Uszkodzony cewnik-problemy z pęcherzem

Uszkodzony cewnik-problemy z pęcherzem

Postprzez danka65 » 29 paź 2023, o 16:09

Witam ponownie. Czy miałyście problem z cewnikowaniem? Przed usunięciem macicy z przydatkami, drogą pochwową założono mi cewnik, normalna sprawa a jednak... Operacja była około godz 14-tej. Po operacji coś tam w cewniku było, nikt nie zwrócił na niego uwagi. W nocy miałam okropne bóle i uczucie, że nie mogę oddać moczu. Po podawaniu leków przeciwbólowych i w końcu morfiny, zawołano lekarza, zrobił USG I przeraził się, wyraził się "o matko tu jest wszędzie mocz". Zaczął ruszać cewnikiem, ale nic to nie dało. Wyminil na inny i mocz zaczął płynąć. Spłynęły od razu dwa worki. Po chwili gigantyczna ulga. Oficjalna wersja uszkodzony cewnik. Nie będę wnikać czy to prawda, czy rezydentka źle go założyła.
Chodzi o to, że od operacji 21.07 miałam już 3 raz ostre zapalenie pęcherza, antybiotyki, zwolnienia... Objawy są nagłe bardzo silny uciążliwy ból podbrzusza, pieczenie, ciężko chodzić i krew ze skrzepami w moczu. Ból jest ciągły, nie tylko przy oddawaniu moczu. Ginekolog powiedziała, że przy tak mocno i długotrwałym przepełnieniem pęcherza, mocz powinien być spuszczany stopniowo i powoli. Wyraziła się "no to załatwili Pani pęcherz". Przy badaniu stwierdziła obniżenie przedniej ściany pochwy:(
Lekarz ogólny dal mi skierowanie na USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnej. Niestety termin mam na 20.01.2024. Nie będę czekać i pójdę prywatnie, za bardzo się boję...
Czy któraś z Was miała podobny problem?
Ostatnio moim zdaniem doszło do takich objawów po tym jak dzień wcześniej nioslam bardzo ciężkie zakupy:(
danka65
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 lip 2023, o 00:55
Wiek: 58
Data operacji: 21 lipca 2023
Metoda operacji, zabiegu: przez pochwę
Powód operacji, zabiegu: Wypadanie macicy, mięśniak
Zakres operacji: Całkowite usunięcie macicy i przydatków
Wynik HP: Jeszcze nie mam
Terapia hormonalna: Jeszcze nie mam, nie wiem czy będzie, jestem po menopauzie

Re: Uszkodzony cewnik-problemy z pęcherzem

Postprzez Marzena17 » 29 paź 2023, o 19:10

Danka :ymhug: Nacierpiałaś się przez czyjąś nieuwagę w szpitalu i ciągnie to za Tobą, niestety.
Musisz szczególnie uważać na dźwiganie ciężarów powyżej 5kg. Po naszej operacji nie wolno dźwigać więcej niż te wspomniane 5kg, a najlepiej mniej. A Ty masz jeszcze dodatkowe przeciwwskazania ze względu na pęcherz i wypadanie narządów. Dbaj o siebie, noszenie zakupów zleć komuś z rodziny, albo podziel, używaj wózka na kółkach...Dbaj o siebie, bo nikt o Ciebie nie zadba. Zdrówka %%- :kolobok_heart:
Marzena17
 
Posty: 2614
Dołączył(a): 11 maja 2019, o 20:32
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiek: 49
Data operacji: 24 maja 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki, krwotoczne miesiączki.
Zakres operacji: Macica i jajniki.
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Od lipca '21 System 50. Oekolp forte, Gynoflor 2 miesięce po operacji. Qlaira rok i 4 miesiące przed operacją.

Re: Uszkodzony cewnik-problemy z pęcherzem

Postprzez ASAJ75 » 29 paź 2023, o 22:23

Oj Ty biedna, wróć do nich i domagaj się konkretnej pomocy. Masz na to papiery? Domagaj się odszkodowania, pieniądze przeznaczysz na leczenie. Nie może tak być że coś Ci spieprzyli do końca życia. Niech Choć Ci to USG zrobią…
ASAJ75
 
Posty: 882
Dołączył(a): 10 lip 2022, o 17:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 47
Data operacji: 5 lipca 2022
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: Usunięcie macicy, jajowodów -22.03.22, jajników, węzłów chłonnych-05.07.22
Wynik HP: W jednym z 13 usuniętych węzłów przerzut nowotworu
Terapia hormonalna: Nie


Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości