I mnie dopadło... Aneczka15

Już są po operacji

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Agatt » 27 lip 2019, o 12:15

A mnie mądrze powiedział mój ginekolog, ze jak widzi kobiety młode, które maja po 20-30 lat i tachaja te torby noszą na rękach te ciężkie już dzieci, a mąż z boku, no bo zakupy to u nas przecież kobiety maja dźwigać, to go krew zalewa, bo wie ze za 20-30 lat ona do niego zapuka bo macica się obniży, albo zaczną się bóle kręgosłupa i to już tak zostanie, dlatego ja mojego męża nauczyłam ze po grubsze sprawunki jeździ on a dzieci nie nosze bo są duże a nawet jak były mniejsze to zawsze im mówiłam ze przytulać zawsze i chętnie a jak bozia nóżki dała to z nich korzystamy, a mój mąż najlepiej kwitował ze jak im niepotrzebne to na Allegro sprzeda :D i córkę moja tez uczę nie dźwigaj popros o pomoc, a walczę u niej w szkole o plecaki już drugi rok, bo to dopiero niszczy kręgosłup....
Agatt
 
Posty: 79
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 18:50
Wiek: 37
Data operacji: 21 września 2019
Metoda operacji, zabiegu: czekam na operację
Powód operacji, zabiegu: Miesniaki przerost endometrium polipy
Zakres operacji: Nie wiem
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Evra plastry

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 27 lip 2019, o 13:38

Bardzo dobre podejście :) Brawo:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Marzena17 » 27 lip 2019, o 14:50

Podpisuję sie pod tym obiema rękoma ^:)^
Marzena17
 
Posty: 2621
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez KaTkA » 27 lip 2019, o 20:31

Aneczko!
dopiero teraz przeczytałam, bardzo się cieszę z Twoich wyników :)
Tak jak piszą dziewczyny, dietka, trochę ruchu i troski o siebie i będzie lepiej

pozdrawiam :)
KaTkA
Avatar użytkownika
KaTkA
 
Posty: 154
Dołączył(a): 12 maja 2019, o 13:47
Wiek: 38
Data operacji: 17 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: naciekająca endometrioza (pochwa, jelito grube, kość krzyżowa i biodrowa, pęcherz moczowy)
Zakres operacji: resekcja fragmentu jelita grubego, histerektomia,
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak (jajniki ocalone)

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez hugnonot » 27 lip 2019, o 23:18

Aneczka15 napisał(a)::kolobok_biggrin: Hug, moja złota. Co to jest IG? Chleb IG? Czy IG to coś z indeksem glikemicznym?

IG - indeks glikemiczny, chleb IG - chleb o obniżonej zawartości cukru (tak naprawdę ma też mało pszenicy która łatwo zamienia się w cukier), czasami chleb IG nazywa się chlebem dla cukrzyków
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez hugnonot » 27 lip 2019, o 23:20

Marzena17 napisał(a):
hugnonot napisał(a):Kręgosłupy kobiet są w znacznie gorszym stanie niż mężczyzn bo gospodarka hormonalna gorsza na starość i... zauważyłyście, że ciężary codzienne zawsze noszą kobiety np. targają siaty z zakupami podczas gdy panowie idą z pracy lekko i swobodnie? no właśnie

Huguś @};- Tym razem nie mogę się z Tobą zgodzić. Mądre kobiety, które mogą sobie na to pozwolić, nie noszą ciężarów. Raczej tego nie robiłam, sporadycznie. Zawsze robił to mój mąż i był zły, gdy coś przytaszczyłam do domu. W domu też pomagal mi sprzątać. Łazienka, odkurzanie, mycie na mokro, mycie okien...
to jego działka. Ja byłam i jestem głównie od gotowania i pieczenia....

Tylko nie wszystkie mądre kobiety mają męża...
wadliwy.jpg
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez monte » 28 lip 2019, o 10:25

Ja się ciągle zapominam i potrafię podnieść z miłość i swoje 20 kg 5.5 letnie szczęście 😐
Na tym się najczęściej łapie ☹
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Marzena17 » 28 lip 2019, o 11:18

Huguś @};- Dlatego napisałam, że kobiety, które mogą sobie na to pozwolić. Są sytuacje, których nie przeskoczymy i wtedy musimy same sobie radzić, ale wtedy trzeba pomóc sb i podzielić np zakupy, a nie wnosić wszystko na raz, są torby na kółkach... Ale kobiety często nie myślą. Znam dużo dziewczyn, które mają mężów. Panowie siedzą przed tv, komputerem, z piwkiem.... A one sprzątanie, gotowanie, zakupy, dzieci...
Jeśli na początku związku nie wyznaczymy sb obowiązków wspólnie z mężczyznami, to póżniej już tego się nie da, niestety... Masz rację, Aneczko @};- , że młode kobiety lepiej dbają o siebie... Też jestem typem matki Polki, dobrze, że mam dobrego i mądrego męża.
Marzena17
 
Posty: 2621
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Marzena17 » 28 lip 2019, o 11:22

Monte @};- Mam nadzieję, że teraz już tego nie będziesz robiła, dla swojego dobra [-x
Marzena17
 
Posty: 2621
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez eli-50 » 28 lip 2019, o 16:08

Przerzućmy może problem kręgosłupa w inne miejsce, bo to temat rzeka. I zalejemy zaraz Aneczki pokoik :kolobok_wink3:
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5746
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez hugnonot » 28 lip 2019, o 22:30

Marzena17 napisał(a):Huguś @};- Dlatego napisałam, że kobiety, które mogą sobie na to pozwolić. Są sytuacje, których nie przeskoczymy i wtedy musimy same sobie radzić, ale wtedy trzeba pomóc sb i podzielić np zakupy, a nie wnosić wszystko na raz, są torby na kółkach... Ale kobiety często nie myślą. Znam dużo dziewczyn, które mają mężów. Panowie siedzą przed tv, komputerem, z piwkiem.... A one sprzątanie, gotowanie, zakupy, dzieci...
Jeśli na początku związku nie wyznaczymy sb obowiązków wspólnie z mężczyznami, to póżniej już tego się nie da, niestety... Masz rację, Aneczko @};- , że młode kobiety lepiej dbają o siebie... Też jestem typem matki Polki, dobrze, że mam dobrego i mądrego męża.

:x
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Marzena17 » 2 sie 2019, o 09:09

Aneczko @};- Co u Ciebie? Jak Twój Synuś? Dostał tę pracę? :-bd
Marzena17
 
Posty: 2621
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 2 sie 2019, o 12:49

@};- Hej Marzenko:) Dziękuje za pamięć. Tak, Tomek dostał się na staż do huty. Zrobił wszystkie badania, wysiłkowe też. Wsadzili go na godzinę do sauny i jeszcze dmuchali gorącym powietrzem, jakieś rowerki, bieżnie. Dał radę. Był na szkoleniu bhp. Ale jest tyle procedur... Bo to idzie przez urząd pracy. Teraz czeka na termin przyjęcia... Musieliśmy go ratować z kasą, bo nadal nie zarabia:( Przez tę policję stracił czas i pieniądze. Ale chociaż spróbował.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 2 sie 2019, o 13:04

=(( A tak wogóle moje Panie, lipa... Byłam dzisiaj na tym przesiewowym badaniu densytometrycznym w kier osteoporozy. I niestety, w kości udowej mam osteopenię, czyli mały krok do osteoporozy, a w szyjce kości udowej(tej którą najczesciej łamią starsze panie ) mam już pelną osteoporozę. Podobnie będzie w pozostałych kościach. Mam dopiero 50 lat, babka z badań też wywaliła na mnie gały. Winny kto jest? Za szybka menopauza i niedobór hormonów. Dbam o siebie, nie palę, nie mam otyłości, ćwiczę, jestem aktywna, i co? Dupa. To nie wyrok oczywiście. Nie będę płakać, ale jestem trochę zła. Nie dostałam po przekwitnieciu HTZ, teraz już za późno. Eh... Jak bedziecie miały okazję, te z Was, które już są po 50 tce i wcześnie z jakichś przyczyn weszły w menopauzę, zbadajcie się. Badanie kosztuje ok stówy i jest bez skierowania. No chyba, że będzie jak u mnie darmowy program profilaktyczny. Zapisałam się z tym wynikiem do specjalisty od osteoporozy i trzeba się będzie czymś ratować. Musiałam zapłacić z gory za tę wizytę, bo jestem za młoda na darmową! Na razie wzięłam się za dietę, żeby nie zapracować na cukrzycę,bo mam za wysoki cukier.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 2 sie 2019, o 13:06

I przepraszam, że mało się ostatnio odzywałam, czasem tak mam, że czytam, a nie piszę. Muszę mieć wenę. Buziaczki:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez maria » 2 sie 2019, o 13:14

Aneczko tak mi przykro ,ale na pewno dostaniesz jakieś leki i Ci pomoże
też chyba pójdę sobie zrobić badanie ,bo bardzo boli mnie kręgosłup
i biodra , ,mam menopauzę chirurgiczną ,nie piję nie palę
niestety z ćwiczeniami jest ciężko ,mam kłopoty gdy trochę więcej w domu porobię
nie umiem chodzić boli kręgosłup ,biodra pachwiny myślałam ,że to wina usuniętych węzłów chłonnych
Aneczko a jakie Ty miałaś objawy ,że poszłaś zrobić badanie :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Anita71 » 2 sie 2019, o 15:24

Aneczko jak wygląda to badanie? Czym jest wykonywane, bo czytam w necie i same pierdolety na co i komu i po co ale nie jak!? :-?
Anita71
 
Posty: 8676
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez anulek » 2 sie 2019, o 15:37

Ja dostałam zalecenie od gin żeby po naszej operacji do końca życia brać jedną tabletkę witaminy D3 2000 jednostek i tego pilnuję.
anulek
 
Posty: 688
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Anita71 » 2 sie 2019, o 15:39

1 dziennie Anulek?
Anita71
 
Posty: 8676
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 2 sie 2019, o 15:51

To badanie to densytometria. Robi się je w wybranych jednostkach, z reguly w pracowniach rtg. To bad za pomocą promieni rtg. Leżysz sobie lub siedzisz. Badają biodro lub kręgosłup lub nadgarstek. Moim zdaniem najlepiej robić biodro, bo tam duże kości. Maszyna przesuwa się kilkakrotnie ponad badanym miejscem, potem wydruk i opis. Żadnego przygotowania nie trzeba. Żadnego picia czegoś cieniujacego.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości