Nasilona dysplazja szyjki macicy dużego stopnia CIN3 - Teresa

Re: Nasilona dysplazja szyjki macicy dużego stopnia CIN3 - T

Postprzez olikkk » 18 gru 2017, o 01:04

Tereniu życzę Ci, żeby opuściły Cię już wszystkie dolegliwości, jakie jeszcze gdzieś się czają :ympray:
Wracaj szybciutko do zdrowia :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Nasilona dysplazja szyjki macicy dużego stopnia CIN3 - T

Postprzez Martyna90 » 18 gru 2017, o 13:50

Witaj Teresa , odnośnie tych zrostów to nawet po usunięciu szyjki , zostaje przecież trzon macicy tą ranę po cięciu trzeba zaszyć i tak myślę że chodzi o zrosty w miejscu szycia , czytałam też o przypadku , że lekarz po konizacji nie zostawił dziewczynie dziurki w szyjce i krew miesiączkowa nie miała którędy odpływać , trochę biedy było . Ja zabieg musiałam przełożyć na 28 grudnia , trochę mi cykl zwariował i okres przyszedł później niż zwykle . W kwestii zakresu cięcia to zdaje się na lekarza , powiedział że gdybym miała ze 45 lat to by się nade mną nie rozczulał i usunął by macicę przy takich zmianach , ale póki co przyjmuje taktykę oszczędzającą , tym bardziej że chciałabym zachować szansę na kolejne dziecko , chociaż szyjka to poleci raczej w większym zakresie , żeby nie bawić się co kilka tygodni w docinanie po kawałku . Po tej operacji najważniejszy będzie margines zdrowych tkanek w miejscu cięcia no i opis histopatologiczny zmian , mam nadzieję że to wciąż będzie tylko HSIL i nic gorszego ...
Martyna90
 
Posty: 176
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 14:48
Wiek: 27
Data operacji: 28 grudnia 2017
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja HSIL
Zakres operacji: Amputacja szyjki macicy
Wynik HP: HSIL
Terapia hormonalna: nie

Poprzednia strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości