Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Już są po operacji

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez Diara » 3 wrz 2013, o 17:13

Witaj Malkaziu
Cieszy mnie, że operacja przebiegła pomyślnie i szczęśliwie dotarłaś do domciu, teraz będzie już tylko lepiej. Dbaj o siebie i leniuchuj do woli i będzie ok. :D :ymhug: Masz teraz dużo czasu, żeby poczytać nasze archiwa, ale tylko po to, żeby myśli uspokoić i lepiej poznać Syrenki. Pozdrawiam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez malkaziu63 » 3 wrz 2013, o 17:26

Dziękuję Diaruniu za wszystko... masz rację z tym leniuchowaniem, ale niestety moi domownicy oczywiście bez mojego męża, który pracuje pływając myślą, że ta operacja to tylko wycięcie i mogę dalej wszystko robić...Mam to w d... i tak jak powiedziałaś nic nie robię...Zobaczą to wreszcie zabiorą się i sami to zrobią...Dziękuję Wam syrenki za wszystko...jesteście wspaniałe...Buźka i ściskam was kochane przyjaciółeczki... :) :x :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Avatar użytkownika
malkaziu63
 
Posty: 110
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 16:24
Wiek: 50
Data operacji: 29 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Torbiel na jajniku i mięśniak macicy.
Zakres operacji: Laparotomia, nadszyjkowe wycięcie macicy z przydatkami.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen50

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez Diara » 3 wrz 2013, o 17:34

Dokładnie tak rób; nawet jak się będziesz dobrze czuła, to stękaj, jęcz i proś o pomoc. Być może zawsze za bardzo byłaś dzielna i samodzielna i dlatego tak się dzieje. Dużo odpoczywaj i troszkę pospaceruj po domku żeby nie było zrostów, tyle na ile dasz radę, ciałko samo Ci podpowie ile dasz rady. :ymhug: :ymhug:
Obrazek
Avatar użytkownika
Diara
 
Posty: 2568
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 19:59
Lokalizacja: woj.warmińsko-mazurskie
Wiek: 54
Data operacji: 10 kwietnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy i jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Estrofem - tabl. przez 6 m-cy, od lutego NIC i jest o.k.

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez cios » 3 wrz 2013, o 17:39

Malkaziu az mnie ciarki przeszły gdy przeczytałam Twój post. Owszem to tylko wycięcie ale pod żadnym pozorem nie daj sobie wmówić, że to nic takiego. To był BARDZO POWAZNY ZABIEG i absolutnie niczego robic Ci w najbliższych dniach nie wolno!!!!!!!!!!Gotowanie, pranie niech poczeka. Jak nie będą mieli co jeść to szybko się zorientują gdzie jest lodówka albo sklep, żeby kupić podstawowe rzeczy. Kiedy skończą się czyste ciuchy, które zapewne Ty przygotowałaś będą tez musieli zacząć rozróżniać proszki do prania. Nie daj się, bo nie po to się męczyłas żeby ktoś zlekceważył tak trudna operację. Leż i ruszaj się tylko wtedy w takim razie, gdy wychodzą z domu. Nie sprzątaj, nie zmywaj od tego rączki jeszcze nikomu nie odpadły a gwarantuję Ci, że tak jak moi wkrótce nauczą się, że pranie należy segregować a firanki nie zawsze zawiesza mama, kosz na śmieci sam się nie opróżnia i czyste kubeczki same nie wychodzą ze zmywarki...Pozdrawiam Cię mocno i będę pilnować abys się oszczędzała.
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez malkaziu63 » 3 wrz 2013, o 18:10

Kochana Ciosuniu i tak będę robiła...masz absolutną rację...Niektórzy myślą, że to tak jak wycięcie wyrostka, ale niestety tak nie jest...Czuję się jeszcze słaba i bardzo szybko się męczę, ale daję sobie radę dzięki Wam kochane Syrenki...Pozdrawiam was, ściskam, całuję, buziaczki przesyłam... :x :) :ymhug: @};- %%-
Avatar użytkownika
malkaziu63
 
Posty: 110
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 16:24
Wiek: 50
Data operacji: 29 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Torbiel na jajniku i mięśniak macicy.
Zakres operacji: Laparotomia, nadszyjkowe wycięcie macicy z przydatkami.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen50

Duuuuuzoooo zdrowka

Postprzez koniczynka3102 » 4 wrz 2013, o 00:40

Malkaziu :) Zycze Tobie duzo zdrowka i cierpliwosci, ja mialam operacje w czerwcu i dla mnie najgorsze byly pierwsze 2 tygodnie ( ale da sie spokojnie wytrzymac ) , a pozniej juz z gorki , duzo odpoczywaj ,szybciutko wrocisz do formy :) Wszystko bedzie dobrze :) Ps. Moi domownicy nie kazali mi nawet samej nalac wody z butelki, bo za ciezka :) Pozdrawiam i sciskam,buziaki :-*
koniczynka3102
 
Posty: 133
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 09:30
Wiek: 0

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez malkaziu63 » 4 wrz 2013, o 00:54

Koniczynko dziękuję za wszystkie rady i porady...I tak też robię...Buziaczki...Ściskam... :ymhug: :ymhug: :ymhug: :x :)
Avatar użytkownika
malkaziu63
 
Posty: 110
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 16:24
Wiek: 50
Data operacji: 29 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Torbiel na jajniku i mięśniak macicy.
Zakres operacji: Laparotomia, nadszyjkowe wycięcie macicy z przydatkami.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen50

Malkaziu?

Postprzez koniczynka3102 » 4 wrz 2013, o 01:30

Malkaziu kochanie , boli cie bidulko? Nie mozesz spac? Moze cos przeciwbolowego ?
koniczynka3102
 
Posty: 133
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 09:30
Wiek: 0

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez malkaziu63 » 4 wrz 2013, o 01:44

Brałam już Koniczynko...Ale wyruszam już do łóżeczka...Ściskam Koniczynko Cię bardzo mocno i buziaczki przesyłam...Pa....Cmok... :-* :x :-*
Avatar użytkownika
malkaziu63
 
Posty: 110
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 16:24
Wiek: 50
Data operacji: 29 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Torbiel na jajniku i mięśniak macicy.
Zakres operacji: Laparotomia, nadszyjkowe wycięcie macicy z przydatkami.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen50

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez koniczynka3102 » 4 wrz 2013, o 01:51

Cmok, cmok :-* :-* spokojnej , przespanej nocki :)
koniczynka3102
 
Posty: 133
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 09:30
Wiek: 0

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez olikkk » 4 wrz 2013, o 11:17

Malkaziu witam Cię serdecznie :-*
Widzę, że miałaś problemy ze spaniem i bólem w nocy :( a Koniczynka dobra duszka Cię przytuliła :-*
Jak dalsza nocka minęła ? Lepiej ociupinkę ? Szkoda, że mąż daleko :( bo zawsze to nasze połówki najlepiej się nami opiekują ( nie licząc wyjątków ;) ) ,
ale mam nadzieję, że reszta domowników da Ci jednak przynajmniej spokojnie wypocząć, a jak nie to należy im uświadomić bezwzględnie ( jak już mówiły Syrenki ... ) że żadnych obowiązków nie będziesz wykonywała w najbliższych tygodniach ;)
Trzymaj się - całuję i życzę Ci dnia bez bólu :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez malkaziu63 » 4 wrz 2013, o 11:46

Oliczku dziękuję Ci za słodkie rady...Masz rację...To prawda brakuje mi mojego męża w tej chwili...On nigdy by nie dopuścił do takiej sytuacji jaką mam teraz...Nic by mi nie pozwolił robić...Gdy tylko pomyślę sobie łzy same napływają mi do oczu...Nockę miałam spokojną tylko wstawałam po kilka razy...Co przysnęłam to budziłam się i myślami gdzieś byłam daleko...Całuję Cię moja przyjaciółeczko bardzo serdecznie i ściskam za wszystko... :) :x :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Avatar użytkownika
malkaziu63
 
Posty: 110
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 16:24
Wiek: 50
Data operacji: 29 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Torbiel na jajniku i mięśniak macicy.
Zakres operacji: Laparotomia, nadszyjkowe wycięcie macicy z przydatkami.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen50

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez olikkk » 8 wrz 2013, o 12:00

Malkaziu mijają kolejne 4 dni od czasu jak nas odwiedziłaś, a ja jestem ciekawa jak się dziś czujesz ?
Życzę Ci zdrówka i miłej niedzieli :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez malkaziu63 » 8 wrz 2013, o 12:37

Wiem Oliczku. Ostatnio miałam doła...martwię się tymi wynikami i mój mąż się nie odzywa i nie wiem co się dzieje. Miałam problemy z oddawaniem moczu. Czułam jakbym miała napełniony pęcherz, a gdy szłam do toalety to nic nie było. Latałam co minutę. Biorę tabletki żurawinowe...Myślę, że pomoże. Dziękuję ci Oliczku za pamięć i wiem zawsze, że mogę liczyć na moje przyjaciółki Syrenki...Całuski, buziaczki i uściski... :x :) :ymhug: :ymhug: :ymhug:
Avatar użytkownika
malkaziu63
 
Posty: 110
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 16:24
Wiek: 50
Data operacji: 29 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Torbiel na jajniku i mięśniak macicy.
Zakres operacji: Laparotomia, nadszyjkowe wycięcie macicy z przydatkami.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen50

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez cios » 8 wrz 2013, o 12:44

Często po zabiegach dochodzi do poodrażnienia pęcherza. Myslę, że tabletki Ci pomoga i nie będzie potrzeby interwencji lekarza. A co do mężat o chyba juz przyzwyczaiłas sie do tej Jego pracy . Na pewno sie wkrotce odezwie, a może nawet wygospodaruje chwilkę na spędznie czasu z Tobą. Głowa do góry!!!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
cios
 
Posty: 2197
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 20:00
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 53
Data operacji: 16 sierpnia 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami, znieczulenie ogólne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: climara 50 przez 1,5 roku w styczniu lekarz zdecydował się na femoston, a potem na estrofem... a teraz sobie sama odstawiłam hormony i...

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez malkaziu63 » 8 wrz 2013, o 13:05

Dziękuję Cioseńku...masz rację...Wiem, tylko w takiej sytuacji jestem myślami gdzieś daleko...Już lepiej chodzę tylko mnie jeszcze rwie i zapominam czasami, że jestem po operacji...Później, gdy mnie coś ukuje wtedy wracają myśli, że dopiero wyszłam ze szpitala...Buziaczki... :x :kolobok_heart: :kolobok_sun_bespectacled:
Avatar użytkownika
malkaziu63
 
Posty: 110
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 16:24
Wiek: 50
Data operacji: 29 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Torbiel na jajniku i mięśniak macicy.
Zakres operacji: Laparotomia, nadszyjkowe wycięcie macicy z przydatkami.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen50

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez olikkk » 8 wrz 2013, o 15:23

Malkaziu to trudne miałaś dni :( i nie przyszłaś do nas się wyżalić :ymsigh: Piszesz, że miałaś problemy z układem moczowym, czy mam rozumieć, że jest już lepiej ? Ja miałam podobne, ale jeszcze będąc w szpitalu, więc lekarze mi pomogli i problem się szybko rozwiązał, a Ty sama się borykasz :(
Pisałyśmy troszkę na ten temat w tym wątku

http://syrenki.net/viewtopic.php?f=9&t=68

a właściwie na starym forum, ale tam też znajdziesz do niego link. Może nasze doświadczenia troszkę Ci pomogą uporać się z tą dolegliwością :)
A co do braku męża i wiadomości od niego, to bardzo dobrze Cię rozumiem .... taka sytuacja zawsze jest dołująca, a w chwili, kiedy jest Ci szczególnie potrzebny, a nie daje znaku życia to jest dopiero trudne ... Współczuje Ci bardzo, ale mam nadzieję, że niebawem się odezwie i zaraz poczujesz się lepiej :)
Życzę Ci tego z całego serca, a szczególnie zdrówka i dużo siły zarówno tej fizycznej jak i psychicznej :x
A jak będzie Ci ciężko i zechcesz pogadać, to pisz kochana - proszę, nie smuć się sama w 4 ścianach ... my Cię chętnie przytulimy :)
Teraz też Cię przytulam i uciekam, bo właśnie wyjeżdżamy :ymhug: Życzę Ci miłej niedzieli, a jak wrócę zobaczę jak się miewasz :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez ismena » 8 wrz 2013, o 15:37

Malkaziu wszystko będzie dobrze zobaczysz. Niedługo na wspomnienie przeżytych trudnych chwil pomyślisz o nich jak o złym śnie.
Nie forsuj się, wszystko rób dwa razy wolniej i dużo odpoczywaj. A złe myśli odganiaj daleko :ymhug: :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez malkaziu63 » 8 wrz 2013, o 15:50

Dziękuję Oliczku i ismenko...macie rację...Z moim pęcherzem już jest trochę lepiej, ale biorę te tabletki żurawinowe. Jeszcze mam też 8 zastrzyków, które mi przepisano jak wyszłam ze szpitala na nie krzepliwość krwi...Również nie chciałabym wam zawracać głowy swoimi sprawami...Już tak mi dosyć pomogłyście, za co wam bardzo dziękuję...Buziaczki... :x
Avatar użytkownika
malkaziu63
 
Posty: 110
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 16:24
Wiek: 50
Data operacji: 29 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Torbiel na jajniku i mięśniak macicy.
Zakres operacji: Laparotomia, nadszyjkowe wycięcie macicy z przydatkami.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen50

Re: Malkaziu63-torbiel na jajniku i mięśniak gładkokomórkowy

Postprzez ismena » 8 wrz 2013, o 16:22

malkaziu63 napisał(a):...Również nie chciałabym wam zawracać głowy swoimi sprawami...Już tak mi dosyć pomogłyście, za co wam bardzo dziękuję...Buziaczki... :x
:o3

No weź mnie nie denerwuj :kolobok_girl_cray2:

A niby po co tu jesteśmy? Niby po co to FORUM powstało??? Bo było potrzebne- nie na chwilę nie jednorazowo nie troszeczkę tylko na stałe - aby można było wzajemnie się wspierać w trudnych chwilach. Czy myślisz że my tutaj tak sobie tylko gadamy o niczym bo nie mamy co robić?? Mamy co robić - każda z nas ma co robić - ALE CHCEMY TU BYĆ CHCEMY POMAGAĆ INNYM I WIEMY ŻE JAK COŚ SIĘ STANIE TO MY TEŻ NIE ZOSTANIEMY SAME !!!

I Ty też w każdej chwili możesz (a może nawet powinnaś) tu być i wylewać z siebie to co Cię boli - my wysłuchamy, doradzimy, pomożemy -na miarę możliwości. A jednocześnie dzieląc się swoimi doświadczeniami POMAGASZ innym - obecnym, ale i przyszłym Syrenkom, (oby było ich jak najmniej).

Tak więc głowa do góry, przychodź jak najczęściej i zawracaj głowę, nawet wtedy, gdy ... kaktus Ci zakwitnie (tak mi przyszło do głowy - nie wiem czy masz kaktusy :D ).
Ściskam Cię bardzo mocno i nigdy więcej tak nie myśl że zawracasz komuś głowę swoimi sprawami. O to chodzi żeby zawracać głowę :ymhug: :ymhug: :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości