I mnie dopadło... Aneczka15

Już są po operacji

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Marzena17 » 22 cze 2019, o 13:29

Dzięki Rose @};-
Marzena17
 
Posty: 2617
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Marzena17 » 22 cze 2019, o 13:32

Aneczko, wracaj szczęśliwie do domku :kolobok_heart: Żebyś się ne umęczyła, bo to jednak 100 km :kolobok_girl_pinkglassesf:
Marzena17
 
Posty: 2617
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 22 cze 2019, o 14:25

Dzięki Dziewczyny:) Ja już w domku:) Rozpakowana, wykąpana razem z włosami, ha ha. Pranie puszczone, ja jako nadzorujaca. Mąż na zakupach, zaraz obiad bedziemy pichcić. Oj bieda bez kobity. Dom nie runął. Dali sobie radę i oprócz małych niedoróbek jest ok:) Specjalnie dla mnie mąż odpicował dolną łazienkę z prysznicem i kabiną i teraz to moje królestwo :) Chodzę całkiem sprawnuw, mam trochę schodów w domu, oczywiście pamiętam, żeby nie szaleć. A najlepsze było to, że jak mnie mąż po tym tygodniu zobaczył przy odbiorze ze szpitala, to z szerokim usmiechem stwierdził, ze wyglądam, jak przedtem, ha ha...
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 22 cze 2019, o 14:26

:o3 Pieski też wygłaskane:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 22 cze 2019, o 14:47

:kolobok_ireful2: A jeśli chodzi o szpital, to lekarzy bardzo rzadko widywalysmy, tylko na wizytach. Żaden nie przyszedł i nie wyjaśnił niczego sam z siebie. Dowiadywalysmy się z wizyt, jak gadali do siebie. Macali brzuchy i po dwoch dniach oglądali blizny. Ja się dowiedziałam, bo spytałam o zakres operacji. Powiedział, że żadnych niespodzianek, co usunął i że jajniki ok. I tyle. Koleżanka obok, przyjęta z rzekomym guzem jajnika, tylko dlatego dowiedziała się, co jej było, bo była zjawiskiem na oddziale. Otóż miała wodniaka wyrostka robaczkowego, który wkomponował sobie jajnik(zdrowy). Teoretycznie powinna być na chirurgii, nie omieszkano jej tego powiedzieć. A że pierwszy raz coś takiego widzieli, to było głośno o jej przypadku. A ta z siecią, jak spytała co z nią... Machniecie reką i "wszystko dobrze". Żaden operator do nas nie przyszedł. Ja musiałam spytać, kto mnie operował, dowiedziałam się, że "generał", czyli niby ten mój lekarz. Nie wiedziałam kto, bo odleciałam w narkoze, zanim jakikolwiek członek zespołu, oprócz anestezjologa, pojawił się na sali. Normalnie kosmos. Mam nadzieję, że dobrze mi to wszystko zrobiono. Na kontrolę idę już do mojego lekarza, pierdzielę. Ten mój operator i tak nie będzie mnie pamiętał ... Robi takich jak ja na pęczki. Personel średni, oprocz zastrzyków i kroplowek i lekow oraz posiłków, w ogole do nas nie zaglądał. Aż mi się skora pod plastrem z opatrunkiem zaczęła sączyć i swędzieć. Jak to zobaczyłam w lusterku, to wtedy zmieniły, a raczej zdjęły opatrunek. Był czwartek po południu. Operacja była we wtorek. Jak zobaczylam ilość zakrzeplej krwi w opatrunku, to sie za łeb złapałam. W piątek to już by może robaki tam się zalęgły, bo przecież upal był. Goję się dobrze na szczęście. Odparzenie się goi i reszta też. Mam szwy rozpuszczalne. Tylko będzie trzeba odciąć końcówkę z pętelką. Ale dzisiaj ani wczoraj nie miałyśmy info o tym. Powiedziała nam to mimochodem oddzialowa przy przyjęciu. Normalnie szok dziewczyny.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Anita71 » 22 cze 2019, o 15:02

Ufff Aneczko co tu dopowiedzieć? Myślę, że faktycznie nie ma lecieć na wizytę do operatora. Wiesz ja poszłam do mojego, bo do kogoś musiałam, a z usług poprzedniego, tak jak już pisałam zrezygnowałam. :D Rób tak Aneczko, żeby Tobie było wygodnie. Nie masz problemu onkologicznego więc nie ma co szaleć. Ale chyba nie kapałas się co? [-x Tylko prysznicowałas? :ymhug: :x
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 22 cze 2019, o 16:01

:-* Tak Anitko, prysznicowalam się tylko. I myłam ranę szarym mydłem.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Anita71 » 22 cze 2019, o 16:04

:ymhug: :-bd
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez olikkk » 22 cze 2019, o 16:16

Witaj w domciu Aneczko :ymhug:
No niestety kolejny przykład na to, że po operacji nikt się mami nie intetesuje :(
Na obchód za każdym razem przychodzi inny lekarz, nie widzisz swojego operatora, a często nawet nie wiesz kto nim był, nikt nie uważa za stosowne poinformować Cię jak przebiegła operacja, co i dlaczego nam wycięto, czego możemy się spodziewać po operacji itp.
Jeśli sama nie dopytasz, niczego się nie dowiesz, a często nawet nie ma kogo zapytać ....
Zostajesz sama że wszystkim i potem informacji gdzie szukać ?
W Internecie .... I dlatego tu jesteśmy, żeby wypełnić tą lukę jaką nam funduje "służba zdrowia" =((
Ale dzięki temu mamy siebie :-bd
I to jest jedyny plus minusów "służby zdrowia" :p
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19231
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Anita71 » 22 cze 2019, o 17:03

:ymapplause:
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 22 cze 2019, o 17:08

:-* Tak Oliku. Masz 100%racji. Na salę operacyjną wjeżdża kolejna góra mięsa, którą trzeba wypreparować z niektorych narządów. Nie widzą nas, nie pamiętają. Mam nadzieję, że mnie dobrze wypreparowali. A potem... Do domu... I następna. Minimum 2 wizyty prywatne po 300 zł każda, żeby generał zechciał preparować. Przepraszam za sarkazm, ale to mi się teraz ciśnie. I przepraszam, jeśli urazilam dobrych operatorów, którzy nie traktują nas w ten sposób. Wierzę, że tacy istnieją.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Anita71 » 22 cze 2019, o 17:23

I właśnie dlatego że tacy są w większości przypadków z piedestałów, to tym bardziej powinni dobrze nas operować. To mogłoby ewentualnie usprawiedliwić ich wyniosłość.
Anita71
 
Posty: 8672
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez belli812 » 22 cze 2019, o 21:17

Aneczko super że już we własnym łóżku :kolobok_yahoo:. Cieszę się, że wszystko się udało i będziesz szybko dochodzić do zdrowia. Wypoczywaj i ciesz się życiem. Całuski :kolobok_kiss2:
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 23 cze 2019, o 07:52

@};- Dziękuję Belli:) Cieszę sie, że na swoim już :)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Szklanka » 23 cze 2019, o 07:56

Aneczko teraz zdrowiej i odpoczywaj we własnym łóżeczku w domciu. I tak jak przed chwilą Kamie napisałam naucz się używać palca wskazującego :D
Kochać i tracić, pragnąć i żałować,
Padać boleśnie i znów się podnosić,
Krzyczeć tęsknocie "precz!" i błagać "prowadź!"
Oto jest ŻYCIE: nic, a jakże dosyć...

/Leopold Staff/
Avatar użytkownika
Szklanka
 
Posty: 1388
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 00:04
Lokalizacja: Zagłębie Miedziowe
Wiek: 46
Data operacji: 19 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Pierwsza operacja 19.12.2018: mięśniaki na macicy, guz na lewym jajniku
Druga operacja 14.03.2019: zły wynik HP z pierwszej operacji
Zakres operacji: Pierwsza operacja: macica z szyjką i przydatkami, cięcie poziome
Druga operacja: sieć większa, węzły chłonne biodrowe, ściana otrzewnej, cięcie pionowe
Wynik HP: Pierwsza operacja: rak endometrioidalny jajnika lewego G2, Figo IA
Druga operacja: OK
Terapia hormonalna: Nie mam takiej jeszcze

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 23 cze 2019, o 08:16

Wiesz co jest najgorsze Szklaneczko, że nie wyglądam na chorą... Mąż rozumie. Ale syn niekoniecznie. "To nie możesz nawet czajnika z wodą podniesc?" A ja na to... "Chcesz zobaczyć ranę i bliznę?" "Nieee". Może jakbym do czoła wzdłuż była rozcięta, to by zrozumieli niektórzy. Nie jest zły chlopak. Ale rzeczywiście...Wygląm za normalnie, chodzę normalnie po domu, nie zgięta wpół, nie jęczę. Znaczy zdrowa, ha ha.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Kama » 23 cze 2019, o 09:06

Moje dzieciory chyba rozumia bo dużo mi pomagają. No ale ranę widzieli wszyscy. Dużo ja wietrzę więc nie było innej opcji żeby się nie napatoczyc na jej widok. A jeszcze parę dni po operacji wyszły naokoło okropne siniaki ( do dziś jeszcze nie zeszły) jakby ktoś brzuch skopał więc tym bardziej masakrycznie to wyglądało.
Przed najmłodszą córką chowałam się ale sama poprosiła czy może zobaczyć.
Aneczka przy wietrzeniu rany poproś synia o szklankę wody :kolobok_wink2:
Avatar użytkownika
Kama
 
Posty: 164
Dołączył(a): 25 kwi 2019, o 21:36
Wiek: 39
Data operacji: 7 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak srodscienny w trzonie macicy
Zakres operacji: Wyłuszczenie mięśniaka oraz usuniecie licznych zrostów otrzewnowych
Wynik HP: .OK
Terapia hormonalna: .

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Marzena17 » 23 cze 2019, o 09:46

Aneczko, chłopcy inaczej patrzą na te sprawy. Trzeba z nimi rozmawiać.Pokaż mu wypis ze szpitala. Rany nie pokazuj, jak sb nie życzy. Mój syn(18 lat) jest bardzo wrażliwy i nie nadaje się do takich widoków. Pomoże chętnie, jak go o coś poproszę, nie wnika, wie, czego mi nie wolno robić, bo z nim o tym porozmawiałam po powrocie ze szpitala. Ale nic tak naprawdę się nie zmieniło, mama wygląda tak samo i krząta się po domu jak dawniej, przynajmniej próbuje..Aneczko, rozmawiaj ze swoimi mężczyznami. To dobre chłopaki, ale pewne rzeczy trzeba im wytłumaczyć. \:D/ I pamiętaj: 10 dni nic nie robisz, leżysz i pachniesz... @};-
Marzena17
 
Posty: 2617
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez maria » 23 cze 2019, o 09:55

Aneczko chłopak jest młody nie rozumie co oznacza taka operacja
są kobiety które nie wiedzą jak ciężko po takim zabiegu
mężowi jego mama parę dni po zabiegu powiedziała ,że mam jej iść pomóc posprzątać po remoncie
i przestać się pieścic =))
Aneczko uważaj na siebie :ymhug:
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez KaTkA » 23 cze 2019, o 11:37

Aneczka15 wspaniałe wieści ze wszystko dobrze i że w domu... Ja jeszcze w szpitalu, ale liczę że już niedługo.
KaTkA
Avatar użytkownika
KaTkA
 
Posty: 154
Dołączył(a): 12 maja 2019, o 13:47
Wiek: 38
Data operacji: 17 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: naciekająca endometrioza (pochwa, jelito grube, kość krzyżowa i biodrowa, pęcherz moczowy)
Zakres operacji: resekcja fragmentu jelita grubego, histerektomia,
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak (jajniki ocalone)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości