I mnie dopadło... Aneczka15

Już są po operacji

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 3 wrz 2019, o 22:36

:kolobok_kiss3: Dokładnie Kochane:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Anita71 » 4 wrz 2019, o 06:54

:kolobok_yahoo:
Anita71
 
Posty: 8673
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez olikkk » 4 wrz 2019, o 10:54

Aneczko cieszę się, że wszystko wróciło do normy :-bd
Fakt, z wiekiem inaczej się podchodzi do pewnych spraw, łatwej opanować emocje, bo i po co się denerwować duperelami ;))
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19231
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 4 wrz 2019, o 19:09

:kolobok_smoke: grunt to wylozować:)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 4 wrz 2019, o 19:10

No... Może bez tego papieroska... Chodziło o przesłanie:) Ale w pewnym momencie byłam naprawdę zła, jak chmura gradowa.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Anita71 » 4 wrz 2019, o 20:39

:-* @};-
Anita71
 
Posty: 8673
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez belli812 » 7 wrz 2019, o 13:17

Wszystkiego dobrego Aneczko :kolobok_give_heart2: Pozdrawiam
belli812
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 29 cze 2018, o 17:57
Wiek: 54
Data operacji: 22 lutego 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki olbrzymie, anemia, bardzo obfite miesiączki.
Zakres operacji: usunięcie macicy, szyjki i jajników
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: systen50

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Stynka » 7 wrz 2019, o 19:04

I ja się dołączam @};- @};- @};-
Stynka
 
Posty: 4351
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 8 wrz 2019, o 01:39

Dziękuję Kochane :) Moje obchody 28 rocznicy ślubu trwały ponad 6 godzin:) Najpierw kolacja, potem pochodzilismy po galerii(na dworze bylo zimno i lało) , odwiedziliśmy empik, a następnie podziwialismy lodówki, ha ha... Potem poszliśmy na olbrzymi i obrzydliwie(hi hi) smaczny i słodki deser lodowy, a na koniec było kino . Do domu dotarliśmy po północy. :kolobok_heart:
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Marzena17 » 8 wrz 2019, o 10:00

Brawo Aneczko :ymapplause: Jak stare dobre małżeństwo....a równocześnie romantycznie...Życzę kolejnej 28 i więcej w miłości, szczęściu i zrozumieniu. :kolobok_kiss3:
Marzena17
 
Posty: 2617
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Marzena17 » 8 wrz 2019, o 10:06

I fajnie, że nie musisz wracać do pracy, tylko spokojnie cieszyć domem i ogrodem, i dochodzić do zdrowia ... Taki piękny czas bez tej gonitwy, w którą, ja już wpadłam. Powodzenia Aneczko :ymhug: i spokojnych :o3 :o3 :o3
Marzena17
 
Posty: 2617
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Anita71 » 8 wrz 2019, o 10:16

@};-
Anita71
 
Posty: 8673
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 8 wrz 2019, o 12:53

Dziękuję, dziękuję, dziękuję :)
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez olikkk » 8 wrz 2019, o 14:41

Aneczko i romantycznie było i praktycznie :D Bardzo się cieszę, że świętowanie się udało i życzę Wam kolejnych pięknych rocznic :kolobok_give_heart2: :kolobok_air_kiss:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19231
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez eli-50 » 8 wrz 2019, o 22:38

Aneczko kolejnych lat w szczęściu, zdrowiu i miłości @};- %%- :x
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5739
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 9 wrz 2019, o 11:04

:x :kolobok_girl_in_love:
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 9 wrz 2019, o 17:04

Przyszedł mi przed chwilą wynik usg tarczycy na maila, kilkanaście guzków (3-10mm), wg klasyfikacji TiRads II i III kategoria, w środku lewego plata zwapnienia 2-4 mm, kat II. I jeden węzeł pozapalnie zmieniony w sąsiedztwie prawego płata. Ogólnie wskazana obserwacja wyżej wymienionych, o biopsji zdecyduje ew endo. Wizyta na koniec września. I wiecie, co jeszcze zrobiłam? To przez tę osteoporozę i zwapnienia w tarczycy i w usuniętym mięsniaku. Zastanowiło mnie dlaczego ja wapnieję w tkankach miękkich, a nie mam wapnia w kościach. No i te okropne bóle kostno stawowe. Nawet ręce zaczynają mnie boleć, a reumatyzm wykluczono pół roku temu. Oczywiście wszelka literatura poszła w ruch. Być może to zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej, za które mogą odpowiadać przytarczyce o których nikt nie mówi. Przytarczyce powiekszone l moga wyglądać w usg jak jedne z guzków tarczycy. Ich choroba też powoduje osteoporozę. Wystarczy zbadać poziom parathormonu. A przy okazji badam wapń, wapń zjonizowany i fosfor, oczywiście płatnie i może jakiś obraz się okaże. To też się endokrynologowi przyda. Zobaczymy. Jutro czekają mnie krzywe insulinowa i cukrowa. Jeszcze tak wybadana nigdy nie byłam. Chcialabym po wszystkich już kłuciach i wynikach, aby ktoś złożył to w całość. Przepraszam, że pomarudziłam.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Anita71 » 9 wrz 2019, o 17:54

Aneczko przykre jest to, że sama musisz bawić się w diagnozy, przecież to wszystko na tacy powinien podać lekarz. Ale dobrze, że jesteś dociekliwa, cierpliwa w tym wszystkim, no i masz wiedzą, wiesz jak się i w czym obrócić. Biedne są osoby, zdane tylko na wiedzę lub niewiedzę lekarzy. Badaj się dalej Kochana Syrenko i dbaj o siebie! :ymhug:
Anita71
 
Posty: 8673
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez hugnonot » 9 wrz 2019, o 18:09

Aneczka15 napisał(a):Przyszedł mi przed chwilą wynik usg tarczycy na maila, kilkanaście guzków (3-10mm), wg klasyfikacji TiRads II i III kategoria, w środku lewego plata zwapnienia 2-4 mm, kat II. I jeden węzeł pozapalnie zmieniony w sąsiedztwie prawego płata. Ogólnie wskazana obserwacja wyżej wymienionych, o biopsji zdecyduje ew endo. Wizyta na koniec września. I wiecie, co jeszcze zrobiłam? To przez tę osteoporozę i zwapnienia w tarczycy i w usuniętym mięsniaku. Zastanowiło mnie dlaczego ja wapnieję w tkankach miękkich, a nie mam wapnia w kościach. No i te okropne bóle kostno stawowe. Nawet ręce zaczynają mnie boleć, a reumatyzm wykluczono pół roku temu. Oczywiście wszelka literatura poszła w ruch. Być może to zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej, za które mogą odpowiadać przytarczyce o których nikt nie mówi. Przytarczyce powiekszone l moga wyglądać w usg jak jedne z guzków tarczycy. Ich choroba też powoduje osteoporozę. Wystarczy zbadać poziom parathormonu. A przy okazji badam wapń, wapń zjonizowany i fosfor, oczywiście płatnie i może jakiś obraz się okaże. To też się endokrynologowi przyda. Zobaczymy. Jutro czekają mnie krzywe insulinowa i cukrowa. Jeszcze tak wybadana nigdy nie byłam. Chcialabym po wszystkich już kłuciach i wynikach, aby ktoś złożył to w całość. Przepraszam, że pomarudziłam.

Ból kostno-stawowe, kurcze, drętwienia, zwapnienia to często niedobór magnezu, mam zwapnienie dosyć rozległe i kiedy jem magnez nie ma problemu, gdy tylko mocno spada zwapnienie mnie ciągnie, boli itp. podobnie jest z haluksami, jesli je masz i bolą to trzeba sporo magnezu i będzie widać efekt. Niedobór magnezu to też kurczowe bóle jelit.
Czy warto zbadać poziom magnezu wydaje mi się, że nie bo we krwi on jest zawsze OK, gdy za mało go w ciele jest wyciągany z kości a wtedy one bolą. A i charakterystyczne dla niedoboru magnezu są problemy z zębami.
Aneczka15 napisał(a):Huguś, to chyba nie był ten najnowszy aparat. On się nazywał Acuson Sequoia 512.Lekarz używał kilku głowic . Napisałam o wyniku w moim wątki, żeby nie tu nie zaśmiecać.

najważniejsze są umiejętności radiologa, jeden ma super aparat ale nic nie stwierdzi inny mając przeciętny wyczyta wszystko, kwestia wiedzy i doświadczenia.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: I mnie dopadło... Aneczka15

Postprzez Aneczka15 » 9 wrz 2019, o 18:20

No właśnie Hug, robiłam magnez i był ok... We krwi... A gdzie indziej , jak mówisz, może go nie być. We krwi wapnia też u mnie pod górną granicę, a nie ma go w kościach. Jakaś paranoja, ale nikomu nie chce się w to wnikać. Mam w kregoslupie piersiowym aż mosty kostne, zwane osteofitami i syndesmofitami i tu się nabudowało, bo to zwyrodnienia. Mam też halluksy Hug. One same mnie nie bolą, ale bolą palce, jak na nich staję. I jak je zginam. W sumie suplementowalam i wapń i magnez i wit d3 i parę innych rzeczy, ale jeśli szwankują przytarczyce i tarczyca, to trzeba to wyprowadzić na prostą, a w tym może pomoc dobry lekarz. Ten endo jest dla mnie nowy. Wynalazlam go po dobrych opiniach, nie w moim mieście. Bo u nas jakaś kpina, przez rok sie nigdzie nie dostałam, nawet prywatnie. Zobaczę, co wyjdzie z wyników. Na razie nie będę gdybać. Ale wkurza mnie to powoli.
Aneczka15
 
Posty: 2052
Dołączył(a): 21 mar 2019, o 20:19
Wiek: 51
Data operacji: 18 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniak trzonu macicy, torbiel jajowodu.
Zakres operacji: Laparotomia, usunięcie trzonu macicy i jajowodów z pozostawieniem szyjki macicy i jajników
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Ovestin krem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowały się z naszą pomocą



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości