Za kilka dni operacja - Stonoga

Już są po operacji

Za kilka dni operacja - Stonoga

Postprzez stonoga » 10 wrz 2020, o 18:25

Dzien dobry chcialam sie przywitac za kilka dni czeka mnie pierwsza w zyciu operacja (15.09😬) poczytalam troche juz forum zakupy porobilam😜 moze jeszcze jakies rady na co sie przygotowac? wszelkie rady mile widziane
stonoga
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 wrz 2020, o 00:34
Wiek: 42
Data operacji: 15 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: usuniecie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Za kilka dni operacja

Postprzez monte » 10 wrz 2020, o 19:46

Witaj 🙂
Dużo optymizmu i będzie dobrze 👍
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Za kilka dni operacja

Postprzez SijaM » 10 wrz 2020, o 20:35

Hej, będziemy Cię pozytywnie nastrajać ,a to połowa sukcesu😉
SijaM
 
Posty: 41
Dołączył(a): 29 cze 2020, o 22:04
Wiek: 37
Data operacji: 20 lipca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Usunięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Za kilka dni operacja

Postprzez Mari » 10 wrz 2020, o 20:45

Witaj 😁😁
Mari
 
Posty: 119
Dołączył(a): 17 cze 2020, o 16:25
Wiek: 53
Data operacji: 11 lutego 2020
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: ciągłe krwawienia mięśniaki cysta na jajniku
Zakres operacji: nadszyjkowe usunięcie macicy,obu jajników i jajowodów
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Za kilka dni operacja

Postprzez Anita71 » 10 wrz 2020, o 21:42

Hejka jeżeli czytasz już posty od jakiegoś czasu, czyli tak jak ja przed operacją (zalogowałam się dopiero po operacji) to będziesz dobrze przygotowana. To forum to skarbnica wiedzy. Pytaj o co chcesz na bieżąco, bo pytania mogą się pojawiać.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Za kilka dni operacja

Postprzez Stynka » 10 wrz 2020, o 22:01

Hej :)
Dostosuj sobie mieszkanko na powrót ze szpitala. Ważne żeby się nie schylać i nie podnosić ciężkich rzeczy.
Ma być ciepły weekend. Wypoczywaj i nałap trochę promieni słonecznych B-)
Stynka
 
Posty: 4324
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Za kilka dni operacja

Postprzez hugnonot » 10 wrz 2020, o 22:07

zrób sobie zakupy na zapas - coś do jedzenia wygodnego żebyś nie musiała od razu lecieć po jakieś sprawunki czy kogoś prosić
na wszelki wypadek zainteresuj się gdzie w Twojej okolicy można zamówić dostawę ze sklepu spożywczego przez internet
może miej trochę rozmienionych pieniędzy w razie by trzeba zapłacić przy odbiorze za coś?
masz kapcie do szpitala? kapcie po domu - jakieś wygodne bo na początku trochę nogi się plączą
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Za kilka dni operacja

Postprzez eli-50 » 10 wrz 2020, o 22:08

Witaj Stonoga :ymhug:
To tak jak i ja poczytałam przed operką, a po się zalogowałam ;)
Najważniejsze wierzyć, że wszystko będzie dobrze i siłą woli wywalić choróbsko. A resztę zrobią lekarze :x
Poczytałaś, więc wiesz co i jak. W razie potrzeby pytaj.
Powodzenia %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Za kilka dni operacja

Postprzez jaga » 10 wrz 2020, o 22:22

Jestem świeżutko "po". Jutro wychodzę do domku :kolobok_yahoo: . Dzięki tutejszym Syrenkom mozna góry przenosić :D. Czytaj i czerp ze skarbnicy forum oraz poszerzaj ją swoimi pytaniami. Ja juz sie przekonałam, że żadne nie pozostanie bez odpowiedzi :).
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Za kilka dni operacja

Postprzez olikkk » 11 wrz 2020, o 08:05

Witaj Stonogo :ymhug:
Czytaj, pytaj i nastawiaj się pozytywnie :-bd
Jeśli mam coś jeszcze doradzić, to coś sobie, czy rodzinie ugotuj na zapas do zamrażarki, będą mieli co jeść w pierwszych dniach Twojej niedyspozycji :kolobok_yes3:
Trzymaj się :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Za kilka dni operacja - Stonoga

Postprzez stonoga » 11 wrz 2020, o 19:57

dziekuje za mile przyjecie 😘😘.. dzis torbe zaczelam pakowac i zabraklo mi miejsca na wode... trudno wezme dodatkowa najwyzej powsadzan tam ubranie w ktorym przyjade do szpitala. Od pracy bede wypoczywac bo najwyzej zdalnie bede im pomagac ale w domu pewnie trzeba bedzie sie szybciej zbierac do zycia.
Dzwonilam tez na oddzial dzis dopytac czy sala jest raczej jedna przydzielona i niestety podobno sie „wedruje” pierwsza noc w jednej sali potem pooperacyja a potem raczej jeszcze inna, trudno beda mi bagaze podwozic😜

a warto brac suszarke do szpitala jest sila myc glowe?
aha i czy dawalyscie jakas „kawe „ poloznym ?
stonoga
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 wrz 2020, o 00:34
Wiek: 42
Data operacji: 15 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: usuniecie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Za kilka dni operacja - Stonoga

Postprzez hugnonot » 11 wrz 2020, o 20:32

stonoga napisał(a):dziekuje za mile przyjecie 😘😘.. dzis torbe zaczelam pakowac i zabraklo mi miejsca na wode... trudno wezme dodatkowa najwyzej powsadzan tam ubranie w ktorym przyjade do szpitala. Od pracy bede wypoczywac bo najwyzej zdalnie bede im pomagac ale w domu pewnie trzeba bedzie sie szybciej zbierac do zycia.
Dzwonilam tez na oddzial dzis dopytac czy sala jest raczej jedna przydzielona i niestety podobno sie „wedruje” pierwsza noc w jednej sali potem pooperacyja a potem raczej jeszcze inna, trudno beda mi bagaze podwozic😜

a warto brac suszarke do szpitala jest sila myc glowe?
aha i czy dawalyscie jakas „kawe „ poloznym ?


Moim zdaniem nie warto myć głowy, to za duży wysiłek i niewskazane wygibasy. Umyj, ofarbuj przed pójściem do szpitala, nie farbuj po powrocie i im dłużej tym lepiej bo włosy będą osłabione.
Może weź dodatkową pustą torbę i jakiś worek foliowy żeby móc wrzucić np. brudną koszulę nocną. Wodę w małych butelkach a jak miałoby zabraknąć to butelka z filtrem taka na jedną szklankę 250ml optymalnie - wlejesz przefiltrujesz. Są osiągalne w stacjonarnych sklepach AGD typu Media Markt, EuroAgdRTV.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Za kilka dni operacja - Stonoga

Postprzez jaga » 11 wrz 2020, o 22:48

stonoga napisał(a):dziekuje za mile przyjecie 😘😘.. dzis torbe zaczelam pakowac i zabraklo mi miejsca na wode... trudno wezme dodatkowa najwyzej powsadzan tam ubranie w ktorym przyjade do szpitala. Od pracy bede wypoczywac bo najwyzej zdalnie bede im pomagac ale w domu pewnie trzeba bedzie sie szybciej zbierac do zycia.
Dzwonilam tez na oddzial dzis dopytac czy sala jest raczej jedna przydzielona i niestety podobno sie „wedruje” pierwsza noc w jednej sali potem pooperacyja a potem raczej jeszcze inna, trudno beda mi bagaze podwozic😜

a warto brac suszarke do szpitala jest sila myc glowe?
aha i czy dawalyscie jakas „kawe „ poloznym ?

Dziś wychodziłam ze szpitala i położna, która mnie odprowadzała do wyjścia, powiedziała, ze mam małą walizkę, bo niektore panie to nawet z trzema przychodzą ;).

Suszarki nie miałam ze sobą. Miałam za to szampon na sucho, którego ani razu nie użyłam, bo nie było takiej potrzeby - w poniedziałek miałam operację, a we wtorek byłam pod prysznicem, wiec włoski umyłam :).

"Kawy" nie dawałam, bo już wcześniej wiedziałam, że na tym oddziale położne nie przyjmują tego typu podziękowań. Leżąc na sali, słyszałam, że ktoś przyszedł do położnych z "kawą", jednak one odmówiły przyjęcia.

U mnie też było "wędrowanie" po oddziale. Przed operacją jedna sala, potem pooperacyjna, a potem inna, na której bylam do końca. Im mniej gratów masz ze sobą, tym logistyka łatwiejsza. I łatwiej jest poprosic kogoś o wyjęcie czegos z walizki, bo mówisz, w ktorym miejscu to jest włożone i ta osoba szybko odnajduje i Ci podaje :) .
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Za kilka dni operacja - Stonoga

Postprzez olikkk » 11 wrz 2020, o 22:55

A ja byłam na jednej sali od początku do końca :kolobok_yes:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19209
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Za kilka dni operacja - Stonoga

Postprzez SijaM » 11 wrz 2020, o 23:29

Ja nie wzięlam suszarki, bo dziewczyny odradzaly😉. 0statecznie włosy myłam, (pomimo że mam długie), i to na luziku. Suszarkę pożyczyły położne.
Nic im nie dałam... właściwie wciąż sie zmienialy, lub ja zmieniłam salę, więc musiałabym mieć 6 może 8 kaw..
SijaM
 
Posty: 41
Dołączył(a): 29 cze 2020, o 22:04
Wiek: 37
Data operacji: 20 lipca 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Miesniak
Zakres operacji: Usunięcie macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Brak

Re: Za kilka dni operacja - Stonoga

Postprzez jaga » 12 wrz 2020, o 05:29

U mnie jeszcze sprawdził się patent pt. "mała kosmetyczka w dużej kosmetyczce". W małej były te najnajpotrzebniejsze rzeczy: szczoteczka i pasta do zębów, krem pod oczy, krem do twarzy w saszetce, mały dezodorant w kulce. A w dużej cała reszta. I to, czego użyłam, starałam się odkładać w to samo miejsce - dzięki temu wiedziałam, że np. grzebień jest po lewej stronie chusteczek nawilżanych, a krem do rąk tuż obok małej kosmetyczki ;) .
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Za kilka dni operacja - Stonoga

Postprzez stonoga » 12 wrz 2020, o 06:00

jaga napisał(a):U mnie jeszcze sprawdził się patent pt. "mała kosmetyczka w dużej kosmetyczce". W małej były te najnajpotrzebniejsze rzeczy: szczoteczka i pasta do zębów, krem pod oczy, krem do twarzy w saszetce, mały dezodorant w kulce. A w dużej cała reszta. I to, czego użyłam, starałam się odkładać w to samo miejsce - dzięki temu wiedziałam, że np. grzebień jest po lewej stronie chusteczek nawilżanych, a krem do rąk tuż obok małej kosmetyczki ;) .



a co robic z mokrym recznikiem kiedy Ci tak przenosza po salach🤔 moze to pytanie z cykly tych „ glupich” ale nie chce brac wielgachnej walizki a teraz jestem tak na styk spakowana
stonoga
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 wrz 2020, o 00:34
Wiek: 42
Data operacji: 15 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: usuniecie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Za kilka dni operacja - Stonoga

Postprzez jaga » 12 wrz 2020, o 06:31

stonoga napisał(a):a co robic z mokrym recznikiem kiedy Ci tak przenosza po salach🤔 moze to pytanie z cykly tych „ glupich” ale nie chce brac wielgachnej walizki a teraz jestem tak na styk spakowana

Ja przed operacją wykąpałam się, wiec ręcznik byl wilgotny. Schowałam go do reklamówki i włożyłam na wierzch w walizce. A na nowej sali poprosiłam o wyjęcie go i rozwieszenie na oparciu łóżka. Jednak gdyby tak nie bylo, miałam w zapasie drugi ręcznik :).
Ja z kilku rzeczy zrezygnowałam, żeby móc się zmieścić w walizce średnich gabarytów (bliższych gabarytom walizki małej, niż duzej ;) ). Ot, na przykład z pianki do włosów zrezygnowałam :)) . A zupełnie niepotrzebny okazał sie talerzyk, ręcznik papierowy, papier toaletowy i szlafrok (używałam bluzy, którą miałam na sobie, zgłaszając sie na oddział - i już miejsce w walizce było oszczędzone ;) ). No i nie musiałam brać choćby podkładów, czy środka dezynfekującego. Bo z podkładami na pewno bym sie nie zmieściła. Za to miałam jaśka 🤗 - on musiał się zmieścić! :) .

Aaa, i jeszcze coś - nie wiem, czy zamierzasz brać książki, czy nie, ale jeśli tak, to odradzam. Nie chce się czytać. Na oddziale, gdy już sobie spacerowałam, nie widzialam żadnej "czytelniczki książkowej". Jako "rozrywka" królowały smartfony ;).
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Za kilka dni operacja - Stonoga

Postprzez stonoga » 12 wrz 2020, o 13:08

ja czytac ksiazek nie zamierzam jak juz cos to telefon dokupiłam powerbank bo nie wiadomo jak z ladowaniem jak gniazdko za wysoko bedzie, juz 2 dni do ale jakos tak chyba dopiero jak na oddzil wejde bede sie bac🙁
stonoga
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 wrz 2020, o 00:34
Wiek: 42
Data operacji: 15 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniak
Zakres operacji: usuniecie trzonu macicy
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Za kilka dni operacja - Stonoga

Postprzez hugnonot » 12 wrz 2020, o 13:17

stonoga napisał(a):
jaga napisał(a):U mnie jeszcze sprawdził się patent pt. "mała kosmetyczka w dużej kosmetyczce". W małej były te najnajpotrzebniejsze rzeczy: szczoteczka i pasta do zębów, krem pod oczy, krem do twarzy w saszetce, mały dezodorant w kulce. A w dużej cała reszta. I to, czego użyłam, starałam się odkładać w to samo miejsce - dzięki temu wiedziałam, że np. grzebień jest po lewej stronie chusteczek nawilżanych, a krem do rąk tuż obok małej kosmetyczki ;) .



a co robic z mokrym recznikiem kiedy Ci tak przenosza po salach🤔 moze to pytanie z cykly tych „ glupich” ale nie chce brac wielgachnej walizki a teraz jestem tak na styk spakowana


Ręcznik wilgotny może w worek foliowy? Zawsze gdziekolwiek jadę zabieram ze sobą takie z taśmą do śmieci, można wrzucić pranie, mokre ręczniki nawet przejściowo na czas przeniesienia.
Może jeden ręcznik szybkoschnący i jeden zwykły? Są takie cienkie ręczniki turystyczne schnące bardzo szybko. Nie brałam ręcznika grubego bo takie nie schną.
Książki można w postaci plików do czytania w telefonie, wygodne, szanse na czytanie małe ale jakby co są - czasem chce się mieć spokój od innych i to jest dobry pretekst.
Zabrałam przedłużacz bo z tym był problem, dzięki przedłużaczowi miałam gniazdka przy łóżku. Żel do mycia twarzy itp odlałam do małych turystycznych opakowań np. Superfarma czy Rossmann takie mają, po to by mieć jak najmniej do noszenia, z żelu do mycia odlałam tylko część do zabrania, po co taszczyć całą.
Podzieliłam całość na dwie torby jedną w której miałam koszule itp. coś o co kogoś łatwo prosić żeby podał, a w drugiej rzeczy nie pierwszej potrzeby.
Nie przydały mi się sztućce, przydała się herbata porcyjna i kubek termiczny żeby herbatę ciepłą w nim sparzyć i mieć ciepłą dłużej.
Ostatnio edytowano 12 wrz 2020, o 13:30 przez hugnonot, łącznie edytowano 1 raz
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Następna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości