Wszystko przede mną :) Adenocarcinoma endometrium G2

Już są po operacji

Wszystko przede mną :) Adenocarcinoma endometrium G2

Postprzez hanka2360 » 28 gru 2013, o 13:33

Dzień dobry, trafiłam do Państwa wczoraj, bo właśnie wczoraj odebrałam wynik po łyżeczkowaniu: Adenocarcinoma endometrium G2 i od razu zaczęłam szukać w internecie informacji i znalazłam Waszą stronę, bardzo jestem wdzięczna za to. Trochę mi trudno, bo nigdy nie byłam w szpitalu, a z lekarzy znałam tylko internistów. Nie wiem, do którego szpitala się zgłosić, który jest wart polecenia. Pozdrawiam serdecznie
hanka2360
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 10:38
Lokalizacja: mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 29 stycznia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrium g2
Zakres operacji: Wycięcie macicy z przydatkami, wycięcie węzłów chłonnych miednicznych i sampling okołoaortalnych
Wynik HP: ?
Terapia hormonalna: brachyterapia

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez ismena » 28 gru 2013, o 13:49

Witaj Haniu, dobrze trafiłaś, nigdzie nie znajdziesz większej ilości wiedzy ani większego wsparcia. Skad pochodzisz?
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez hanka2360 » 28 gru 2013, o 14:20

Witaj jak mi miło, że się odezwałaś, mieszkam w Grodzisku Mazowieckim. Wiesz, trochę się gubię, co powinnam robić, czy mogę poczekać czy lepiej od razu szybko zacząć załatwiać. Miałam inne plany na 2014, mieliśmy wreszcie zalegalizować nasz związek i się pobrać, kurcze znowu się odwlecze :)
hanka2360
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 10:38
Lokalizacja: mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 29 stycznia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrium g2
Zakres operacji: Wycięcie macicy z przydatkami, wycięcie węzłów chłonnych miednicznych i sampling okołoaortalnych
Wynik HP: ?
Terapia hormonalna: brachyterapia

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez ismena » 28 gru 2013, o 14:45

Wiesz, mysle ze cala reszta moze poczekac, z tego co napisalas mysle, ze akurat ta sprawa, czyli twoje zdrowie nie moze czekac. Skoro jestes z Grodziska Maz. to moim zdaniem powinnas poszukac kontaktu w szpitalu Św. Zofii na Żelaznej w Warszawie. Ma bardzo dobrą opinię, kilka Syrenek miało styczność z tym szpitalem i bardzo sobe chwalą. Ja miałam styczność ze szpitalem na Madalińskiego, ale chyba nie polecę go.
Poczekaj chwilę odezwą się inne kobietki. A poki co rozglądaj sie po naszych wątkach, znajdziesz tu na prawde duzo ciekawych informacji.
Ja jestem jedną nogą z Warszawy więc nie martw się. Nie zostaniesz z nami tylku wirtualnie :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez bulbinka536 » 28 gru 2013, o 15:38

Haniu witam Cię cieplutko w syrenkowie :ymhug:
Jeżeli dojedzie do operacji ,myślę że nie musi ona wpłynąć ta Twoje plany ;)
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez Diara » 28 gru 2013, o 17:58

Witaj Haniu - kandydatko na Syrenkę :ymhug:
Trafiłaś w bardzo dobre miejsce i w dobrym momencie, z nami będzie Ci raźniej podjąć decyzję. I powiem Ci, że operacja to nie koniec świata, a rok jest długi. Musisz poukładać daty i niczego nie odkładać. Jeśli sprawy kobiece bardzo utrudniają Ci życie codzienne to najlepiej jak najszybciej szukać szpitala (może ten o którym mówi Ismenka), później miesiąc na dojście do siebie i już będziemy śpiewać Ci sto lat i pić szampana na nową drogę życia. A jeśli masz już termin ślubu a brzuszek za bardzo Ci nie dokucza to odłóż operację na później. :ymhug:
No kurcze, wesela jeszcze w Syrenkowie nie miałyśmy, ale będzie fajnie. :ymparty:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez laguna » 28 gru 2013, o 18:12

Hej Haniu!
A ja z kolei myślę, że chyba nie powinnaś odkładać operacji, a już na pewno konsultacji z onkologiem. Zresztą, jak odebrałaś wynik łyżeczkowania, to rozumiem, że dostałaś skierowanie do onkologa i wytyczne do dalszego leczenia.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę zdrówka :)
Avatar użytkownika
laguna
 
Posty: 1055
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 07:32
Wiek: 45
Data operacji: 20 października 2011
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: Usunięcie jajnika
Wynik HP: endometrialny guz jajnika granicznej złośliwości
Terapia hormonalna: Nie

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez Diara » 28 gru 2013, o 18:25

No, chyba palnęłam głupotę :( ,nie doczytałam zbyt dokładnie a faktycznie, że G2 to nie żarty i trzeba chwycić byka za rogi czym prędzej. Życzę Ci dużo zdrówka i aby wszystko ułożyło się pomyślnie. :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez basia65 » 28 gru 2013, o 18:34

Haniu ja również witam Cię bardzo serdecznie w naszym Syrenkowie i również jestem zdania, że zdrowie jest najważniejsze, trzymaj się ciepło, i bądź dobrej myśli :) :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez ismena » 28 gru 2013, o 18:35

No wlasnie tak teraz sobie mysle, a nie dostalas zadnych wytycznycb przyodbiorze wynikow?a co twoj lekarz na to, oncie nigdzie nie kierowal? przeciez z jakiegos powodu to lyzeczkowanie bylo, gdzie je robilas?
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez ismena » 28 gru 2013, o 20:13

Czesc Haniu, widze Cie na dole odezwij sie :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez jagoda » 28 gru 2013, o 21:42

Witaj Haniu .ozdrawiam cieplutko
JAGODA
jagoda
 
Posty: 402
Dołączył(a): 20 paź 2013, o 14:18
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 49
Data operacji: 2 grudnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: wypadanie pochwy ,i czesciow macica
Zakres operacji: usuniecie macicy ,plastyka przednia i tylna pochwy
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez hanka2360 » 29 gru 2013, o 01:46

Bardzo, bardzo Wam wszystkim dziękuję za wsparcie i słowa otuchy.
A mogę napisać swoją historię? obiecuję nie przynudzać :)
Wynik odebrałam wczoraj, pani w recepcji nie chciała mi powiedzieć co oznacza ta nazwa łacińska, dopiero internet mi powiedział. Skierowanie na łyżeczkowanie dostałam od ginekologa, do którego przyszłam zaniepokojona 2 miesiącami krwawienia, wstydzilam się iść w trakcie, ale się przełamałam. Dając mi skierowanie uprzedził, że terminy są dopiero lutowe, ale niech pani podzwoni i tak mnie zostawił. Trochę się zaniepokoiłam, że napisał cito. Przyjaciółka miała umówioną wizytę po łyżeczkowaniu na Kajakowej, więc odstąpiła mi swój numerek, zresztą "wymusiła" na lekarzu, że termin zabiegu miałam w ciągu tygodnia. Sam zabieg wspominam miło, super personel, bardzo miły i przyjazny. Klinikę na Kajakowej polecam z czystym sercem. Odczekałam 3 tygodnie jak było w wypisie i od wczoraj znam rozpoznanie. Teraz chyba muszę zapisać się do jakiegoś onkologa?
Niestety, dopiero dziś odsłuchałam sekretarkę i okazało się, że dzwoniła do mnie ginekolog z Kajakowej związku z wynikiem, więc od niej zacznę. Chcę to jakoś szybko załatwiać, bo wiem, że za jakiś czas może dopaść mnie strach i lęk i będzie mi trudniej. Nie chcę się poddać, bo jeszcze tyle rzeczy mam w planach :)
dobrej nocki wszystkim, dziękuję, że jesteście
hanka2360
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 10:38
Lokalizacja: mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 29 stycznia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrium g2
Zakres operacji: Wycięcie macicy z przydatkami, wycięcie węzłów chłonnych miednicznych i sampling okołoaortalnych
Wynik HP: ?
Terapia hormonalna: brachyterapia

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez ismena » 29 gru 2013, o 10:34

no widzisz haniu, teraz tro he wiecej wiemy. dobrze ze udalo sie tak szybko zalatwic to lyzeczkowanie, cito oznacza natychmiast i z reguly w rejestracjach podchodza do takiego skierowania bardzo powaznie.
uwazam, ze dobry masz plan aby zaczac od tej pani dr ktora usilowala z toba sie skontaktowac. bo moim zdaniem do lekarza ktory cie skierowal na lyzeczkowanie nie ma co wracac, za bardzo sie nie przejal, moze jestem niesprawiedliwa ale tak mi sie wydaje.
i bardzo dobrze ze opowiedzialas swoja historie, jak popatrzysz na nasze watki, to kazda z nas od tego wczesniej czy pozniej zaczyna, to na poczatku jest nam bardzo potrzebne, aby komus o tym wszystkim opowiedziec i nie bac sie ze nie bedziemy zrozumiane albo ktos pomhsli ze jestesmy hipochondryczkami, lub po prostu nie bedzie chcial, lub bedzie sie bal nas sluchac.
wszystkie przechodzilysmy, lub ciagle przechodzimy podobne nistorie dlatego tak dobrze sie rozumiemy.
trzymaj sie cieplo i jutro od razu uderzaj do tej pani doktor, nie czekaj przypadkiem do nowego roku, nie ma co odwlekac, mysle ze skoro sama zadzwonila to pokieruje cie dalej, moze sama sie toba zajmie. bedzie dobrze :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez ismena » 29 gru 2013, o 10:41

Haniu bylas w klinice na kajakowej w warszawie??? na ursynowie????? z tego co zobaczylam na stronie to on jest zamkniety do 6 stycznia, ale przychodnia funkcjonuje, zadzwon tam koniecznie, pewnie wstrzelilas sie w ostatniej chwili rzutem na tasme przed remontem, czyli przed 14 grudnia - widzisz, czuwa nad toba jakis dobry aniol stroz :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez bulbinka536 » 29 gru 2013, o 11:46

Haniu dzięki ,że napisałaś swoją historię .
Powodzenia i daj znać co załatwiłaś %%-
Pozdrawiam :ymhug: :-*
ObrazekBulbinka
Avatar użytkownika
bulbinka536
 
Posty: 2529
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 23:30
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 43
Data operacji: 2 czerwca 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki.
Operacja IV -02.06.2014
NIEZŁOŚLIWY NOWOTWÓR JAJNIKA
TORBIEL JAJNIKA LEWEGO
Zakres operacji: III OPERACJA 17.10.2011 r.usunięcie macicy bez przydatków ,usunięcie zrostów
po ciąży ektopowej .Znieczulenie dolędźwiowe
IV OPERACJA; USUNIĘCIE OBUSTRONNE JAJNIKÓW I JAJOWODÓW.
UWOLNIENIE ZROSTÓW JELIT W MIEDNICY.
Znieczulenie ogólne .
CIĘCIE POPRZECZNE
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: systen 50

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez hanka2360 » 29 gru 2013, o 13:22

To prawda, nawet najbliżsi dziwnie reagują np. nie dzwonią, nie rozumiem, przecież to nie choroba zakaźna :) Nie obwiniam ich, muszę im dać trochę czasu. To prawda mój Anioł Stróż ma mocne plecy i układy, bo nie było łatwo z tą Kajakową :) Zresztą przy okazji dobrze jest mieć ładną i elokwentną przyjaciółkę :D
Ismenko masz rację, tak zrobię z ginekologiem, mój pierwszy gin nie budzi zaufania, mam żal, że tak mnie zostawił. Zresztą była to prywatna wizyta, niewiążąca.
Miłej niedzieli i wypoczynku życzę wszystkim, pozdrawiam serdecznie
hanka2360
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 10:38
Lokalizacja: mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 29 stycznia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrium g2
Zakres operacji: Wycięcie macicy z przydatkami, wycięcie węzłów chłonnych miednicznych i sampling okołoaortalnych
Wynik HP: ?
Terapia hormonalna: brachyterapia

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez vika45 » 29 gru 2013, o 16:00

Ja na łyżki trafiałam tak z ulicy- badanie i rano już szpital. Nie miałam takiego rozpoznania ale za każdym razem był telefon-stawić się natychmiast w szpitalu zanim był termin odebrania wyniku.Po drugim październikowym decyzja o operacji.
Trzymaj się tej pani, dobrze by było gdyby Cię w razie potrzeby mogła operować. Dobrze wszystko załatwiać w jednym szpitalu.Idź tam w poniedziałek :x
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7123
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez konwali@ » 29 gru 2013, o 20:53

Witaj hanka2360 ja również jestem nowa w tym gronie i jak napisałaś - "wszystko przede mną" a może wszystko przed nami:)
Przeżyjemy to wszystko, musi być dobrze:)
Obrazek
Avatar użytkownika
konwali@
 
Posty: 464
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 13:43
Lokalizacja: małopolska
Wiek: 37

Re: Wszystko przede mną :)

Postprzez basia65 » 29 gru 2013, o 21:43

Haniu życzę Ci dużo zdrowia i powodzenia w leczeniu :ymhug: :-bd
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Następna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości