Polipy,mięśniaki,przerost ścianki macicy - Enia

Polipy,mięśniaki,przerost ścianki macicy - Enia

Postprzez Enia » 8 lut 2021, o 21:25

Witam, usunięcie macicy i jajników miałam 2 lutego , 4 już mnie wypisano ze szpitala.
Nie przestrzegałam diety wczoraj -zjadłam dużo owoców i gazy okropnie mnie męczyły , potem doczytałam na forum co można jeść .
Dokuczają mi zaparcia i gazy ale dzisiaj mniej... Czasami kaszel. nie wiadomo skąd się pojawia .
Mam ciągle gule w gardle to przy mojej astmie nie jest ciekawie.
Dzis jeszcze nie brałam Apapu -może na noc.
Mam niepodcienienie ale do tat nie było z nim problemu . W sobotę dodatkowo w południe skoczyło -158/90 puls 95.
Wzięłam szybko leki i się poprawiło .
Wczoraj miałam dwa takie incydenty . Dziś był jeden. Dzwoniłam do przychodni po propranolol. miałam teleporadę. mam miezyc i zapisywać ciśnienie
do srody. Mam 68 lat . ale biorę cały czas na uderzenia . może moje jajniki jeszcze coś produkowały.
Pozdrawiam serdecznie
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez kade » 8 lut 2021, o 23:34

Witam w Syrenkowie. :ymhug:
A nie dali na wypisie zaleceń? Zazwyczaj jest dość ogólnie, ale zawsze to jakaś wskazówka. A u nas cała reszta porad wynikajacych z doświadczeń. 101 porad na każda okazję.
pozdrowionka :))
Avatar użytkownika
kade
 
Posty: 368
Dołączył(a): 25 lut 2019, o 20:27
Wiek: 46
Data operacji: 11 lutego 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki
Zakres operacji: usunięcie macicy z jajowodami
Wynik HP: nowotwór złośliwy trzonu macicy
Terapia hormonalna: brachyterapia HDR

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez eli-50 » 8 lut 2021, o 23:46

Witaj Enia wśród nas :ymhug:

Jesteś bardzo krótko po operacji . Organizm musi się przestawić. Miejmy nadzieję, że niebawem wszystko się uspokoi i dojdzie do normy %%- . A ta gula w gardle to może być stresowe. Popij melisę. Kaszel trzeba jak najszybciej opanować. Kaszlanie bardzo niewskazane i męczące jest w takiej sytuacji. Przyczyną takiego kaszlu może być słaba wilgotność w mieszkaniu. Wieszamy wtedy mokry ręcznik na kaloryfer i nawilżamy gardło ;) .

Pozdrawiam ciepło.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 9 lut 2021, o 12:57

Witam.serdecznie dziękuję za wsparcie. Po wypisie powiedziano kiedy będą zdjęte szwy. I brać Żelazo. W domu szukałam wiadomości w internecie i tak znalazłam Was .dzięki że jesteście .. Kaszel mam wtedy gdy leżę na wznak . Dziś w nocy zmieniłam pokój no i łóżko. Bo spałam w pokoju wnuczki gdzie materac nie taki twardy i niskie łóżko. I trochę mi się lepiej spało . Ale jestem słaba i skacze mi ciśnienie. .do tej pory jak ciśnienie rosło to bolała mnie głowa .A teraz robi mi się słabo ..mieżę a tu 138/85 i puls 85 .jak dla mnie to za duże .bo kiedyś miałam 90/60.. Pozdrawiam
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 9 lut 2021, o 13:19

Czym odkażać szef .ja robię to kapsułkami z solą która używam do inhalacji. ........... .. co jeść na zaparcia .jem . jogurt.sliwki..zupe z różnych płatków..
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez eli-50 » 9 lut 2021, o 13:29

Niczym nie odkażałam tylko posypywałam talkiem i suszyłam/wietrzyłam. O dietce na forum jest już sporo napisane ;)
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 9 lut 2021, o 14:01

Dziś siedzę tu na forum i czytam . Z
zprzerwamii na 10 minutowe dreptanie z pokoju do pokoju.
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Anita71 » 9 lut 2021, o 19:29

Cześć Enia do odkażania miałam używać octenisept a ranę myłam szarym mydłem. Z jedzeniem musisz uważać. Są tu pokoiki tematyczne o dietach, bardzo przydatne. Pozdrawiam :)
Anita71
 
Posty: 8670
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 9 lut 2021, o 20:18

Witam, w nocy spuchło mi kolano a mam tam żylak. posmarowałam maścia na żylaki a opuchlizna zeszła ale zadzwoniłam do lekarza ,wysłałam zdjęcie nogi i zapisał mi heparynę , maz pojechał do apteki , tylko kto mi da , w szpitalu miałam tylko 2 zastrzyki w brzuch.
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez hugnonot » 9 lut 2021, o 20:55

Enia napisał(a):Witam, w nocy spuchło mi kolano a mam tam żylak. posmarowałam maścia na żylaki a opuchlizna zeszła ale zadzwoniłam do lekarza ,wysłałam zdjęcie nogi i zapisał mi heparynę , maz pojechał do apteki , tylko kto mi da , w szpitalu miałam tylko 2 zastrzyki w brzuch.

Zastrzyki w brzuch możesz zrobić sama lub poprosić męża. Obejrzyjcie instrukcję dołączaną do heparyny i film:
https://www.zakrzepica24.pl/sposob-poda ... w-iniekcji
Bardzo ważne jest branie heparyny na rozrzedzenie krwi, nie lekceważ tego bo może dojść do skrzepi i zatoru. Minimalnie 5 dni zastrzyków.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Stynka » 9 lut 2021, o 20:57

Enia, mój mąż mi podawał zastrzyki do brzucha, mimo, że nigdy wcześniej tego nie robił! Raz czy dwa podałam sobie sama :kolobok_yes3:
Stynka
 
Posty: 4339
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Stynka » 9 lut 2021, o 21:04

Enia,
pamiętaj jeżeli dużo siedzisz czy leżysz to co jakiś czas kręć stopami kółka w prawo i w lewo po 20 razy w każdą stronę. Bardzo dobrze robisz, że drepczesz po mieszkaniu :-bd Siedzenie jest najgorsze!
Stynka
 
Posty: 4339
Dołączył(a): 25 gru 2018, o 21:42
Wiek: 57
Data operacji: 3 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: rak trzonu macicy G3
Zakres operacji: rozszerzone usunięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: potwierdzony G3; naciek ogniskowo zajmuje 3/4 mięśnia
Terapia hormonalna: aktualnie brak

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez eli-50 » 9 lut 2021, o 21:39

Zastrzyki w brzuch robiłam sobie sama po raz pierwszy w życiu. A potem robiłam je też innym ;). Poinstruowała mnie znajoma pielęgniarka.
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 10 lut 2021, o 13:00

Witam .dobrze że jesteście...
znajoma. mówiła że zastrzyk z heparyny to ukłucie komara u mnie było stado os . Mąż ma długie palce i uścisnął kawałek fałdki brzucha jak w imadle . Ból promieniował aż do biodra .chyba dziś dam sama . Tylko zaparcia .ratujcie . Mam dietę.nic surowego .wczoraj czopki .herbatki .może to i w środku działa .ale przy szwie napięcie nie wskazane bo okropnie boli....... Czy mogę surowe jablka.one mi zawsze pomagały. Miłej pracy dziewczyny .nie mogę się doczekać kiedy zacznę więcej chodzić . Siostra mieszka 300 km odemnie ....przez covida córka nie może przylecieć .jest pielęgniarka to by mi pomogła w wielu sprawach .sąsiadki też z tego powodu nie przyjdą.
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Anita71 » 10 lut 2021, o 17:44

Enia zastrzyki robiłam sama bywało różnie raz się udało raz bywało gorzej. Były i siniaki raz igłę złamałam x_x dobrze że nie w sobie a jakoś po wierzchu. Pij jedz activie. Jakoś dawałam radę raz tylko dopadło mnie zatwardzenie, activia, kapusty kiszona, sok z kapusty kiszonej, śliwki suszone moczone, czopek i wypróżnienie poszło :-*
Anita71
 
Posty: 8670
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez hugnonot » 10 lut 2021, o 19:41

Enia napisał(a):Witam .dobrze że jesteście...
znajoma. mówiła że zastrzyk z heparyny to ukłucie komara u mnie było stado os . Mąż ma długie palce i uścisnął kawałek fałdki brzucha jak w imadle . Ból promieniował aż do biodra .chyba dziś dam sama . Tylko zaparcia .ratujcie . Mam dietę.nic surowego .wczoraj czopki .herbatki .może to i w środku działa .ale przy szwie napięcie nie wskazane bo okropnie boli....... Czy mogę surowe jablka.one mi zawsze pomagały. Miłej pracy dziewczyny .nie mogę się doczekać kiedy zacznę więcej chodzić . Siostra mieszka 300 km odemnie ....przez covida córka nie może przylecieć .jest pielęgniarka to by mi pomogła w wielu sprawach .sąsiadki też z tego powodu nie przyjdą.


Chwyta się lekko aby utrzymać a nie miażdżyć bo będą sińce!
surowe jabłka powodują wzdęcie, odradzam, lepiej łyżkę oliwy z oliwek dodać do jedzenia np. moczyć w niej chleb, czopek glicerynowy zastosuj pomaga
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Gosia1979 » 10 lut 2021, o 23:44

Witam to prawda zastrzyk to jak ukaszenie komara ,zastrzyki robił mi mąż.Rane przemywalam szarym mydłem ,bardzo ładnie się zagoila.
Zdrówka życzę
Gosia1979
 
Posty: 52
Dołączył(a): 5 lip 2019, o 21:33
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiek: 40
Data operacji: 7 czerwca 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: miesniaki
Zakres operacji: Usuniecie trzonu macicy z jajowodami
Wynik HP: Ok
Terapia hormonalna: Nie mam

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 11 lut 2021, o 11:37

Witam. No rano trochę mnie przegoniło w łazience. Chyba śliwki. Dziś ma zdjęcie szwów. A tu zima . .w szpitalu do doktor muszę wchodzić na drugie piętro po bocznych schodach .mam nadzieję że pozwolą mężowi wejść... Jeśli chodzi o zastrzyk z heparyny to okropnie się go wczoraj bałam .ale poszło nieźle .tym razem mąż dawał ostrożnie..aż za długo .. Dziś tłusty czwartek .paczki pooglądam na zdjęciu...
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Anita71 » 11 lut 2021, o 12:49

:-bd
Anita71
 
Posty: 8670
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: Zabieg 2 lutego

Postprzez Enia » 11 lut 2021, o 16:50

Wróciłam ze szpitala .myślałam.ze lekarka się mną zainteresuje ...choć spyta jak się czuję...odesłano mnie do położnej ..
Ta nawet się za bardzo nie schyliła zdejmując mi szwy. I jeden zdjęła z kawałkiem skóry. Pytałam się kiedy obejrzy mnie lekarz .jak będą wyniki histopatologiczne.
Enia
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 lut 2021, o 00:25
Wiek: 68
Data operacji: 2 lutego 2021
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: Polipy .miesniaki...miesniak na prawym jajniku.........przerost ścianki macicy ..
Zakres operacji: Wycięcie macicy i jajników.2
Wynik HP: Nie mam
Terapia hormonalna: Nie zastosowano

Następna strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości