Dysplazja szyjki macicy Cin ll - Syla

Dysplazja szyjki macicy Cin ll - Syla

Postprzez Syla » 17 paź 2016, o 22:03

Witam jestem 11 dni po usunieciu macicy wraz z szyjka. Niepoja mnie lekko różowe plamienia czy to normalne? Skąd ta wydzielina skoro nie mam macicy. Jestem załamana a wizytę u gin mam dopiero w listopadzie :(
Syla
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 12:06
Wiek: 33
Data operacji: 6 października 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia miedzymiesiączkowe. Dysplazja szyjki macicy. Cin ll
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z szyjką pozostawione jajniki
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzebuję

Re: Witamy nowe Syrenki :)

Postprzez kolka43 » 17 paź 2016, o 22:42

Syla! Witam Cię w naszym gronie. Myślę, że narazie nie musisz się niczego obawiać, 11 dni to bardzo krótki okres od operacji. Jeżeli nie gorączkujesz to bez paniki.Tak jak inne Syrenki podpowiadały - duuuuuuużo odpoczywać, nie stresować się i nie dźwigaj. Ja już wróciłam do pracy i nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam- nie posłuchałam ani męża, ani pani doktór(ona nie wie) ani Syrenek. Oszczędzam się jak potrafię i Ty tez tak rób a wszystko wróci do normy. :ymhug:
kolka43
 
Posty: 54
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 12:03
Wiek: 51
Data operacji: 26 sierpnia 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: trzon macicy, jajowody
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Nie

Re: Witamy nowe Syrenki :)

Postprzez ismena » 17 paź 2016, o 23:47

Kolka Ty już wróciłaś do pracy???? :-o :-o :-o dobrze czytam, że to nie minął nawet miesiąc od operacji??? no to ja byłam wyjątkowo słabowita, po laparoskopii, po miesiącu, męczyłam się po dwóch godzinach siedzenia za biurkiem. A jako że człowiek wmawia sobie ze jest niezastąpiony to spróbowałam posiedzieć cały dzień w pracy - oj szybko wróciłam do łóżeczka, dochodziłam do siebie przez trzy dni albo i lepiej.

Uważaj na siebie, pliiiiisssss :ymhug: :ymhug: :ymhug:
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Witamy nowe Syrenki :)

Postprzez ismena » 17 paź 2016, o 23:52

Syla napisał(a):Witam jestem 11 dni po usunieciu macicy wraz z szyjka. Niepoja mnie lekko różowe plamienia czy to normalne? Skąd ta wydzielina skoro nie mam macicy. Jestem załamana a wizytę u gin mam dopiero w listopadzie :(


Syla spokojnie, nie stresuj się, po 11 dniach wszystko jeszcze jest bardzo świeżutkie, to że nie masz macicy to jeszcze nie znaczy że nie możesz plamić. Nie doczytałam, ale masz zostawioną szyjkę? jeżeli tak to jeszcze długo w czasie tzw "dni okresowych" możesz mieć plamienia. Jeżeli nie odczuwasz większych dolegliwości bólowych to myslę że nie ma powodu do obaw. odpoczywaj, unikaj schylania się, dźwigania (!!!), podnoszenia rąk do góry. Duzo spaceruj, ale bez przesady. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku. A będzie dobrze :x :x :x :ymhug: :ymhug: :ymhug:

już doczytałam, szyjkę tez masz usuniętą. Ale i tak myślę, że nie ma co rwać włosów z głosy. Do listopada nie jest daleko a jeżeli nie ma innych niepokojących objawów to spokojnie możesz poczekać na wizyte. :x
ismenka
Avatar użytkownika
ismena
 
Posty: 5505
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 13:43
Lokalizacja: pd. Mazowsze
Wiek: 54
Data operacji: 14 kwietnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: obfite miesiączki, niedokrwistość z niedoboru żelaza i kwasu foliowego, mięśniaki
Zakres operacji: amputacja trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: Najpierw Orgametril potem Activelle w celu całkowitego wyeliminowania miesiączek - po 4 mies.brak zadowalających efektow. po operacji nic nie biore

Re: Witamy nowe Syrenki :)

Postprzez Syla » 18 paź 2016, o 09:53

Dziękuję za słowa otuchy trochu mi ulżyło bo mam już dość patrzenia na czerone podpaski wieczne krwawienia na okrągło niezwiązane w ogóle z okresem. Myślałam że jak wytną macicę to wszystko się skończy a tu te plamienia ale teraz będę spokojna może wytrwam do listopada do wizyty kontrolnej noi najwiekszy stres wyniki hist. Matko ile my kobiety musimy wycierpiec :-ss a jeszcze doszły mi jakieś zgrubienia pod szwami po obu stronach co to może być :(
Syla
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 12:06
Wiek: 33
Data operacji: 6 października 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia miedzymiesiączkowe. Dysplazja szyjki macicy. Cin ll
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z szyjką pozostawione jajniki
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzebuję

Re: Witamy nowe Syrenki :)

Postprzez basia65 » 18 paź 2016, o 19:48

Syla witam Cię bardzo serdecznie :ymhug: te plamienia, to nic takiego, pewnie masz zostawione jajniki i jajowody i to jest przyczyna tych plamień, a co do zgrubienia w miejscu szwu, to też jest normalne w tak krótkim okresie po operacji, bo tam w środku wszystko długo się goi, a na to potrzeba kilka miesięcy, pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości :ymhug:
basia65 Obrazek
Avatar użytkownika
basia65
 
Posty: 4138
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 14:52
Lokalizacja: Pomorskie
Wiek: 57
Data operacji: 12 sierpnia 2013
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50

Re: Witamy nowe Syrenki :)

Postprzez Syla » 18 paź 2016, o 20:27

Oczywiście nie wytrzymałam i zadzwoniłam do mojej pani ginekolog bo bardzo mnie boli po lewej stronie a teraz jest jakby wypukłe jajko. Kazała mi sie pokazać u niej w szpitalu bo akurat ma dyżur. Stwierdziła przez tel ze może zrobił się krwiak. Czy to znaczy że znów będę cięta? ??? Jak sie usuwa takie krwiaki?? Miał ktoś podobny przypadek?? :(
Syla
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 12:06
Wiek: 33
Data operacji: 6 października 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia miedzymiesiączkowe. Dysplazja szyjki macicy. Cin ll
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z szyjką pozostawione jajniki
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzebuję

Re: Witamy nowe Syrenki :)

Postprzez vika45 » 18 paź 2016, o 20:32

To chyba strzykawką zciągają, może antybiotyk włączy....U naszej Alicji to krwiak sam znalazł sobie ujście w szwie i ciekł strumyczek :D
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7125
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: Witamy nowe Syrenki :)

Postprzez Syla » 18 paź 2016, o 21:37

Vika45 a to trzeba iść do szpitala czy zrobią mi to od ręki? ?
Syla
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 12:06
Wiek: 33
Data operacji: 6 października 2016
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Krwawienia miedzymiesiączkowe. Dysplazja szyjki macicy. Cin ll
Zakres operacji: Usunięcie macicy wraz z szyjką pozostawione jajniki
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: nie potrzebuję


Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości