KAMA mięsniak trzonu macicy,tylna ściana

Już są po operacji

Re: KAMA mięsniak trzonu macicy,tylna ściana

Postprzez Anita71 » 11 lip 2019, o 18:11

Ja pierniczę gdzie oni do jasnej cholery rozum zatracili!! Moi od razu szli po całości i mieli moje pełne pozwolenie na to!
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Przed operacją - Wiola2214

Postprzez hugnonot » 11 lip 2019, o 23:21

Kama napisał(a):
Anita71 napisał(a):Kama sorki ale, czy u Ciebie w zakresie operacji było usunięcie trzonu macicy, tak jak masz przy swoim opisie w profilu? Bo chyba mi się zapomniało...

Pierwotnie było ale po wybudzeniu po operacji niespodzianka: macica obecna a mięśniak wyluszczony. Na kontroli lekarz zerkna w moją kartę i wpis z wizyty z przed operacji gdzie zanotował że nie planuję więcej dzieci i wskazanie do usunięcia trzonu macicy i nie ma co jej na siłę ratować bo i tak miałam ten brzuch kilka razy cięty.No i teraz mnie pyta jak do tego doszło że jednak była operacja oszczędzająca..... Przyznał się do niedopatrzenia, potwierdził że macica była w dobrym stanie. Nie widziałam się z operatorem przed samą operacją, przyszedł na salę operacyjną jak już spałam.Wyszło jak wyszło... Nie czuję żalu. Lepiej mieć organ niż go nie mieć,pod warunkiem że nie będzie źródłem bólu. Zobaczymy..Nie chciałabym za jakiś czas wracać do tematu.

Kama ciesz się z tego, naprawdę. Oszczędzono Ci wielu kłopotów które kastracja powoduje... to nie jest tak, że radykalna operacja jest taka super i rozwiązuje wszystkie problemy, owszem rozwiązuje jedne (być może), natomiast generuje inne.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: KAMA mięsniak trzonu macicy,tylna ściana

Postprzez Marzena17 » 12 lip 2019, o 14:14

Aneczko, @};- to są tylko pojedyncze przypadki. Nie masz podstaw sądzić, że u Cb tak będzie. Nie nakręcaj się, bo psychika Ci siądzie. Ja zastanawiam się często, że niepotrzebnie zgodziłam się na taką radykalną operację. Powinnam powalczyć o szyjkę i jajniki. Usunęłam jajniki, żeby drugi raz nie trafić na stół... Tak sobie myślę, że takie zachowawcze usuwanie zdrowych narządów nie powinno mieć miejsca. Zresztą nie mam pewności, że nie zachoruję na coś innego. Nasze ciała składają się nie tylko z narządów rodnych. Tak czy siak zawsze są jakieś wątpliwości....Najlepiej nie wracać do przeszłości i iść do przodu. Przytulam Cię Aneczko :ymhug:
Marzena17
 
Posty: 2599
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: KAMA mięsniak trzonu macicy,tylna ściana

Postprzez Aneczka15 » 12 lip 2019, o 14:30

Dziękuję Marzenko, tak widocznie miało być :)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: KAMA mięsniak trzonu macicy,tylna ściana

Postprzez Anita71 » 12 lip 2019, o 15:59

Aneczko nie miałaś ani raka śnie stanu przednowotworowego, poza dziadem mięśniakiem miałaś zdrową macicę i tego trzeba się trzymać. Masz póki co pozostawione zdrowe narządy i tylko należy je badać i tyle. O tym już nie myśl. A to że operator nie do końca zrealizował ustalone z Tobą plany operacyjne to już inna sprawa!
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: KAMA mięsniak trzonu macicy,tylna ściana

Postprzez Anita71 » 12 lip 2019, o 16:01

Miało być: ani stanu przednowotworowego
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: KAMA mięsniak trzonu macicy,tylna ściana

Postprzez Aneczka15 » 12 lip 2019, o 16:12

@};- Anitka:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: KAMA mięsniak trzonu macicy,tylna ściana

Postprzez Anita71 » 12 lip 2019, o 16:39

:-*
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości