Chciałabym się przywitać

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez małgosiek » 28 maja 2016, o 10:21

:)
Mala napisał(a):Pytalam lekarza rodzinnego odradził mi sztuczną suplementację.Tylko to co naturalne w diecie Marzenko.

Mała mój lekarz także odradzili sztuczna suplementacje.Pozdrawiam.
małgosiek
 
Posty: 254
Dołączył(a): 2 lis 2015, o 20:54
Wiek: 44
Data operacji: 6 sierpnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: guz jajnika
Zakres operacji: operacja radykalna
Wynik HP: nowotwór jajnika
Terapia hormonalna: nie wskazana

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez Mala » 28 maja 2016, o 11:33

Olikk, niestety to nie była konsultacja tylko z 1 lekarzem, podobno odradzana jest w przypadku raka sztuczna suplementacja,gdy jest skończone leczenie.Nie gwarantuję, że to jest powszechne,możliwe że co lekarz to opinia.Powiem tak,każdy podejmuje sam decyzję czy będzie brał suplementy czy nie.Ja nie zaryzykuję.
Dzięki za ciepłe słowa Olikk.
Mala
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 maja 2016, o 14:44
Wiek: 37
Data operacji: 1 marca 2016
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy
Zakres operacji: Macica z przydatkami
Wynik HP: ***
Terapia hormonalna: Nie mogę stosować

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez maria » 28 maja 2016, o 13:35

MAŁA gdy miałam radioterapię miałam silną anemię i wtedy pytałam mojej pani doktor o jakieś suplementy które by mi pomogły wtedy pani doktor też odradziła mówiąc że tylko naturalne produkty, stwierdziła że niektóre suplementy nawet przyśpieszają rozrost komórek rakowych :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez Mala » 28 maja 2016, o 15:44

Właśnie coś takiego mi się obiło o uszy jak mój tata chorował na raka.
Mala
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 maja 2016, o 14:44
Wiek: 37
Data operacji: 1 marca 2016
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy
Zakres operacji: Macica z przydatkami
Wynik HP: ***
Terapia hormonalna: Nie mogę stosować

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez olikkk » 28 maja 2016, o 17:39

Uporanie sie ze skutkami menopauzy po operacjach onkologicznych jak widać nie jest takie proste jak w naszym przypadku =((
Trzymajcie się Kobietki :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez Marzenka » 28 maja 2016, o 19:46

Wiecie co dziewczyny? Niestety moja opinia o lekarzach ,zwłaszcza rodzinnych jest niepochlebna-wielu z nich to ignoranci !! Moja pani doktor od razu po operacji,kiedy do niej poszłam z wypisem ze szpitala zwróciła uwagę na powszechnie występujące niedobory witamin i minerałów w populacji i zachęciła mnie do suplementacji,sama bierze D3 i stwierdziła ,że już jakiś rok nie choruje.Powiedziałam jej o tym jak przed operacja przez 2 tyg piłam sok wyciskany z buraka i jabłka-pochwaliła dietę sokową.
Poza tym zastanawiam się skąd niby mam wziąć naturalną witaminę D3 w odpowiedniej ilości,skoro żeby osiągnąć 1000 j.m musiałabym codziennie zjadać 200 g pieczonego łososia lub 660 g makreli albo 20 jajek,kilka kg sera żółtego......
Dlatego nie wierzę ślepo temu co powie "mądry"pan doktor,tylko szukam źródeł ,tych prawdziwie mądrych.Po operacji słaby organizm ma uciekać od witamin i minerałów???ale już chemicznych leków nie musi się bać??? Nasze pożywienie,w tym rośliny są skażone chemią i nawet te ekologiczne nie dostarczą pełnej ilości potrzebnych minerałów.Jak byłam małą dziewczynką ,jedzonko było czystsze :)
Mario,no po prostu padłam czytając ,co powiedziała twoja pani doktor.Kochana,przy następnej wizycie ,spytaj dokładnie:KTÓRE suplementy powodują rozrost komórek nowotworowych i DOWODY którzy chorzy są ofiarami witamin i minerałów.Ojej no po prostu nadaje się do tv taka wypowiedź =))
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez olikkk » 28 maja 2016, o 20:28

Marzenko może za ostro oceniłaś lekarzy :-(
Nasze Syrenki konsultowały to chyba z onkologami , a że taka opinia się wielokrotnie powtarza, coś w tym musi być :-?
No ale też muszę przyznać obiektywnie, że bardzo często zdarza się słyszeć i czytać skrajnie różne opinie na temat różnych zakazów, nakazów i sposobów leczenia , czy rozwiązywania różnych problemów zdrowotnych, a my znowu pośrodku jak z terapią HTZ :-(
Jedna trafi do lekarza , który ma teorię zupełnie inną niż inny leczący naszą koleżankę.
Nie rozumiem tylko dlaczego się różnią, przecież chyba skończyli takie same studia medyczne :-(
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez Mala » 28 maja 2016, o 20:40

I najgorsze jest to,że nie wiem co myśleć bo chętnie wspomogłabym się ale się boję. :-s
Niby takie same studia a inne zalecenia...
Mala
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 maja 2016, o 14:44
Wiek: 37
Data operacji: 1 marca 2016
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy
Zakres operacji: Macica z przydatkami
Wynik HP: ***
Terapia hormonalna: Nie mogę stosować

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez maria » 29 maja 2016, o 14:28

MAŁA też bym chciała sobie pomóc ulżyć ale się boję ,MARZENKO nie neguję wypowiedzi pani doktor bo to ona skończyła studia nie ja ,ale gdy zaczynałam radioterapię dała mi do podpisania zgodę a pod spodem były wypisane skutki uboczne wtedy zapytałam ją czy potrzebne są naświetlania kiedy wszystko zostało usunięte z dużym marginesem ,a radioterapia jest bardzo szkodliwa ,wtedy bardzo się oburzyła co za pierdoły czytam i jak się nie chcę leczyć ,to mam jej nie zawracać głowy ,bo ona ma innych pacjentów ,ale kiedy po paru tygodniach ,parę razy zemdlałam i głosiłam jej to powiedziała że to skutki uboczne paranoja ,więc jak rozumiesz MARZENKO na wizycie boję się odezwać NASZA SŁUŻBA ZDROWIA ,trzeba być zdrowym aby się leczyć :x
maria
 
Posty: 2347
Dołączył(a): 24 lis 2015, o 16:33
Lokalizacja: śląsk
Wiek: 55
Data operacji: 16 września 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: rak trzonu G3
Terapia hormonalna: brak

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez Marzenka » 30 maja 2016, o 13:56

Dziewczyny,nie neguję radioterapii,ale ostro zawsze będę reagować na bzdury wypowiadane przez lekarzy.Od swojej pani doktor otrzymałam dużą ulotkę o niedoborach witaminy D napisaną przez (...........) dr hab.nauk med.Ewę Marcinowską-Suchowierską z Kliniki Geriatrii,Chorób Wewnętrznych i Chorób Metabolicznych z Warszawy ze szpitala klinicznego im.(...........).W.Orłowskiego.Pisze ona ,że przez między innymi niekorzystne zmiany w żywności(zawierającej mało wit.D) musimy uzupełniać niedobory-ma to na celu też zapobieganie chorobom nowotworowym.Więc jak taki lekarz onkolog czy rodzinny może straszyć pacjenta,żeby nie przyjmował suplementów???.Czytałam wiele różnych opracowań na temat przyczyn występowania nowotworów i wiele z nich wskazuje na niedobory witaminowo-mineralne.Zresztą sama skończyłam 5 letnie Liceum Medyczne i dobrze pamiętam,jak w opiece nad chorym nowotworowym podręczniki wskazywały podaż witamin i minerałów,czyżby teraz cudownymi środkami były chemiczne leki,które więcej mają skutków ubocznych i kosztują krocie...W takim razie Bóg się pomylił-witaminki i minerały są nam zupełnie zbędne.Nasze ciało zamiast składać się z wielu minerałów,powinno mieć w składzie mnóstwo leków wyprodukowanych przez człowieka :D :D
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez dminicka » 30 maja 2016, o 17:37

marzenko jestes zwolenniczka przyjmowania suplementow , ok. Ja rowniez łykam pewne witaminy, bo wiem, ze w pozywieniu nie dostarcze ich w odpowiedniej dawce.
Mysle jednak, ze jest roznica miedzy organizmem, ktory nie chorowal, ktory nie byl np naswietlany , a tym , ktory jest kompletnie rozchwiany wskutek choroby. Moze wtedy suplementacja chemiczna jest mniej korzystna od dostarczania organizmowi witamin i mineralow tylko i wylacznie naturalnych?Moze o tym mowia lekarze?Zamiast kolejnej piguly, moze lepiej zjesc watrobke lub wypic sok z buraka?
Z Twoich poprzednich postow wyczytalam, ze np Ty, jestes przeciwna braniu htz, a przeciez to nic innego jak dostarczanie tego, czego organizm , wskutek klimakterium traci.
Zauwazylam jedno- teraz, wskutek mozliwosci jakie daje net, mozliwosci poczytania roznorodnych opini, wzajemnie sie wykluczajacycha, czlowiek kompletnie glupieje :))
Avatar użytkownika
dminicka
 
Posty: 190
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 12:05
Wiek: 55
Data operacji: 28 września 2010
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięsniaki powodujące bol w tzw krzyzu.Miesiaczki obfite ,ale regularne.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy bez przydatkow.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Przed operacją Systen Segui, po operacji Systen 50, pozniej tabletki Estrofem- mite, teraz femoston mite

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez asiulka774 » 12 lip 2016, o 09:43

Hejka . Ja niby nic z tym moim usunieciem choc czasem czuje uderzenia tak nawet jak by cisnienie mi skakalo a jau jest dwa i pol miesiaca po usunieciu macicy i jajowodow . Choc ostatnio lekarka mnie pocieszyla ze jak narazie po kontrolnym usg jest wszystko dobrze . pozdrawiam was bardzo serdecznie :)
asiulka774
 
Posty: 8
Dołączył(a): 20 cze 2016, o 12:50
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie Bydgoszcz
Wiek: 39
Data operacji: 20 maja 1916
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki macicy
Zakres operacji: usuniecie macicy i jajowodow
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez olikkk » 22 lip 2016, o 00:28

Mala Twoje posty o wypadających włosach przeniosłam do wątku na ten temat ;) http://syrenki.net/viewtopic.php?f=9&t=453
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Chciałabym się przywitać

Postprzez Gaga62 » 5 paź 2016, o 22:23

Witaj Mala :ymhug: . Ja miałam operacje 15.07.2015r.tez nie było dalszego leczenia tylko wizyty kontrolne...co 3 m-ce teraz co 4. Jest dobrze ,czasem odczuwam ...może zrosty w środku ale operacja była bardzo rozległa a i latka swoje mam wiec wszystko wolniej.Z natury jestem dość szybka i trudno mi było się przestawić ale jak mus to mus,inaczej..bolało.Dziś już jest lepiej .Pomału wracam do swojego rytmu jednak tak jak było ..już nie będzie.To sobie uswiadomilam i jest mi teraz dobrze.Pozdrawiam ! @};-
Gaga62
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15 cze 2016, o 11:21
Lokalizacja: Lubuskie,
Wiek: 62
Data operacji: 15 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Rak Trzonu Macicy
Zakres operacji: Radykalne wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wg.FIGO stopień 1A G1
Terapia hormonalna: Ne było niczego, tylko sama operacja a teraz kontrola

Poprzednia strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości