za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Już są po operacji

Re: za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Postprzez Azazelle » 6 mar 2023, o 13:12

hej Dziewczyny :)

Minęła 5 doba po operacji, a ja już siedzę z pracowym laptopem... :(
Na szczęście w domu, bo nie ma szans na godzinną podróż komunikacją miejską do pracy.
Ale w związku z tym mam pytanie: jak siedzę w pozycji jak na krześle, to strasznie mnie ciśnie to podbrzusze... Czy lepsza będzie pozycja półleżąca na kanapie? W szpitalu rehabilitantka mowila mi, że mam się nie przejmować tym, że coś mnie boli czy ciągnie, tylko "używać" ciała normalnie. Sama już nie wiem...
Jak to u Was było?
Azazelle
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sty 2023, o 13:02
Wiek: 44
Data operacji: 28 lutego 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: mięśniak 10 cm na szyjce macicy
Zakres operacji: planowane jest wycięcie macicy z jajowodami - operacja przez powłoki brzuszne z cięciem poprzecznym
Wynik HP: czekam na operację
Terapia hormonalna: jeszcze nie wiem

Re: za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Postprzez Magdasz » 6 mar 2023, o 13:24

Azazelle co to za rehabilitantka?!! :-o Właśnie, ze masz się oszczędzać a nie używać ciała normalnie! Nie pamiętam ile czasu siedzenie sprawiało mi trudność ale na pewno trochę to trwało. Jak już musisz pracować to myślę, że pozycja półleżąca będzie zdecydowanie lepsza niż siedząca.
Super, że już jesteś po operacji i dobrze się czujesz ale słuchaj swojego organizmu. Jak coś Cię boli to się nie forsuj. Zresztą jak nie boli to też się nie forsuj :) :D
Magdasz
 
Posty: 160
Dołączył(a): 24 lis 2017, o 20:21
Wiek: 47
Data operacji: 21 lutego 2022
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: Amputacja trzonu i szyjki macicy z jajowodami.
2009, 2017 - operacje usunięcia mięśniaków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: brak

Re: za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Postprzez Azazelle » 6 mar 2023, o 13:47

No wlasnie tez byłam zdziwiona tymi zaleceniami oddziałowej fizjoterapeutki, która zamieniła ze mną dosłownie 2 zdania - byłam zszokowana do tego stopnia, że w ramach "podpuchy" spytałam, czy mogę nosić na rękach mojego psa (8kg) i... o dziwo dostałam zgodę, bo pani rehabilitantka "tez kocha kotki i pieski, więc mnie rozumie.." :o3
Takze tak. Miłosc do kntków i piesków swoją drogą, a rady z dupy swoją.
Nawet dla mnie to jest absurd. Bo jak podniosłam czajnik z 1,5 litra wody, to poczułam to w całym brzuchu...
Azazelle
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sty 2023, o 13:02
Wiek: 44
Data operacji: 28 lutego 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: mięśniak 10 cm na szyjce macicy
Zakres operacji: planowane jest wycięcie macicy z jajowodami - operacja przez powłoki brzuszne z cięciem poprzecznym
Wynik HP: czekam na operację
Terapia hormonalna: jeszcze nie wiem

Re: za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Postprzez ASAJ75 » 6 mar 2023, o 14:58

Stanowczo półleżąco. Żadnego dźwigania. Pani rehabilitantka urwała się z choinki…
Mój rehabilitant nie pozwolił dźwigać więcej niż butelka z wodą, mało siedzieć, nie napinać się do oddawania stolca, kazał polegiwać, wolno chodzić, lekkie półobroty ciałem ćwiczyć, mało chodzić po schodach, oczywiście zero sexu. I tak do ściągania szwów. Potem max 3 kg do kolejnej kontroli lekarskiej.
Trzymaj się!
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie

Re: za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Postprzez eli-50 » 6 mar 2023, o 15:02

Nie mogłam siedzieć przy laptopie tylko przy dłuższym czytaniu stałam, albo przyklękałam na krześle. Podnoszenie czegokolwiek czuje się w brzuchu, więc trzeba sobie pewne rzeczy odpuścić.
Pozdro %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Postprzez Anita71 » 6 mar 2023, o 16:02

Azazelle a co to za stanowisko oddziałowa fizjoterapeutka? Może to po prostu oddziałowa , czyli np. pielęgniarka z funkcją oddziałowej. Wiesz zmierzam do tego, że to może nie była fizjoterapeutka? Takie rady? Nie no brak słów, zostawmy to. Oszczędzaj się! I jeszcze jedno, na chorobowym nie wolno świadczyć pracy, jeżeli tak jest to ZUS może oczekiwać zwrotu zasiłku chorobowego. Ty decydujesz, ale siedzenie szkodzi, jak Ty dajesz radę? Ja nie mogłam siedzieć, stać, chodzenie tak sobie, ale powolutku, najpierw po mieszkaniu, najlepsza dla mnie pozycja była leżąca. Gdy będąc w szpitalu chciałam nastawić czajnik z porcja szklanki na herbatę to czułam jakbym góry przenosiła.
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Postprzez Azazelle » 6 mar 2023, o 16:25

Niestety nie pobieram zasiłku chorobowego,bo jestem na umowie zlecenie, a wcześniej nie opłacałam dodatkowego chorobowego, bo nigdy nie chorowałam ani nie chodziłam na l4
Azazelle
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 sty 2023, o 13:02
Wiek: 44
Data operacji: 28 lutego 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: mięśniak 10 cm na szyjce macicy
Zakres operacji: planowane jest wycięcie macicy z jajowodami - operacja przez powłoki brzuszne z cięciem poprzecznym
Wynik HP: czekam na operację
Terapia hormonalna: jeszcze nie wiem

Re: za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Postprzez Anita71 » 10 mar 2023, o 16:57

No to współczuję, to są właśnie uroki umów zleceń ale nieraz nie mamy na to wpływu.
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Postprzez olikkk » 19 mar 2023, o 15:38

Azazelle napisał(a):Niestety nie pobieram zasiłku chorobowego,bo jestem na umowie zlecenie, a wcześniej nie opłacałam dodatkowego chorobowego, bo nigdy nie chorowałam ani nie chodziłam na l4


To na jakiej podstawienie teraz Cię leczą?

Mój siostrzeniec też jest od lat zatrudniony na zlecenie, ale w firmie ma opłacane składki i w razie choroby otrzymuje wynagrodzenie chorobowe. Nie rozumiem obecnie obowiązujących zasadach przy takich umowach :-?
Dlatego jedni mają prawo do zasiłku, a inni nie :-?
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19226
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Postprzez Jatoja » 20 mar 2023, o 20:44

Od umowy zlecenia odprowadzane są składki na ubezpieczenie zdrowotne, emerytalne i rentowe.
Płatne L4 przysługuje zleceniobiorcy, którzy dobrowolnie zgłosi chęć płacenia składek na ubezpieczenie chorobowe.
Jatoja
 
Posty: 55
Dołączył(a): 22 sty 2018, o 19:47
Lokalizacja: mazowieckie
Wiek: 48
Data operacji: 13 marca 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: za 2 dni histerektomia przez laparotomię-Azazelle

Postprzez grazyna » 3 kwi 2023, o 12:47

Azazelle napisał(a):hej Dziewczyny :)

Minęła 5 doba po operacji, a ja już siedzę z pracowym laptopem... :(
Na szczęście w domu, bo nie ma szans na godzinną podróż komunikacją miejską do pracy.
Ale w związku z tym mam pytanie: jak siedzę w pozycji jak na krześle, to strasznie mnie ciśnie to podbrzusze... Czy lepsza będzie pozycja półleżąca na kanapie? W szpitalu rehabilitantka mowila mi, że mam się nie przejmować tym, że coś mnie boli czy ciągnie, tylko "używać" ciała normalnie. Sama już nie wiem...
Jak to u Was było?


Jestes niesamowita ,jak widać laparyskopia tez pozwala szybciej się regenerować ale w srodku czas musi zrobic swoje ,siedzienie tez nie jest dobre wiem po sobie jak siedzę dłuzej to nawet dla mojej nogi niewskazane krew gorzej krązy , lepiej sie troche poruszać ,napisz czy dobrze doczytałam ,ze jajniki Tobie zostawili?
grazyna
 
Posty: 231
Dołączył(a): 20 lut 2023, o 15:32
Wiek: 53
Data operacji: 1 stycznia 2023
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium 15 ,plamienie
Zakres operacji: czekam
Wynik HP: czekam
Terapia hormonalna: -

Poprzednia strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości