Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Już są po operacji

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez olikkk » 30 wrz 2020, o 22:17

Jago wcisnąć się, jak najbardziej L-)
Jesteś krótko po operacji i jak coś jest nie tak, muszą Cię zbadać L-)
A teraz leżing w pozycji takiej żeby nie bolało :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 1 paź 2020, o 21:37

I proszę odezwij się jutro jak wynik, badanie i samopoczucie :x
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez eli-50 » 1 paź 2020, o 21:44

Pomyślnego wyniku i rozwiania wszelkich wątpliwości jutro %%- %%- %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez jaga » 2 paź 2020, o 13:05

Odebrałam wynik i... nie ma w nim ani słowa o atypii. Wszędzie, gdzie tylko się dało (z wyj. prawego jajowodu), były pęcherzyki, torbiele i torbielki, natomiast w samej macicy i endometrium stwierdzono ogniska adenomiozy i mięśniaka o średnicy 1 cm.

Natomiast odnośnie przyczyny dolegliwości bólowych z prawej strony nie wiem nic, bo lekarz miał komplet pacjentek na dzisiaj, więc chcąc być dziś przyjęta, musiałabym go prosić, a potem ustawić się na końcu kolejki. A to byłoby kilka godzin czekania. Odpuściłam. Zresztą, jeśli nawet to byłaby przepuklina, to aby zrobić z nią porządek i tak musiałabym czekać, aż wszystko się zagoi. Jednak obmacałam się dokładnie (mąż też obmacał ;) ) i ta kulka, o której pisałam wcześniej, jest początkiem opuchlizny w obrębie szwa. Po kilku dawkach polopiryny całość stała się bardziej miękka.
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez hugnonot » 2 paź 2020, o 15:11

jaga napisał(a):Odebrałam wynik i... nie ma w nim ani słowa o atypii. Wszędzie, gdzie tylko się dało (z wyj. prawego jajowodu), były pęcherzyki, torbiele i torbielki, natomiast w samej macicy i endometrium stwierdzono ogniska adenomiozy i mięśniaka o średnicy 1 cm.

Natomiast odnośnie przyczyny dolegliwości bólowych z prawej strony nie wiem nic, bo lekarz miał komplet pacjentek na dzisiaj, więc chcąc być dziś przyjęta, musiałabym go prosić, a potem ustawić się na końcu kolejki. A to byłoby kilka godzin czekania. Odpuściłam. Zresztą, jeśli nawet to byłaby przepuklina, to aby zrobić z nią porządek i tak musiałabym czekać, aż wszystko się zagoi. Jednak obmacałam się dokładnie (mąż też obmacał ;) ) i ta kulka, o której pisałam wcześniej, jest początkiem opuchlizny w obrębie szwa. Po kilku dawkach polopiryny całość stała się bardziej miękka.


Skoro zrobiło się miękkie to możliwe, że wysięk i stan zapalny, spróbuj posmarować maścią arnikową te okolice, może być też diklak lub altacet w żelu ale nie smaruj samej rany i zabezpiecz żeby się nie roznosiło.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 2 paź 2020, o 16:37

Jaga no to się porobilo x_x tzn bardzo dobrze że nic nie ma onkologicznego ale no kurcze to co to było z tym wynikiem z łyżek? Któryś z lekarzy nie pamiętam który powiedział mi że może być po wycięciu w wyniku albo nic albo to co z łyżek albo rak. Ale tak to wszyscy mówili że stan przednowotworowy i lekarka na konsultacji przed operacją mówiła ze albo będzie tak jak po łyżkach albo rak. No wynik jak po łyżeczkowaniu, czyli atypia. Jaguś to miałaś szczęście! Możesz jeśli będzie potrzeba i Twoja wola stosować HTZ! :-bd :ymapplause:
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez hugnonot » 2 paź 2020, o 18:51

adenomitoza to ognisko endometriozy ale nie rak, torbiele to też nie rak, może miałaś zespól policystycznych jajników
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez olikkk » 2 paź 2020, o 21:15

Jego SUPER że masz dobre wyniki :-bd
Czy dziś już czujesz się lepiej ?
To miejsce gdzie kończy się szef zawsze jest gorszy i sprawia troszkę problemów, dłużej się goi.
Bądź bardziej uważna, może będzie lepiej i bez pomocy lekarza :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19224
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez jaga » 2 paź 2020, o 22:15

Anita71 napisał(a):Jaga no to się porobilo x_x tzn bardzo dobrze że nic nie ma onkologicznego ale no kurcze to co to było z tym wynikiem z łyżek? Któryś z lekarzy nie pamiętam który powiedział mi że może być po wycięciu w wyniku albo nic albo to co z łyżek albo rak. Ale tak to wszyscy mówili że stan przednowotworowy i lekarka na konsultacji przed operacją mówiła ze albo będzie tak jak po łyżkach albo rak. No wynik jak po łyżeczkowaniu, czyli atypia. Jaguś to miałaś szczęście! Możesz jeśli będzie potrzeba i Twoja wola stosować HTZ! :-bd :ymapplause:


No porobiło się... :| Z jednej strony, oczywiście, super, że w hist-pacie wyszły same błahostki, bo jak dla mnie to właśnie błahostki, z którymi można było normalnie funkcjonować, bo nie dawały żadnych uciążliwych dolegliwości (nawet bolesnych miesiączek nie miałam). A z drugiej... hmmm... - skąd atypia wpierw w polipie, a potem rozrost złożony z atypią, a summa summarum wyszły bzdety :-\ . Mój gin mówił, że w hist-pacie pooperacyjnym będzie albo atypia, albo rak G1.

Jest tylko jedno, czym potrafimy wraz z mężem wytłumaczyć rozbieżność: niekonwencjonalne metody leczenia, jakie intensywnie stosowałam od dnia, gdy dowiedziałam się o rozroście złożonym z atypią. Jeśli to nie one pomogły, to diagnostyka medyczna okazuje się o "kant tyłka..." - podobnie jak w wynik Oliczka z covida o treści "wynik ujemny nie wyklucza zakażenia" (w tym stwierdzeniu mieści się cała kwintesencja covida ;) ). Od bardzo już dawna jestem zwolenniczką leczenia niekonwencjonalnego, jednak w tym przypadku, przy obciążeniu genetycznym po mamie, ryzyko czekania na efekty "moich czarów-marów" było spore :( . Teraz, mając wszystko usunięte, odpadł mi problem "odziedziczenia po mamie" nowotworu narządu rodnego i oby inne problemy nie weszły w to miejsce. Będę się pilnować, obserwować, a w razie potrzeby znów sięgnę po "moje czary-mary".

Na HTZ raczej się nie zdecyduję, ponieważ dotychczas hormony ZAWSZE powodowały u mnie powstawanie torbieli w piersiach. Wystarczyło 1 opakowanie anty, by na urlopie nie mieć okresu i potem każdorazowo bujałam się z torbielami :( .

olikkk napisał(a):Jego SUPER że masz dobre wyniki :-bd
Czy dziś już czujesz się lepiej ?
To miejsce gdzie kończy się szef zawsze jest gorszy i sprawia troszkę problemów, dłużej się goi.
Bądź bardziej uważna, może będzie lepiej i bez pomocy lekarza :-*

W ciągu dnia, gdy chodzę, jest ok. Staram się też nie schylać, zastępując schylanie kucaniem. Najgorsze są noce - wtedy to jedno miejsce boli przy jakimkolwiek ruchu, że aż czasem wydam z siebie głośne "Aaaa!" Ze szwu odpadł dziś ostatni strupek, no ale środek poorany był znacznie bardziej. Dam mu zatem jeszcze trochę czasu na to, by przestało boleć :) .
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez hugnonot » 2 paź 2020, o 22:46

jaga napisał(a):
Anita71 napisał(a):Jaga no to się porobilo x_x tzn bardzo dobrze że nic nie ma onkologicznego ale no kurcze to co to było z tym wynikiem z łyżek? Któryś z lekarzy nie pamiętam który powiedział mi że może być po wycięciu w wyniku albo nic albo to co z łyżek albo rak. Ale tak to wszyscy mówili że stan przednowotworowy i lekarka na konsultacji przed operacją mówiła ze albo będzie tak jak po łyżkach albo rak. No wynik jak po łyżeczkowaniu, czyli atypia. Jaguś to miałaś szczęście! Możesz jeśli będzie potrzeba i Twoja wola stosować HTZ! :-bd :ymapplause:


No porobiło się... :| Z jednej strony, oczywiście, super, że w hist-pacie wyszły same błahostki, bo jak dla mnie to właśnie błahostki, z którymi można było normalnie funkcjonować, bo nie dawały żadnych uciążliwych dolegliwości (nawet bolesnych miesiączek nie miałam). A z drugiej... hmmm... - skąd atypia wpierw w polipie, a potem rozrost złożony z atypią, a summa summarum wyszły bzdety :-\ . Mój gin mówił, że w hist-pacie pooperacyjnym będzie albo atypia, albo rak G1.

Jest tylko jedno, czym potrafimy wraz z mężem wytłumaczyć rozbieżność: niekonwencjonalne metody leczenia, jakie intensywnie stosowałam od dnia, gdy dowiedziałam się o rozroście złożonym z atypią. Jeśli to nie one pomogły, to diagnostyka medyczna okazuje się o "kant tyłka..." - podobnie jak w wynik Oliczka z covida o treści "wynik ujemny nie wyklucza zakażenia" (w tym stwierdzeniu mieści się cała kwintesencja covida ;) ). Od bardzo już dawna jestem zwolenniczką leczenia niekonwencjonalnego, jednak w tym przypadku, przy obciążeniu genetycznym po mamie, ryzyko czekania na efekty "moich czarów-marów" było spore :( . Teraz, mając wszystko usunięte, odpadł mi problem "odziedziczenia po mamie" nowotworu narządu rodnego i oby inne problemy nie weszły w to miejsce. Będę się pilnować, obserwować, a w razie potrzeby znów sięgnę po "moje czary-mary".

Na HTZ raczej się nie zdecyduję, ponieważ dotychczas hormony ZAWSZE powodowały u mnie powstawanie torbieli w piersiach. Wystarczyło 1 opakowanie anty, by na urlopie nie mieć okresu i potem każdorazowo bujałam się z torbielami :( .

olikkk napisał(a):Jego SUPER że masz dobre wyniki :-bd
Czy dziś już czujesz się lepiej ?
To miejsce gdzie kończy się szef zawsze jest gorszy i sprawia troszkę problemów, dłużej się goi.
Bądź bardziej uważna, może będzie lepiej i bez pomocy lekarza :-*

W ciągu dnia, gdy chodzę, jest ok. Staram się też nie schylać, zastępując schylanie kucaniem. Najgorsze są noce - wtedy to jedno miejsce boli przy jakimkolwiek ruchu, że aż czasem wydam z siebie głośne "Aaaa!" Ze szwu odpadł dziś ostatni strupek, no ale środek poorany był znacznie bardziej. Dam mu zatem jeszcze trochę czasu na to, by przestało boleć :) .


Jeśli chodzi o antykoncepcję to ona się ma nijak do HTZ. Antykoncepcja dostarcza dodatkowych w stosunku do normalnego poziomu hormonów, natomiast HTZ dostarcza tych hormonów tak około 1/3
do ilości którą miałabyś naturalnie z własnych jajników. HTZ nie podnosi estrogenów do normalnego poziomu tylko sporo poniżej na zasadzie byle było trochę na plusie.
Możliwe, że leżysz za bardzo na wznak spróbuj wyższej poduszki. Może się okazać że za bardzo naciągasz ścięgna i szwy w środku. Spróbuj pozycji z lekko uniesionymi nogami lub zgiętymi w kolanach - coś pod kolana miękkiego i górną częścią tułowia lekko uniesioną. Ja tylko tak mogę spać inaczej boli.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez jaga » 3 paź 2020, o 08:16

hugnonot napisał(a):Jeśli chodzi o antykoncepcję to ona się ma nijak do HTZ. Antykoncepcja dostarcza dodatkowych w stosunku do normalnego poziomu hormonów, natomiast HTZ dostarcza tych hormonów tak około 1/3
do ilości którą miałabyś naturalnie z własnych jajników. HTZ nie podnosi estrogenów do normalnego poziomu tylko sporo poniżej na zasadzie byle było trochę na plusie.
Możliwe, że leżysz za bardzo na wznak spróbuj wyższej poduszki. Może się okazać że za bardzo naciągasz ścięgna i szwy w środku. Spróbuj pozycji z lekko uniesionymi nogami lub zgiętymi w kolanach - coś pod kolana miękkiego i górną częścią tułowia lekko uniesioną. Ja tylko tak mogę spać inaczej boli.


Dodatkową poduchę dorzuciłam zaraz po powrocie ze szpitala :). Ten ból jest dziwny, bo w pozycji na wznak nie boli w ogóle. Pojawia się, gdy prawa noga jest zgięta w stawie biodrowym (z wyjątkiem pozycji na wznak).

Poczytałam trochę o HTZ, m. in. w kontekście raka jelita grubego (tu znów mam ryzyko genetyczne po mamie), ale nie tylko i mam mieszane odczucia - treści artykułów podparte badaniami potrafią być skrajnie odmienne :kolobok_ireful3: . Trafiłam też do wątku nt. HTZ na "duszkach" i tam z kolei dziewczyny pisały o problemach z doborem HTZ. Ja nie lubię być królikiem doświadczalnym w próbach, który lek zadziała, a który będzie rozregulowywal organizm i jeszcze płacić za to spore pieniądze (mam na myśli wizyty u lekarza). Nie zamykam tematu HTZ, będę jeszcze zgłębiać wiedzę w tym zakresie, jednak nie wiem, czy się zdecyduję.
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez hugnonot » 3 paź 2020, o 12:44

jaga napisał(a):
hugnonot napisał(a):Jeśli chodzi o antykoncepcję to ona się ma nijak do HTZ. Antykoncepcja dostarcza dodatkowych w stosunku do normalnego poziomu hormonów, natomiast HTZ dostarcza tych hormonów tak około 1/3
do ilości którą miałabyś naturalnie z własnych jajników. HTZ nie podnosi estrogenów do normalnego poziomu tylko sporo poniżej na zasadzie byle było trochę na plusie.
Możliwe, że leżysz za bardzo na wznak spróbuj wyższej poduszki. Może się okazać że za bardzo naciągasz ścięgna i szwy w środku. Spróbuj pozycji z lekko uniesionymi nogami lub zgiętymi w kolanach - coś pod kolana miękkiego i górną częścią tułowia lekko uniesioną. Ja tylko tak mogę spać inaczej boli.


Dodatkową poduchę dorzuciłam zaraz po powrocie ze szpitala :). Ten ból jest dziwny, bo w pozycji na wznak nie boli w ogóle. Pojawia się, gdy prawa noga jest zgięta w stawie biodrowym (z wyjątkiem pozycji na wznak).

Poczytałam trochę o HTZ, m. in. w kontekście raka jelita grubego (tu znów mam ryzyko genetyczne po mamie), ale nie tylko i mam mieszane odczucia - treści artykułów podparte badaniami potrafią być skrajnie odmienne :kolobok_ireful3: . Trafiłam też do wątku nt. HTZ na "duszkach" i tam z kolei dziewczyny pisały o problemach z doborem HTZ. Ja nie lubię być królikiem doświadczalnym w próbach, który lek zadziała, a który będzie rozregulowywal organizm i jeszcze płacić za to spore pieniądze (mam na myśli wizyty u lekarza). Nie zamykam tematu HTZ, będę jeszcze zgłębiać wiedzę w tym zakresie, jednak nie wiem, czy się zdecyduję.


Czy noga jest wtedy odwiedziona w bok? Może to być więzadło lub ścięgno lub zrost. U mnie na ból taki właśnie dziwny pomaga suplementacja D3 + Mg, po tygodniu suplementacji jest różnica jak tylko odstawię ból wraca.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 3 paź 2020, o 13:25

Skąd wiecie Syrenki gdzie był początek a gdzie koniec szycia? :-o Ja na obydwu końcach miałam supełki nijak do rozróżnienia :-?
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 3 paź 2020, o 13:28

Hug czy się różni:" dodatkowych w stosunku do normalnego poziomu hormonów" od 1/3 ilości z HTZ tych hormonów. Tzn chodzi mi o to gdzie jest ich więcej? Czyli które będą bardziej niebezpieczne?
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez hugnonot » 3 paź 2020, o 14:29

Anita71 napisał(a):Hug czy się różni:" dodatkowych w stosunku do normalnego poziomu hormonów" od 1/3 ilości z HTZ tych hormonów. Tzn chodzi mi o to gdzie jest ich więcej? Czyli które będą bardziej niebezpieczne?

normalna kobieta = naturalny poziom hormonów (produkowany przez jajniki + nadnercza) + dodane hormony z tabletek antykoncepcyjnych
osoba po owariohisterektomii czyli bez jajników = bardzo niski poziom własnych hormonów (tyle co wyprodukują nadnercza) niemierzalny w testach + tyle co dają tabletki lub plastry w efekcie jakieś 30% normalnego poziomu bez antykoncepcji
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 3 paź 2020, o 17:32

:ymhug: co gorsze HTZ czy antykoncepcja dla piersi?
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez hugnonot » 3 paź 2020, o 17:52

Anita71 napisał(a)::ymhug: co gorsze HTZ czy antykoncepcja dla piersi?

nie ma prostej odpowiedzi,
HTZ bierzesz mając więcej lat niż stosując antykoncepcję, a ryzyko raka piersi rośnie z wiekiem, jak to porównywać?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez Anita71 » 3 paź 2020, o 19:34

Stężeniem ilością hormonów w leku? Nie wiem tylko myślę... :-?
Anita71
 
Posty: 8671
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez jaga » 3 paź 2020, o 21:30

hugnonot napisał(a):Czy noga jest wtedy odwiedziona w bok? Może to być więzadło lub ścięgno lub zrost. U mnie na ból taki właśnie dziwny pomaga suplementacja D3 + Mg, po tygodniu suplementacji jest różnica jak tylko odstawię ból wraca.

Ból już jest mniejszy :). Nie zniknął zupełnie, ale na prawym boku już mogę leżeć.
jaga
 
Posty: 173
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 10:58
Wiek: 46
Data operacji: 7 września 2020
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: rozrost złożony z atypią
Zakres operacji: histerektomia całkowita;
znieczulenie dolędźwiowe + narkoza uzupełniająca
Wynik HP: biopsja: polip endometrialny z atypią
abrazja I: rozrost prosty bez atypii
abrazja II (po pół roku od I): rozrost złożony z atypią
Terapia hormonalna: brak

Re: Rozrost złożony z atypią - histerektomia - Jaga

Postprzez hugnonot » 3 paź 2020, o 21:33

Anita71 napisał(a):Stężeniem ilością hormonów w leku? Nie wiem tylko myślę... :-?


Napisałam, że dawka hormonów w preparatach HTZ jest na poziomie około 30% normalnego stężenia w ciele u kobiety, która ma jajniki i jest w okresie menopauzy.
Jest to kwestia indywidualna, jeśli chcesz wiedzieć dokładnie to mierzysz poziom hormonów przed operacją, po operacji, bierzesz HTZ mierzysz poziom po jakimś czasie stosowania wtedy wiesz wszystko. Założę się, że większość nie zna poziomu hormonów tuż przed operacją bo tego nie oznaczono, nie wie ile ma po bo takich badań nie robiono i przy suplementacji też nie wiadomo. Czyli realnie to są trzy znaki zapytania.
Ponadto stężenie w preparatach HTZ jest podane, ale ciało przyswaja różnie inaczej z plastrów, inaczej z tabletek i jest to sprawa indywidualna przepuszczalności skóry czy wydolności wątroby. Nie znam prostej odpowiedzi.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości