USG po operacji - Terezza

Re: USG po operacji - Terezza

Postprzez terezza » 4 maja 2022, o 22:48

Anita 71
Ja też stosuję mucovagin ponad 2 lata ,raz lub dwa razy w tygodniu , żele nawilżające ,ale widocznie u mnie to nie wystarcza.
Na pewno pomogłyby zabiegi w sanatorium, ale ja ze względu na raka tarczycy ,muszę czekać 5 lat teraz .
Huguś
dziękuję za wyjaśnienie, wiem że muszę to leczyć , jestem prawie zdecydowana na te hormony i chyba jutro wykupię receptę .
A ...i jeśli te hormony działają miejscowo, to wysoki cholesterol nie jest przeciwwskazaniem ? Mam bardzo wysoki i na razie odmówiłam rodzinnej przyjmowania statyn , próbuję zbić inaczej .Zapomniałam o tym wspomnieć ginekologowi.
terezza
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 sie 2019, o 10:41
Wiek: 53
Data operacji: 29 kwietnia 2019
Metoda operacji, zabiegu: cięcie pionowe
Powód operacji, zabiegu: atypowy przerost endometrium ,stan przednowotworowy
Zakres operacji: macica z przydatkami
Wynik HP: ok
Terapia hormonalna: brak

Re: USG po operacji - Terezza

Postprzez hugnonot » 5 maja 2022, o 13:22

terezza napisał(a):Anita 71
Ja też stosuję mucovagin ponad 2 lata ,raz lub dwa razy w tygodniu , żele nawilżające ,ale widocznie u mnie to nie wystarcza.
Na pewno pomogłyby zabiegi w sanatorium, ale ja ze względu na raka tarczycy ,muszę czekać 5 lat teraz .
Huguś
dziękuję za wyjaśnienie, wiem że muszę to leczyć , jestem prawie zdecydowana na te hormony i chyba jutro wykupię receptę .
A ...i jeśli te hormony działają miejscowo, to wysoki cholesterol nie jest przeciwwskazaniem ? Mam bardzo wysoki i na razie odmówiłam rodzinnej przyjmowania statyn , próbuję zbić inaczej .Zapomniałam o tym wspomnieć ginekologowi.

Hm, wydaje mi się, że nie jest to problem. Dawki podawane dopochwowo są niskie, podawany jest lokalnie. Estrogen nawet ten metabolizowany w wątrobie (czyli najgorsza forma - tabletki) uważa się, że podnosi HDL i obniża LDL.
W lutym 2021 roku wykonano tomografię faraona żyjącego w XV w. p.n.e. a Wy narzekacie na polskie kolejki do lekarza!
Avatar użytkownika
hugnonot
 
Posty: 4325
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 19:17
Wiek: 0
Data operacji: 19 sierpnia 1921
Metoda operacji, zabiegu: inne
Powód operacji, zabiegu: .
Zakres operacji: .
Wynik HP: .
Terapia hormonalna: .

Re: USG po operacji - Terezza

Postprzez Anita71 » 5 maja 2022, o 18:09

No tak jak już pisałam ja nawet nie mogę miejscowych ale skoro Ty możesz to może faktycznie warto spróbować?
Anita71
 
Posty: 8655
Dołączył(a): 27 sty 2019, o 21:51
Wiek: 0
Data operacji: 17 grudnia 2018
Metoda operacji, zabiegu: cięcie poprzeczne
Powód operacji, zabiegu: ogniska rozrostu gruczołowego z atypią w obrębie polipa endometrialnego, mięśniaki
Zakres operacji: wycięcie macicy z przydatkami
Wynik HP: wynik jak po wyłyżeczkowaniu
Terapia hormonalna: nie miałam

Poprzednia strona

Powrót do Trafiłam do Was po operacji usunięcia macicy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość