Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez anulek » 11 mar 2021, o 13:42

Śliwki trzeba parzyć w gorącej wodzie. Same suszone zjadane pobierają wodę z organizmu powodując zaparcia
anulek
 
Posty: 687
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Enia » 11 mar 2021, o 13:59

anulek napisał(a):Śliwki trzeba parzyć w gorącej wodzie. Same suszone zjadane pobierają wodę z organizmu powodując zaparcia

Tak moczę bo są konserwowane .. Chyba tylko te kupione na jesieni na straganach nie są konserwowane .
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez hugnonot » 11 mar 2021, o 16:31

Enia napisał(a):
anulek napisał(a):Śliwki trzeba parzyć w gorącej wodzie. Same suszone zjadane pobierają wodę z organizmu powodując zaparcia

Tak moczę bo są konserwowane .. Chyba tylko te kupione na jesieni na straganach nie są konserwowane .


Są jeszcze takiej firmy Helio bez konserwantów (produkują z konserwantami i bez). Ich morele są brązowe ale dobre, śliwki też OK. Możesz też użyć moczonych rodzynek.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Enia » 13 mar 2021, o 20:13

Sabinka co u Ciebie .. Pozdrawiam
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 15 mar 2021, o 15:44

Witajcie Syrenki. Enia wszystko na dobrej drodze i z dnia na dzien czuje sie lepiej. Tylko lewa noga i pachwina, tak jak by cos w srodku mnie piecze ale lekarz przed operacja mi tlumaczyl ze beda sprawdzac wezly chlonne ( wartowicze sie to chyba nazywa ) i moze sie tak stac ze 5% mojej ze tak powiem mobilnosci na pewien czas spadnie. Musialam podpisac pisemko bo tu chodzilo widocznie o to ze nerw moze zostac uszkodzony i widocznie sie tak stalo. Ja dopiero z dnia na dzien, bardziej wszystko zaczynam rozumiec co sie tak naprawde ze mna dzieje i nigdy bym nie przypuszczala ze zwykle wyjecie z gornej szafki szklanki potrafi kosztowac tyle wysilku. Jutro znowu ma dzwonic lekarz i mi powie jak wyszly wyniki i mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. Jestem ciekawa jaka terapia czy leczenie zaleci mi lekarz. Duzo chodze po domu, robie drobne rzeczy takie jak skladanie prania czy lekkie czynnosci w kuchni ( ja to sie boje jak bedzie nie daj boze wygladac moje mieszkanie za tak 2 miesiace ) moj maz ogarnia wszystko ale wiecie jak facet eh kuchnia sie klei gdzie nie zlapiesz a moj Antek jest kucharzem wiec same musicie sobie wyobrazic jak on gotuje, tysiace lyzek talerzykow i miseczek hehe. Ale to wszystko nic, najwazniejsze ze jakos dajemy rade bo jestesmy tu sami a znajomi maja swoje zycie. I wam musze powiedziec ze przyslowie, Przyjaciela poznasz w biedzie sie bardzo sprawdza niestety :( wiem ze pisze moze troche nie na temat ale caly dzien jestem do 16 sama w domu i tak jakos mi zlej jak pisze do was. Zreszta ta moja ortografia ma duzo do zyczenia :) Kupilam herbatke z kopru wloskiego, polecam bardzo i rodzynki. Przed wizyta w toalecie na wieksze co nieco, chodzic i chodzic mi to bardzo pomaga. Moze sroda czy czwartek odwaze sie na krortki spacer. Od nastepnego tygodnia chce sama juz syna prowadzic do szkoly. Pomaga nam sasiadka ale nie chce jej wykorzystywac, wiecie jak to jest. Wszystko ma swoj dobry czas a tu juz leci 2 tydz musze sie jakos zmobilizowac i dac rade.
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 15 mar 2021, o 16:05

Enia mam jeszcze pytanie kochana do Ciebie. Widze ze zostaly Ci usunite jajniki ? i brak terapi hormonalnej. Ja juz calkiem zglupialam bo przed operacja, specjalnie pytalam czy jajniki musza zostac usuniete i pan doktor mi powiedzial ze nie musza bo moga zostac przeniesione i zakonserwowane, podobno jakas nowa metoda. Wypis ze szpitala dostalam i tak tez w nim pisalo, caly przebieg operacji i co zostalo usuniete. Ale w czwartek dostalam nastepny list z szpitala i jak zaczelam sobie wszystko tlumaczyc bo duzo zwrotow pisze po lacinie to odkrylam ze jajniki zostaly usuniete ?? normalnie jestem w szoku, mam je czy ich nie mam. Lekarz mi mowil jedno ale z listow wychodzi roznie. Wdzien nie mam zadnych napadow goraca czy zimna, zmiany nastrojow ale zauwazylam ze w nocy tak na zmiane sie poce i nagle mi zimno sie robi ale to przechodzi z czasem i spac w nocy nie moge. Mazmowi do mnie, przecierz rozmawialas z lekarzem przed operacja ? tak ale te 2 listy mnie calkowicie rozwalily. Enia kochana jakie ty mialas objawy po usunieciu jajnikow ? moze ja ich tez juz nie mam, no normalnie zglupije do jutra. Chyba ze tyle jest pacjentek i ktoras pielegniarka ktora wypisywala pismo sie pomylila i no co zrobic jutro sie wszystkiego doklanie dowiem. Eh sama nie wiem jak to sie moglo stac ze ja nie mam pojecia o co chodzi mam jajniki czy ich juz nie mam :(
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Enia » 15 mar 2021, o 18:40

Witaj ja do 60 roku mimo że miałam jajniki byłam na plastrach .najpierw takich że był okres .a potem że nie było okresu . A potem byłam na ziołach.bralam do operacji Climea forte . Jajników nie ma i mam poty zimnie i czasami jest mi gorąco .zmienność nastrojów.. Po powrocie ze szpitala brałam Climea forte .teraz odstawiłam na tydzień no będę robiła badania .i tu Syrenki podpowiedziały mi Climea ma soję i nie wskazana przy kłopotach z tarczyca .mam guzki na tarczycy . Wypisałam sobie ziołowe z chmielem i lnem . Jak będziesz u lekarza to porozmawiaj o plastrach chyba że masz przeciw wskazania . Jesteś jeszcze młoda. I bez hormonów źle się funkcjonuje .osłabia się serce .kości . Ja mam 68 lat i uderzenia mi przeszkadzają . Trzeba rozwarty co dla Ciebie lepsze hormony czy zioła ale coś musisz brać. Z pracą to uważaj .ja już 6 tygodni po operacji i siły nie mam .
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez hugnonot » 15 mar 2021, o 18:45

Sabinka M napisał(a):Enia mam jeszcze pytanie kochana do Ciebie. Widze ze zostaly Ci usunite jajniki ? i brak terapi hormonalnej. Ja juz calkiem zglupialam bo przed operacja, specjalnie pytalam czy jajniki musza zostac usuniete i pan doktor mi powiedzial ze nie musza bo moga zostac przeniesione i zakonserwowane, podobno jakas nowa metoda. Wypis ze szpitala dostalam i tak tez w nim pisalo, caly przebieg operacji i co zostalo usuniete. Ale w czwartek dostalam nastepny list z szpitala i jak zaczelam sobie wszystko tlumaczyc bo duzo zwrotow pisze po lacinie to odkrylam ze jajniki zostaly usuniete ?? normalnie jestem w szoku, mam je czy ich nie mam. Lekarz mi mowil jedno ale z listow wychodzi roznie. Wdzien nie mam zadnych napadow goraca czy zimna, zmiany nastrojow ale zauwazylam ze w nocy tak na zmiane sie poce i nagle mi zimno sie robi ale to przechodzi z czasem i spac w nocy nie moge. Mazmowi do mnie, przecierz rozmawialas z lekarzem przed operacja ? tak ale te 2 listy mnie calkowicie rozwalily. Enia kochana jakie ty mialas objawy po usunieciu jajnikow ? moze ja ich tez juz nie mam, no normalnie zglupije do jutra. Chyba ze tyle jest pacjentek i ktoras pielegniarka ktora wypisywala pismo sie pomylila i no co zrobic jutro sie wszystkiego doklanie dowiem. Eh sama nie wiem jak to sie moglo stac ze ja nie mam pojecia o co chodzi mam jajniki czy ich juz nie mam :(


Powinno pokazać USG - czasem jak nie chcą powiedzieć to kombinują, że nie widać, zdarza się ale jest to sporadyczne i widoczny powinien być choć jeden,
No i przede wszystkim powinno być wyjaśnienie w histopacie - jak tam są opisane jajniki to ich nie masz w ciele
Ostatnio edytowano 15 mar 2021, o 21:27 przez hugnonot, łącznie edytowano 1 raz
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Anita71 » 15 mar 2021, o 21:19

Jeżeli chodzi o soje to może mieć działanie rakotwórcze. Nie mam jajników, stan przednowotworowy, nie mogę brać hormonów, zioła ewentualnie moge ale unikać muszę leków na bazie soi. Nie biorę w ogóle nic. Jakoś daję radę. Najgorzej jest latem. Uderzenia gorąca i potliwość.
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 16 mar 2021, o 08:19

Dzien dobry Syrenki, u mnie wlasnie jest to ze ja mialam juz goz nowotworowy ktory nie przekraczal 2 cm 1b1 na szyjcce macicy i dzis zapytam lekarza o co chodzi z jajnikami bo ja na prawde zglupialam. 7 dni przed operacja mialam zabieg pod pelna narkoza gdzie sprawdzali jelita i pecherz moczowy zeby wykluczyc przerzuty. Dlatego tak bardzo nalegalam zeby zostawic moje janiki ale z tych listow jak juz pisalam normalnie zglupialam. Dzisiejsza noc minela mi bez wlasnie tych potow i zimna ktore mnie przechodzily jeszcze tak bardzo 2 dni temu i dzis tez czuje ze juz jest mniejszy usisk na pachwine, tak jak by sie cos bardziej rozluznilo. Bez problemu potrafie juz zalozyc noge lewa na prawa, bo mialam z tym problemy. Przykladalam zimne oklady i bardzo pomagaja, nie wiem czy tak powinno sie robic ale mi pomaga. Napisze wieczorem co dzis sie dowiedzialam, trzymajcie za mnie kciuki %%-
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 16 mar 2021, o 08:59

Enia dowiem sie wszystkiego, mam nadzieje ze dzis bo na wizyte w szpitalu musze troszke poczekac. Oni mi dokladnie powiedza kiedy przyjsc bo zt ego co lekarz mi mowial do 6 tyg po operacji bede miala badania, krew mocz i chyba usg ? Wczoraj byl 17 dzien po operacji, wiec nareszcie sciagnelam pod prysznicem plasterki a mialam ich 5. Szok ranki mniej wiecej 1,5 cm ale 3 sa bardzo fioletowe, najgorzej wyglada po otrzewnej bo ja plukali ale co najwazniejsze rana nareszcie oddycha i wczoraj mylam szarym mydlem. Szare mydlo jest najlepsze, jak sobie przypomne latem 2020 mojego syna hulajnoge prowadzilam i jak sobie nie przywale w stope, maly paznokiec odpadl z trzaskiem, krew sie leje maz mi mdleje hehe oj bylo na co patrzec ale wlasnie szare mydlo uratowalo mi stope i mysle ze na te ranki tez mi pomoze. Nie moge spac w nocy ale juz chyba wiem dlaczego, normalnie zasypiam na brzuchu a od 3 tygodni prawy bok lewy i na wznak. Nie potrafie sie ulozyc i tak spie w dzien no staram sie bardzo. A jeszcze wam powiem ze jestem brunetka i bardzo wczesnie zaczelam siwec ale w te 3 tyg no moge powiedziec ze od Listopada 2020 moje wlosy tak posiwialy ze jestem w szoku. Zawsze farbowalam wlosy co 6 tyg ale teraz sie boje, czy ja moge farbowac wlosy ? tyle pytan szkoda ze lekarze nic nie tlumacza co bedzie po operacji tylko jak bedzie ona wygladac a reszte radz sobie sama. Enia wiem ze wiek robi swoje ale kochana zyjesz i pamietaj ze sily Ci wruca, jedni dochodza do zdrowia szybciej a inni potrzebuja troszke wiecej czasu @};-
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez eli-50 » 16 mar 2021, o 11:31

Owszem Sabinko jest sporo pytań po operce. O niektórych sprawach się przed nie myślało. Z czasem życie pokazuje na czym trzeba się skupić i o co pytać. Na razie masz mętlik w głowie. Wszystko niebawem się wyjaśni i będziesz dochodzić do siebie w swoim rytmie. Już są tego oznaki ;) .
Pozdrawiam cieplutko i życzę szybkiego powrotu do zdrowia %%- %%- %%-
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5721
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez hugnonot » 16 mar 2021, o 13:31

Sabinka M napisał(a):Dzien dobry Syrenki, u mnie wlasnie jest to ze ja mialam juz goz nowotworowy ktory nie przekraczal 2 cm 1b1 na szyjcce macicy i dzis zapytam lekarza o co chodzi z jajnikami bo ja na prawde zglupialam. 7 dni przed operacja mialam zabieg pod pelna narkoza gdzie sprawdzali jelita i pecherz moczowy zeby wykluczyc przerzuty. Dlatego tak bardzo nalegalam zeby zostawic moje janiki ale z tych listow jak juz pisalam normalnie zglupialam. Dzisiejsza noc minela mi bez wlasnie tych potow i zimna ktore mnie przechodzily jeszcze tak bardzo 2 dni temu i dzis tez czuje ze juz jest mniejszy usisk na pachwine, tak jak by sie cos bardziej rozluznilo. Bez problemu potrafie juz zalozyc noge lewa na prawa, bo mialam z tym problemy. Przykladalam zimne oklady i bardzo pomagaja, nie wiem czy tak powinno sie robic ale mi pomaga. Napisze wieczorem co dzis sie dowiedzialam, trzymajcie za mnie kciuki %%-

chłodny okład może tamować krwawienie
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez hugnonot » 16 mar 2021, o 13:33

Sabinka M napisał(a):Enia dowiem sie wszystkiego, mam nadzieje ze dzis bo na wizyte w szpitalu musze troszke poczekac. Oni mi dokladnie powiedza kiedy przyjsc bo zt ego co lekarz mi mowial do 6 tyg po operacji bede miala badania, krew mocz i chyba usg ? Wczoraj byl 17 dzien po operacji, wiec nareszcie sciagnelam pod prysznicem plasterki a mialam ich 5. Szok ranki mniej wiecej 1,5 cm ale 3 sa bardzo fioletowe, najgorzej wyglada po otrzewnej bo ja plukali ale co najwazniejsze rana nareszcie oddycha i wczoraj mylam szarym mydlem. Szare mydlo jest najlepsze, jak sobie przypomne latem 2020 mojego syna hulajnoge prowadzilam i jak sobie nie przywale w stope, maly paznokiec odpadl z trzaskiem, krew sie leje maz mi mdleje hehe oj bylo na co patrzec ale wlasnie szare mydlo uratowalo mi stope i mysle ze na te ranki tez mi pomoze. Nie moge spac w nocy ale juz chyba wiem dlaczego, normalnie zasypiam na brzuchu a od 3 tygodni prawy bok lewy i na wznak. Nie potrafie sie ulozyc i tak spie w dzien no staram sie bardzo. A jeszcze wam powiem ze jestem brunetka i bardzo wczesnie zaczelam siwec ale w te 3 tyg no moge powiedziec ze od Listopada 2020 moje wlosy tak posiwialy ze jestem w szoku. Zawsze farbowalam wlosy co 6 tyg ale teraz sie boje, czy ja moge farbowac wlosy ? tyle pytan szkoda ze lekarze nic nie tlumacza co bedzie po operacji tylko jak bedzie ona wygladac a reszte radz sobie sama. Enia wiem ze wiek robi swoje ale kochana zyjesz i pamietaj ze sily Ci wruca, jedni dochodza do zdrowia szybciej a inni potrzebuja troszke wiecej czasu @};-


Poczekaj z tym farbowaniem, kup sobie korektor do włosów Syons taka szczoteczka, pomalujesz na wyjście. Farba szkodzi na pęcherz więc teraz bym jej unikała.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 16 mar 2021, o 14:27

Dziekuje Syrenki, dziekuje wam bardzo za rady. Czekam na telefon od lekarza i jak nie bylo tak nie ma. Mam nadzieje ze dzis zadzwoni bo ostatni wtorek mial juz dzwonic ale widocznie jeszcze nie bylo wynikow. Dzis rano musialam zaprowadzic sama do szkoly moje syna. To byl moj 1 raz kiedy wyszlam dak daleko z domu a w rzeczywistosci od 3 tyg nigdzie nie wychodzilam. Sasiadka moja miala jeszcze ten tydzien odbierac mojego syna z domu bo nasze dzieci chodza do tej samej klasy ale widocznie podjechala pod klatke a ze bylysmy umowione na 8:45 a przyjachala za wczesnie i jeszcze nas nie bylo przed domem to stwierdzila ze dzis do szkoly moj syn nie idzie ?? nie mam pojecia dziwni ludzie ciezko bylo wejsc na 1 pietro ale pal licho jakos dalismy rade. To tylko niby 10 minutek ale szlismy dobre 20 minutek w jedna strone, trzymalam brzuch ze strachu ze chyba mi cos wypadnie a znajoma przed szkola patrzyla na mnie bo od paru tyg tylko meza widza a ze ten sie nie chwali bo tez nie ma czym to patrza na nie jak na ducha. raz tak siedze i mysle, Sabinaka ales y glupia !!!! zamiast zadzwonic do szkoly i powiedziec co sie stalo to ty lecisz jak opetana. Ajak bym tak zemdlala po drodze ?? matko jedyna dzieki Ci boze ze nic mi sie nie stalo %%-
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez hugnonot » 16 mar 2021, o 14:44

Sabinka M napisał(a):Dziekuje Syrenki, dziekuje wam bardzo za rady. Czekam na telefon od lekarza i jak nie bylo tak nie ma. Mam nadzieje ze dzis zadzwoni bo ostatni wtorek mial juz dzwonic ale widocznie jeszcze nie bylo wynikow. Dzis rano musialam zaprowadzic sama do szkoly moje syna. To byl moj 1 raz kiedy wyszlam dak daleko z domu a w rzeczywistosci od 3 tyg nigdzie nie wychodzilam. Sasiadka moja miala jeszcze ten tydzien odbierac mojego syna z domu bo nasze dzieci chodza do tej samej klasy ale widocznie podjechala pod klatke a ze bylysmy umowione na 8:45 a przyjachala za wczesnie i jeszcze nas nie bylo przed domem to stwierdzila ze dzis do szkoly moj syn nie idzie ?? nie mam pojecia dziwni ludzie ciezko bylo wejsc na 1 pietro ale pal licho jakos dalismy rade. To tylko niby 10 minutek ale szlismy dobre 20 minutek w jedna strone, trzymalam brzuch ze strachu ze chyba mi cos wypadnie a znajoma przed szkola patrzyla na mnie bo od paru tyg tylko meza widza a ze ten sie nie chwali bo tez nie ma czym to patrza na nie jak na ducha. raz tak siedze i mysle, Sabinaka ales y glupia !!!! zamiast zadzwonic do szkoly i powiedziec co sie stalo to ty lecisz jak opetana. Ajak bym tak zemdlala po drodze ?? matko jedyna dzieki Ci boze ze nic mi sie nie stalo %%-


Na dworze trzeba uważać żeby ktoś nie uderzył w brzuch, miałam z tym największy problem. Najgorsi są rowerzyści i osoby na hulajnogach.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Sabinka M » 17 mar 2021, o 23:38

Witajcie Syrenki, wczoraj sie poplakalam. Caly dzien nie moglam dojsc do siebie, dzis juz juest ok jedyne to ze dzis mialam okropne zaparcie ale wypilam lyzke oliwy z oliwek i udalo mi sie jakos eh same wiecie jak to jest. Biore tabletki na zaparcia ale glupia jestem bo zjadlam 2 tosty z Nutelai masz babo placek. Jeszcze nie jestem gotowa na takie jedzenie.
Lekarz dzwonil, moje wyniki sa dobre az sie zdziwil ze az takie dobre ale widocznie moj organizm walczy caly czas. I jak sie okazalo, jajnikow tez juz nie mam. Lekarz ktory mnie operowal po prostu stwierdzil ze jednak bedzie lepiej jak je usunie, wieksze ryzyko dla mnie gdyby je zostawil. Nie rozumie po co tyle gadania bylo przed operacja i nalegania zeby je jednak zostawic.
Za 4 tyg mam termin w szpitalu i oczywiscie dalsze badania i wtedy mi powiedza czy bedzie potrzebna radioterapia. Mowie do lekarza ze w nocy mi raz zimno goraco i czy to juz jest ta menopausa a ten sie smieje i ze tak ze nie mam sie obawiac jak sie spotkamy to wszystko omowimy. Jestem szczescliwa ze na tym sie skonczylo. Teraz tylko dbac jeszcze wiecej jak dbalam o siebie i wiezyc ze juz nigdy nie bede musiala przez to przechodzic.

Dzis byl 2 dzien jak po malutku spacerkiem poszlismy z synkiem do szkoly, nawet nasz piesek sie zalapal chociaz wiedzialam ze bedzie mnie probowala ciagnac. Ktora ma Yorki wie jakie potrafia byc szalone te zwierzaki ale o dziwo pare razy ja upomnialam i szla grzecznie. Psy czuja a od kiedy jestem po operacji w domu ona jest wszedzie przy mnie, chyba mnie pilnuje hehe
Bardzo sie ciesze ze trafilam tu do was, ja po malutku dochodze do sil, nie mam pojecia jak to bedziekiedy wruce do pracy bo pracuje w szkole na pelny etat ale mam nadzieje ze do 3 miesiecy juz bedzie wszystko dobrze, zreszta teraz jest taki szalony czas ze wszystko sie moze bardzo szybko zmienic.
Sabinka M
 
Posty: 348
Dołączył(a): 5 mar 2021, o 21:51
Wiek: 45
Data operacji: 26 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: laparoskopia
Powód operacji, zabiegu: Rak szyjki macicy Cin 3 ( 1b1 )
Zakres operacji: Usuniecie macicy z trzonem i szyjka macicy plus jajowody z jajnikami
Operacja przy pomocy robota Da Vinci.
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: NIE MA

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez hugnonot » 18 mar 2021, o 13:29

Sabinka M napisał(a):Witajcie Syrenki, wczoraj sie poplakalam. Caly dzien nie moglam dojsc do siebie, dzis juz juest ok jedyne to ze dzis mialam okropne zaparcie ale wypilam lyzke oliwy z oliwek i udalo mi sie jakos eh same wiecie jak to jest. Biore tabletki na zaparcia ale glupia jestem bo zjadlam 2 tosty z Nutelai masz babo placek. Jeszcze nie jestem gotowa na takie jedzenie.
Lekarz dzwonil, moje wyniki sa dobre az sie zdziwil ze az takie dobre ale widocznie moj organizm walczy caly czas. I jak sie okazalo, jajnikow tez juz nie mam. Lekarz ktory mnie operowal po prostu stwierdzil ze jednak bedzie lepiej jak je usunie, wieksze ryzyko dla mnie gdyby je zostawil. Nie rozumie po co tyle gadania bylo przed operacja i nalegania zeby je jednak zostawic.
Za 4 tyg mam termin w szpitalu i oczywiscie dalsze badania i wtedy mi powiedza czy bedzie potrzebna radioterapia. Mowie do lekarza ze w nocy mi raz zimno goraco i czy to juz jest ta menopausa a ten sie smieje i ze tak ze nie mam sie obawiac jak sie spotkamy to wszystko omowimy. Jestem szczescliwa ze na tym sie skonczylo. Teraz tylko dbac jeszcze wiecej jak dbalam o siebie i wiezyc ze juz nigdy nie bede musiala przez to przechodzic.

Dzis byl 2 dzien jak po malutku spacerkiem poszlismy z synkiem do szkoly, nawet nasz piesek sie zalapal chociaz wiedzialam ze bedzie mnie probowala ciagnac. Ktora ma Yorki wie jakie potrafia byc szalone te zwierzaki ale o dziwo pare razy ja upomnialam i szla grzecznie. Psy czuja a od kiedy jestem po operacji w domu ona jest wszedzie przy mnie, chyba mnie pilnuje hehe
Bardzo sie ciesze ze trafilam tu do was, ja po malutku dochodze do sil, nie mam pojecia jak to bedziekiedy wruce do pracy bo pracuje w szkole na pelny etat ale mam nadzieje ze do 3 miesiecy juz bedzie wszystko dobrze, zreszta teraz jest taki szalony czas ze wszystko sie moze bardzo szybko zmienic.



czekolada zatwardza, tost suchy zatwardza niestety... ale magnez działa odwrotnie i jest to moja metoda na pilnowanie :)
trochę dziwny ten lekarz, śmianie się z menopauzy, którą Tobie osobiście zafundował i zapomniał powiedzieć :-?
starałbym się na Twoim miejscu nie wrócić w tym semestrze do szkoły - osłabienie + ryzyko Covid, wzięłabym zwolnienie jeśli tylko dadzą. Chyba, że możesz zdalnie nauczać to wtedy powinnaś dać radę.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Anita71 » 18 mar 2021, o 13:31

Sabinko o jakich mówisz wynikach hispat?
Anita71
 
Posty: 8654
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Robot Da Vinci-Rak szyjki macicy Cin3(1b1) - Sabinka M

Postprzez Enia » 18 mar 2021, o 18:58

Witaj Sabinka..Tylko za mocno nie sarzuj . To dopiero 3:tygodnie po operacji. Odpoczywaj niech się organizm regeneruje . Miłego dnia
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości