opadanie ściany pochwy

Re: opadanie ściany pochwy

Postprzez Marzenka » 30 wrz 2015, o 09:00

No i o to chodzi Hopisiu nasza kochana,żeby na jednym lekarzu nie poprzestawać.Zawsze warto zweryfikować to ,co mówi jeden.
Avatar użytkownika
Marzenka
 
Posty: 692
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 12:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiek: 49
Data operacji: 13 kwietnia 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: adenocarcinoma endometrioides
nowotwór złośliwy błony śluzowej macicy
Zakres operacji: radykalna:macica,jajniki,jajowody,węzły i wyrostek
Wynik HP: Adenocarcinoma endometrioides bene differentiatum G 1
Terapia hormonalna: Nie ma i nie będzie

Re: opadanie ściany pochwy

Postprzez hopeless » 1 paź 2015, o 17:36

a operować się tak szybko nie będę, jeszcze coś pogorszą i dopiero kłopot byłby
Wasz Hopiś
hopeless
 
Posty: 1154
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 19:46
Wiek: 44
Data operacji: 10 grudnia 2014
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki i silne krwawienia
Zakres operacji: usunięty trzon macicy i jajowody, szyjka i jajniki zostały
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: opadanie ściany pochwy

Postprzez pepe » 2 kwi 2016, o 01:10

Witaj hopeless, mam nadzieje ze juz wszystko sie u Ciebie unormowalo. Tak sie zastanawiam po co usuwac macice np z powodu obfitych miesiaczek skoro po menopauzie same ustaja? W kazdym razie zycze Ci zdrowia.
pepe
 
Posty: 193
Dołączył(a): 12 gru 2015, o 22:18
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 27
Data operacji: 13 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza, torbiel jajnika, jajnik przyrośnięty do macicy i jajowodu, zrosty wewnątrzotrzewnowe
Zakres operacji: Wyłuszczenie torbieli, uwolnienie jajnika, jajowodu i zrostów
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: tak

Re: opadanie ściany pochwy

Postprzez dminicka » 2 kwi 2016, o 12:35

Pepe, nie usuwa sie macicy. ze wzgledu na obfite miesiaczki. Usuwa sie, ze wzgledu na miesniaki, ktore POWODUJA obfite krwawienia.
Mięśniaki macicy może mieć każda kobieta, w każdym wieku. Początkowo mięśniaki macicy nie dają żadnych objawów i nie wymagają leczenia. Mięśniaki macicy trzeba jednak systematycznie kontrolować, by mieć pewność, że nie dzieje się nic zlego.
"Nieprawde jest, ze
po menopauzie mięśniaki mogą same zaniknąć. Z wiekiem dochodzi do fizjologicznego zmniejszenia narządu rodnego, w tym również mięśniaków. Jednak one nadal istnieją."
to cytat z:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/c ... 33659.html
Mięśniaki, które wywołują niewielkie objawy, leczy się farmakologicznie (środkami przeciwbólowymi czy przeciwzapalnymi), a w uzasadnionych przypadkach podaje się leki hormonalne. Ale hormony nie są lekarstwem na mięśniaki, niekiedy mogą tylko przyczynić się do ich zmniejszenia. Lekarze stosują je coraz rzadziej, bo wprowadzanie kobiety w tzw. menopauzę farmakologiczną wiąże się z silnymi objawami charakterystycznymi dla klimakterium (uderzenia gorąca, bezsenność czy osteoporoza), które trzeba niwelować, podając inne hormony. Po odstawieniu leków hormonalnych mięśniaki mogą rosnąć szybciej.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/c ... 33659.html
Jezeli jednak kobieta jest przed menopauza, a miesniaki rosna ( a moga one byc nawet wielkosci pilki futbolowej! ) i powoduja krwawienia, czyli anemie, ponadto uciskaja np pecherz ( wyobrazasz sobie funkcjonowanie w momencie, kiedy wc musi byc w odleglosci kilku metrow? ), uciskaja na kręgoslup , wiec chodzenie, siedzenie i nawet jazda samochodem to ciągly bol...wtedy chyba nalezy cos z tym zrobic?
Nie jestem slepo zapatrzona we wspolczesna medycyne, ale wydaje mi sie, ze gdyby byle inne mozliwosci, lekarze nie poddawali by kobiet tak radykalnym operacjom
Avatar użytkownika
dminicka
 
Posty: 190
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 12:05
Wiek: 55
Data operacji: 28 września 2010
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięsniaki powodujące bol w tzw krzyzu.Miesiaczki obfite ,ale regularne.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy bez przydatkow.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Przed operacją Systen Segui, po operacji Systen 50, pozniej tabletki Estrofem- mite, teraz femoston mite

Re: opadanie ściany pochwy

Postprzez vika45 » 2 kwi 2016, o 15:37

Pepe, nie wiem czemu ciągle podważasz decyzje lekarzy. Czy ginekolodzy to sami idioci??Nie miałam mięśniaków, teoretycznie w wieku 52 lat już powinna być meno.Pół roku chodzenia w pampersach-żadne podpaski nie dawały rady-mimo braku anemii bo morfologię miałam jak młody Bóg spowodowały,że nie miałam żadnych skrupułów ! Ba, po hispacie okazało się,że niewiele mi brakowało do raka.Miałam czekać? Nie słuchać lekarza? Nawet nie szukałam innej konsultacji, bo zdrowe życie było dla mnie najważniejsze. Nikt nie wycina narządów ot tak, dla statystyki.Ja w Twoim wieku też inaczej myślałam ale w trochę późniejszym czasie inaczej się myśli. Najwyraźniej jestem samolubną babą, która nie ceni wartości swoich narządów. Dlatego sporo mam wyciętych rzeczy. A może lubię się samo okaleczać ku przyjemności doktorków :-? :-?
VikaObrazek
Avatar użytkownika
vika45
 
Posty: 7125
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 22:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiek: 61
Data operacji: 20 lutego 2012
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: przerost endometrium,guz jajnika
Zakres operacji: usunięta macica i przydatki, metodą Richardsona
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50-terapia ukończona

Re: opadanie ściany pochwy

Postprzez pepe » 2 kwi 2016, o 18:17

Ja tak tylko ogólnie spytałam bo byłam ciekawa dlaczego kobiety około menopauzy decydują się na usunięcie macicy jak mają obfite miesiączki. Nie pomyślałam że to z powodu mięśniaków. Dzięki też za informację że mięśniaki po menopauzie nadal sprawiają problem bo myślałam że wraz z menopauzą się kurczą a nawet wysuszają i przestają dawać objawy. Ale nie miałam na myśli Waszych indywidualnych przypadków bo każdy przypadek jest inny. Tylko byłam ciekawa, nie miejcie mi tego za złe, na zasadzie kto pyta nie błądzi. Pytałam już na innym wątku o mięśniaki a teraz spytałam o obfite miesiączki. Dziękuję za wyjaśnienie, wiem teraz dzięki Wam więcej.
pepe
 
Posty: 193
Dołączył(a): 12 gru 2015, o 22:18
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 27
Data operacji: 13 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza, torbiel jajnika, jajnik przyrośnięty do macicy i jajowodu, zrosty wewnątrzotrzewnowe
Zakres operacji: Wyłuszczenie torbieli, uwolnienie jajnika, jajowodu i zrostów
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: tak

Re: opadanie ściany pochwy

Postprzez dminicka » 2 kwi 2016, o 18:49

Pepe,jezeli interesuje Cie ten temat, jest wiele artykulow w necie ;
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/c ... 33659.html
http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-d ... 84010.html
To te, pierwsze z brzegu.

Nie kieruj sie hejterami , ktorzy wypisuja bzdury na roznych forach, bo powoduje to tylko mętlik w glowie .
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
dminicka
 
Posty: 190
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 12:05
Wiek: 55
Data operacji: 28 września 2010
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Mięsniaki powodujące bol w tzw krzyzu.Miesiaczki obfite ,ale regularne.
Zakres operacji: Usunięcie trzonu macicy bez przydatkow.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Przed operacją Systen Segui, po operacji Systen 50, pozniej tabletki Estrofem- mite, teraz femoston mite

Re: opadanie ściany pochwy

Postprzez pepe » 10 kwi 2016, o 16:53

Dminicka, dziękuję za linki i wskazówki, pozdrawiam
pepe
 
Posty: 193
Dołączył(a): 12 gru 2015, o 22:18
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 27
Data operacji: 13 maja 2015
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Endometrioza, torbiel jajnika, jajnik przyrośnięty do macicy i jajowodu, zrosty wewnątrzotrzewnowe
Zakres operacji: Wyłuszczenie torbieli, uwolnienie jajnika, jajowodu i zrostów
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: tak

Re: opadanie ściany pochwy

Postprzez olikkk » 29 wrz 2017, o 13:22

Hej Hopisiu :)
Wracam do Twojego wątku, bo długo tu nic nie pisałaś i nie wiem jak się potoczyły dalsze losy poszukiwań, skąd Twoje problemy :-?
Czy temat już zamknięty , czy nadal masz problemy , o których tu pisałaś ?
Po cichu mam nadzieję, że już wszystko ok ;)
Buziaki od olikkka :-*
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Poprzednia strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości