plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

Postprzez etna32 » 16 paź 2020, o 18:01

Kochane dziewczyny, minęło półtora roku od operacji wycięcia macicy z przydatkami (endometrioza) i wydawało się że jest wszystko ok ale już dwukrotnie (w grudniu 2018 i dzisiaj) dostałam plamienia. Czy miałyście podobne historie. Czy przyczyną może być dźwiganie ciężkich rzeczy. Pierwszy raz to był okres przedświąteczny więc to pranie, sprzątanie, mycie okien, zakupy itp., a teraz jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że rozpalałam w piecu centralnego ogrzewania i podniosłam węglarkę z węglem. Mam co prawda umówioną teleporadę z ginekologiem, ale chciała bym się dowiedzieć czy może któraś z Was miała podobne problemy.
Pozdrawiam
etna32
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 gru 2019, o 12:54
Wiek: 49
Data operacji: 9 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: endometrioza
Zakres operacji: radykalna
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: tamoxifen - rak piersi

Re: plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

Postprzez hugnonot » 16 paź 2020, o 18:32

Moim zdaniem to jest możliwe, aczkolwiek czy masz pewność, że to z pochwy? Przy dużym wysiłku może być krwawienie z cewki...
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

Postprzez etna32 » 16 paź 2020, o 18:36

Tak jestem pewna, bo założyłam sobie tampon i po kilku godzinach go wyciągnęłam i na czubku były ślady krwi. Praktycznie dokładnie w tym samym miejscu co poprzednio.
etna32
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 gru 2019, o 12:54
Wiek: 49
Data operacji: 9 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: endometrioza
Zakres operacji: radykalna
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: tamoxifen - rak piersi

Re: plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

Postprzez hugnonot » 16 paź 2020, o 19:09

etna32 napisał(a):Tak jestem pewna, bo założyłam sobie tampon i po kilku godzinach go wyciągnęłam i na czubku były ślady krwi. Praktycznie dokładnie w tym samym miejscu co poprzednio.


Podnosiłaś mając tampon? masz usuniętą szyjkę? skróconą pochwę? przy podniesieniu czegoś ciężkiego mógł być nacisk na szczyt pochwy co spowodowało plamienie.
Jeśli nie masz szyjki to na końcu jest założony szew, wygaja się długo i jest wrażliwy - można spowodować jego uszkodzenie przy wysiłku. Drobne plamienie powinno przejść ale nie ryzykuj podnosząc
bo mogą być kłopoty. Rozerwanie tego szwu na szczycie pochwy kończy się reoperacją. Nie straszę po prostu ostrzegam.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

Postprzez etna32 » 16 paź 2020, o 19:34

Dziękuję, będę się pilnować ;)
etna32
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 gru 2019, o 12:54
Wiek: 49
Data operacji: 9 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: endometrioza
Zakres operacji: radykalna
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: tamoxifen - rak piersi

Re: plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

Postprzez Anita71 » 16 paź 2020, o 22:04

Chyba ten tampon nie jest dobrym rozwiązaniem przecież to wszystko w środku drażni. Po badaniu ginekologicznym po USG dopochwowym też podplamialam tak było przed usunięciem ziarniny. Po jeszcze nie byłam badana, mam mieć badanie we wtorek może nie odwołają i uda mi się przebadać ciekawe czy będę plamić? Daj proszę znać co lekarz powie o tym podczas badania :)
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Re: plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

Postprzez hugnonot » 17 paź 2020, o 13:52

Anita71 napisał(a):Chyba ten tampon nie jest dobrym rozwiązaniem przecież to wszystko w środku drażni. Po badaniu ginekologicznym po USG dopochwowym też podplamialam tak było przed usunięciem ziarniny. Po jeszcze nie byłam badana, mam mieć badanie we wtorek może nie odwołają i uda mi się przebadać ciekawe czy będę plamić? Daj proszę znać co lekarz powie o tym podczas badania :)


Moim zdaniem nie powinno się stosować tamponu bo zwiększa szanse na stan zapalny i grzybicę, ale założyłam, że autorka wątku zastosowała go wyjątkowo z konieczności - kąpiel w basenie itp.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

Postprzez etna32 » 17 paź 2020, o 15:53

Moje drogie, zostałam źle zrozumiana. Tampon założyłam po stwierdzeniu plamienia i tylko dlatego żeby zlokalizować miejsce krwawienia i jego nasilenie abym mogła powiedzieć lekarzowi jak wygląda sytuacja. Taki pomysł podsunął mi lekarz poprzednim razem. Dzisiaj już po sprawie (chyba). Kupiłam żel nawilżający bez estrogenów, żebym mogła nawilżyć pochwę. Pozdrawiam i zdrówka życzę.
etna32
 
Posty: 36
Dołączył(a): 25 gru 2019, o 12:54
Wiek: 49
Data operacji: 9 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: endometrioza
Zakres operacji: radykalna
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: tamoxifen - rak piersi

Re: plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

Postprzez hugnonot » 17 paź 2020, o 16:15

etna32 napisał(a):Moje drogie, zostałam źle zrozumiana. Tampon założyłam po stwierdzeniu plamienia i tylko dlatego żeby zlokalizować miejsce krwawienia i jego nasilenie abym mogła powiedzieć lekarzowi jak wygląda sytuacja. Taki pomysł podsunął mi lekarz poprzednim razem. Dzisiaj już po sprawie (chyba). Kupiłam żel nawilżający bez estrogenów, żebym mogła nawilżyć pochwę. Pozdrawiam i zdrówka życzę.

czyli dobrze zrozumiałam, że celowo :)
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

Postprzez eli-50 » 17 paź 2020, o 20:25

Witaj Etna w naszym gronie :ymhug:
Po operacji jednak musimy na siebie bardzo uważać i nie podnosić cięższych rzeczy %%-. Półtora roku po operce to niby sporo, ale jednak lepiej na zimne dmuchać. A w grudniu 2018 r. co się okazało ?
eli
Avatar użytkownika
eli-50
 
Posty: 5736
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 17:15
Wiek: 0
Data operacji: 11 marca 2010
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: mięśniaki macicy, polipy i cysty na jajnikach
Zakres operacji: usunięcie macicy z przydatkami i szyjką, pełna narkoza
Wynik HP: OK
Terapia hormonalna: wprowadzona w 5 dobie po operacji (kolejno Climara, Fem 7, Systen 50 ), po 6 latach htz stopniowo odstawiona

Re: plamienie 18 miesięcy po wycięciu macicy z przydatkami

Postprzez Anita71 » 17 paź 2020, o 21:42

Ale operacja była jak rozumiem w 2019 r.?
Anita71
 
Posty: 8669
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam


Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość