Polipy,mięśniaki,przerost ścianki macicy - Enia

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Stynka » 11 lut 2021, o 17:07

Enia :( Smutno, gdy jesteśmy traktowane tak... nietaktownie :( Oby dobrze się goiło %%- @};- %%-
Stynka
 
Posty: 4361
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez hugnonot » 11 lut 2021, o 18:04

Enia napisał(a):Wróciłam ze szpitala .myślałam.ze lekarka się mną zainteresuje ...choć spyta jak się czuję...odesłano mnie do położnej ..
Ta nawet się za bardzo nie schyliła zdejmując mi szwy. I jeden zdjęła z kawałkiem skóry. Pytałam się kiedy obejrzy mnie lekarz .jak będą wyniki histopatologiczne.


Dla lekarza nie jesteś już interesująca po operacji. Niewiele na Tobie zarobi, brutalna prawda :(.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 12 lut 2021, o 12:13

Witam... wieczorem atakowały mnie gazy. A potem zaczęło boleć podbrzusze po prawej stronie od ostatniego szwu. I tylko ten szef jest bolący .mogłam leżeć na i tylko wtedy nie bolała .na boki ciągnęło i bolało.zasnelam nad ranem ..
przyy wstawaniu zrobiło mi się słabo Mam anemię po szpitalu więc rośnie mi puls . Jakoś wstałam i powoli ból był słabszy...wzięłam ciepły prysznic i trochę pomogło..teraz tak mocno nie boli..dzwoniliśmy do szpitala to powiedzieli że jak będzie coś działo to przyjechać lub wezwać pogotowie . Chyba się tam coś robi . może powinnam pojechać to dali by jakiś antybiotyk.
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Anita71 » 12 lut 2021, o 12:23

Enia położna może zdjąć szwy, no ale żeby tak :-o wynik hispat ok m-ca. U mnie było inaczej. Po uzyskaniu przez oddział wyniku hispat zebrało się konsylium zadecydowali co dalej. W wyniku była ta atypia czyli bez dalszego leczenia a zalecono kontrole w poradni ginekologiczno -onkologicznej. Zadzwoniła do mnie koordynator od tych spraw powiedziała o decyzji konsylium i wyznaczyła termin do ww poradni. Kontrolę po operacji przeszłam na wizycie prywatnej u mojego operatora. A szwów do zdjęcia w ogóle nie miałam bo miałam szycie kosmetyczne po cięciu poziomym. Teraz już po zdjęciu szwów będzie Ci zapewne lżej :x
Anita71
 
Posty: 8677
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 12 lut 2021, o 12:59

Problem jest taki że było trzy operację i nie wiem kto mnie operował . Kontaktowała się że tylko lekarka z Ambulatorium ginekologiczno onkologicznego. I była przy operacji .
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Anita71 » 12 lut 2021, o 23:52

Ale z czym związany problem? Chodzi o wizytę kontrolną? Nie musisz iść do operatora.
Anita71
 
Posty: 8677
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez hugnonot » 13 lut 2021, o 00:07

Enia napisał(a):Problem jest taki że było trzy operację i nie wiem kto mnie operował . Kontaktowała się że tylko lekarka z Ambulatorium ginekologiczno onkologicznego. I była przy operacji .


Jak chcesz to ustalić poproś o raport pooperacyjny - tam musi być to podane.
Histopat może być już po 10 dniach.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 13 lut 2021, o 00:56

Nie wiem co się bez mną dzieje.....raz mi. zimno a potem gwałtownie gorąco. Huśtawka nastrojów..
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez olikkk » 13 lut 2021, o 11:10

Enia to typowe zjawisko po usunięciu jajników.
Prawdopodobnie u Ciebie jeszcze spełniały dobrze swoją rolę, a teraz ich nagle zabrakło i takie są efekty :ymsigh:
Też tak miałam zaraz po operacji.
Plasterki pomogły i było dużo, dużo lepiej :kolobok_yes:
Witam Cię u nas i serdecznie pozdrawiam :kolobok_give_heart2: życzęc szybkiego powrotu do pełnej formy :ympray: :x
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez hugnonot » 13 lut 2021, o 12:30

Enia napisał(a):Nie wiem co się bez mną dzieje.....raz mi. zimno a potem gwałtownie gorąco. Huśtawka nastrojów..


To brak jajników i gwałtowny brak hormonów. Nieprawdą jest że jajniki przestają działać po menopauzie, one dalej działają wygaszając się stopniowo. Ty jesteś żywym dowodem na to.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez monte » 13 lut 2021, o 12:41

:(
monte
 
Posty: 1893
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 08:11
Wiek: 39
Data operacji: 11 października 2017
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Dysplazja (H-Sil), CIN II/CIN III,PAP IV
Zakres operacji: Usuniecie resztek szyjki,macicy i jajowodów
Wcześniej (2016 i 2017 rok) 2 nieskuteczne Leep-y
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 13 lut 2021, o 13:59

[quote="Enia"]Witam... wieczorem atakowały mnie gazy. A potem zaczęło boleć podbrzusze po prawej stronie od ostatniego szwu. I tylko ten szef jest bolący .mogłam leżeć na i tylko wtedy nie bolała .na boki ciągnęło i bolało.zasnelam nad ranem ..
przyy wstawaniu zrobiło mi się słabo Mam anemię po szpitalu więc rośnie mi puls . Jakoś wstałam i powoli ból był słabszy...wzięłam ciepły prysznic i trochę pomogło..teraz tak mocno nie boli..dzwoniliśmy do szpitala to powiedzieli że jak będzie coś działo to przyjechać lub wezwać pogotowie . Chyba się tam coś robi . może powinnam pojechać to dali by jakiś antybiotyk
.... Tak pisałam.do Was wczoraj. Po południu mąż zawiózł mnie do szpitala.. tam siostra na dyżurze stwierdzila że może boleć i powinnam brać przeciw bólowe. Lekarz mnie zbadał i powiedział to samo. Wczoraj wieczorem było nawet znośnie .a pospałem sobie.a dziś znów męczą mnie gazy .cały brzuch boli .wzięłam przeciw bólowe ale nie wiem czy może te przeciw bólowe podrażniania jelita i ból jest silniejszy ..w grudniu miałam podrażnione jelita tabletkami na cukier.i gazy mi chodziły ..brałam irugatin.. takich boli nie miałam po powrocie ze szpitala .
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez hugnonot » 13 lut 2021, o 14:30

Enia napisał(a):
Enia napisał(a):Witam... wieczorem atakowały mnie gazy. A potem zaczęło boleć podbrzusze po prawej stronie od ostatniego szwu. I tylko ten szef jest bolący .mogłam leżeć na i tylko wtedy nie bolała .na boki ciągnęło i bolało.zasnelam nad ranem ..
przyy wstawaniu zrobiło mi się słabo Mam anemię po szpitalu więc rośnie mi puls . Jakoś wstałam i powoli ból był słabszy...wzięłam ciepły prysznic i trochę pomogło..teraz tak mocno nie boli..dzwoniliśmy do szpitala to powiedzieli że jak będzie coś działo to przyjechać lub wezwać pogotowie . Chyba się tam coś robi . może powinnam pojechać to dali by jakiś antybiotyk
.... Tak pisałam.do Was wczoraj. Po południu mąż zawiózł mnie do szpitala.. tam siostra na dyżurze stwierdzila że może boleć i powinnam brać przeciw bólowe. Lekarz mnie zbadał i powiedział to samo. Wczoraj wieczorem było nawet znośnie .a pospałem sobie.a dziś znów męczą mnie gazy .cały brzuch boli .wzięłam przeciw bólowe ale nie wiem czy może te przeciw bólowe podrażniania jelita i ból jest silniejszy ..w grudniu miałam podrażnione jelita tabletkami na cukier.i gazy mi chodziły ..brałam irugatin.. takich boli nie miałam po powrocie ze szpitala .

wzięłaś espumisan? bierzesz probiotyki?
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 13 lut 2021, o 17:12

Biorę ulgid wzdęcia .. probiotyków nie brałam.mam małą hemoglobinę i biorę 6 tabletek żelaza . Jak wstaje to kręci mi się w głowie i skacze puls.poty mnie oblewają . Dziś to trochę po dreptalam i przysypiam
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez hugnonot » 13 lut 2021, o 17:52

Enia napisał(a):Biorę ulgid wzdęcia .. probiotyków nie brałam.mam małą hemoglobinę i biorę 6 tabletek żelaza . Jak wstaje to kręci mi się w głowie i skacze puls.poty mnie oblewają . Dziś to trochę po dreptalam i przysypiam

gdy wstajesz to jest zmiana ciśnienia - masz pewnie ciśnienie za niskie, można nawet zemdleć
Może kup sobie floradix witaminowy z żelazem w płynie (chodzi mi o ten: https://www.doz.pl/apteka/p58162-Florad ... iny_500_ml" rel="nofollow)? Jeśli możesz go pić to zadziała lepiej niż żelazo w tabletkach. Sprawdzone :)
Kup probiotyk, dobry jest np. Dicoflor 60 - duże opakowanie wychodzi lepiej cenowo i bierz codziennie rano lub wieczorem, zresztą jakikolwiek probiotyk jest lepszy niż nic
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 14 lut 2021, o 12:38

Witam..Syrenki . Wiem niedziela macie czas dla rodziny ..od piątku biorę Apap i mogę się wyspać . Dzięki za polecenie mi żelaza ..jeśli chodzi o spadek ciśnienia i zawroty głowy to muszę uważać .jak wstaje...ja mam teraz nadciśnienie które leczę . A przy małej hemoglobinie serce waruje. I te poty i zawroty.
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 14 lut 2021, o 12:40

Pisze po kilka zdań bo mi tekst ucieka .mam.nafal.wzdecia i zaparcia .jedna Was pisała o doku z kapusty .czy on nie będzie powodował dodatkowych wzdęć
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez anulek » 14 lut 2021, o 13:04

Ja proponuję śliwki suszone. Na noc zalać wrzątkiem 5-6 śliwek zostawić do rana. Rano śliweczki zjeść a wodę wypić. MoNa codziennie przez dłuższy czas.
anulek
 
Posty: 688
Dołączył(a): 16 sie 2015, o 11:13
Wiek: 46
Data operacji: 8 lipca 2015
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Zakres operacji: macica,przydatki,węzły chłonne
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: nie

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez olikkk » 14 lut 2021, o 13:07

Soku z kapusty bym nie ryzykowala w tej sytuacji
.. Nie mam z nim dobrych doświadczeń....
Śliwki suszone z jogurtem to były moje metody i czopki glicerynowe polecam :kolobok_give_heart2:
olikkk
Avatar użytkownika
olikkk
Glowny Moderator
 
Posty: 19232
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 15:55
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 0
Data operacji: 23 lutego 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: Mięśniaki macicy
Zakres operacji: Usunięcie macicy z przydatkami
Znieczulenie dolędźwiowe
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: Systen 50
od kwietnia 2010 roku
Na wyraźne efekty czakałam ok 2 miesięcy

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 14 lut 2021, o 14:57

Witam. ktos mi mówił o soku.ze śliwek .mąż stwierdził że te kalifornijskie są konserwowane benzoesanem sodu i on przejdzie do wody .ale dziś wyparzyłam i namoczę. A jeszcze jedno od dwóch dni pojawiła mi się opryszczka na nosie . smaruję Kasia od opryszczki .. jeśli chodzi o szwy to obcięła mi te wystające nitki a te czarne nitki klamry zostały czy je trzeba usunąć .wizytę w szpitalu mam 25 .bo będzie wynik histopatologiczny .
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości