnie uspokoił ,że jest mięśniak i można się zastanawiać nad operacją w przyszłości .Gdyby mój gin mnie tak nie zmobilizował ,to pewnie odpuściłabym sobie z pół roku i co by wtedy było?

Jestem taka szczęśliwa .Pozdrawiam . :) :D :kolobok_dance4: :kolobok_dance4:
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez Alicja » 14 maja 2014, o 17:42

Ewikaa ciesze się razem :kolobok_girl_dance: :kolobok_girl_dance: z Tobą
Avatar użytkownika
Alicja
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 00:40
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 49
Data operacji: 11 marca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: Laparotomia. Exstripatio uteri cum andexis m Richardson.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez ismena » 14 maja 2014, o 18:06

Ewiko super informacje :ymhug: :ymhug: :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez olikkk » 14 maja 2014, o 22:58

Ewiko kolejna dobra wiadomość w dniu dzisiejszym :D
Jak dobrze, że intuicja podpowiedziała Ci komu zaufać :-)
Tego nam najbardziej potrzeba, patrząc na tyle przykładów sprzecznych diagnoz, jakie nam fundują lekarze :-s
Niech Twoje dzisiejsze samopoczucie i radość nigdy Cię nie opuszczają :-*
A ja mam nadzieję, że wraz z tą widomością, nie odstawisz Syrenek na boczny tor ;)
Kolejne kandydatki bardzo potrzebują wsparcia takich właśnie osób :kolobok_give_heart2:
Przytulam Cie mocno i życzę dużo, dużo zdrówka :kolobok_girl_in_love:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez eli-50 » 16 maja 2014, o 21:24

Ewiko gratuluję pozytywnych wyników :-bd i życzę dużo zdrówka %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez Diara » 16 maja 2014, o 23:17

Ewiko :ymhug: super wieści, dużo dużo zdrówka życzę i na osłodę szybkiego wyjazdu do sanatorium :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez ewikaa » 17 maja 2014, o 09:40

Z tym sanatorium mam trochę pod górkę ,jak zwykle u mnie nic nie może za łatwo przychodzić ,ale dam radę i tym razem ;) .Robiłam sobie morfologię w poniedziałek ,bo ta ze szpitalnego wypisu była zła hgb 10 ,a teraz nie całe 9.I znów muszę brać sorbifer ,choć okropnie boli mnie po tym brzuch ,dostałam też osłonowo na żołądek anesteloc,jak mus to mus X( , powiem wam ,że się zniechęciłam ,bo miałam nadzieje ,że jak już nie bedę miała tych okropnych krwawień to wyniki bedę miała super .
W zwiazku z tymi badaniam lekarka nie wypisała mi tego skierowania do sanatorium ,za 2 tyg mam znowu zrobic morfologię i zobaczymy.Znowu te buraki ,wątróbka i żelazo po którym boli mnie brzuch .Poradźcie cos dziewczyny :ympray: Od operacji nie mam apetytu i po jedzeniu mnie boli brzuch ,piję siemię ,miętę i te tabletki anesteloc i jakoś żadnej poprawy .
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez konwali@ » 17 maja 2014, o 10:31

Witaj Ewiko :)
Ja też mam problemy z anemią i oczywiście tak jak piszesz wątróbka, buraki, szpinak i dużo "zielonego" jak ja to nazywam, to u mnie też codzienność.
Ja dodatkowo pije sok z pokrzywy. Kupuję go w aptece, trzeba przechowywać w lodówce i pije się go przed jedzeniem. Powiem tak, na mnie działa pozytywnie, zawsze jestem po nim głodna i widzę, że na wyniki też ma dobry wpływ. Jeśli masz ochotę to sobie spróbuj.
Pozdrowienia :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
konwali@
 
Posty: 464
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 13:43
Lokalizacja: małopolska
Wiek: 37

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez ismena » 17 maja 2014, o 11:12

wiesz co, ja tez nie tolerowalam zelaza ale w koncu trafilam na swoj preparat. Tardyferon, umnie rewelacyjnie sie sprawdzil, nie bolal brzuch, nie bylo biegunki i przez miesiac z hg 7,9 wskoczylam na 12 (2 razy dziennie po 1 tabletce) z tego co wiem to po prostu trzeba metoda prob i bledow trafic na swoj preparat, ja tez probowalam kilku, Tardyferon byl chyba 5 czy 6 preparatem, ktory mi podpasowal.
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez iwon62510 » 17 maja 2014, o 11:21

Ewiko na poprawę morfologii bardzo dobra jest natka pietruszki...ja bardzo lubie ...kroję zawsze drobniutko na kanapki...a przy tym pomaga na sikanko,oczyszcza z toksyn ,bo moczopędna..naprawdę polecam..
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez ewikaa » 17 cze 2014, o 08:44

Witam was dziewczyny .Złożyłam wniosek o sanatorim jakis tydzień temu i czekam .Mam kolejne zwolnienie do połowy lipca .Mięło 2 mieś od operacjii czuję się swietnie ,jedynie menopauza daje mi w kosć .Od 2 tyg biorę tabletki HTZ LADY BON ,brala je któraś z was?
Mam problemy z anemią w dalszym ciągu ,biorę sorbifer ,sok z buraków ,natkę ,i wszystko co się da jeść i badania nawet nie drgnęły po tych zabiegach ,co jeszcze mogę zrobić? :(
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez Yona1968 » 17 cze 2014, o 09:17

Evika, możesz jeszcze jeść kaszankę. Mnie mój lekarz zalecił przed poprzednią operacją (miałam anemię sporą), żeby codziennie się raczyć taką "dietą". Robiłam to przez trzy tygodnie. Poprawiło się...
Avatar użytkownika
Yona1968
 
Posty: 261
Dołączył(a): 16 lut 2013, o 18:50
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 51
Data operacji: 11 grudnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: (operacja 1) macica mięśniakowata, hiperplazja endometrium, chroniczny stan zapalny szyjki
(operacja 2): torbiele
Zakres operacji: (operacja 1 - 11.12. 2012) - usunięcie macicy i szyjki bez przydatków;
(operacja 2 - 6. 05. 2014) - usunięcie obydwu jajników i torbieli (wkręconej w jelita)
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Już nie

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez ismena » 18 cze 2014, o 06:58

A spróbuj poprosić lekarza o inny preparat z żelazem, może ten akurat źle się w twoim organizmie wchłania.
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez bulbinka536 » 19 cze 2014, o 01:58

Ewiko mnie żelazo w tabletkach nie pomagało i do tego miałam bóle brzucha i zatwardzenie :(
Piłam sok z burakó ale mieszałam go z Kubusiem nie był taki przykry ;)
Fajnie jakbyś lubiła szpinak ,szczególnie surowy w formie sałatek
Znalazłam też taki artykuł .
Miałam zamiar podać Ci link ,ale jak widać cofię się w rozwoju i zapomniałam jak to się robi :p
lNiedokrwistość - jak z nią walczyć? Oto 7 zdrowych zasad:

Zasada 1.

Odstaw diety odchudzające. Szczególnie niebezpieczne są diety bogate w błonnik, gdyż utrudnia on wchłanianie żelaza z pożywienia, a równocześnie ułatwia jego usuwanie z organizmu. Przy niedoborze czerwonych krwinek musisz koniecznie jeść 5 razy dziennie urozmaicone posiłki bogate w warzywa i owoce. Jedz ci najmniej 3 razy w tygodniu jajka, gdyż ich żółtka bogate są w żelazo.

Zasada 2.

Polub mięso. Przynajmniej jeden posiłek dziennie powinien zawierać mięso, a najlepiej gdyby była to wątróbka, chuda wołowina, wieprzowina. Można posiłkować się rybami morskimi takimi jak: łosoś, makrela, tuńczyk, dorsz. Mięso podawaj w towarzystwie odpowiednich warzyw, to przyspieszysz proces krwiotwórczy organizmu. Najlepiej jest wybierać warzywa bogate w witaminę C, ponieważ ta witamina ułatwia wchłanianie żelaza w jelicie. Godne polecenia są: kapusta, sałata, natka pietruszki, papryka, kalarepa, gotowane buraczki, szpinak i brokuły (bogate w kwas foliowy, który również jest niezbędny w zapobieganiu niedokrwistości). Owoce zawierające witaminę C warto jeść na deser po posiłku lub wypijać wyciśnięte z nich soki. Wybieraj czarne i czerwone porzeczki, cytrusy, kiwi, agrest, truskawki i maliny.

Zasada 3.

Ogranicz picie kawy i herbaty, ponieważ obie te używki zawierają substancję blokującą przyswajanie żelaza. Jeśli masz niedokrwistość, ale nie możesz się obejść bez filiżanki małej czarnej czy aromatycznego naparu herbacianego - nigdy nie pij w trakcie posiłku. Najwcześniej możesz delektować się ulubionym napojem dwie godziny po zjedzeniu posiłku.

Zasada4.

Obserwuj obfitość krwawień miesięcznych. Jeśli będziesz uważać, że są zbyt obfite koniecznie skonsultuj się z lekarzem ginekologiem. A podczas okresu pojedz w większej ilości gorzką czekoladę - nie tylko osłodzi ci życie ale i wzmocni.

Zasada 5.

Ruch to zdrowie, albo nawet można pokusić się o stwierdzenie, że ruch to zdrowa krew. Intensywny i regularny wysiłek fizyczny poprawia ukrwienie organizmu i jednocześnie pobudza wytwarzanie czerwonych ciałek krwi. Minimum trzy razy w tygodniu gimnastykuj się przez godzinę sama lub na zajęciach z aerobiku, albo zapisz się na taniec towarzyski czy basen. Kiedy poprawi się aura na bardziej wiosenną możesz biegać lub jeździć na rowerze.

Zasada 6.

Odwiedź aptekę i zakup odpowiednie suplementy. Farmaceuta podpowie ci, co wybrać. Mogą to być preparaty wieloskładnikowe, ale najważniejsze jest, żeby zawierały witaminę C i kwas foliowy.

Zasada 7.

Rób regularnie co trzy miesiące badania krwi. Jeśli z jakichś względów nie możesz się doprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na pobranie krwi "na morfologię", zakup sobie domowy test do mierzenia ilości hemoglobiny we krwi (Anemia Meter, cena około 35 zł). Regularne badania krwi są konieczne, tym bardziej, kiedy cierpi się na niedokrwistość. Jeśli bowiem po trzech miesiącach stosowania się do siedmiu zasad nie będzie poprawy, albo wyniki się pogorszą, konieczna może być konsultacja ze specjalistą - hematologiem.

Jeśli będziesz konsekwentnie przestrzegać siedmiu zasad, to wyniki analizy krwi powinny poprawić się po trzech miesiącach. Czyli okres wakacyjny powinnaś już przywitać pełna sił witalnych i energii, z piękną skórą i burzą włosów.
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez ewikaa » 19 cze 2014, o 07:43

U mnie to jest bardziej skomplikowane z tą anemia.Stosuje się do wszystkiego co tylko się da ,pije tabsy ,i nic .W ciąży miałam ogromne problemy z anemią ,była to ciąża blizniacza do tego .Przeleżałam prawie pól roku w szpitalu i tak urodziłam prze terminem .Wtedy brałam żelazo w zastrzykach i dostałam wstrząsu po żelazie .Coś okropnego,odratowali mnie bo byłam w szpitalu . Potem podawali mi już tylko krew. W karcie wypisowej miałam ,że pacjentka uczulona na preparaty żelaza.dlatego nie zmieniam Sorbiferu na inny ,bo jak zaczynałam go brać bardzo sie bałam ,ale wyniki miałam złe ,więc nie mam innego wyjścia .
decydując się na operację poprawa morfologii była atutem za ,może jest za krótko po operacji jeszcze ?miałam poważny zabieg ,ciecie mam wielkie od pępka w dół ,operacja była z komplikacjami ,bo chirurg jeszcze operował mi uszkodzony moczowód ,na który mięśniak uciskał .
Zależy mi na poprawie wyników ,bo mi lekarka nie podpisze powrotu do pracy z HB 8.
ewika
Avatar użytkownika
ewikaa
 
Posty: 948
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 08:50
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiek: 49
Data operacji: 16 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniak, endometrioza
Zakres operacji: wycięcie trzonu macicy
jajniki zostały ,ale nie pracują jak powinny
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Lady Bon tabletki
Plastry Climara
plastry systen 50
od lipca 2017 nie stosuję
powrót do plastrów Systen 50

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez basia65 » 20 cze 2014, o 09:35

Ewiko życzę powodzenia w walce z anemią, niestety nie mogę Ci pomóc bo nigdy nie miałam aż takich problemów, co prawda miałam problemy z anemią jak byłam w ciąży z córką, ale to było 27 lat temu, brałam jakieś tabletki, a mąż kupował truskawki, bo to tez był czerwiec, i jadłam truskawki w różnej postaci no i piłam koktajle z truskawek i to postawiło mnie na nogi, i od tej pory nie miałam już problemów z anemią, pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :ymhug: :) :x :-* %%-
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez ismena » 20 cze 2014, o 11:15

Ewiko to rzeczywiście masz problem, jeżeli źle tolerujesz preparaty żelaza w każdej postaci. Słyszałam o takich osobach ale osobiście nigdy się z tym nie spotkałam.

Moja mama mi opowiadała, że w czasie wojny (wtedy oczywiście nie badało się krwi a leczenie było na "czuja" lekarza), mama zachorowała na gruźlicę i lekarz zalecił dla poprawy krwi aby mama jadła surową wątróbkę. Nie wiem jak mama to jadła ale babcia stawała na głowie żeby zdobyć tą wątróbkę i to 8 czy 10 letnie dziecko musiało to zjeść. Jak widać z dobrym skutkiem, bo mama żyje do tej pory, może nie jest okazem zdrowia ale ma 82 lata.

Ja chyba bym nie zjadła. Słyszałam też że ktoś robił sobie koktajl z zielonej pietruszki (pęczek pietruszki zmiksować z kefirem czy jogurtem i wypijać codziennie). ponoć efekty są bardzo szybko.

Życzę Ci wszystkiego dobrego i powodzenia %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%- %%-
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Ewikaa operacja za chwilę

Postprzez iwon62510 » 20 cze 2014, o 11:19

Ewika z tą pietruszką to prawda ,ja też jej dużo wcinałam po operacji,jak miałam słabą morfologie..i pomogło.. :-*
Obrazek usunięta macica 1 marzec 2011.łódzkie..1965..
Avatar użytkownika
iwon62510
 
Posty: 3827
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 16:04
Lokalizacja: łódzkie
Wiek: 51
Data operacji: 1 marca 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniakowata macica
Zakres operacji: usunięcie macicy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: HTZ Estrofem..2,5 roku...teraz przerwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości